Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какво става с мен? Как да продължа напред?


Recommended Posts

Привет на всички съфорумци и специално на тези, които са писали в темата!

Много вода изтече, откакто написах темата...Не мислех да пиша повече в нея, защото се почувствах доста оголен и доста мрънкащ, а и не обичам много публичните изяви! Но все пак реших, че трябва да драсна някой ред, заради уважението ми към вас и да ви кажа още веднъж, че много ви обичам всички!

Скоро, след като пуснах поста, при мен започнаха доста промени, които станаха възможни благодарение на мощната мисловна подкрепа, която получих от форума! На първо място разбрах, че не трябва да се боря с някои симптоми, а да ги приема и изтърпя! Наистина, вече бях „узрял” за това и този път се получи! После започнах пак с дълбокото дишане и най-вече с упражненията. Започнах да правя 6+1 гимнастически упражнения от Учителя, които от доста време бях позабравил! И разбира се, билките! В началото използвах „котешки нокът”, сибирски жен-шен/елеутерокок/, шлемник и неолексан/5НТР/- природен антидепресант получен от аминокиселината триптофан! После започнах да пия и чай от омайниче! И така, последва един период от около два месеца на усилена борба...и в крайна сметка успях да преодолея зависимостта и да спра лекарствата!!! Това не беше ми се случвало от 14 години! Велик Си Ти Господи!

След като минаха 2,3 месеца без лекарства разбрах, че въпреки подобрението, болестта не си е отишла и трябват ежедневни усилия, за да продължавам да живея! Продължават и до днес вегетативните симптоми, но са по-търпими! И съм доста неустойчив емоционално. Доста лесно излизам от контрол и избухвам... Трудно контролирам мислите и чувствата си! Абе, отново трябва да се уча да живея, като дете, което тепърва прохожда...

Благодаря на Бога, че успях да направя една крачка, но разбрах, че за да се оправят нещата, трябва да направя още доста крачки...!

Редактирано от Колев
Линк към коментар
Share on other sites

Това е чудесно!thumbup2.gif

Включително, че избухваш; във всеки случай доста по-здравословно за теб, а колкото и абсурдно да звучи, дори и за околните.

Хубаво, че писа! thumbsup.gif

Пожелавам ти успех и занапред!

П.П. Чудесен аватар! sorcerer.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

3d_146.gifПривети, Колев. Предварително се извинявам, ако повтарям нечие мнение.

Пътят си е наш и никой не може да го извърви вместо нас. Ти си на своя,не се отказвай.

Има части от него,които трябва да изминем сами.Самотни и неразбрани,без да можем

да се изолираме от материалния живот,който тежи.Знам го от опит.Но както ни е завещал

Учителя-живеем в двата свята едновременно,не бива да отхвърляме физическия.Справяме се със задачите в него , работим и учим за другия. С простите хора говориш за лук и манджи,с братята-за важните неща.

Няколко малки съвета от мен:Прави житни режими,изобщо храни се според книгите за здравето на Учителя,

чети всеки ден съответния цвят от Завета на цветните лъчи и се моли за оздравяване.Подбери си молитвите и формулите.Учителят е препоръчвал изключително хомеопатията като метод на лечение.Аз се измъкнах от

ада с хомеопатия,сега дори настинка не ме хваща/че да си почина някой ден/.Уважавай дори последния

клошар и пияница на улицата-всички сме души-частички от Бог.Той е във всяко едно същество.Унинието е най-голямия грях.Бъди буден-улавяй знаците,те ни се дават непрекъснато.Понякога просто трябва да РЕШИШ,

че искаш да бъдеш щастлив или здрав,както е в твоя случай.Просто го ИЗБЕРИ!

И начините как да го постигнеш

ще ти се появят.

Желая Светлина по Пътя!!!thumbsup.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм очаквал, че това ще се случи с мен и ще се наложи да търся помощ и то по такъв начин - във форум /за първи път участвам/, но се престраших и реших да се обърна към форума и да попитам: Кажете какво става с мен?........................

Хрумна ми една практическа идея. Братко Колев, не знам дали разбираш от Астрология, но е добре и звездите и планетите да кажат нещо по въпроса. В тази връзка, по-напредналите с тая наука - Астрология, във форума, а и не само.... биха могли да помогнат, и да ти дадат някакви отговори на базата на твоята рожденна карта. Аз все още не се считам за напреднал, но тук със сигурност има разбиращи от Астрология!!!

Ето едни мъдри мисли на Николай Дойнов:

... ЖИТЕЙСКИЯТ ПЪТ НА ХОРАТА

Условията, при които човек ще живее, случките и събитията, които ще има през своя живот в едно прераждане, са програмирани. Те се определят от това, което е преживял в миналия си живот. Тази програмираност не е неизменна, а участието на човешката воля е ясно изразено. Тук човек притежава само условията (добри или лоши) и възможността да ги използува или не. Това се предоставя на самия човек, когато той се намери пред необходимостта да мисли, чувствува и да предприема постъпки (действия) при дадените условия. Великите мъдреци са казали: ще дойдат при човека представители на добрите, творчески сили на Природата (служителите на ОРМУЗД), които ще му дадат съвет как да постъпи съобразно техните закони. Ще дойдат да му дадат съвет и представителите на разрушителните сили, силите на злото (служителите на АРИМАН). Човек има свобода да избира без никакво насилие. Приеме ли съветите на Доброто, на служителите на Ормузд, то силите на злото (на Ариман) се оттеглят и човек остава под ръководството на добрите сили, които още в този и в бъдещия му живот ще го поставят при много по-добри условия. Приеме ли съветите на Злото (служителите на Ариман), то доброто се оттегля и човек остава под тяхното влияние и разпореждане, при което те ще ограбят най-напред жизнените му сили и добрите условия. Още през този си живот човек ще почувствува техния недостиг (слаба жизненост, заболявания, влошаване на условията), а в следващия си живот ще има много лоши условия и слаба жизненост. Изобщо миналият живот на човека определя условията на сегашния му живот....

Редактирано от galgo
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...