Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Имам следното питане: мисля си, че имам ингвинална херния (мисля, че така се нарича, в долната част на корема). Все още не съм ходил на хирург. Като мако дете съм опериран и от двете страни, но нямам почти никакви спомени. Интересува ме, дали операцията е болезнена, ако ми се наложи да ми направят? Някои знае ли нещо по въпроса?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Имам следното питане: мисля си, че имам ингвинална херния (мисля, че така се нарича, в долната част на корема). Все още не съм ходил на хирург. Като мако дете съм опериран и от двете страни, но нямам почти никакви спомени. Интересува ме, дали операцията е болезнена, ако ми се наложи да ми направят? Някои знае ли нещо по въпроса?

Що не питаш в някой докторски форум- там ще ти отговорят на всичките въпроси. На първо място, не знаеш дали е херния или не е, а си тръгнал да питаш дали ще боли след операцията й...И да е херния- има много видове оперативно лечение, включително и минимално инвазивни процедури като ендоскопска херниотомия.

И най-важното нещо- болката е субективен фактор...Една и съща оперативна травма на някой не му прави впечатление, а друг оревава следоперативния период...Добре, че сме се паднали на планета с качествени аналгетици.... :D

:3d_125: Така че, отиди на хирург, и ако се окаже херния, която е за хирургично лечение- оперирай се и не му мисли за болките...Повече боли от мисълта за болката, и психическото притеснение от "подутината" дето мислиш, че била херния...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...