Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

 

Здравейте сиско1983,

 

Асентра е типичен представител на Анти-депресантите и като такъв действа анти сиреч потискащ тъгата /депресията/. Как? като мами химически мозъка. Така че става въпрос за лекуване на следствието, не на причината.

 

 С помощта на хомеопатията, може да бъде излекувана причината и тогава ще се освободите от зависимостта на хапчетата. Това може да стане единствено след двучасово интервю и анализ, чрез които ще се установи най-доброто индивидуално съобразено с Вас хомеопатично лекарство. И тогава "чудото" ще стане, както тук със Smehy:   http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&page=2 .

Прочетох историята на Smehy...интересува ме как мога да се консултирам с Вас. А ако няма начин за връзка с Вас може ли да ми препоръчате класически хомеопат в област Плевен или област Велико Търново. Благодаря!

 

Редактирано от sisko1983
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте случайно попаднах на темата и съм много щастлива че мога да задам и аз свойте въпроси.Става въпрос за мъжа ми много разклатена нервна система и паническо разстройство получава сърцебиене и го обхваща паника.Лекуваше се с есобел по схема и сега ги спряха лекарите но от известно време пак се появяват тези симптоми а не искаме да пие успокойтелни отново.Моля ще се радвам да ни помогнете.

 

   Здравейте  ilianama,

 

И аз ще съм щастлив, ако мога да ви помогна. Първо да ви успокоя, че нервната система на мъжът Ви си е ОК!

Проблема който описвате е психо-емоционален и лекувайки причината,  а не следствието както досега, има всички добри изгледи психиката му да бъде хармонизирана. С помощта на хомеопатията! :)

 

 

  sisko1983, Пратих отговор на Личната Ви поща.

 
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново не намирам отговора.

 

  Пак Ви писах, ако не го получавате, значи пощата Ви е пълна и трябва да си изтриете малко от пощата,

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Интересува ме могат ли вагинални гъбички да се лекуват с хомеопатия? Доколко е бързо и успешно? Четох една  схема:
Monilia Albicans 15CH, Mercurius Solubilis 9CH и Sepia officinalis 9CH - 3 * 5 гранулки от всяко. Бих се радвала, да споделите Вашето мнение! Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Интересува ме могат ли вагинални гъбички да се лекуват с хомеопатия? Доколко е бързо и успешно? Четох една  схема:

Monilia Albicans 15CH, Mercurius Solubilis 9CH и Sepia officinalis 9CH - 3 * 5 гранулки от всяко. Бих се радвала, да споделите Вашето мнение! Благодаря!

 

  Откъде знаете че са тези, ами ако не е Monilia albicans, а: Trichophytie,  Mucor mucedo и  Candida, какво правим?

   Има прецизни уреди и аз ползвам такъв, с който по акупунктурните точки по пръстите на ръката и крака много по-прецизно може да се установи причинителя и съответното хомеопатично лекарство, което окончателно ще се справи с него.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Интересувам се дали с хомеопатия може да се излекува ХУХК (Хроничен Улцерозен Хеморагичен Колит)?

Имате ли такива случаи във вашата практика и кое хомеопатично лекарство помага за тази болест?

Може ли да ми препоръчате добър хомеопат за Варна или Ст. Загора.

Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Да, може да се излекува, но при едно условие: паралелно с лечението, а и след това да се спазва определена диета.

Класическата Ханеманова хомеопатия не предписва според медицински диагнози, а индивидуално, така че не бих могъл да Ви посоча хомеопатично лекарство за Вашия конкретен случай.

  На Личната Ви поща изпращам координати за Варна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,радвам се че се включвам в този форум! Искам да се лекувам с класическа хомеопатия, затова ви моля да ми дадете координати на добър класически хомеопат в Ст. загора. Ще ви бъда безкрайно благодарна!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Бихте ли ми препоръчали добър хомеопат. Живея във Велико Търново, но може и да не е от града.

Страдам от дълго време от всекидневни пристъпи на задух и постоянна водниста хрема или запушен нос, мигрена/рядко се проявява/ .

В последната година се бях доверила на единствения класически хомеопат в Търново, но състоянието ми се влоши много.

Изтърпях година, в която проблемите ми се задълбочаваха и на края спрях да приемам хомеопатините лекарства, които ми предписваше.

За около три месеца се върнах в изходна позиция, което е по добре от колкото беше по време на лечението.

Не ми се иска отново да изтърпя кошмара от последното "лечение" затова ми се ще да е някой които знае какво върши.

Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,радвам се че се включвам в този форум! Искам да се лекувам с класическа хомеопатия, затова ви моля да ми дадете координати на добър класически хомеопат в Ст. загора. Ще ви бъда безкрайно благодарна!

 

 

  Здравейте qrka,

 

Пращам Ви на Личната Ви поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Бих прескочила и до Варна и до София, но не знам при кого.

Търсих мнения из форумите, но не можах да се спра на никой конкретно.

Ще Ви бъда благодарна, ако ме насочите.

Линк към коментар
Share on other sites

Бих прескочила и до Варна и до София, но не знам при кого.

Търсих мнения из форумите, но не можах да се спра на никой конкретно.

Ще Ви бъда благодарна, ако ме насочите.

 

Такава информация се дава на Лична поща - пращам Ви.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте!

искам да разкажа за моето кученце,и дали можете да ми помогнете.

миналата година съвсем случайно отидохме на преглед при ветеринарния ни лекар за един обрив и тои откри едни бучици по млечните жлези.даде ни едни лекарства хомеопатични,руски,който много трудно се внасяли  България.въпреки това ние ги закупихме,една опаковка,давахме й ги 1 месец,после свършиха.но повече не можахме да ги намерим никъде.и спряха нещата.всичко беше нормално,бучките не растяха,всичко бе утихнало.но тази година в началото на месец май изведнъж забелязах една доста голяма бучка и растеше доста бързо.докато се реша какво точно да правя то стана голямо колкото яйце.както и да е.отидохме при лекаря й ,оперираха я,цялата една страна на млечните жлези.доктора ми каза,че е добре после да се премахнат и от другата страна.след първата операция всичко мина много добре.но докато се възстановяваше след две седмици от другата страна почна да се подуват и другите останали млечни жлези.изчакахме да мине ч месец от първата й операция и я закарахме на втора и на втората я кастрираха дори.мина добре и тя.но сега,вече три седмици изминали от втората операцията забелязвам отново подути топчета на местата,където точно я оперирваха и в областта на матката.вчера като бяхме на преглед,доктора ми каза,че явно е злокачествен рак и може да продължаваме да ги махаме,а те да се появяват,но най много още една операция,защото може и да не издържи,имайки впредвид възрастта на кучето(10 години).в момента е доста жизнена,имайки впредвид състоянието й,има апетит и то доста.даваме й алое вера да яде.чувала съм,че помага за задържането на болестта.

молбата ми към вас е да ми кажете дали може и дали съществува някакъв хомеопатичен начин за излекуването на кученцето ми.благодаря ви много!

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се че има хомеопатични методи за лечение на рак. Но разбира се и при животните няма как да се мине без преглед, за да се предпише най-подходящото хомеопатично лечение.

Линк към коментар
Share on other sites

    Моля да ми препоръчате добър класически хомеопат в София. Става дума за дете на 4 г. Сина ми прави чести ларингити с типичната лаеща кашлица. Злояд е и въобще често боледува. Искам да опитам с хомеопатия.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

Много ще се радвам ако ми отговорите на въъпроса - може ли хомеопатията да лекува доброкачествени новообразувания на гърдите - фиброаденоми, липофиброми и кисти.

Раждала съм, детето ми е на 4 години, след като родих се появиха моите фиброаденоми и киста,/ може и да са липофиброми/, а също така ми се появиха и миомни мъзли. 

Благодаря Ви!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

Много ще се радвам ако ми отговорите на въъпроса - може ли хомеопатията да лекува доброкачествени новообразувания на гърдите - фиброаденоми, липофиброми и кисти.

Раждала съм, детето ми е на 4 години, след като родих се появиха моите фиброаденоми и киста,/ може и да са липофиброми/, а също така ми се появиха и миомни мъзли. 

Благодаря Ви!!!

 

 Здравейте Таня,

 

Да, хомеопатията успешно лекува такива образувания и то без последващи рецидиви. Вижте и тук

 

 - Kokonat:  Оххх много съм щастлива

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, радвам се, че открих това място. Страдам от световъртеж и тревожно разстройство. След 15-годишно безуспешно лечение с различни алопатични медикаменти, реших да се обърна към хомеопат. Хомеопатичното предписание съдържа препаратите Актеа рацемоза 15CH, Аргентум нитрикум 15CH и Натрум муриатикум 30CH, които се приемат по схема - последният препарат еднократно седмично по 10 гранули. Прочетох в Материя медика, че Аргентум нитрикум е хомеопатичният антидот на Натрум муриатикум. При това положение, има ли място комбинирането на двата препарата в една рецепта и да се доверя ли на хомеопатката? Бих била благодарна за Вашето мнение.

Редактирано от innocencia
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

От 3 год страдам от миоми-3 бр ,които предизвикват обилни кръвотечения.Не мога да пия лекаркствата за намаляване на кръвотечения/като Метергин/ поради проблеми със сърцето .Има ли хомеопатично лечение на обилните кръвоизливи?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

От 3 год страдам от миоми-3 бр ,които предизвикват обилни кръвотечения.Не мога да пия лекаркствата за намаляване на кръвотечения/като Метергин/ поради проблеми със сърцето .Има ли хомеопатично лечение на обилните кръвоизливи?

 

 Здравейте,

 Има, разбира се и трябва бързо да се действа, като това е във възможностите на Класическата хомеопатия.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...