Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте Скарлет,

 

Хомеопатията може да Ви помогне комплексно на всичките ви оплаквания, нежно бързо и трайно, лекувайки причината, а не следствията, както е било досега.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Скарлет,

 

Хомеопатията може да Ви помогне комплексно на всичките ви оплаквания, нежно бързо и трайно, лекувайки причината, а не следствията, както е било досега.

А към кого да се обърна? Живея във Велико Търново.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От около година се опитвам да се преборя с кисти на десния яйчник. Първия път, когато ги установиха ми казаха, че имам поликистоза, като след прием на лекарства ми казаха, че е останала само една киста. Имах и хормонален дисбаланс - много ниски нива на прогестерон След хормонално лечение кистата изчезна. Сега след около половин година се появи отново - с размер 3/3 см. Та въпроса ми е: Повлияват ли се кистите и хормоналния дисбаланс от хомеопатично лечение? Можете ли да ме насочите към някой, занимавал се с такъв проблем в Бургас?

 

  Здравейте,

На Лични Ви пратих координати на класически хомеопат в Бургас.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!!!
Може  ли да помоля за мнение, на коя  картина за кое лекарство отразява  следното състояние!!!
Става въпрос за жена около  30 годишна слаба почти без  апетит, нощем  се стряска от шумове...
Има  страх от новото,  иска  всичко да е     постарому...
Страх от  нови места несигурност...
Усещане за умора  в тялото предимно  в  краката от коленете надолу  все едно са от  олово тежки едва ходи понякога не иска да излиза навън, пред хората!!!
Страхува  се от  усещането за нереалност на своето тяло, все едно  гледа друг  човек в огледалото не може да се познае!!!
иска нещо да има  на главата си, шапка, качулка, кърпа или ръка, да се скрие  тогава се чувства сигурна.
Предпочита да е на тихо, рядко слуша музика,  но като има хора, много говори,   защото  ако не говори има чувството  , че е невидима,  и хората не я виждат, и е  изчезнала,
потопена в морето като една точка!!!
Задушава се от топло, чувства се добре като е на хладно но е  завита и добре облечена има  въздух  хладен!!!
Страхува се от задушаване  в тъмнината!!!
Тъмнината  е толкова наситена, плътна, може да  има две ръце в тъмното  които да я задушат...
Понякога  само седи и се чуди какво да прави, сякаш не знае какво да прави...
Несигурност, обърканост,  несигурна походка...ярки сънища  че  хората  са против нея...или и взимат нещата или бягат  от нея,  и  морета, наводнения, риби, изнасилвания...къщи, мрак... риби,  мокрота, дворове
Обича солено и лЮто, мрази сладко. обича дъжда и  мрачното време, тогава  гледа хората иначе  избягва погледа им!!!
студени ръце и крака, няма  изявени  болести, освен ринит,  и сърбежи по скалпа,  лицето и ръцете от  топлина,  болки  в  таза, и коленете,  и  редовно схващане на дясната рака... от лакътя до пръстите,  все едно не е неината ръка!!!
Има чувство  на самотност,  неразбиране от хората и недооценяване  от  хората, като лично себеусещане!!!

Забравих да кажа, че има  усещане  странно е, иска да  съска като котките когато  са  ядосани...и  това  усещане идва от стомаха и иска да оголва  зъбите си...

Чувства се добре,  т.е. повече себе си,  познава тялото си като собствено , когато си стопли краката  стъпалата  във топла вода или на печката, и хапне малко топла храна, пие вода на малки глътки, все е  жадна.
Влошава се следобед след 3-4 часа и не иска по това  никъде да излиза,  след този час!!!
Доспива и се рано  вечер, към  7-8, ако заспи се събужда  гладна към  3 да хапне  нещо,  и  до  5-6  е наспана!!!
Сутрин се чувства  бодро и трезво, и може да се показва усмихната  и смислена пред  хората до следобеда, когато  не иска да вижда хора....
 Когато спи, и се ходи  нощем до  тоалетна, но някои път не може да стане, защото  чувства  главата си като от  олово тежка и  едвам се обръща на другата страна!!! Редува спането надясно и наляво!!! Има болки на дясното  рамо,  дясната рака,  десни пръсти, дясна  тазобедрена кост,  дясно коляно, и яйчниците, понякога  е пробождат от  двете страни  като с  иглички!!!
Понякога има чувството като лежи в   леглото, сякаш, половината и  тяло от  краста надолу,  е разчленено  от горната и половина, не може да се контролира...лесна сексуална  възбудимост!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Случаят е интересно представен, но... така по интернет не се прави. Липсва прекия контакт а и тези усещания може да са си ваши, не нейни. Да е проекция, поне част от казаното.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander, много бих искала да използвам хомеопатията за лечение и се надявам да ме насочите към някой професионален хомеопат в Пловдив и Варна! Аз от доста време се убеждавам и разубеждавам за хомеопатията и основните ми притеснения са за антидотирането изглежда ми малко ограничаващо особено за по-дълъг период от време. И още по-сложно за мен специално ми се вижда това с намирането на едно конституционно лекарство - просто всичко дори,дребните неща при мен винаги са толкова заплетени (и лични, и здравословни), че всеки, който е искал да ми помогне накрая вдига ръце (имам предвид за най-безобидни неща дори, просто се оказват заплетени нещата). Та си мисля, че този модел ще се повтори и с хомеопатията. Аз от любопитство като съм чела се откривам в доста х. л-ва по равно. Ще се радвам да ме насочите към някой добър диагностик, защото го има и това, човек често се самозаблуждава сам за себе си.И друго притеснение ми е, че често пътувам и незнам как ще поддържам връзка с лекаря. Ще съм ви благодарна да ме насочите, защото определено с другата медицина ням(а да станат нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Йоанна,

 

Темата с антидотирането отдавна не е това, което се е смятало преди, а и сега от не-класическите хомеопати. За да ви антидотира нещо, непременно трябва да сте чувствителен към него. Например главоболие, задух, обриви или други негативни последици от миризмата на цигари или кафе или бои и лакове или перилни препарати и др. под.

 

 Тези които се интересуват от класическа хомеопатия и четат в различни форуми и популярни книги, трябва да знаят следното: Класическата хомеопатия предписва върху 5 (пет) различни повода или причини:

  1.Конституционално, което обаче не е панацея за всичко!

  2. при ОСТРО състояние, което изисква съвсем друго хо л-во.

  3. СИТУАЦИОННО например при загуба на любим човек (или домашен любимец), при любовно разочарование и др.под.

  4. при оказване на ПЪРВА помощ

  5. ОРГАННО - при лекуване на хронично болен орган, като сърце, бъбреци, бял дроб, стави, ухо, зъб и т.н. и т.н.

   И бих добавил

  6. Анти-паразитно, антибактериално, антивирусно или антигъбично, когато обичайно показаното хо л-во по една или друга причина не действа.

 

  Похвално е да четете Материи Медики, но без специално образование, без познаване на хомеопатичното Ноу Хау, само ще се обърквате, както и е станало.

  На лични Ви пращам координати на класически хомеопат във Варна и София.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър!!!

Разбирам, че  така не се прави  по интернет, но тъй  като
 аз  съм била на интервю, и знам че се плаща  към  50-60  лв, момичето  е безработно и няма  откъде  да  вземе  пари да плати за това, и аз като нейна приятелка,  реших,че мога да помогна!!!

Относно за това, че написаното е проекция...предавам дословно думите й, както ми  ги е казала, и усещанията и,  без да  променям нищо!!!

Затова ще бъда  благодарна,ако можем да помогнем на момичето, според  тази картина,което тя ми е  представила!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, разбирам Ви.

 

Трябва да се знае, че хомеопатично интервю може да стане и от разстояние, посредством видеовръзка, например по Skyp-a.

Линк към коментар
Share on other sites

Простете  ми,  но по  горе обясних, че  това момиче няма откаде  да  вземе  50-60  лева за интервиъто по скъпе!!!

Аз сам  го пробвала и знам,  че се заплаща!!!

Тя  е без  работа  от  2 месеца!!!

Бихте ли  могли  да дадете  съвет, какво да пие и  в какво разреждане!!!

 

Наи-много я притеснява  това, както тя казва,  че  чувства  краката си, като оловни  от коленете надолу  след  16  часа  всеки ден,  и не може да излиза   навън след  това  време!

Това  че не може да контролира  краката си, наи-много я  безпокои, както тя ми казва!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Синът ми е на 4 месеца. От един месец има млечница, която не можахме да излекуваме със сода и Фунгостатин, а Дактарин вече не продават. И пак от един месец започнахме лечение с Пропранолол на хемангиом, който беше много нараснал на дясното му ухо.

Давам му и сребърна вода всеки ден, освен за пиене и в носа му капвам.

Можем ли да излекуваме млечницата му с хомеопатия имайки предвид тези обстоятелства?

Благодаря!

Редактирано от poleen
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте полеен,

 

Млечницата може безопасно да се излекува с помощта на хомеопатията и то без рецидив.

Хемангиома също може да бъде излекуван, а не да се чака 10-тина години сам да започне да се свива.

Линк към коментар
Share on other sites

полеен,

Никакви лекарства, още по-малко пък хомеопатични могат да се препоръчват ей така по форумите. Това става след обстойно двучасово хомеопатично интервю и последващ анализ на всеки отделен индивидуален случай. Хомеопатията не предписва по диагнози и не поставя такива!

Линк към коментар
Share on other sites

полеен,

Никакви лекарства, още по-малко пък хомеопатични могат да се препоръчват ей така по форумите. Това става след обстойно двучасово хомеопатично интервю и последващ анализ на всеки отделен индивидуален случай. Хомеопатията не предписва по диагнози и не поставя такива!

Да, Александър, това го знам, но когато случаят се отнася до бебе, за какво интервю може да говорим?

Ако трябва да минем през интервю, аз нямам нищо против.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Много съм притеснена, защото днес установих, че съм предозирала хомеопатично лекарство с много висока потенция.Става въпрос за Aetusa Cinapium 200. Хомеопат ми го изписа след консултация по скайп.

Той е имал предвид еднократен прием на 1 гранула, аз съм разбрала 1 гранула дневно и го приемах цели 30 дни! Нямах някаква осезаема реакция, освен че се подобри съня ми - един от здравословните ми проблеми е свързан с безсъние.

Днес се чух с  доктора и единственото, за което се разбрахме е да спра приема и да се чуем след 2 седмици. Не ми изписа нищо за антидотиране. Сега не знам какво да правя и дали не съм си създала по-голям здравословен проблем с тази грешка.

Моля, ако можете да ми дадете някакъв съвет, ще ви бъда много благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

искам да споделя моя проблем и ще се радвам ако той може да се повлияе от хомеопатия.аз страдам от паническо разтройство,имам огромна тревожност и депресия.ходих по много лекари докато се установи всъщност проблема.изписаха ми много тежки антидепресанти и ривотрил който отказвам да пия защото ме правят неспособна да си гледам децата,малкото е само на година и има нужда от мен.моля ви кажете ми мога ли с хомеопатия да подтисна тази тревожност.че всеки момент ще ми стане лошо и ще припадна.когато получа паник атака започва да ми става топло,да се изпотявам да треперя и да се задушавам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Много съм притеснена, защото днес установих, че съм предозирала хомеопатично лекарство с много висока потенция.Става въпрос за Aetusa Cinapium 200. Хомеопат ми го изписа след консултация по скайп.

Той е имал предвид еднократен прием на 1 гранула, аз съм разбрала 1 гранула дневно и го приемах цели 30 дни! Нямах някаква осезаема реакция, освен че се подобри съня ми - един от здравословните ми проблеми е свързан с безсъние.

Днес се чух с  доктора и единственото, за което се разбрахме е да спра приема и да се чуем след 2 седмици. Не ми изписа нищо за антидотиране. Сега не знам какво да правя и дали не съм си създала по-голям здравословен проблем с тази грешка.

Моля, ако можете да ми дадете някакъв съвет, ще ви бъда много благодарна.

 

  Здравейте,

Наистина не е било правилно да го вземате, но както казвате, сте се разминала без последствия. Друг път внимавайте.

Линк към коментар
Share on other sites

искам да споделя моя проблем и ще се радвам ако той може да се повлияе от хомеопатия.аз страдам от паническо разтройство,имам огромна тревожност и депресия.ходих по много лекари докато се установи всъщност проблема.изписаха ми много тежки антидепресанти и ривотрил който отказвам да пия защото ме правят неспособна да си гледам децата,малкото е само на година и има нужда от мен.моля ви кажете ми мога ли с хомеопатия да подтисна тази тревожност.че всеки момент ще ми стане лошо и ще припадна.когато получа паник атака започва да ми става топло,да се изпотявам да треперя и да се задушавам.

 

 Здравейте тери,

 Да, с помощта на  хомеопатията можете да се спасите от това тежко психическо състояние. Правилно сте отказали дългия прием на изброените лекарства, които биха могли да Ви доведат до зависимост, но трябва бързо да продължите лечението си с хомеопатия.

  Пиша ви и на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,може ли да ми препоръчате добър хомеопат в Стара Загора ? Благодаря ви предварително!

 

 

  Здравейте орисница,

 

Тук не, но на Лична поща Ви изпращам координати на класически хомеопат в Стара Загора.

 Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...