Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Витилиго


Guest Цветелина.

Recommended Posts

Guest Цветелина.

Здравейте всички!

От известно време насам чета различни теми във форумите и реших да се включа и аз, първо с въпрос. :)

Предполагам повечето от вас са чували за витилиго - вид автоимунна болест, даже не съм сигурна, че може да се нарече болест, тъй като единствената промяна в организма е недостигът на пигментация, в следствие на което започват да се появяват бели петна по кожата.

Знаете ли на какво вътрешно състояние се дължи тази болест?

Какви алтернативни методи за лечение сте чували?

Благодаря предварително за всички отговори! :)

Цветелина

Линк към коментар
Share on other sites

Според Луиз Хей витилигото вероятно се дължи на липсата на чувство за принадлежност,чувството че сте извън играта,че не принадлежите към нито една група.

При лекуването на витилиго трябва да се промени мисловния модел чрез утвърждението "Аз съм в самия център на Живота и съм изцяло свързан с Любовта".

Много български фитотерапевти лекуват този козметичен дефект(аз не го смятам за заболяване).

Чувала съм че в Куба се произвежда мехлем който изцяло премахва белите петна.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Цветелина.

Горепосочената причина си струва да се обмисли... От мехлеми засега няма нужда, тъй като петната са само няколко и почти незабележими, а и смятам, че това би излекувало само външното проявление на проблема....

Мисля, че предложеният нов мисловен модел наистина може да доведе до добри резултати с малко повече усилие! :)

Благодаря много за информацията! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Според Луиз Хей витилигото вероятно се дължи на липсата на чувство за принадлежност,чувството че сте извън играта,че не принадлежите към нито една група.

При лекуването на витилиго трябва да се промени мисловния модел чрез утвърждението "Аз съм в самия център на Живота и съм изцяло свързан с Любовта".

Много български фитотерапевти лекуват този козметичен дефект(аз не го смятам за заболяване).

Чувала съм че в Куба се произвежда мехлем който изцяло премахва белите петна.

Да, липсата на любов и секс също могат да влияят за появата на Витилиго.

Също и дългото излагане на силно слънце!

Линк към коментар
Share on other sites

Присъединявам се към мненията на Гранат и Алекс и ще допълня само следното:

Най-общо казано, кожата има връзка със себеоценката спрямо външната среда. Като обвивка на тялото, тя представлява образът, който човек има за себе си и всеки кожен проблем има връзка със срама, преживян от човека спрямо себе си и способността за допускане на близост към околните. Възможни причини:

- придаваме твърде голямо значение на това, което другите мислят за нас и преценките им.

- не си позволяваме достатъчно да бъдем себе си или чувстваме, че е накърнено личното ни пространство.

- прекомерно сме чувствителни към външния свят и твърде лесно позволяваме да станем досегаеми за другите (или твърде трудно им позволяваме да ни обичат такива, каквито сме).

- трудно преживяваме раздялата или загубата на общуване, отхвърлянето от някого или нечие нежелание да приеме това, което искаме да направим за него.

- чувство за вина към себе си или другите.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...