Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Шифърът на Леонардо


Recommended Posts

Нима сме живяли в заблуждение? Какво стана с библията? Има ли истина в цяла книга?

Мене ли4но, тази книга много ме грабна и ме"накара"да я про4ета за 1 ден. Побуди много съмнения в мен, а съм сигурна 4е всеки който я прочел се по4увствал подобно.

Преди години про4етох не6то подобно в една книга...

... 4е съществува евангелие на Магдалена

Моля пишете на кирилица! Мнение е "преведено" на кирилица от модераторския екип.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма да правя обстоен литературен анализ на книгата, само ще споделя.

Исках да я прочета, за да видя какво е използвал писателят и как е го е интерпретирал.

Книгата прилича на холивудски филм, в който зрителят си отговаря на въпросите, вълнуващи героите, още преди те да са си отговорили. По елементарен начин се поднасят някои всеизвестни идеи, начинът е в интрижката, която, признавам, е увлекателна и те дърпа да прочетеш книгата колкото е възможно по-бързо. Романът е комерсиален, не се отличава с особено литературно майсторство, нито със задълбочени философски размишления и е предназначен за широката , масова публика, която няма претенциите да е на "ти" с окултното. На няколко места се преповтаря вече казано, та и читателят да го запомни. Неинтересуващи се от скритото познание ми споделиха, че дори и изложените факти да са доукрасена истина, книгата няма художествена стойност. Цитирам по памет: "Книжлето е увлекателно, но не си струва парите."; "Става за четене във влака". Никой от тях не отрича възможността шокиращите данни да са истина.

Преди години си бях купила една книга - "Библията,преразказана от Пърл Бък". Четиво, подходящо за деца, защото на разбираем език авторката ни запознава със съдържанието на Стария и Новия Завет. Та Дан-Брауновият роман прилага подобен похват, с тази разлика, че елементът на сюжета е много силен.

Не знам доколко писателят е наясно и до каква дълбочина е стигнал в предварителните си проучвания, но на мен ми прилича на главата "Какво открили тамплиерите" /виж "Записки от Атлантида" на Ранд Флем-Ат и К.Уилсън/, преразказана по достъпен начин с вмъкната интересна сюжетна линия, по която са навързани камъчета с различен блясък и стойност. Посъбрал оттук-оттам някой и друг символ, психологически интерпретации и фактически материал, слага един мъж и една жена и - готово! Начинът на приготвяне е прост, съставките са нетрадиционни - ако се изразя като кулинар :). Така документалното става художествено /игрално/. Но пък точно затова може да провокира интерес у незапознатите и да ги накарат да търсят още и още информация. Което все пак е принос. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

мен лично книгата много ми хареса и наистина буди съмнения и аз точно това се чудех възможно ли е всичко това да е истина?или само части от тази книга са верни?а как може да бъде доказано? :hmmmmm: четох някъде че щели да правят филм по тази книга :whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Възмсжно е да има и истина.но е украсена допълнително 100%

Как ви звучи това.че като дете Исус е показвал трикове на приятелите си?

Или пък.че е поразявал всеки.който го издразни

Аз съм чел и такива "раэсъждения"

Така че не се връзвайте на всичко което се пише.повечето е пълнеж

Но Исус е бил женен за Магдалена според мене.и даже може да е имал дете

И именно детето в утробата на Мария е светия Граал.

Кодирано съобщение:)

Това е от мене :)

Линк към коментар
Share on other sites

Сега я чета - увлекателна е - макар и не нещо радикално и нищо ново. Но всичко е вярно - вярно е че Христос е бил женен за Мария Магдалена, че е имал дете или деца, че историята на живота му е прекопирана от поне 10 буквално същите житейски истории на пророци преди него, истина е че Християнството е изцяло езичество като обреди и вярвания, само че истинните им тълкувания са заменени с невежество. Истина е че тази религия се крепи на лъжа, че библията е редактирана многократно - истина е че планетата ни се управлява от световно задкулисно правителство, зад което стоят същества спрямо нас богове, но далеч не съвършенни такива - нали сме по тяхно подобие направени - крушата по-далеч от дървото не пада... ! Има един английски автор - Дейвид Икке - той дава чудесна фактология за братствата управляващи планетата ни... Книгата е чудесна!

Линк към коментар
Share on other sites

Но всичко е вярно - вярно е че Христос е бил женен за Мария Магдалена, че е имал дете или деца, че историята на живота му е прекопирана от поне 10 буквално същите житейски истории на пророци преди него, истина е че Християнството е изцяло езичество като обреди и вярвания, само че истинните им тълкувания са заменени с невежество. Истина е че тази религия се крепи на лъжа, че библията е редактирана многократно

:hmmmmm::hmmmmm::thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм чел книгата, но гледах преди около седмица две филм по Discovery за Шифърът на Леонардо. Цитираха доста учени, според които книгата се обляга на недоказани факти. Даваха и една църква във Великобритания, в която се смята, че се намира Граала. Сведенията са противоречиви, а тълкуването в книгата (според някои учени) доста изопачено. Силно се съмнявам, че Исус е бил женен и е имал деца. Не изключвам тази възможност, но много се съмнявам просто. А и има все пак разлика между Исус и Христос.... Какви ли не вече теории има. Да не говорим че д-р Щайнер казва, че е имало две деца Исус - едното умира докато е малко. А Щайнер е ясновидец и то май от доста висок ранг.

В крайна сметка важна е не толкова формата на нещата, а смисълът и съдържанието. Важното е доколко човек приема Христос / Любовта като принцип в сърцето си и доколко живее спрямо този принцип. Останалото е въпрос на историческа и езотерична спекулация и спор. Поне така разсъждавам аз.

А ето и няколко мисли от мъдреца:

"И наистина, не е ли за мнозина християни "историческият" Христос, дошъл преди две хиляди години, един затвор за техния ум? Къде е говорил Христос преди две хиляди години за Себе Си като за историческа личност? Той говори за Себе Си като дух, който ще пребъдва на Земята "до скончание на века", т.е. до завършване на тази епоха на насилие и зло, която изживява последните си дни. "Идете и проповядвайте", казва Той на учениците Си, "и Аз ще бъда с вас до скончание века."

Помнете: Христос е проява на Божията Любов. И той ще дойде като вътрешна светлина в умовете и сърцата на хората. Тази светлина ще привлече всички около Христа като около велик център. Отварянето на човешките умове и сърца и приемането на Христа отвътре - това ще бъде повторното идване на Христа на Земята. Не го ли приемат по този начин хората, ще продължава този живот на безлюбие, на страдания и неволи, на външни вярвания, суеверия и заблуди." (Из "Христос")

Линк към коментар
Share on other sites

За Исус И Мария Магдалина съм чувал от българска ясновидка още преди 15 години и затова съзнанието ми прие лесно този факт - а защо не? Нима ако наистина е бил женен, това принизява Великият пророк? Ни най-малко според мен! А каква е истинската му йитейска история, това не знаем - това което знаем е наистина повече астрологически, астрономически и алхимични символи, и те са еднакви както при Исус, така и при Митра, Кришна, и много други, полузабравени пророци! Исус е велик Учител на човечеството, Христос е велик принцип, проявяващ се навсякъде и във всичко, и съвсем не е приоритет само на Исус, още по-малко на християнството... да речем че Учението на Бялото Братство, преподавано отУчители като Беинса Дуно и Щайнер е един носител на този дух, принцип, вибрация в най-силна степен - аз така го чувствам. Това което наистина ме отвращава обаче не е искрената вяра и стремеж към доброто на християните, но лицемерието, догматичността, тесногръдието, фанатизма и слепотата, манипулативността, алчността и насилието на т.н. християнска религия и църква! Може би точно за да възвърне тази вяра към чистотата на източника и Учителят Беинса Дуно се е въплътил именно сред християни. Защото будистите да речем се справят многхо добре с гореизброените отрицателни характеристики и при тях нуждата от корекции е много по-малка! И въобще сега времето не е само за религии, но за единен общ синтез между религия, наука и изкуство - от нов тип, с ново разбиране, без иконите и сляпото преклонение, но с ясен разум и Обич. Не страх от Бога, но Любов. Не Господ(Господар - което е етимологията на думата), но приятел, по-голям брат. Разбиране и съзнателен стремеж, силна вяра и доверие, но не вярата на кучето в стопанина му, а на другарят към другарят му! Защото хилядолетия сме държани на сляпо по причини необясними за мен - за почти всичко. Неведнъж човечествата най-брутално са били унищожавани с потопи и катаклизми(разбира се, умишлено предизвикани и изчислени) и всичко е почвало отново от нула, от бягането след мамутите -дали така трябва да бъде? Жалки сме, слаби сме - кога ще осъзнаем потенциала си, кога ще се събудим за висшият живот, кога ще се научим да бъдем добри един към друг, да осъзнаем че сме едно цяло? Кога ще спрем да умираме като кучета и ще усвоим безсмъртието - наличие на постоянно съзнание, кога ще виждаме света в цялостността му, а не само през няколкото дупки на черупките си един мизерен спектър от вибрации? КОга ръководителите на човечеството ще станат Хора в истинският смисъл на думата - нали от тях зависи всичко това? Тълпите само следват сляпо и живеят като стадо бозайници - съвъкупляват се и ядат, осигуряват телата си с по-хубава бърлога(по-изискан апартамент), докога ще бъдем диваци определящи просперитета си според лъскавите мидички и панделки които имаме(по-нов автомобил и по-модерни дрехи? ). Не3 съм сигурен че вината е само в нас - смъртните дребни хора - колко можем да научим в малките си животи - ако не сме ръководени правилно от по-мъдрите си братя - може би в някои от тях се крие причината за всичките ни проблеми, за невежеството и животноподобността ни - може би отдавна е трябвало да сме много по-напред в еволюцията, но сме изкуствено задържани! Не говоря за висшите ангелски йерархии, но за определени същества, които отдавна ни контролират и манипулират най-брутално и умишлено ни държат в слепота... както и да е - какво мога да кажа аз - един смъртен притиснат под валяка на сили много по-мощни от мен...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Вижте какво намерих:

http://bard.bg/fragment.php3?BookID=725

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...