Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте! :)

Въпросът ми е за фиктивната точка Вертекс и за аспектите, които тя сключва.

Вертекс е "върхът, най-високата точка достигната при видимото движение на едно небесно тяло" и е едната част от оста Вертекс-Антивертекс.

Интересува ме какво е значението на съвпада на двете точки в синастрия?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Вертекс е точката на "случайните срещи". Естествено нищо случайно няма - единтсвено случайно е самата дума "случайно". При "кармични срещи" Вертекс е винаги намесена - до минута на срещата. При синастрията Вертекс говори за кармична среща с общи взаимни уроци.

Ем

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравейте приятели,

И аз бих искала да зная повече за тази точка, но досега не съм чела нищо за нея. Ако имате възможност, моля да ми изпратите нещо по темата. Ще ви бъда благодарна.

Таня

Линк към коментар
Share on other sites

:)

"И аз бих искала да зная повече за тази точка, но досега не съм чела нищо за нея. Ако имате възможност, моля да ми изпратите нещо по темата. Ще ви бъда благодарна."

Може да ми препоръчате и книжка, от която мога да прочета по темата.

Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Тази точка Вертекс е много интересна. При мен се случи така, че в продължение на 15 години, през няколко години, 6 пъти срещам един и същ човек със съответните, познати от времето на неандерталците, трептения на душата. Три от тези срещи бяха изключително вълнуващи, а другите две минутни. Запознах се с него чак на 6 среща. Естествено, беше ми много интересно това на какво се дължи. Оказа се, че моят Вертекс е в съвпад с неговото Слънце във Везни. Също така се оказа, че моята Венера е в съвпад с неговия Анти- вертекс във Водолей, което обяснява разминаването между нас за този дълъг период от време. Съвпадите на Вертекс, особено със Слънце, са кармични, като отношенията между тези хора никак не са лесни. Това го четох в някакъв американски сайт.

Редактирано от mercury
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...