Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Тревожност и бременност


Recommended Posts

Писала съм преди време и много ми помогнахте. Сега отново се обръщам към вас за съвет. Бременна съм в 4 месец. Преди това бях 5 години на антидепресанти - паническо разстройство, депресия и ОКР. Постепенно бях почнала да ги намалявам половин година преди да забременея и коогато това се случи ги спрях напълно. За жалост имам тежка бременност до момента - болки, контракции, дори лежах в болница на системи. За жалост цялата тази мъка и болка, а и историите от болницата започнаха да ме смазват психически. В момента съм в почти перманентна депресия с ужасни смазващи мисли - как няма да стана майка никога. А започнат ли контракциите изпадам в ужас и не мога да се успокоя по никакъв начин. От тревожността спрях да спя и ям много малко. Знам, че това вреди на бебето, но не мога да спра да затъвам в дупката. Ходя на терапия, но заради болницата доста пъти пропуснах. Сега пак почнах, но става отново много бавно.

Бихте ли ми дали съвет как мога да запазя психичното си състояние и как да се успокоявам и да заспивам отново. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...