Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Иво

Икономика на Споделянето

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=Ig31ELGDJ0Q

http://www.uk.coop/s...ocs/Sharing.pdf

Икономика на Споделянето?

Примери? Идеи? Предложения? Приложение?

Сподели това мнение

Да се споделят материални ресурси е много изгодно. Може да се споделя какво ли не...

От една страна вторият живот на вече ненужните вещи. Но едновременно ползване също е добре.

Примерно пособия за строителство и ремонти има във всеки дом, но големи ремонти се правят рядко. През това време те могат да се ползват от друг.

Може би такива вещи и уреди е хубаво да се заемат или наемат, вместо да стоят и заемат място.

Напоследък когато минавам покрай безбройните празни кооперации си мисля, толкова ли не може да се измисли нещо. Безброй хора се тъпчат на малко пространство, а през това време има толкова празни сгради, било то и частни и обществени.

Би било добре, ако не изхвърляме ненужните, но запазени вещи на боклука. Тази вещ може да е необходима на някого. Хубаво е да се сложи в прозрачен чувал и да се остави до контейнера, много скоро ще си намери нов собственик. Разбира се може да се направи усилие, да се отиде до някоя общност, която събира и преразпределя такива неща, или да се обяви в интернет за подаряване и също скоро ще си намери стопанин.

Друг е въпроса, ненужните вещи могат и да се заменят с други които са ни нужни, или да се продадат макар и на символична цена.

Книгите биха били щастливи вместо да стоят по личните библиотеки за красота да отиват при хора, които искат да ги прочетат. Същото е и музика, филми и т н.

За дрехите и обувките често питаме близки и познати дали не ги искат, но пък забързани от ритъма на деня не ни се занимава с това. По лесно е да ги трупаме или да ги изхвърляме.

Като се ходи на пазар с автомобил, може съседите да отиват с едната кола, особено ако няма да успеят да я натоварят цялата с покупки. На мен това много ми липсва. Нямаме автомобил и нямам възможност да пазарувам на едро. А пазаруването на едро е икономически изгодно.

Идеи много могат да се намерят за споделяне, стига хората да имат желание да го правят.

Дали в този сайт може да се намери място за тема: Търся/Подарявам/Заменям?

Сподели това мнение

Здравейте и от мен :) Можете да разгледате тази платформа: http://www.usetogether.com/

В момента в нея има над 200 души от България, които си споделят всичко от топчета за пинг понг през книги, електроника, игри, телефони, коли, уроци по фотошоп, планински разходки и какво ли не :) Организират се и събития всеки месец, на които хората се събират, за да споделят различни предмети и услуги :)

Усмивки,

Зори

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this