Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Срещи на Портала - лято 2012!


Recommended Posts

Супер - с Розичка сме вече на изгрев и паневритмия който иска да се присъединява. музиката е от мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз имам нужда от релакс, ще се постарая да изключа всичко, и да слушам пиленца, да гледам в зеленото... Ще ми е интересно да рисувам, ако Ина покаже нещичко, изобщо оставям на вас да ме водите... където кажете... :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

По този случай вземете си , моля, материали. Един картон, малко списания, лепило и ножица, за да направим малко цветни, енергийни колажи!

Линк към коментар
Share on other sites

Това звучи много интересно, с мен може би ще има и 1-2 творчески натури - художници. :)

А аз да обърна внимание на хората, които ще решат да идват в гората, да си подготвят големи слънчеви очила за мушиците, които влизат в очите или мрежичка за шапката, за да не си махат с клонки постоянно.

И ако има някаква чувствителност към насекоми - репеленти.

Ще се събираме в разгара на размножаване на всички насекоми по време на горещниците.

Странджа жужи от всякъде по това време на годината.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Художниците и те са поканени да се присъединят към нашия workshop,може да се окаже доста интересно и полезно и за тях.

Доста неприятно с тези насекоми, но ще го преживеем.Имам едни стари големи очила , имам и една мрежичка, мога да си направя някакво мрежесто приспособление към шапката.Ще го измислим. :3d_031::3d_168::3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Това за шапката с мрежичка е много важно!!! Преди няколко години в Шкорпиловци ми се съсипа почивката от махане с клонки :( Ина, може да спретнем изложба за оригинална шапка с мрежичка :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Каква трябва да бъде шапката, май такава с периферия, за да се закрепи мрежичката на периферията ?

Аз имам една доста фина черна мрежичка, остана ми от едни неща и ще се пробвам, като се прибера в Ямбол.

А пък иначе аз ще бъда много доволна, ако всеки направи по един колаж!Хаххахаха ще видите колко лесно, забавно и приятно е !

И винаги се получават много различни неща !

Линк към коментар
Share on other sites

Драги порталци, устремени към среща в най-юго източната част на България - Малко Търново.

Благодаря на Диди и Ина, че ни въвеждат превантивно, в особеностите на това очаквано и интересно приключение ,към все по-загадъчната Странджа .Предлагам да не мислим много, много за насекомите, че каквото мислим това става.

На нашата полянка за паневритмия също има много насекоми. Обаче ни нападат избирателно и само понякога.Миналата сутрин нещо ме ужили по крака сериозно .Имаше защо .Тая сутрин, един голям стършел, кръжеше като аероплан , но мисля му хареса спокойната и доста умиротворена атмосфера, която успяхме да постигнем днес ,та се отказа да ни жили .Хубав ден от мен! Пореден юлски горещник .

Линк към коментар
Share on other sites

O, Розичка, Странджа не е Кенана, макар че и ние понякога сме имали от тези дребните мушички. Ако човек не иска да се бори с тях (те не жилят, просто си хвърчат и ние хората им привличаме вниманието - не знам с какво), просто трябва да вземе някакви мерки предварително - мрежичка или да "ухае" на нещо, което не им привлича вниманието или ги отблъсква. В тази връзка някой знае ли естествени репеленти? Тези от аптеките ми миришат на бензин.

Линк към коментар
Share on other sites

За съжаление репелентите не влияят на тези специфични за района мушици.

Те не кръжат около тялото, а са концентрирани в очите.

Затова казах по- горе и поверието, че Странджа ги изпраща в очите на туристите, за да не видят тайните и. :) това разбира се в кръга на шегата.

Те не са опасни за нас , нито правят нещо болезнено, просто не може да се вижда от тях, защото правят облак пред очите на човека и около главата му. Който не е ходил там в този сезон, мисля че не знае за какво става въпрос, защото климата в другите планини е различен.

В Странджа слизаме доста на юг и преминаваме към средиземноморски климат, растителност и животински свят - с особена сила важи за насекомите. В Рила, Пирин и Родопите няма такава особеност. Това го уточнявам заради личния комфорт на всеки.

А пък току виж сме направили енергийна защитна стена за мушиците, знае ли човек :) На мен досега не ми се е случвало. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще трябва да си купя шапка.От къде мога да намеря мрежичка?Дайте идеи от какво да си приспособя.Сега разбирам защо в Индия англичанките са ходели с шапки и омотана дантела пред лището.....

Линк към коментар
Share on other sites

Ще трябва да си купя шапка.От къде мога да намеря мрежичка?Дайте идеи от какво да си приспособя.Сега разбирам защо в Индия англичанките са ходели с шапки и омотана дантела пред лището.....

А очила няма ли да са достатъчни, за предпазване на очите?

Относно въпроса ти за мрежички, могат да се закупят от магазините за платове - шифон на мрежа, прилича на булченски воал...

Пчеларско було http://www.bg.all.biz/g84317/ също ще свърши работа, тогава и хора и мушици ще стоят далеч от нас :3d_146:

Редактирано от Криси
Линк към коментар
Share on other sites

Да ви кажа, групата се разраства. От Ямбол ще дойде още един съфорумец. А май и от Пловдив ще поканя една позната.

Линк към коментар
Share on other sites

Да питам, по план за неделя ли е насрочено да се посети гробницата на Бастет? Защото и аз ако идвам, най-вероятно ще пътувам с приятел, та да знам какво да му кажа, как да направим нашата организация.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами по принцип да.В събота Диляна ще ни води до Исипасха и неделята остава за Бастет.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като темата малко поизостана реших да я събудя.

Имам питане: оставаме ли същите хора има ли промени и ако-да, то моля до 20. 07.-22.07. да сме наясно, за да преценя колко ще тръгваме от София. Ако хората, които прецениха, че ще са при мен в колата се отказват, то да се преориентираме, прегрупираме ... :3d_151:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Ние сме същите от Хасково и се приготвяме - очакваме срещата с нетърпение!

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като темата малко поизостана реших да я събудя.

Имам питане: оставаме ли същите хора има ли промени и ако-да, то моля до 20. 07.-22.07. да сме наясно, за да преценя колко ще тръгваме от София. Ако хората, които прецениха, че ще са при мен в колата се отказват, то да се преориентираме, прегрупираме ... :3d_151:

Аз все още съм с твоята кола!

Мария-София и Next2u трябва също да потвърдят....

Линк към коментар
Share on other sites

Аз сега се сетих, че е добре да публикувам телефоните си, за връзка с всеки един от форумците.

0899 198 457

0886 173 591

0882 891 010

Един вид всеки след като пристигне, да има възможност да се обади, за да мога да ви покажа пътя до базата или нещо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Потвърждавам и се надявам за неделя да се направи организация за гробницата на Бастет,че ще бъде нещо като да идеш до Рим и да не видиш папата.

Линк към коментар
Share on other sites

Инаааа :3d_047: купих сиии - сухи пастели и съответния картон :3d_051: радост голяма - сега нямам търпение! Обаче как се работи с това? Никога не съм държала в ръцете си такова... Можеш ли да ни просветиш поне начално как се рисува със сухи пастели, моляяя. Може би в отделна тема в другия форум?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...