Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Паническа атака


unique8smille

Recommended Posts

Здравейте yahoo_33.gif Аз съм на 15 години и преди 4,5 дни получих първата си паническа атака. Задушавах се,сърцето ми туптеше много бързо,виеше ми се свят,гадеше ми се,изтръпнаха ми ръцете и краката,залитах,свиреха ми ушите,адски болки в корема имах чувството че ще падна и ще умра ... icon_cry.gif Искам да науча:как мога да я преодолявам и всичко което сметнете за добре да знам icon_smile.gif Когато стана всичко бях при заместващата лекарка и тя ме увери на 100% че няма проблем със физическото ми тяло,а има проблем с психиката ми и каза да се срещна задължително с психиятър и тъй като нашите НИКОГА не биха се съгласили да се срещам с психиятър ! Реших да помоля тук за помощ :) Благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Лекарката, ако е лекарка, а не мед .сестра е подходила напълно формално.Трябвало е да отдели няколко минути и ти обясни,че си имал реакция на силен стрес.Да ти каже,че в стрес изпадаме винаги когато имаме проблем, когато сме пред предизвикателства и промени или просто сме недоволни от нещо или някого.Трябвало е и да ти каже, че най-разумното в случая е да решим проблема или проблемите които са предизвикали стреса / те може и да са плод само на нашата фантазия или на преумора/.Ако стреса ти е предизвикан от физически причини-късно лягане, недоспиване , употреба на алкохол и т.н. да ти го поясни и ти даде най- общи препоръки за минимизирането му ,което ще предотврати нови такива остри кризи.

За съжаление ще трябва да го направиш това сам- използвай Гугъла, прочети няколко статии за стреса и минимизирането му.От съветите които се дават, избери тези които ти допадат, като непременно включи спорт.Направи си ежедневна програма и я изпълнявай стриктно в рамките на няколко седмици.Разбира се, може и да потърсиш училищният психолог.

Питай ако след четенето в нета нещо ти остане неясно.

ПП -Предполагам си прочел, че съм психиатър.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :) Беше лекарка а не мед.сестра ! Не ми обясни нищо а само каза психиятър и това е ! Ами не намирам проблем в живота ми освен взаимотношенита с родителите ми ! Не употребявам алкохол или цигари ! Лягам си ВИНАГИ преди 10 ч така че :) А и попринцип съм много спокойна личност и затова не разбирам :(

Линк към коментар
Share on other sites

Опитвам се да правя стъпки,но родителите ми не ! За тях перфектната дъщеря е да върши цялата домакинска работа и всякаква друга,да учи и да мълчи ! Аз нямам право на дума или на изслушване ... ! Когато аз се опитвам да кажа нещо винаги ме пресичат и започват да ми викат,понякога се стига до удари или не ми говорят в продължение на 1,2,3 и повече седмици ... :( Не знам как да си помогна за това и съм тук

Линк към коментар
Share on other sites

Ок.Моята задача беше да ти поясня, че не си болна.За съветите спрямо родителите те оставам на колегите.Пиша бавно и не мога да отделя толкова време.

Хубава вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...