Jump to content
Порталът към съзнателен живот
sad_girl

Дадох обещание на Бог и не го изпълних

Recommended Posts

вярвам в Бог и го помолих да ми изпълни нещо,което страшно много желаех а в замяна аз да спазя едно друго обещание...Естествено желанието ми се сбъдна само че се мина време и аз сгреших и не го спазих...и сега се чувствам ужасно...как да преодолея срама и всичко останало... :(

А не плащаш ли за неспазеното обещание именно с това че изпитваш срам и се чувстваш ужасно...или това не е достатъчно, а дали е угодно на Бог за това че се съдиш.

Случило се не си спазила обещанието си, платила си си с чувството за срам.

Човек не е безгрешен иначе нямаше да е на тази земя, но където има грешка там има и прошка, затова си прости, за да ти прости и Бог.

А пък и не се ли учим именно от грешките си?

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Бог, реагира ли по някакъв начин спрямо нас, ако без да искаме не спазим веднъж или повече пъти ...обещанията си към него ?

Сподели това мнение

А какво е обещанието? Просто едно решение, което вземаме, само че заявено пред свидетел. В случая когато даваме обещание пред Бог, това не е по-различно от всяко едно решение, което твърдо смятаме да изпълним. А Бог присъства винаги и навсякъде. Той е свидетел на всичко, случващо се в живота ни.

Редактирано от Станимир

Сподели това мнение

Когатс се лробуди Божественото в нас и започнем да виждаме Божественото във всеки човек - Любовта да ни води - лесно ще спазваме обещанията си пред Бога и хората.

Сподели това мнение

Грешна концепция имаш за Бог, а по отговорите става ясно, че и други хора са разсъждавали над обещанията си.

Ако разсъждаваш така, че Той е изпълнил твое желание в замяна на нещо., то изключваш основната същност на Бог и вярата.

Вярата не е търговия , а още по- малко е "танто за кукуриго". Извинявам се за грубостта си, но

ако си мислиш, че си получила нещо заради обещано на Бог ти си отрекла вярата си. Явно си я имала, когато това, което искаш се е случило. Няма лихви в тая работа и душата ти винаги е била при Него.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега