Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Синева

Защо религиите са много, а не е една?

Recommended Posts

В крайна сметка си мисля, че е много по-важно какъв човек се занимава с това или онова духовно учение, отколкото какво е самото учение. В живота - примери бол. И в най-стеснени фанатично секти съм срещал хора, чиято преданост и добросърдечие са били в състояние да ме засрамят; както и в най-върховно прозиращите (или претендиращи за това) и уж толерантни течения, от друга страна, са прораствали такива демонични създания, че ми е бедна фантазията...

Глупакът, като слуша добри и лоши люде,

поема туй, което е глупост и заблуди,

подобно на свинята от блатото, която

пред езерото бистро харесва свойто блато.

А умният, когато сред мъдри хорски речи

дочуе даже глупост, на него му не пречи

доброто да попие, а думи зли и нрави,

където ги е срещнал, на място да забрави.

(Махабхарата)

Сподели това мнение

Мисля, че промяната на човечеството ще дойде тогава когато от Земята изчезнат всички религии. Религията е догма и окова. В Средновековието религията е била причина за смъртта на много хора, а същото нещо продължава и в наши дни. Религията е средство за манипулация на масите. За себе си мога да кажа, че съм силно вярваща в Бог, за мен Бог е всичко, но не съм и религиозна. Мисля, че религиозният фанатизъм се проявява там където населението е слабо образовано. Истинската религия е тази, която приема всяка друга с разбиране. Приемането значи разбиране. Не смятам, че ходенето на църква, извършването на разни ритуали ме прави повече или по малко вярваща в Бог. Истинската вяра, истинският Бог за мен е във всяко човешко същество. Човек може да намери вярата само и единствено в себе си , в духовната си същност.

Сподели това мнение

Re ligio - тази думичка всъщност означава връщане към Бога и обединяване на вътрешната същност на човека с Него.

Защо да изчезва религията? Нека да бъде!

За жалост в настоящето е жалко видоизменено това значение и се отъждествява с користните преследвания на представители от човешкия вид, каквито е имало и има доста и сега. И в крайна сметка се оказва, че хора на тази земя, които никога не са чували за това или онова учение, пък какво остава да съществува пред такива дилемата кое е верното и истинското, са много по - близо до това състояние на връщане и доближаване до Бога.

Има ги такива хора и аз им се радвам, когато ги срещам в ежедневието си, благословени са, без да са търсили ни най - малко това.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега