Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Психогенен синдром на раздразнено черво


Recommended Posts

,,bambi97, би ли споделила малко инфо с кого живееш, как са отношенията в вкъщи? Приятелите, с които излизаш, съучениците?,,

 

Орлин на няколко пъти обръща внимание, споделянето на  много лична информация не е желателно.Особено, когато тя е свързана с отговорите на въпроси  поставяни от неспециалистите  които пишат във форума.

Линк към коментар
Share on other sites

д-р Първанов, моите уважения към Вас и труда да пишете безкористно във форума!

Но аз си имам принципи, които включват убеждението, че всеки един човек трябва да бъде образован и информиран, и че трябва да търси, за да намери.

В случая писах просто като човек, каквито сме всички! Титлите и професиите не променят нищо съществено, ако се замисли човек.

Никъде не съм писала, че искам "много лична информация".
Предполага се, че когато един човек търси помощ, след като сподели проблема си би трябвало да даде адекватна обратна връзка и да поеме отговорността си за това.


А колкото за подробностите... Бог е авторът на детайлите, а дяволът се появява там, където те липсват.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм.Само  да не беше условието, във форума консултации да се дават само от специалисти.

В много форуми това условие го няма и спокойно може да пишете там.

 

ПП.Както виждате, когато преценим, че даден пост е полезен за питащият, ние пускаме и мнения на други потребители.Винаги се ръководим от знанието,че два мозъка мислят по-добре от един.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте.. Реших да споделя какво се случва от около седмица с мен.. Първо бях с адското главоболие или нещо като натиск главата.. имах сърцебиене.. Отидох при личният ми лекар и от там ме пратиха на невролог, който ми каза, че това се дължало на нервите и ще се оправи. Изписа ми лекарства, но никакъв ефект. Вечер не мога да спя събуждам се.. и най-странното е, че се чувствам някак нереално.. което ме плаши. Вървя по улицата и нямам желание за нищо.. просто си вървя като че ли вниманието ми е другаде. И постоянно си мисля, че сигурно ще полудея или съм полудяла или ще умра.. избива ме на плач. Отново ходих на преглед при невролога. Обясних и тя каза, че е по точно депресивно състояние. Изписа ми други лекарства, нямам главоболие, но се чувствам като, че ли не сам на себе си. И не сам аз като се погледна в огледалото все едно не сам аз.. някакви странни усещания.. Ще съм Ви много благодарна ако изразите мнение и на какво мислите се дължи всичко това. И има ли решение този "проблем" да го нарека. :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Просто това, което причинява чревния ти проблем, а именно, тревожността, от прикрита в несъзнаваното, но нерешена, е станала видима. Към стомашните проблеми и страха от тях, са се добавили още симптоми, типични за плаващата, генерализирана тревожност: деперсонализация, дереализация, негативно мислене... Зад всички тези телесни, емоционални и ментални симптоми, стоят ... комплекси/ програми в ума ти, които е нужно с помощта на работа с психотерапевт да преобразуваш. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...