Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Необяснимо психично разстройство


Recommended Posts

Брат на майка ми изведнъж получи мозъчен кръвоизлив.Правиха му операция на главата, уж успешна.Той е на 75 г.,не е пълен, атлетично тяло, работил е до последно, предния ден.Не е имал признаци като изтръпване на крайници,загуба на говор, да е раздразнителен,да се зачервяват бузите.Не се и събуди от комата.Кръвоизливът не е бил вътрешномозъчен, само под черепната кухина.Почина на 16-я ден от настъпване на кръвоизлива.Не му е правена пункция на гръбначен стълб.Известно време е имал движение на крайници-плавно.Значи не е имало парези.Какво е това състояние на мозъкът?Как е възможно без първични сигнали такъв инсулт?В болницата са казали, че по наследство го е придобил-гъста кръв. Поради това са казали всички с кръвна връзка с него да се изследват за гъстота на кръвта по наследство.Бихте ли ни препоръчали какво да правим?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако е ,,гъста кръв,, няма да имаме кръвоизлив, а тромбоза.

Така че , не може да се разбере какво са имали предвид лекарите.Питайте този който го е казал.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Вече 5 години давам на майка ми сетинин. Дозировката й е - 50 мг разтворен в сок за около 15 календарни дни.Забелязвам от около 3 месеца, че при първите 24 часа след приема на сетинин е по-превъзбудена.При посещение на чужд човек вкъщи е доста ядосана и понякога хвърля нещо.Но при мен не се държи така.След като минат 24 часа след приема е много спокойна и си говори по-нормално. Помни всичко-дата, кой е премиер/президент, знае за коронавируса всичко, ЕГН,

номер на лична карта. Храни се нормално. През деня си мие посудата. Може да чете, и то съвсем гладко.По принцип са й занижени когнитивните функции. Често не възприема другия говорящ по каква тема говори, а тя си почва друго да си говори. Понякога няма последователност в мисленето, често е монотонна..Преди около половин година , ако на втория ден не й дам лекарството, започваше да е по-агресивна. Сега по 3 дни не й давам и нормално си спи и не ми прави изпълнения. Не забелязвам абсолютно нищо да е разстроена паметта й. Но често си въобразява несъществуващи неща.Например че сестра ми живее в родния ти град. И е зле настроена към нея. Например непрекъснато повтаря,, че тя трябва да умре. Често сънува роднини и приятели, независимо живи или починали. Би ли ми описал някой задържан ли е психоорганичният синдром или има влошаване.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...