Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (26.10.15 - 01.11.15)


Рассвет

Recommended Posts

26.10.15

Вы часто слышите как о ком-то говорят: «У этого человека есть характер». Какое качество показывает, что у человека есть характер? Человек с характером всегда держит своё слово и никогда не обещает то, что не может выполнить. Такой человек, если что-то обещает, непременно выполнит обещанное; он сначала думает, а потом обещает. Человек с характером быстро исправляет свои ошибки; сделав какую-нибудь ошибку он не ищет внешнего виновника, но сразу занимается её исправлением. Сколь и большая у него ошибка – он не сожалеет, что её сделал; он учится от неё и её исправляет.

Влияния планет

 

Често слушате да казват за някого: „Характер има този човек!". Кое качество в човека показва, че има характер - характерният човек всякога устоява на думата си и никога не обещава неща, които не може да изпълни. Обещае ли нещо, непременно ще го изпълни; той първо мисли, после обещава. Характерният човек бързо изправя погрешките си; като направи някаква погрешка, той не търси виновника вън от себе си, но веднага се заема с изправяне и. Колкото и голяма да е погрешката му, не съжалява, че я направил; той се учи от нея и я изправя.

Планетни влияния

Линк към коментар
Share on other sites

27.10.15

Любовь – это та возвышенная мощная сила, которая поднимает человека; она – реальная сила, но она не обыденна. Чтобы познать Любовь человеку нужно понимать проявленный мир, познавать человеческие души – только при нахождении в этом состоянии он может говорить о Любви, как о том, что понято и реально.

Влияния планет

 

Любовта е онази възвишена мощна сила, която повдига човека; тя е реална сила, но не прозаична. За да познае Любовта, човек трябва да разбере проявения свят, да познава душите - само при това положение може да говори за Любовта като за нещо разбрано и реално.

Планетни влияния

Линк към коментар
Share on other sites

28.10.15

Современные люди впадают в недовольство, из-за которого страдают, усложняют свою жизнь. Ученику позволено быть недовольным только в одном случае – когда он не проявил свои добродетели. Каждый вечер, перед тем как лечь, человеку нужно задать себе вопрос: «Проявил ли я сегодня свои добродетели?» и если окажется, что он пропустил момент для их проявления, он имеет право быть недовольным. Кем недовольным? Собой. Следовательно, недовольство оправдывается только в том случае, если оно может послужить побуждением к проявлению определённых добродетелей. А добродетели – это необходимое качество для развития человека – они тесно связаны с человеческой жизнью, от них зависит будущее человека.

Влияния планет

 

Съвременните хора се поддават на недоволството, поради което страдат, усложняват живота си. На ученика е позволено да бъде недоволен само при един случай - когато не е приложил добродетелите си. Всяка вечер, преди да си легне, човек трябва да си зададе въпроса: „Приложил ли съм днес своите добродетели?" и ако се окаже, че е изпуснал момента да ги приложи, той има право да бъде недоволен - от кого? От себе си. Следователно недоволството се оправдава само в случай че може да послужи като подтик за прилагане на известни добродетели. Добродетелите пък са необходимо качество за развиване на човека - те са тясно свързани с човешкия живот, от тях зависи бъдещето на човека.

Планетни влияния

Линк към коментар
Share on other sites

29.10.15

Так что человеку, если он впадёт в отрицательные состояния – такие как малодушие, подозрение, ревность, сомнение, гнев – необходимо искать способ освободиться от этих чувств; если он длительное время останется с ними – они причинят ему органические повреждения тела. Когда мы говорим, что человеку нужно лечиться перед тем как он заболел, это означает: если заметил какое-то отрицательное состояние в себе – сделать всё возможное для того, чтобы освободиться от него. Если человек оставляет отрицательное состояние действовать длительное время – заболеет какой-нибудь болезнью. Каждой отрицательной мысли или каждому отрицательному чувству поставьте в ответ положительную мысль и положительное чувство, которые их нейтрализуют и обезвредят.

Преодоление

 

Тъй щото изпадне ли в отрицателни състояния като малодушие, подозрение, ревност, съмнение, гняв, човек трябва да търси начин да се освободи от тези чувства; остане ли дълго време с тях, те причиняват органически повреди в тялото му. Казваме, че човек трябва да се лекува преди да е заболял, това значи: забележи ли някакво отрицателно състояние в себе си, трябва да направи всичко възможно, за да се освободи от него; остави ли го да работи продължително време, той ще заболее от някаква болест. На всяка отрицателна мисъл или на всяко отрицателно чувство в себе си поставете една положителна мисъл и едно положително чувство, които да ги неутрализират и обезвредят.

Справяне

Линк към коментар
Share on other sites

30.10.15

Первое условие для поддержания здоровья – это чистый воздух, солнце и прогулки. Используйте прогулки ранним утром, когда воздух полон жизненной энергией, называемой индусами праной. При приходе болезней организм постепенно разрушается. Если человек заболеет серьёзно, то и врачи с трудом могут ему помочь. Задача врачей состоит не столько в лечении, сколько в умении предотвратить болезни.

Правила гигиены

 

Първото условие за поддържане на здравето е чист въздух, слънце и  разходки. Използвайте ранните утринни разходки, когато въздухът е пълен с  жизнена енергия, която индусите наричат прана. Дойдат ли болестите,  организмът постепенно се разрушава. Заболее ли човек сериозно, и  лекарите мъчно могат да му помогнат. Задачата на лекарите не е толкова в  лекуването, колкото в умението да затварят вратите за болестите.

Хигиенични правила

Линк към коментар
Share on other sites

31.10.15

Одним из условий правильного обмена между природой и человеком, между разумными существами и человеком, является доброе расположение духа. Когда обмен между двумя людьми происходит правильно, они сразу же начинают любить друг друга и дружить. Это показывает, что они являются здоровыми людьми. Только здоровый человек может любить. Любя, он расширяется и облагораживается.

Правила гигиены

 

Едно от условията за правилна обмяна между природата и човека,  между разумните същества и човека е доброто разположение на духа. Когато  обмяната между двама души става правилно, те веднага се обикват и  сприятеляват. Това показва, че те са здрави хора. Само здравият човек  може да обича. Като обича, той се разширява и облагородява.

Хигиенични правила

Линк към коментар
Share on other sites

01.11.15

Любовь – достояние души. Только душа любит. Она изъявляет свою Любовь не только к одному существу, но ко всему живому, встречаемому на пути: цветку, дереву, мушке, птичке, животному, человеку. Птичка прилетит и улетит, но то, что душа направила к ней, остаётся в вечности.

Правила гигиены

 

Обичта е достояние на душата. Само душата обича. Тя изявява любовта си не само към едно същество, но към всичко живо, което среща на пътя си: цвете, дърво, мушица, птичка, животно, човек. Птичката ще мине и замине, но това, което душата отправя към нея, остава във вечността.

Хигиенични правила

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...