Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Социална тревожност


Recommended Posts

Да,  чел съм за тях "катастрофизиране, черно бяло мислене и т.н" , предполагам,  че трябва да ги науча на изуст и да осъзнавам кога мисля изкривено и да осъзнавам нелогичността им.  Добре, но до кога трябва да го правя,  тези когнитивни изкривявания завинаги ли трябва да ги осъзнавам или с осъзнаването им ще изчезнат? 

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сам е много трудно, би ти отнело 2-3 години.

Психолога ще играе  ролята на наблюдател и коректор.С него нещата биха станали по-бързо.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, аз преди правих онлайн психотерапия,  но станах по скоро зависим от нея, докато бях в процес на терапията по цял ден чаках следващата сесия и се влошавах. Незнам дали терапевта е имал вина или аз. Също така и в форума като че ли се получава така,  защото получавам вторични печалби на приемане и др. Бихте ли ми препоръчали добър терапевт, но да е онлайн защото нямам възможност от физическа психотетапия.

 

Също искам да попитам,  ако започна да мисля неизкривено,  възможно ли е родителите ми с тяхното мислене да ме върнат към изкривеното мислене? Например до преди известно време бях преодолял "четенето на мисли"защото няма как да знам какво мислят другите , но ето то пак се върна. Вече виждам как родителите ми пречупват ситуации изкривено и се дразня на това,  защото едно нещо като ти го повтарят много пъти, колкото и различно и правилно да мислиш, запчоваш да се убеждаваш в това което ти се повтаря.

Редактирано от bosh12
Линк към коментар
Share on other sites

И още - правейки сам когнитивното си реконструиране (както се казва "изправянето" на когнитивните грешки) ще изпаднеш в един механичен, технизиран процес, който ще ти досади и дотегне. Трябва да имаш грандиозна мотивация, за да го докараш до хепи енд. При работата с терапевт освен научаването на ефективно мислене ще се научиш и да се вдъхновяваш за промяната си (а и от нея самата). Защото без вдъхновение нищо не се получава, какво остава за един такъв мащабен процес, какъвто е личностната промяна.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

, Добре, аз преди правих онлайн психотерапия,  но станах по скоро зависим от нея, докато бях в процес на терапията по цял ден чаках следващата сесия и се влошавах. Незнам дали терапевта е имал вина или аз.  ,,

 

Отговорността е на терапевта-разбира се е важно и колко сесии си имал.

 

Също искам да попитам,  ако започна да мисля неизкривено,  възможно ли е родителите ми с тяхното мислене да ме върнат към изкривеното мислене? 

 

Момче, ако работих с теб, целта щеше да бъде не само, да променим твоето мислене, а и тяхното.Защото когато ти се промени6 и те ще се променят.Мисли на едро.

Линк към коментар
Share on other sites

Сесиите бяха приблизително 26-27 през онлайн анонимен чат. 

Мисля,  че наистина е време и те да се променят,  въпреки че не го осъзнават и това че имат нужда от промяна. Защото мисля че и те доста страдат вътрешно. :)

Редактирано от bosh12
Линк към коментар
Share on other sites

Терапията беше онлайн,  в браузерът се отваря бяло поле с чат,  чрез който се комуникира с терапевт в рамките на 40-50 мин. След сесията получавах рецензия,  като обобщение на сесията.

Терапията беше анонимна за това незнам кои е бил терапевтът.

Редактирано от bosh12
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...