Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За Жените, Мъжете и Пътя им


Recommended Posts

На един последовател му остават няколко възможности:

-сравнително изучаване, анализ и синтез на различни течения в езотеризма

- доверяване на авторитет

-интуиране

- личен опит

При всички случаи трябва и се стъпва на вече дадени модели, доверяваме се на авторитети и т. н. Но ако останем до тук значи не използваме собствените си сили, т. е. ние живеем по чужди правила, по нечия друга истина, която можем да приемем за наша, само ако премине през нашата интуиция и опит. Ако само стоим отстрани, анализираме съдим според вече дадени модели нашият живот е безмислен.

:hmmmmm: Чистотата на жената. Да приемем, че едно момиче живее и чака своя принц от приказките, макар и подигравано от приятелките си, че до колко години ще го чака. И ето първият мъж се появява, но за съжаление едва ли може да остави нещо добро и да даде нещо от себе си. Когато чистотата е просто смачкана и подиграна, и когато това момиче се пита-Е, това ли беше секса, за това ли ми беше чистотата? Когато и след това среща само мъже, които искат да задоволят просто животинския си нагон? За каква чистота говорим? Дали някой от тези мъже се е питал какво е причинил? Или на тях им е позволено да трупат бройки, да нараняват и да съдят? Случайно дали е известно на мъжете, че и секса е изкуство, взаимно отдаване и сливане на тяло и душа?

Може да не съм имала много мъже в живота си, но само един е бил истински. Късметлийка съм, че съм го срещнала. Благодаря на Бога за това. Той ме откри като жена, като човек и личност. Тази връзка не можеше да съществува, защото не беше по правилата.

Тогава идват и болките, които не те убиват, но те правят по-силен. Тогава преминаваш през ада, който сам си сътворяваш. Страхове и самоосъждане, които водят до лавинообразно нарастване на "наказанията". И защо?.....

За да дойде мига на просветване на разума, когато разбираш, че всичко, което ти се случва са просто уроците на живота.

Че си тук, не за да си чист и целомъдрен или да се смяташ за пачавра. А за да разбереш относителността на целия външен свят, който е създаден, само за да събуди в теб вътрешния спомен и желание за Живот.

Тогава, когато разбереш, че Бог не те съди, че всичко, което си си причинил е плод само на твоя неовладян ум. Тогава, когато разбереш и видиш красотата и смисъла на всичко, което ти си е случвало. Тогава се изпълваш с Благодарност и разбираш, че Бог те обича, че всичко, което ти се е случвало, цялото страдание е било само, за да се събудиш и да разбереш смисъла. Тук сме единствено и само, за да се учим.

Да, има още много да се приказва и съди. Има още много умове да дават чисто научни изводи и термини. А живота е много простичък. Ние само трябва да се осмелим да го живеем. Да знаем, че Бог знае кое е най-добро за нас и всички сме негови чеда, Той обича всички ни.

Кристиян е прав. Сигурно баща на детето е онзи, който майката носи в сърцето си. Защото тя това може да сътвори. Със ума и сърцето си.

Днес имаме задача да сихронизираме всички свои тела, да заработят в хармония. А това ще стане само, като спрем да съдим. Като се доверим на Любовта в сърцата си и на силата на ума си.

Човекът като полово създание може да се повдигне само ако и жената и мъжът започнат да зачеват и да раждат...всико е въпрос съзнание, а съзнанието с което е възможно това, се придобива с Любов- и всъщност, единствено и само Любовта представлява пътят и на мъжа и на жената....тъй както не е възможно да се отдели електричеството от магнетизма, а се разглеждат като едно явление, така и пътят на мъжа и жената е явление, при което едното не можеда бъде отделено от другото.

Дано да спрем да се делим и да започнем да виждаме в другия, просто човек като нас. Когато обичаме себе си, обичаме и другите. Тогава сме проводници на нещо много красиво, наричано Божия Любов.

Обичам ви и съм щастлива и доволна от живота си :thumbsup:

Извинявам се ако съм прекалила с лични изводи.

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Като прочетох внимателно всичко за телегонията, направи ми впечатление, че се акцентира върху чистотата, девствеността на жената повече в сравнение с чистотата на мъжа. След като и двамата попиват генетичната информация при полови контакти и могат да я пренасят към бъдещите си деца, защото ми се струва, че по-уязвима е жената? А може би се заблуждавам? Ако се опитам да си обясня - вероятно защото жената е утробата, приемника, инкубаторът, в който много по-дълго остават клетките, живеят и евентуално се развиват цели 9 месеца. Растящият ембрион е под тясното взаимодействие с организма именно на майката и в непрекъснат обмен с нея през целия период на вътреутробното си развитие - явно не само кръвообращението е общо...

Обяснението на този факт за мен е, че ако се роди такова дете, носещо белезите на друг, а не на тези, от чиито клетки е произлязъл, е защото е трябвало да се роди дете именно на онази двойка, която дата не е заченала, но е имала физически контакт. По една или друга причина не се е стигнало до оплождане, но в момента, в който един от двамата зачене дете, независимо от това, че го е заченал с друг партньор, се ражда онова дете, незаченатото тогава, то е стояло отстрани и е чакало да се въплъти. А може би това е въплътен егрегор? Нали казват, че при всеки сексуален контакт се създава дете - негова мислоформа, или нещо подобно. И така създаденият на метафизично ниво човек успява да замести някои гени в съчетаните вече хромозоми. А може просто действа принципът на случайността /което е малко вероятно, защото случайност няма, има следствия/.

И още - как би могъл човек да се очисти, ако е обременен от множеството връзки, особено ако са били от доста... вулгарен характер /връзки с "пачаври" от мъжки или женски пол най-вече? Всеизвестно е, че мъжете като цяло водят по-неконтролируем полов живот, позволявайки си волности и търсещи завоевания. Но едва ли някой би искал да зарази бъдещото си дете с подобни качества и наклонности. Аналогично преди забременяване трябва да се елиминират всякакви стафилококови, хламидийни инфекции, токсоплазмози и подобни заплахи. Аз самата не съм имала много мъже, но съм имала, все пак, макар всеки от тях да съм си представяла като моя бъдещ съпруг и баща на децата ми и съм избирала, а не съм се отдавала на случайността или на внезапното "влюбване". И може би точно затова се опасявам, че твърде навътре приемам нещата и остава дълбок емоционален отпечатък.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато чистотата е просто смачкана и подиграна...

Дали някой от тези мъже се е питал какво е причинил? Или на тях им е позволено да трупат бройки, да нараняват и да съдят?

Големи проблеми си създават. За повечето от тях еволюционният път нагоре в този им живот е безнадеждно затворен.

Тогава идват и болките, които не те убиват, но те правят по-силен. Тогава преминаваш през ада, който сам си сътворяваш. Страхове и самоосъждане, които водят до лавинообразно нарастване на "наказанията". И защо?.....

За да дойде мига на просветване на разума, когато разбираш, че всичко, което ти се случва са просто уроците на живота.

Че си тук, не за да си чист и целомъдрен или да се смяташ за пачавра. А за да разбереш относителността на целия външен свят, който е създаден, само за да събуди в теб вътрешния спомен и желание за Живот.

Има такъв момент. Но чистотата е нещо абсолютно важно в духовността.

Тя идва след години на достоен живот с Бога.

Тогава, когато разбереш, че Бог не те съди, че всичко, което си си причинил е плод само на твоя неовладян ум.

Да. Следователно той трябва да се овладее.

Тогава, когато разбереш и видиш красотата и смисъла  на всичко, което ти си е случвало. Тогава се изпълваш с Благодарност и разбираш, че Бог те обича, че всичко, което ти се е случвало, цялото страдание е било само, за да се събудиш и да разбереш смисъла. Тук сме единствено и само, за да се учим.

Събуждането е за да започне най после работа в истинския живот.

Защо се будим, ако пак ще заспиваме и сънуваме кошмари?

Това е безсмислено.

Когато се събудим можем да изберем да се учим не само през страданията.

Има и по-приятни и бързи начини, за смелите души.

Бог знае кое е най-добро за нас и всички сме негови чеда, Той обича всички ни.
Въпросът е и ние да го разберем и да действаме съответно :)

Тогава сме проводници на нещо много красиво, наричано Божия Любов.
когато станем достатъчно чисти проводници :D

:angel:

Линк към коментар
Share on other sites

чистотата, девствеността на жената повече в сравнение с чистотата на мъжа. След като и двамата попиват генетичната информация при полови контакти и могат да я пренасят към бъдещите си деца, защото ми се струва, че по-уязвима е жената? А може би се заблуждавам? Не. Ако се опитам да си обясня - вероятно защото жената е утробата, приемника, инкубаторът, в който много по-дълго остават клетките, живеят и евентуално се развиват цели 9 месеца. Растящият ембрион е под тясното взаимодействие с организма именно на майката и в непрекъснат обмен с нея през целия период на вътреутробното си развитие - явно не само кръвообращението е общо...

правилна насока на мисълта :)

Негативната нагласа в света да се прощават на мъжете "похожденията им" и дори

да се поощряват тези "мъжкарски" прояви води до много големи проблеми както за тях, така и за потомството им, създават груби и невежи хора-самци, по-близо до двукраки животни отколкото до разумността. Излекуването им не е невъзможно, но голям проблем. Следва експлозивно нарастване на психическите заболявания. :(

Бог и Господ Исус Христос да са ни на помощ!

...в момента, в който един от двамата зачене дете, независимо от това, че го е заченал с друг партньор, се ражда онова дете, незаченатото тогава, то е стояло отстрани и е чакало да се въплъти. ... И така създаденият на метафизично ниво човек успява да замести някои гени в съчетаните вече хромозоми.
Точно, макар че не е човек, а информационен отпечатък.

И още - как би могъл човек да се очисти, ако е обременен от множеството връзки, особено ако са били от доста... вулгарен характер /връзки с "пачаври" от мъжки или женски пол най-вече? Всеизвестно е, че мъжете като цяло водят по-неконтролируем полов живот, позволявайки си волности и търсещи завоевания. Но едва ли някой би искал да зарази бъдещото си дете с подобни качества и наклонности. Аналогично преди забременяване трябва да се елиминират всякакви стафилококови, хламидийни инфекции, токсоплазмози и подобни заплахи.

В йога има дълбоко проникващи методи на очистване на физическата, в частност половата система и за двата пола, до клетъчното ниво включително.

След комплекс от тези методи правилно приложен, може да се направи и въздържане от храна за 40 дни в което цялата чужда генетична информация на етерното ниво загива.

За очистване на духа трябва живот в непрекъснато полово въздържание, вегетарианство и самоконтрол с продължителност 12-14 години.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря!

Точно така както го казваш е, независимо дали ни се харесва или не! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Вальо, така е. Точно след събуждането идва голямото чистене и работа.

Дано Бог ни показва пътя и ни помага да сме "смели души" :thumbsup:

И да няма вече кошмари :thumbsup::D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте сродни души !

Днес получих едно текстче на английски, което ми допадна, макар, че привидно изглежда сексистко. Беше на английски, за съжаление от анонимен автор. На френски "сродна душа" в буквален превод е "душа сестра" ame soeur. Така, че в този текст Сестра го възприех в този по-широк смисъл, а не като разделение между половете. Макар, че то си съществува, колкото и да се опитваме да го стопим.

Имах желание да го споделя с всички вас от форума, защото ви усещам като Души сестри !

СЕСТРИ

В един горещ ден млада жена била на гости у майка си.Те седели на канапето и пиели студен чай. Докато си говорели за живота, за женитбата и за отговорностите и задълженията в зрялата възраст, майката замислено пускала ледени парченца в чашата си и погледнала дъщеря си с ясни и сериозни очи : „ Не забравяй Сестрите си”- и казала тя. „Когато започнеш да остаряваш, те ще стават все по-значими за теб. Няма значение колко обичаш съпруга си и децата си, ти ще започнеш да изпитваш нужда от Сестри. Не забравяй понякога да изминаваш пътя си с тях. Не забравяй, че Сестри означава ВСИЧКИ жени… Твоите приятелки, твоите дъщери, както и всички други роднински жени. Жените винаги имат нужда една от друга .”

„Що за странен съвет ! – си помислила младата жена. Нали съм вече женена. Нали съм част от обществото на семейните двойки ? ….Сигурна съм, че мъжът ми и семейството ми ще са всичко, от което имам нужда, за да е пълноценен животът ми. Но тя послушала майка си, общувала със своите Сестри и с всяка изминала година се сприятелявала с все повече жени. Годините се изтъркулили една след друга, тя постепенно започнала да разбира, че майка и наистина имала основание да говори така. Докато времето и природата оставяли своите следи върху жената, Сестрите са били опората в живота и.

След повече от 50 години живот, ето какво разбрах :

Времето минава

Животът тече.

Децата порастват.

Работата се сменя.

Любовта расте и намалява.

Мъжете не правят това, което сме очаквали от тях.

Сърцата се разбиват.

Родителите умират.

Колегите забравят нашата доброжелателност.

Кариерата приключва.

Но :

Сестрите са тук, назависимо колко време и колко киломитра са между нас. Приятелката не е никога толкова далече, че да не можеш да си с нея. Ако трябва да преминеш през пуста долина и то да я преминеш сама, Сестрите във вашия живот ще ви чакат накрая на долината, те ще ви окуражават, ще се молят за вас, ще ви вдъхват надежда, ще ви съдействат и ще ви очакват с отворени обятия на края на долината. Понякога те ще нарушат правилата и просто ще вървят до вас. Или ще дойдат и ще ви преведат до края. Приятелки, дъщери, внучки, снахи, сестри, майки, баби, лели, племенници, братовчедки всички благославят живота ни. Животът не би бил същия без жените. Когато дръзнем да се впуснем в това общение между жените, ще разберем каква невероятна радост ни носи то. Ние дори не си даваме сметка каква нужда имаме едни от други. Имаме нужда една от друга всеки ден.

Линк към коментар
Share on other sites

В йога има дълбоко проникващи методи на очистване на физическата, в частност половата система и за двата пола, до клетъчното ниво включително.

След комплекс от тези методи правилно приложен, може да се направи и въздържане от храна за 40 дни в което цялата чужда генетична информация на етерното ниво загива.

За очистване на духа трябва живот в непрекъснато полово въздържание, вегетарианство и самоконтрол с продължителност 12-14 години.

Това е нова информация за мен, мога ли да попитам за източника?

И ако наистина 40-дневния пост изтрива чуждата информацията на етерно ниво, тя обаче остава ли на астралното например?

Питам, защото именно поради такива причини църквата отрича разводите и повторните бракове (или допуска 2 или най-много три, най-вече при смърт на единия от съпрузите). Постът обаче и без друго е практика в християнската църква (за другите нямам информация) и ако беше така, то тогава на драго сърце щяха да развеждат хората, да ги карат да постят 40 дни и после да ги бракосъчетаят с друг партнъор и всичко да е точно. Но явно не се оправят нещата с 40 дневен глад :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Това е нова информация за мен, мога ли да попитам за източника?
мой личен извод и резултат от медитация :)

И ако наистина 40-дневния пост изтрива чуждата информацията на етерно ниво, тя обаче остава ли на астралното например?

Трудно е да се каже. Мисля че черно дете няма да се роди със сигурност, за другите характеристики като астрална чистота и др., въпросът остава.

Мисля че за случай на изнасилване, споменатата очистителна процедура + 40 дни глад ще дадат удовлетворителен резултат.

Питам, защото именно поради такива причини църквата отрича разводите и повторните бракове (или допуска 2 или най-много три, най-вече при смърт на единия от съпрузите). Постът обаче и без друго е практика в християнската църква (за другите нямам информация) и ако беше така, то тогава на драго сърце щяха да развеждат хората, да ги карат да постят 40 дни и после да ги бракосъчетаят с друг партнъор и всичко да е точно. Но явно не се оправят нещата с 40 дневен глад

Права си. Трябва и молитва, и покаяние, и чистота на мотивите.

Християнското бракосъчетание направено добре и с вяра

свързва душите с клетвата за верността. Тази връзка остава,

защото дори да е починал единият от съпрузите, душата му си е

жива и здрава. Затова хора които не са уверени в истинските си чувства,

мисля е по-добре да не се венчават по християнски.

Но тези стандарти са толкова далеч от "съвременните хора" че струва ли

си да ги обсъждаме тук публично. Например абортите са нормална практика. :thumb down:. Убийството на човешки зародиш по един или друг начин навлича повече духовна карма от който и да било развод или изневяра. Там глад няма да помогне. Трябва изкупление и спасение на тази душа, която довери живота си в ръцете ни, а ние я подведохме.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Едва ли ще може да се очистим само с пост и молитва. Това, което се е препоръчвало преди 100-ина години. Много е важно вътрешното осмисляне, осъзнаване на грешката. Защото аз може да си постя и да си чета молитви ама да трупам завист и злобичка за Пенка.... Или след 10 дни пак да си сгреша и пак да се очистя.... до безкрайност.

Права си. Трябва и молитва, и покаяние, и чистота на мотивите.
:thumbsup2:

За абортите напълно съм съгласна. Може би това е една от най-тежките кармични грешки.

Време е жените да започнем не да се оглеждаме завистливо и да сплетничим, а да намерим нещо, което да изпълни със смисъл и любов живота ни.

Ако ти помагаш на близкия си, по-добре ще вървиш по Пътя. Трябва личността да се премахне, а колективността да живее във вяра. В старо време как са живели хората? Когато има някой нива за жънене, викат меджия и като идат нанивата пожънват я. Също и с гроздобера, също и с царевицата-съберат се на седянка и утрошат царевицата.... И вие така правете!  Има някой някаква беда-съберете се две-три сестри, помагайте си и ще ви помогне Господ....

От "Великата майка"-Учителя

Беседата "Великата майка" препоръчвам, има много полезни неща по темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Въобще не става дума само за физиологични механизми при гладуването! Задействат се именно психодуховни механизми на прочистване на душата! Душата се "отлепва" от материята и се доближава до по-фините сфери! Психиката през това време интензивно се чисти - и това чистене не е лесно! Събуждат се много дремещи нечистотии, които излизат наяве! Предизвикват се психични зависимости, с които се прекъсва връзката. Волята участва активно. Настъпват мощни вътрешни процеси на промяна! Това става донякъде автоматично, по време на поста (лечебното гладуване), но съзнателното извършване удесетворява резултатите му! Така че, единствената разлика от преди 100 години и сега е, че сега може да се обясни процеса по-научно...

А молитвата, ако е само четена, да, тя е нищо, но ако е душевен повик, ако е съпътствана с покаяние, разбирано правилно, с медитация, и както казваш, с преосмисляне на живота въобще, тогава Молитвата е мощен процес на трансмутация, на дълбинна сублимация на съществото ни!

Линк към коментар
Share on other sites

В крайна сметка, чистотата на жената зависи не само от нея, а и от мъжа, и обратното също е валидно. В повечето случаи сме склонни да се занимаваме със собствената си чистота...без да забелязваме, че понякога с онова, което сваляме от нас като "мръсно" оплескваме близкостоящите...А кои са близкостоящи? Всички онези хора, с които сме в сходно и хармонично енергийно състояние, независимо дали са такива, които познаваме, или са такива, които живеят точно "от другата страна на географията" и не познаваме- всички те са близкостоящи... Затова, когато се заемем с почистването на себе си, следва да изберем онези методи, които допринасяйки за нашата чистота, не пренасят или разпространявмат "мръсотията" ни тъй както това се случва когато съседката обхву а яко килимите си от терасата над нас, без да погледне че отдолу, на нашата тераса има проснато пране...Т.е. тук аз-ът, като еквивалент на нашето полярно съзнание, би следвало да приеме, че това е важно точно толкова, колкото и собствената чистота.

Въпреки че по природа, човекът не е от "почистващите", а напротив- от интензивно "цапащите" се същества, които дори са си измислили "изкуството", чрез което да разпространяват "аз-цапаници", дори да задължават и онези, които не искат да се цапат с нещо като данък "цапане по необходимост"...точно това всъщност представляват повечето "учебни" програми във всички нива на учението- от детската градина до университетите и т.н....

В същината си, няма "мръсна" наука, или "мръсно" изкуство....има "мръсни" аз-ове на учени, творци, и "потребители" на науката и изкуството, които всъщност, са допринесли за появата на окултните науки...

Днес всички ние приемаме като условие, че същината на Творението, изявите на Твореца, и познанието за тях са "скрити", забулени, напъхани на най-тайни места, за да не можем да ги намерим...но, всъщност е точно обратното...

В началото всичко е било явно, и Е явно, окултизмът представлява само събран пласт "мръсотия" върху същината, която винаги Е открита, и на разположение на всички...

Никакъв мистицизъм не е необходим, за да се изучава "чиста" наука, и да се твори "чисто" изкуство- мистицизмът е бил, и си остава един тежък парфюм, с който нечистият аз се "престорва" на чист и благоуханен...

А важното условие за чистотата е взаимодействието между мъжа и жената- взаимоотношенията между мъжа и жената трябва да бъдат винаги наситен, но бистър разтвор...Ненаситения разтвор е склонен към пресищане, а преситения- към поява на мътилка...после идва и утайката, но това е вече друг аспект на темата.

Няма по-адаптиран и по-непригоден пол. И двата пола имат съвсем нужните качества за функциите, които са му отредени. Вярно е, че тук, на земята, като физическо същество, женския пол е много по-адаптивен и приспособим, но едва ли някой ще сведе човека до физически "землянин"...Същото се отнася и за мъжкия пол- само чрез него е възможно пътуването във времепространството..но, ако погледнем само това, то..човек не е и "бездомник" във времепространството...

Изобщо, всичките нужни качества, при които е нужно нещо да се прояви, да се изгради, да има ред, организация и т.н. е функция, която най-добре може да осъществи женския пол, а всичко що е нужно заразрухата на старото и ненужно "проявление", и придвижването от едно място на друго е функция, която мъжкия пол извършва най-добре. В Пътя, двата процеса протичат едновременно- непрекъснато има проявление и разруха нан формите, непрекъснато има движение и покой... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Въобще не става дума само за физиологични механизми при гладуването! Задействат се именно психодуховни механизми на прочистване на душата! Душата се "отлепва" от материята и се доближава до по-фините сфери! Психиката през това време интензивно се чисти - и това чистене не е лесно! Събуждат се много дремещи нечистотии, които излизат наяве! Предизвикват се психични зависимости, с които се прекъсва връзката. Волята участва активно. Настъпват мощни вътрешни процеси на промяна! Това става донякъде автоматично, по време на поста (лечебното гладуване), но съзнателното извършване удесетворява резултатите му! Така че, единствената разлика от преди 100 години и сега е, че сега може да се обясни процеса по-научно...

  А молитвата, ако е само четена, да, тя е нищо, но ако е душевен повик, ако е съпътствана с покаяние, разбирано правилно, с медитация, и както казваш, с преосмисляне на живота въобще, тогава Молитвата е мощен процес на трансмутация, на дълбинна сублимация на съществото ни!

:thumbsup: Така е, резултатът зависи главно от духа, с който човек гладува или се моли, а не толкова от сроковете. Макар че и те имат вторично значение - т.е. ако е искрен човекът, може да види, че кратките срокове не са достатъчни и следователно да ги удължи. Но както и в "здраве" посочих, тревожно расте процентът даже на формално неправилно проведените разтоварвания, какво остава до настроечно изрядните. И то- от хора, които на теория доста добре знаят какво "трябва" - но те са увредени в психомеханизма на реализацията й и ако няма край тях опитен човек със здрави нерви, правят какви ли не "извращения", а някои от тях опасни не само за здравето им, но и за живота... Отлично знам колко благотворни могат да бъдат при определени условия не само кратките, но и дългите срокове. Обаче тези условия - външни и вътрешни - все по рядко се спазват. Трябва значи да се установят и методи, които не изискват 40-дневни водни паузи. Забележете, че даже Питагор и Исус са ги правили само еднократно през живота си. Дългите срокове водят някои хора до абсолютно "зловонна" надменност, срещнах един такъв преди 4-5 години. Казваше, че гладува 2 пъти по 50 дни в годината, което според него значело, че бил изградил нови ДНК структури в себе си и вече имал достап до цялото знание в Космоса. Това, което разбираше под "цялото знание", всъщност беше някаква протестантска разновидност, която обявяваше всички други за играещи по свирката на Сатаната, а само той и шепа негови последователи били на богоугодния път... Не знам, но лично на мен това съвсем не ми прилича на "изчистване"...

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Това имам предвид.

Познавам хора, които се подлагат на гладуване, изчистване на тялото и то много продължително. Но единственото, което постигат е озлобление и нетърпимост към другите. Защото липсва дълбокия вътрешен процес. Няма осъзнаване и търсене на собствените грешки, и съответно покаяние.

Но когато се прави на всички нива, ефектът е много добър :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Страхът трябва да се победи или рискуваме да изпаднем в заблуда и страдания.

Не ме е страх, но е неприятно и заради това отбягвам тия течения.

Това трябва, онова не трябва ... боже, боже ... :blink:<_<

Защо ми се струва, че дискусията се обърна в един най-безобразен пердах? Чудно ми е какви още грехове ще измислите за жените. Ако започна да изброявам тези, свойствени на мъжката половина - войни, престъпления, фанатизъм, агресивност, изтезания, перверзности, разрушение на природата ... погледнете на какво е заприличало обществото и природата днес от мъжкия "мениджмънт" в последните няколко хиляди години.

П.П. А, забравих да спомена търговията с жени и деца и педофилията.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо, всичките нужни качества, при които е нужно нещо да се прояви, да се изгради, да има ред, организация и т.н. е функция, която най-добре може да осъществи женския пол, а всичко що е нужно заразрухата на старото и ненужно "проявление", и придвижването от едно място на друго е функция, която мъжкия пол извършва най-добре. В Пътя, двата процеса протичат едновременно- непрекъснато има проявление и разруха нан формите, непрекъснато има движение и покой...
:thumbsup: Ами и аз това казвах,но...

Стига сме се делили на мъже и жени... Всеки да си научи урока, за това сме тук. И да се разбираме, обичаме и прощаваме :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Мерси, мерси - какви чудесни чувства усещам в постингите ти! Благодаря ти за чудесния душ! Имам нужда от критика (вероятно). Благодаря ти! Прекланям се пред мъдростта на словата ти, идващи от женската ти същност! Така наистина мога да усетя разликата между половете.

Моля, моля, пак заповядай ... :harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

погледнете на какво е заприличало обществото ... днес
на бардак

Не ме е страх, но е неприятно и заради това отбягвам тия течения.

Това трябва, онова не трябва...

връщането към чист живот сред природата решава повечето от проблемите на човека

вместо да сече главите на ламята, направо я дълбоко замразява :)

Линк към коментар
Share on other sites

Стига сме се делили на мъже и жени...
Именно, това деление е абсолютно безмислено и води до никъде. Все едно да се опитваме да докажем колко дявола могат да се съберат на върха не една игла.

на бардак

По вина на кой? Едно е да се глаголствува кое как било, ами погледнете в действителност как стоят нещата.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Абсолютно не. :whistling:

Очаквам тия безсмислици "мъжът такъв - жената онакава" да престанат. :sleeping: Това е пълна фикция и истерия, достигнала апогей с излизането на фамозната книга "Мъжете от Марс, жените от Венера".

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Очаквам тия безсмислици "мъжът такъв - жената онакава" да престанат

:D:)

Ами нека пораснат. Нямам нищо против.

Сестрите на форума и в живота ги виждам като души на Бог деца.icon12.gif

И жени и мъже имаме нужда от Божието слово, Любовта, мъдрост и истина.

Както има начини да си пакостим, сега трябва да мислим как да си помогнем :)

Когато душата страда, нека види причините и да се освободи

"Дори и ако най големият грешник се насочи към Мен с всеотдайна преданост, да се счита за праведен, защото правилно е решил. Скоро той бива пречистен и достига вечен мир. Знай това за сигурно, че този който отдава своята преданост на Мене, никога не се изгубва" БхГ :angel:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...