Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Гинекологичен проблем и опити за забременяване


Recommended Posts

Здравейте, приятели. Имам нужда да споделя с някого моя проблем и много бих се радвала да ми дадете някои съвети. Аз съм на 38 г. и се опитваме с половинката да си създадем наследник. Имам си и история. Бях с хидросалпингс, който първоначално успях да излекувам с хомеопатия- за 9 месеца една докторка успя да ме изчисти, въпреки че лекарите ме насочиха директно към премахване на тръбата. Последва един стресиращ период за мен, майка ми се разболя от рак, последва химиотерапия и моят хидросалпингс отново се появи. Този път реших да го боря сама. Започнах да се храня още по-правилно/вегетарианка съм/, гладувах по 24 часа, есентра изкарах на пълно суровоядство, но мисля, че най-много ми помогнаха билките/ бял равнец, невен, хвощ, цариче, гръмотрън/ и компресите с изпарена урина, които правех преди предполагаемото ову. Правих си компреси и с глина, масажии съз зехтин и билки, компреси с рициново масло. Започнах да имам едни зацапвания преди цикъл, които ме накараха да потърся съветите на гинеколога. Естествено ми изписа прогестерон-УТрогестан и ми направи цитонамазка- резултат Първа група и наличие на лактобацили.Аз по принцип съм против приемането на синтетични лекарства, освен ако не са крайно необходими и не ми се пиеше Утрогестан.Посетих един хомеопат в града/рУСЕ/, предписа ми да пия Шуслерова сол 2 и хомеопатичен прогестерон.Пръвият месец цикълът ми се държа много добре, нямах зацапване.По принцип никога съм нямала проблеми с цикъла- идва си ми между 26-29 дни средно. Последният месец обаче ми се случи нещо неприятно.Усетих си овуто в дясно, действахме с мъжа ми и хоп след два дни цикълът ми дойде- на 17 ден. Стана ми много гадно, че давам всичко от себе си, а ми се появяват проблеми. Помислих, че по някаква причина ми е подранил и си записах час за гинеколог в Плевен, да ама цикълът не свърши- започна с по-тъмна кръв, после розова , после ярка кръв и аз не издържах и отидох по спешност на гинеколог. Каза, че имам възпаление и задържан фоликул и това е причината, естествено да почвам да пия Дуфастон , после пак щяло да ми дойде и т.н. В Плевен като отидох вече си бях баш в цикъл. Докторката каза, че според нея е хормонално и ми пусна да си изследвам някои хормони. И каза от 14-ия ден да почна да си пия Дуфастона. И така цикълът ми стана около 10 дни, слава Богу днес намаля почти. Пуснах си LH,FSH и естрадиол засега - в нормата си. Хубавото е, че FSH - фоликустимулиращият ми е в норма и няма данни за пременопауза все още, което е хубаво. И така, чудя се накъде да поема. Може би и преди не са ми се пукали фолукулите, но поне имах нормална менструация. Хомеопатът ми каза, че ако започна да приема Дуфастон, яйчникът ми ще "залинее" и ще спре да си го произвежда сам.А и честно казано, всеки месец да го пия ще натрупам много огрови. Еденствено си взех Флажила, викам хайде, ще го изпием   с мъжа ми и край. Антибиотици и лекарства за последните 10 години съм пила много рядко.Идеята е да изчистя причината за тоя задържан фоликул и да не става на киста. А и още нещо, ин витро процедурите съм ги отхвърлила като вариант.Просто не е моят начин. Причините са различни- финансови, физически, психически , кармични. Или ще стане , или не.Вярвам в тази максика, моят вътрешен глас ми говори това. Опитвам се да се примиря със ситуацията. Мисля да правя йога за хормонален баланс, започнах да се ТЕС-вам- за тръбите, за яйчниците, за хормоните, за страховете си. Четох за случаи на дългогодишен стерилитет, излекувани с ТЕС. Медитации също. По-малко стрес и повече разходки сред природата.Мисля да продължа да пия бял равнец, невен, цариче. Приемам съвети относно храненето, въпреки че долу-горе като вегетарианка съм наясно. Витамин Е и Б6 вдигат прогестерона, може би трябва да консумирам повече такива храни. Кълнове ще се опитвам всеки ден да хапвам, както и съпругът ми.Хубавото е, че на последните прегледи не се видя течност в тръбата, явно изпарената урина и билките са си посвършили работата.Идеята ми е, да пукам фоликулите , да уравновеся хормоните и повече да не се сблъсквам с тоя проблем-поне в блицко време. Хомеопатът ме посъветва да пия хомеопатичен FSH, който помагал за тази цел. Просто не ми се влиза в схемата с изкуствените хормони, иначе защо ми трябваше да 10 години да се чистя, да се храня правилно. И така ,приятели,приемам всякакви съвети.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

С какви психологически похвати и методики мога да си помогна в моя случай. Медитациите ми действат чудесно. Смятам, че голяма част от болестите ни на физическо ниво се дължат на енергийни блокажи, неправилно мислене, срахове, закостенели разбирания и може би кармични натрупвания.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...