Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте!Много се радвам,че намерих този форум,защото не знам какво да правя.Проблема ми е следният-още когато бях на 13-14 имах хипохондрични мисли,че имам рак и други страшни болести.Обаче когато мине време се оправях.Сега съм на 17 и половина и преди година точно имах страх от полудяване.Аз съм от Турция и проповядвам ислям.В началото беше добре чувствах се много добре,но когато почнах да мисля за смъртта нещо ми стана.Преди нямах такъв страх от нея защото знам че има по хубав.Преди седмица когато лежах ме връхлитаха някакви мисли за смърт-че точно сега ще умра.После отмина и неделя вечерта пак почна обаче вече не мога да ги избия.Странното е че когато се замисля не ме е страх обаче сякаш има нещо което ми се представя като смърт но не е.Притеснявам се за родителите си защото много ги обичам.Тази нощ заспах едва 4 часа пък по миналата 3 и сега съм като труп боли ме главата и не мога да заспя не знам какво ми става.Започнах да рева ор нерви снощи но не минава.Искам да се върна пак в миналото ми състояние да съм щастлив да спя спокойно.Когато започнах да си слагам ограничения като например не правех тези неща които са забранени в Корана сякаш заради това ме връхлитат.Какво мога да направя по въпроса страх ме е че няма да мога да заспя никога и ще откача.Не искам да пия антидепресанти но някакви хомеопатични или успокоителни на билкова основа само да ми мине и да съм по смел както преди.От Разград съм многовиои моля обърнете ми внимание! 

Линк към коментар
Share on other sites

Това са натрапливи мисли.Поработи с някой колега и се научи, как да се справяш с тях.Сам няма как да го направиш.Виждам,че и през март си писал за натрапливости.

Линк към коментар
Share on other sites

Все се опитвам да го направя без помощ,но когато настъпи есента нещо ми става и пак съм във тези мисли.Преди малко когато станах да пия вода видях някакви кръгли малки топчици но бяха много и не се изплаших много и си помислих,че именно този стрес ще ме направи психотичен,защото ставам на 18.Може ли преди да имам невроза и след стрес и недоспиване от 2 дена(спах само 3 часа)да се превърне в нещо такова?И как мога да накарам родителите ми да ходя на психотерапия,защото не ми позволяват и ми викат да не се вкарван във филми.Вече ми е някакво непоносимо защото миналата година в ноември пак потънах в тези мисли и излязох чак май месец.

Редактирано от spring71
Линк към коментар
Share on other sites

В 14.11.2019 г. at 21:10, д-р Тодор Първанов каза:

Това са натрапливи мисли.Поработи с някой колега и се научи, как да се справяш с тях.Сам няма как да го направиш.Виждам,че и през март си писал за натрапливости.

Все се опитвам да го направя без помощ,но когато настъпи есента нещо ми става и пак съм във тези мисли.Преди малко когато станах да пия вода видях някакви кръгли малки топчици но бяха много и не се изплаших много и си помислих,че именно този стрес ще ме направи психотичен,защото ставам на 18.Може ли преди да имам невроза и след стрес и недоспиване от 2 дена(спах само 3 часа)да се превърне в нещо такова?И как мога да накарам родителите ми да ходя на психотерапия,защото не ми позволяват и ми викат да не се вкарван във филми.Вече ми е някакво непоносимо защото миналата година в ноември пак потънах в тези мисли и излязох чак май месец.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За съжаление си непълнолетен още и посещението ти при психотерапевт трябва да е с тяхно знание. Ако те не ти вярват, може да посетиш психиатър, който да даде обяснене за състояниет ти. Тъй като е психиатър с медицинско образование, той е авторитет за родителите ти. Те трябва да  повярват, след това може заедно да посетите психотерапевт работещ с тези проблеми и той компетентно да обясни на родителите ти нуждата от този тип терапия.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...