Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Стасито


Recommended Posts

Здравейте и от мен! От няколко дни чета  и реших да пиша и за моя проблем. Имам натрапчиви мисли свързани с прераждането. Изпадам в ужас като си помисля, че съм била някой друг или ще бъда. Все едно някой ме ритва в стомаха, изнервям се, много гадно чувство. Майка съм на две деца, стигам до там да мисля, че не са мои деца, защото видиш ли в предишен живот не са били и т. н. И за цялото си семейство така мисля, все едно са ми чужди. Вървя по улици, или гледам филм, или чета книга, а в главата ми мисълта, че е можело да съм всеки. Или едва ли не мислите ми са моя дух и мога да се прехвърля в друго тяло. Това ме убива. Дори не искам да се поглеждам в огледалото, все едно няма да се позная. Ходих на психиатър и той ми изписа антидепресант и антипсихотик-Оланзапин,което ме довърши, защото прочетох, че се лекува шизофрения. Надявам се някой да пише, да ме насочи в проблема. Горе-долу се сещам за какво става въпрос - ОКР, но моля за мнение. И да попитам дали Д-р Първанов прави терапия он лайн? А иначе съм от Велико Търново и, ако може координати на добър психотерапевт? Не се живее така от събуждането сутринта и цял ден съзнанието ми е заето с тези мисли. Благодаря на всеки отзовал се

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Това което описваш, наистина е ОКР. За мен ефективното справяне с него не може да стане без психотерапия. Употребата на медикаменти е нещо, към което трябва да се прибягва, когато възможност за такава няма или ОКР-то е с многогодишна давност  и само с психотерапия ефекта не е достатъчно добър.

Вие сте започнали вече медикаментозната терапия.Предполагам тя ще намали малко страховете ви, но въпреки това, нуждата от психотерапия си остава , защото без промяна на някои от вижданията ви, за себе си и живота, ще трябва да ги пиете много години.

Не се притеснявайте, че ви е назначен антипсихотик. В зависимост от дозата си, той може да се употребява и при много други психични разстройства включително ОКР.

Ще ви дам телефона си на лични.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Да ви кажа преди години лекувах депресия с ПА, пих Серопрам, как се оправих и аз не разбрах. Но сега тези мисли ме нападнаха изведнъж, толкова ме стреснаха, че спрях да се храня и спя, стигнах до системи. Почнах антидепресанта, Оланзапина го пих само малко. Сега имам дни, в които ми е горе-долу, и дни, в които не мога да правя нищо. Дори да пия вода ме е страх. Мъча се да ги приема мислите, но тогава се появяват нови, по ужасни. Да си призная предпочитам ПА. Тях въобще не ги приемам на сериозно 

Редактирано от Стасито
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Интересни неща споделяте, от това, което чета ми се струва, че сте в дълбоки духовни процеси...Дали ще е окр или депресия, това са само имена, с които се обуславят определени симптоми и признаци. Това, от което имате нужда е да намерите човек, с който съвсем спокойно да споделяте за вътрешните си преживявания. Това определено ще намали интензитета им и ще ви изкара от графата "луда". Това е първата стъпка, всичко, което носите във вас като ресурс за решаване на проблема и разширяване на съзнанието ви, може умело да бъде в един психотерапевтичен и характерното променяш курс. Използвам думата курс, защото във входа на тези сесии, вие ще разберете как функционирате, а това ще ви даде алтернатива за действие! Поздрави,Стефан!

Линк към коментар
Share on other sites

,,Да си призная предпочитам ПА,,

Преди години в една статия писна тик, за разликата между ПР и социална фобия, отбелязах същото --

,,В тази група има един много неприятен вариант. Паниката е овладяна, човекът знае, че няма да умре, но самочувствието му е ниско. То отново генерира адреналин, той дава повишена тревожност и идват натрапливостите. (ОКР) Такива хора се молят паниката да се върне, защото натрапливостите са нещо много по-неприятно. Но паниката няма как да се върне- човекът знае, че няма да умре.,,

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...