Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sarafaa

Нещо объркано става ...

Recommended Posts

Привет ! От три години се опитвам да си подреда живота но не успявам . Преживях много лоши неща и просто не знам от къде да започна . Ще разкажа на кратко моята история по долу . Надявам се да ме насочете как да започна . Че нямам приятели ... Приятелка ...  Постоянно го мисля за самотата за това че няма с кого да изляза че не мога да задържа нормални взаимоотношения с приятели приятелка .Не знам моите начини вече ги пробвах .

Още от малък  децата ме деляха от техните групички . Затова нямах много приятели дори никакви . За мен беше утешение да седна пред компютърът с количка и бисквитки и да забравя за подигравките и боя който получавах в следствие че бях пълен . Това продължаваше години от там изградих едни комплекси .Основните подигравки бяха : че съм миришел , че съм бил дебел , космат , свит , и съм нямал приятели . Но това беше още малките години като станах на 17 години се хванах сериозно да тренирам . Помня беше Февриари до Ноември с ниско вълихидрадна диета отслабнах от 130 кг до 75 кг разликата беше че никой от класът ми не можа да ме познае . От тогава нещата малко се оправиха намерих си компания смених две три гаджета . От която едната ми изневери но това е друга тема . Скарах се с тогавашната ми компания после смених другиа компания . Но като деца всичко беше окей и лесно се сприятелявахме . Вече като станах на 18-19 вече бях останал в една компания от три момчета от който аз ях третия . Но си хванах едно гадже малко по малка от мен . И лека полека с тия приятели загубих връзка останах само с нея . Докато ходехме аз с приятели не излизах само с нея . Дори си отворих малък бизнес който изработвах продукти и ми беше потръгнало леко . Точно тогава имах чувството че бях най-щастлив пълен не ми трябваше нищо само тя и това че развивам нещо . Но както е в живота всичко се плаща . Дойде един ден в който ми откриха доста болести . Хашимото , Акне инверса , Анемия Подагра . Ходех с родителите ми по лекари от който всеки ми казваше лечение няма освен на подаграта и анемията . Другото ще ти е хронично цял живот болките и симптомите бяха ужасни на Хаши  а болката от Акнето можеше да ме докара до Телк с 90% инвалидност на тялото . Пробвах не се давах борих се хапчета не пиех пробвах какви ли не неща .Но през това време с което аз се боря с всичко тежко ми беше защото въпросната ми бивша беше с мен и ме подкрепяше дълго но подкрепата и беше чисто отгоре отгоре . Почнах да имам проблеми с потентност тя беше малка и не разбираше какво се случва с тези неща . Мислеше си какви ли не неща . Но през това време качих килограми от гушата до 143 кг . Буквално не можех да ходя . Нямах приятели , гаджето ми ме товареше всеки ден с теми за секс отношение между нас ревност  лекарите ми говореха че няма лечение .  Бях се превърнал в призрак .Очакваното късане дойде с приятелката ми . Аз си останах с мойте проблеми тя изчезна някъде даже и не звънна да ме пита как съм . Една седмица беше пълен хаус рев депресия стрес какво ли не самота ... Обадих се на тия мой стари приятели който споменах по горе . Почнахме пак да движим аз почнах да тренирам да се лекувам при доктори с друг вид лечение и се оправям и имам напредък . Комплекси  срамежливостта говоренето пред хора (приятелите ми ) момичета да заформям нови познанства едно такова чувство че си обидил някого че има проблем че хората странят мен си остана . Бях се оправил малко но последно време всичко пак отива в батака . С тези ми приятели се сдърпахме не сме се карали просто не си звъним и пишем . Понеже взеха и те да странят от мен казват ми че нямали да излизат а излизат само двамата ( да пият ) а мен ми звънят като са навънка в колата мухабет малко . От което на мен ми стана супер тъпо . И спрях да ги търся и те мен . Опитвам се да продължа напред но това че в момента съм напълно сам след толкова простотии кадет изядох и нямам приятели и че съм се скарал с моите (чувство един вид съм ги предал ) и че аз съм виновен за това положение . И така минаха едни от най-хубавите ми години . Имам цели който съм си поставил работа по тях но не е достатъчно една бира да няма с кой да изпиеш . Един нормален разговор с момиче да не можеш да проведеш крамоли с момче .  Доста дълго бях се затворил и съм си изгубил формата на общуване с момичета с мъже да си намеря среда за мен  . Просто вече не знам какво да правя  и  на къде да поема от къде да почна нищо . 

Сподели това мнение

Цитат

Не знам моите начини вече ги пробвах .

:( :)  А казват , ЧОВЕК , това звучи гордо . Още , че човека е божие подобие , в смисъл  притежава творчески способности както самия Бог . 

Съвременния човек , поради информационната лавина стоварваща се постоянно , стремещ се всичко да види и пипне , няма време за размисъл . Няма време да остане един час , на саме , с мислите си и ги подреди .Постоянните реклами за приятно прекарване , за всевъзможни почивки издигат понятието ,,почивка" като специална цел . И човек забравя истината до такава степен , че може да обърка живота си .Човек забравя че болката е признак на живот . Интензивния живот е съпътстван с интензивно усилие и често с болка .А почивката е момента на забрава на трудностите докато събереш сили за следващата болка . .. Само кратък момент .------------това си помислих , когато прочетох :   ,,една бира да няма с кой да изпиеш"     .   И го свързах с моята сутрешна закуска с кафе и приятел .И си мисля , кое ме кара да го искам , след като съм по добре  , когато сутрин се храня след 10 часа и кафето да не е всеки ден .Също , не ми харесва да говоря когато се храня . Не е ли някаква подсъзнателна настройка за приятно преживяване , свързана със спомен , или втълпено внушение ?...Стремежа към приятното трябва винаги да е под наблюдение :) .

Помня думите на една мъдра жена . Бях около 20 , а тя пенсионерка . Много по късно разбрах смисъла ...Та , тогава ми сподели , че когато човек напредне във възраста , идва момент когато му остава само занаята .Няма приятели , няма близки ,няма ги хормоните да го насочват и измъчват . Остава сам със работата си и тежко му ако няма такава . Защото ако няма смисъл в живота , се губи самия живот ............

Цитат

ме подкрепяше дълго но подкрепата и беше чисто отгоре отгоре

Винаги е трудно когато се разчита на нещо извън нас ,  на преходни неща . Когато разсъждаваш , вътре в себе си , е  безмислено да критикуваш нечие поведение . То е като да се сърдиш на камъка ,,който те спъва"  .

Цитат

Надявам се да ме насочете как да започна . Че нямам приятели ... Приятелка ...  Постоянно го мисля за самотата за това че няма с кого да изляза че не мога да задържа нормални взаимоотношения с приятели приятелка .Не знам моите начини вече ги пробвах .

Ето го съвета както го мога :( , разбира се . Цяла България е луднала и все повече хора се отварят към психологията и най лесното --психотерапия .На практика не е най лесно, ала такива са съвременните разбирания , за всичко да има някакво хапче , нещо извън теб да те вкара в удобния живот .А терапията на практика е промяна в мисленето чрез промяна базовите  настройки ---нов възглед за света .Това става в резултат на съвременния начин на живот , при липса на семейно отглеждани деца и състезателния модел на поведение . Казвам ти го , да не си мислиш че си сам . Хиляди са в твоето положение , всеки със своята особеност . Болшинството не се и сещат че имат някакъв проблем ,Те стискат зъби и бутат според силите си . Огледай се в безчувствените и намръщени лица по улиците . Съпостави масовоста на престъпленията и лъжите спрямо човешките добродетели появяващи се тук там .Много хора са се затворили в своя свят , намерили нещичко добро , колкото да могат търпят останалото .Но това е половинчата работа .Крайно недостатъчно е да се задоволяваш с едно добро , да запълва живота ти . Не дай си боже да стане , да го загубиш ?

В беседите Дънов дава съвет да се научим да търсим и намираме хубавото във всеки конкретен случай . Това е стратегия . Това е мъдро поведение . Да се научи човека да мисли творчески използувайки възможностите си .То самото учене е да си го създаде този навик , нищо повече .

пп   ако си мислиш че съм писал в страни от въпросите ти .Че си говоря моите си неща . Започвай да търсиш полезното и хубаво  за теб . От начало то ще е нещо близо до сегашните ти разбирания . Но ако го превърнеш в навик , Ще откриваш все по различни идеи и все по далеко , от сега .

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега