Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Молитви и формули

Моля ви кажете ми - имали в сайта книгата -Молитви и Формули - и ако е има дали мога да си е сваля на компютъра.

рилагам моят имейл адрес- ahey@abv.bg

Линк към коментар
Share on other sites

НЕ можете да си представите на каква находка се натъкнах . Едно невероятно издание на TASCHEN- The Complete Costume History . Тъйкато това немско издателство за изкуство , празнува 25 години от съществуването си точно това издание на Историята на костюма е в момента на 1/3 от реалната си цена и разбира се веднага се възползвах .

Първо самата история на костюма е написана от един французин Огюст Расинет и за първи път , книгата е издавана през 1888г. в Париж. Аз в момента притежавам тази книга с 550 страници цветни литографии и рисунки от 1888г. Забележително издание и наистина огромна книга . /формат - 35/50 см. /

Забележителни рисунки с туш и цветни отпечатъци . За 19 век това е бил един невероятно ценен академичен труд . И струва

познайте колко ?-100лв. А е огромно издание, книгата тежи поне 5 килограма .

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Една невероятна книга, която просто трябва да се прочете, независимо, че наскоро излезе и филм по нея. Книгата е шедьовър.

"Парфюмът. Историята на един убиец" от немския писател Патрик Зюскинд

“Парфюмът” е определен за един от най-известните романи, писани на немски език, и една от най-четените книги в света.

Линк към коментар
Share on other sites

И филмът е шедьовър . :3d_135:

Забележителна история . Луда , свирепа и някак толкова префинена в своята трагичност , трагичност на безграничния талант на един човек- нос . И филмът е много - добър . За разлика от повечето опити за екранизации -" Парфюмът - историята на един убиец " е направо гениален . С изключение на сцената с груповия секс . Малко в повече ми дойде. :3d_016: Мона , книгата е наистина безупречна . Великолепна до последния ред.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Някой прочел ли е вече "Книгата на тайните - ключ към измеренията на живота" от Дийпак Чопра? Намирам, че е най-всеобхватната от всичко, което съм чела от него до сега. Ще ми бъде интересно да обменим отзиви и коментари!

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох тази книга преди година, наистина е всеобхватна или поне така мислих в началото, с времето разбрах, че идеите му не са нови и дори постни.

Линк към коментар
Share on other sites

Нужно ли е да са нови? :)

А в какъв смисъл ги намираш постни? Аз по-скоро бих казала, че някои неща си въобразявам, че разбирам и ги приемам, някои не приемам съвсем, а някои дори не си въобразявам, че разбирам :D

Линк към коментар
Share on other sites

Да, не е нужно да са нови.

А постни ги намирам от към начин на поднасяне на идеите и формата на изказ.

Намирам още, че дори при привидната подреденост на книгата, се забелязват само фрагменти от идеи пръснати в още по- фрагментирани теми.

Липсва цялостност и изчерпателност.

Хубавото е, че това което е написано е поднесено на разбираем език.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, прав си. Всяка от неговите "тайни" си е написана сама за себе си, той и без друго ги е подредил в отделни глави. Но от друга страна, макар че изглеждат откъснати, по принцип не си противоречат, напротив. А и книгата, и автора не претендират за цялостност и изчерпателност - ако беше така, то това щеше да е един сериозен опит да се поставят основи на едно Духовно учение например.

На мен ми направи впечатление друго - не знам дали си чел и други неща от този автор, но тук той е доста по-различен. Това ми се искаше да разбера, дали и друг някой е забелязал? И ако си/сте забелязал/и, в каква посока се е променил според теб/вас?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

1. “Само любовта е истинска” д-р Брайн Уайс – приятна и лека за четене, забавна, разкриваща как любовта продължава да съществува даже и когато вече не си в същото тяло, а си се преродил в ново...

Ето няколко откъса:

„Тялото и душата ни са като автомобил и шофьор. Не забравяйте никога, че вие сте шофьорът, а не автомобилът. Не се отъждествявайте с колата. Силната насоченост напоследък към увеличаване продължителността на живота, към живот до 100 и повече години е лудост. Това е като да продължавате да карате стария си Форд след 300 000, след 400 000 километра. След 400 000 километра купето е ръждясало, скоростната кутия е сменена 5 пъти, моторът се разпада и все пак вие отказвате да го оставите. Същевременно точно зад ъгъла ви чака чисто нов корвет. Всичко, което трябва да направите е просто да слезете от стария Форд и да се наместите в прекрасния корвет. Шофьорът, душата, винаги остава същият. Само колата се сменя. И между другото мисля си, че може би някъде по пътя ви чака Ферари...

......

Смъртта е просто преминаване през една врата в друга стая. Ние се връщаме отново и отново, за да научим дадени уроци или за да придобием черти като любов....прошка...разбиране..търпение..толера

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Кастанеда, Карлос
Огънят отвътре
Кастанеда, Карлос
Силата на безмълвието
Кастанеда, Карлос
Дарът на орела
Кастанеда, Карлос
Пътуване към Икстлан
Кастанеда, Карлос
Учението на Дон Хуан
Кастанеда, Карлос
Една отделна реалност
Кастанеда, Карлос
Колелото на времето
Кастанеда, Карлос
Сказания за силата
Кастанеда, Карлос
Вторият пръстен на силата
Кастанеда, Карлос
Активната страна на безкрайността
Кастанеда, Карлос
Изкуството на сънуването
Кастанеда, Карлос
Шест обяснителни постановки
Каталина
Ясно сънуване
Куелю, Паулу
Алхимикъът
Куелю, Паулу
Демонът и сеньорита Прим
Куелю, Паулу
Мактуб
Куелю, Паулу
Петата планина
Куелю, Паулу
Край река Пиедра седнах и заплаках
Куелю, Паулу
Вероника решава да умре
Куелю, Паулу
Воинът на светлината
Куелю, Паулу
Единадесет минути
Куелю, Паулу
Захир
Куелю, Паулу
Дневникът на един маг
Бах, Ричард -
Джонатан Чайката
Бах, Ричард-
Едно
Бах, Ричард -
Илюзии
Бах, Ричард-
Мост през вечността

Редактирано от Лагорда
Линк към коментар
Share on other sites

По-голямата част от опита ми във всичко окултно съм придобил от някои кнвижки на Тери Пратчет като "Малки богове", "Дядо Прас", "Цветът на магията", "Жътварят", "ЕРИК", "МОРТ", "Вещици в чужбина", "Посестрими в занаята", "Захапи за врата", "Господари и господарки", "Шовинист", "Петия слон", "Музика на Душата"...и още много други съвсем истински, стъпилина категоричната реалност "истории" в света на Диска- това го пиша съвсем най-сериозно. Смехът е само подготвителен "ритуал", встъплението към разбирането идва след като премине мускулната треска...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

"Четирите благородни истини" от Негово Светейшество Далай Лама

Който се интересува от Будизъм това е много подходяща книга, а също и "Път със сърце" от Джек Корнфилд

Линк към коментар
Share on other sites

Препоръчвам книгата Мъдростта на Мелхизедек-Ален Уел, както и бълг. филм-Константин-Кирил философ, много мъдрост има...

Линк към коментар
Share on other sites

Една книга за всеки,който наистина желае да е здрав на всякакво ниво, и който няма нужда да бъде убеждаван, че зад всяка външна болежка или проблем стои съответна вътрешна причина: "Болестта като път,част 2" - на Торвалд Детлефесен.

Има я в Спиралата.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали е удачно тази книга да я вмъна тук или в раздел здраве, но ако модераторите преценят да я преместят.

Много ценна и полезна книга: "Енергийно лечение с цветове" - Сюзи Чиазари

Мисля, че пак от Спиралата я изтеглих.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...