Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Иво

Мога...

Recommended Posts

Мога да мога, мога и да не мога.

Забравям, че имам избор и пропускам много неща.

Сетих се нещо:

Бог е в душата – мога; и дяволът е в душата – не мога; т.е. на всяко дело Божие трябва да казваме „мога“, а на всяко не Божие дело има смисъл да казваме „не мога“. Щом речем „мога“, Бог ще дойде и ще ни помага и за най-мъчните неща – като кажем „мога“, непременно ще го изпълним. Дяволът е силен, защото му казваме „мога“, когато той ни кара да лъжем и други подобни. Жената прави погрешка, когато каже: „Не мога да угодя на мъжа си“, и майката, когато каже: „Не мога да възпитавам децата си.“ Христос иска да употребяваме две думи: мога и не мога. – Мога да любя, не мога да мразя; мога да казвам истина, не мога да лъжа и т.н. По този начин двата духа се явяват, всеки ден са при нас – добрият ни казва нещо, ние го отхвърляме, но не сме свободни, защото духът на злото ни чака. Христос иде да ни научи, когато дойде Доброто, да казваме „мога“, и когато дойде злото, да казваме „не мога“. Една нива не може да бъде притежание на двама господари – трябва да бъде или на Доброто, или на злото. Такъв е и човекът. Господ ни учи на всичко, което е Добро. Бъдете верни на Бога, който живее във вас.

Четирите основни елемента

Колко е важно да живея съзнателно, да владея силите, които са на мое разположение. Все имам чувството, че съм проспала и пропуснала живота си. Не съжалявам за щуротиите, които не съм направила, а за добрините, които не съм сторила. Щуротиите са хубаво нещо, стига да са добри и за другите, да не поставят на изпитание съвестта ми. Богът в мене да се радва. И Богът в тебе да се радва.

Редактирано от latina

Сподели това мнение

:D Това ли е вдъхновението ти след моя пост? ;)

Овца е сложно за мене, бих нарисувала просто една кръгла нула. :D

Верно е, че се чувствам доста глупаво... :huh:

Как да завърша оптимистично, не зная...

Мога!!!

Мога да ... се обичам такава, каквато съм.

Сподели това мнение

- Сбогом - каза лисицата. - Ето моята тайна. Много е проста: истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

- Същественото е невидимо за очите - повтори малкият принц, за да го запомни.

- Времето, което си изгубил за твоята роза, я прави толкова важна.

- Времето, което съм изгубил за моята роза... - каза малкият принц, за да го запомни.

- Хората са забравили тази истина - рече лисицата. - Но ти не трябва да я забравяш. Ти ставаш отговорен завинаги за това, което си опитомил. Ти си отговорен за твоята роза...

- Аз съм отговорен за моята роза... - повтори малкият принц, за да го запомни.

"Малкият принц" - Антоан дьо Сент-Екзюпери

Мога да си спомням прекрасни неща!

Сподели това мнение

Латина, страхотен цитат, от кого е.? Този разбор на думите "мога" и "не мога"...ми е много познат. До него достигнах преди доста години и съм много съгласна. Друг е въпросът, че и аз като един обикновен човек, просто нямам достатъчно вяра в себе си... и се налага да казвам и че не мога.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this