Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обичате ли някого...


maggee

Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

Никола :) наистина ли не разбраш????

фигуративно, ти може да ме обичаш колкото си искаш и с най-светлите си чувства към мен, но аз ако не отговоря на тази любов няма съпричастност, няма "отключване", няма преживяване, и да съм по ясна - губя аз, не ти.

ОК! :)

Вече разбирам...Значи тези,които не искат да бъдат обичани от нас,но ние обичаме, са си направо за окайване!Ще си останат "наотключени" и никаква съпричастност няма да получат... :)

Може би си права,но ако на непозволяващите да бъдат обичани не им харесват нашите приоми на "отключване",а съпричастността,която дава нашата любов не е по вкуса им,тогава какво?

Пак ли ще са губещи? И пак ли ще викнем : "оооо неразумни юроде,поради что се срамиш да бъдеш обичан,отворен и благословен" ? :)

Редактирано от НиколаДамянов
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest НиколаДамянов

"Проследих дискусията ви по темата. Никола, аз съм съгласна с теб, но предполагам, че за да твърдиш това, самия ти си преминал през подобна връзка, а нещата, които сега мислиш са плод на натрупания опит? Но тогава, по време на тази връзка, мислеше ли така?" simonkurt

Опита показва,че човек по време на връзка не разсъждава така т.е. не се мисли за раздяли,следствия след това и т.н.Когато човек обича трябва да вложи всичко от себе си в контекста на Вселенските закони и Божествения замисъл...Все пак,ако връзката приключи по някакви причини трябва да се направи добра равносметка и да са анализират грешките.Много труден момент!Тук оправданието и субективните оценки са голям бич.Само обективното осъзнаването и неповтарянето на дадени грешки водят до израстване!

Трупането просто на опитности и повтарянето на едни и същи грешки в тях,вследствие на оправдание, аз наричам "ЗАЦИКЛЯНЕ" !

Споменатият "Омагьосаният кръг" /и въпрос от maggee/- това е зациклянето на човека във различни по "дълготрайност" връзки /1 -2 ...8 и повече години/,когато резултата е предварително известен - раздяла !Ако връзката е красива,"перфектна",хармонична,емоционална - това няма значение!Има някакъв проблем след като всичко е свършило и човек трябва да намери причините за този край...В следващата връзка тези причини не трябва да се повтарят,защото връзката пак ще бъде крайна!

"Не мисля че има неистинска любов - по-скоро мотивите ни да обичаме някого са различни..."simonkurt

За неистинската любов говоря от гледна точка на непреходността! Бог е Любов,нали? Той преходен ли е? Колко е дълготрайна неговата Любов? Защо да не анализираме такива факти и да не се стремин към такава Любов приложена към нашите ближни и околни ?Защо не преосмислим тази Любов и да не се стремим да я приложим към човека,който сме решили да направим част от нас? Ясно !!! - Това е много трудно.Трудност винаги има при духовно израстване и осъзнатост на личността,но... това не бива да предизвиква оправдание за неразумни действия,нали? :)

"Ти доста яростно защитаваш извода, до който сам си достигнал и макар да разбирам желанието ти да споделиш опита си с останалите, за да ги поучиш, не забравяй, че тези неща човек е по-добре сам да ги преживее" simonkurt

"Яростно" определено считам,че не е уместна дума в случая,както и упреците на Мона за "скрита агресия"! По-скоро определената емоционалност с която пиша може би води до такова усещане.Писах,че за сега това е моя избор на изразяване,който ще следвам,въпреки че мога да кажа нещата и по друг начин.

Нямам желание да поучавам никой,защото считам /както теб/,че човек трябва извърви пътя си сам.Искам само да споделя мнения базирани на личен опит и наблюдения,с които да провокирам размисли в хора стремящи се да водят съзнателен живот /в духът на форума все пак!/.В подкрепа на тези мисли,можеш да видиш,че темите ми за семейството,децата,секса,бременността,

постоянството,оправданието...,които съм направим гравитират около тези проблеми! :) Значи разчитам на един свободен разговор и преосмисляне на собствени опитности от всеки един участник.Всеки трябва да намери САМ и СЪЗНАТЕЛНО допуснатите си грешки и съответно да направи план за тяхното неповтаряне.

"Я по-добре обясни какво имаш предвид с това:

"за да съм правилно разбран ще кажа,че човек не трябва да разчита на помощ и да ангажира мислите си с бивши свои връзки,НО той винаги трябва да помогне /в рамките на разумното/ на желаещи помощ хора от бивши връзки." ? " simonkurt

Целта ми беше да изясня позицията си относно мнението на maggee ,че любовните връзки прераствали в приятелства,...запазвали се отношения на "безусловно разчитане един на друг", "помагане в трудни моменти...","поддържане на комуникация,защото това не са случайни връзки"...Все неща които ми приличат на оправдания,които замазват истината и човек не може да си намери грешките и отново започва да се "пържи" във соса на своята поредна "любов" !

Накратко - човек когато приключи една връзка /независимо от причините/ трябва да започне с един анализ и ретроспективно припомняйки си всичко да установи къде са грешките,свързани с Вселенски закони - гръбнака на взаимоотношенията между семейства,двойки и т.н.Повечето разделени хора продължават своето приятелство поради навика,изградената рутината във взаимоотношенията,страх от новото,което предстои и редица други оправдания.

Мислиш ли,че поддържане на една "комуникация" с бившия и "взаимопомощ" ще действа позитивно на един такъв анализ? Опита показва обратното!

Да,но границата е много тънка!Ако водиш съзнателен живот и ти знаеш тези следствия,не можеш да се оттеглиш просто така,ако другия страда или се нуждае и моли за помощ.Оттеглянето трябва да стане само по законите на Любовта - тогава хората се разделят без омраза и негативизъм...В този ред на мисли изказах мнение,че трябва да се съдейства и помага,НО не да се иска помощ или друг вид контакти и то "в рамките на разумното" т.е.помощта да е както към всеки друг човек,... т.е. "аршина" да не е подвластен на миналите страсти,чувства и емоции!

Написах доста дълъг пост с ясното разбиране,че той е излишен. :)

При по задълбочено прочитане миналите ми няколко поста дават отговори на горните

въпроси и затова се извинявам на всички,които съм отегчил !

Между другото то винаги се получава така,когато човек си каже: "Няма да се изкушавам да пиша повече по въпроса" :)

А иначе... и сега след толкова писане съм скептичен относно разбирането на това,което искам да кажа!И май вече...няма да се изкушавам да пиша по въпроса!!! :)

Това е.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Споменатият "Омагьосаният кръг" /и въпрос от maggee/- това е зациклянето на човека във различни по "дълготрайност" връзки /1 -2 ...8 и повече години/,когато резултата е предварително известен - раздяла !Ако връзката е красива,"перфектна",хармонична,емоционална - това няма значение!Има някакъв проблем след като всичко е свършило и човек трябва да намери причините за този край...В следващата връзка тези причини не трябва да се повтарят,защото връзката пак ще бъде крайна!

Целта ми беше да изясня позицията си относно мнението на maggee ,че любовните връзки прераствали в приятелства,...запазвали се отношения на "безусловно разчитане един на друг", "помагане в трудни моменти...","поддържане на комуникация,защото това не са случайни връзки"...Все неща които ми приличат на оправдания,които замазват истината и човек не може да си намери грешките и отново започва да се "пържи" във соса на своята поредна "любов" !

Мислиш ли,че поддържане на една "комуникация" с бившия и "взаимопомощ" ще действа позитивно на един такъв анализ? Опита показва обратното!

Да,но границата е много тънка!Ако водиш съзнателен живот и ти знаеш тези следствия,не можеш да се оттеглиш просто така,ако другия страда или се нуждае и моли за помощ.Оттеглянето трябва да стане само по законите на Любовта - тогава хората се разделят без омраза и негативизъм...В този ред на мисли изказах мнение,че трябва да се съдейства и помага,НО не да се иска помощ или друг вид контакти и то "в рамките на разумното" т.е.помощта да е както към всеки друг човек,... т.е. "аршина" да не е подвластен на миналите страсти,чувства и емоции!

Как разбираш какъв е резултатът от една връзка още в началото й? А какъв резултат очакваш ти от една връзка? Какво значи обречена връзка? Хората, които срещаме по пътя си, не са случайни. Дали ще си с един човек 1 месец, 1 година или цял живот, няма значение - връзката между мъж и жена, както и между приятели, е един споделен отрязък от пътя ни. Период, в който даваме нещо на другия и получаваме нещо от него. Връзката приключва, когато единият човек се промени и избере друг път. Толкова. Замисли се ти какво може да задържи двама човека заедно 10 години... 10 години са повече, отклкото продължават много бракове, ако се замислиш - а към брак никой не пристъпва без да е сигурен, че се свързва с подходящия човек. Но разводи има. И е нормално - няма вечни връзки. Защото се променяме - това е смисълът на живота ни, да вървим напред. Каквото и да значи напред за всеки от нас.

Любовната връзка не прераства в приятелство - тя се превръща в приятелство, което не е нито на по-горно, нито на по-долно стъпало. Моето определение за любовта е интелектуална, емоционална и физическа обвързаност (редът не е случаен). Интелектуалната връзка е началото, а когато към нея се добави и емоция, и физическо привличане, се ражда любовта. В края на връзката емоциите са променени, физическото привличане може да отсъства, но интелектуалната връзка съществува. И ако хората са запазили уважението си един към друг, остава приятелство. Не твърдя, че това е универсална рецепта - в моя живот нещата се случват по този начин. Няма замазване на грешки и нищо подобно - има извървян път. Както вече казах, ако имах възможност да се върна, щях да го извървя по същия начин, което означава, че от позицията на годините и натрупания опит за мен той е правилен път. И не познавам много хора, които могат да кажат това за себе си.

И аршинът към "бившите" може да бъде като към всеки друг по-близък човек. При мен се получава, значи е възможно.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

"Дали ще си с един човек 1 месец, 1 година или цял живот, няма значение - връзката между мъж и жена, както и между приятели, е един споделен отрязък от пътя ни." maggee

"Любовната връзка не прераства в приятелство - тя се превръща в приятелство, което не е нито на по-горно, нито на по-долно стъпало." maggee

Тези цитати убедително доказват разминаването между моите и твоите разбирания

относно връзките и взаимоотношенията между мъжът и жената.

Няма да оспорвам твоята гледна точка,но определено не я приемам и я считам за грешна.

Желая ти успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Уф :3d_153: sorry. Как се обичаме само, а? :P

В по-широк контекст, maggee, няма начин да не знае смисълът на "антагонистите".

Перфектно горно съзъбие

Перфектно долно такова

Сами по себе се - безполезни - едното, другото осмисля /с функция/. Не, че съм артикулационната хартия. :D

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Тези цитати убедително доказват разминаването между моите и твоите разбирания

относно връзките и взаимоотношенията между мъжа и жената.

Няма да оспорвам твоята гледна точка, но определено не я приемам и я считам за грешна.

Или да го кажем малко по-простичко: толкова съм непогрешим, че чак ми е жал за теб, като те гледам как се мъчиш с неправилните си разбирания за любовта, собствения ти живот и свободен избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, мисля си, какво означава "да позволиш" на някого да те обича. Ти ли си този, който "позволява" да се случи това. Иска ли твоето мнение любовта? Ако е любов. Детето разрешава ли на майката да го обича? Ние даваме ли съгласие на слънцето да свети и топли?

Ако не позволявам да се случи нещо, което е насочено към мен, то означава само, че съм усетила домогване към моята свобода, а не любов.

Напротив - лесно е да си обичан, нищо не изисква от теб. Но по-трудното е ти да обичаш. Защото любовта минава през теб и те изгаря жив. Да обичаш означава да забравиш за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, мисля си, какво означава "да позволиш" на някого да те обича. Ти ли си този, който "позволява" да се случи това. Иска ли твоето мнение любовта? Ако е любов. Детето разрешава ли на майката да го обича? Ние даваме ли съгласие на слънцето да свети и топли?

Ако не позволявам да се случи нещо, което е насочено към мен, то означава само, че съм усетила домогване към моята свобода, а не любов.

Напротив - лесно е да си обичан, нищо не изисква от теб. Но по-трудното е ти да обичаш. Защото любовта минава през теб и те изгаря жив. Да обичаш означава да забравиш за себе си.

Така е в пик-а.

Перманентната Любов, не е по силите на простосмъртен. Но винаги е нещо ценно, неповторимо - безценно и незабравимо. мисля.

Линк към коментар
Share on other sites

Тези цитати убедително доказват разминаването между моите и твоите разбирания

относно връзките и взаимоотношенията между мъжът и жената.

Няма да оспорвам твоята гледна точка,но определено не я приемам и я считам за грешна.

Желая ти успех!

Аз пък приемам твоята гледна точка и я считам за правилна - за теб. Приемайки другите и техните виждания, си позволявам и продължавам да бъда себе си. Успех и на теб!

Уф :3d_153: sorry. Как се обичаме само, а? :P

В по-широк контекст, maggee, няма начин да не знае смисълът на "антагонистите".

Перфектно горно съзъбие

Перфектно долно такова

Сами по себе се - безполезни - едното, другото осмисля /с функция/. Не, че съм артикулационната хартия. :D

В идеалния случай би било добре и горната, и долната зъбна дъга да са перфектни. Но това рядко се среща при естественото съзъбие. Наистина важно е обаче, дори при не-идеални зъбни дъги, те да контактуват хармонично помежду си и да са в правилни отношения с "моторчето" - мускулно-ставния апарат. :)

Думата "безполезни" смятам за проява на тесногръдие и лош вкус. Не мога да повярвам, че някой, който има претенции да води "съзнателен живот", си позволява такива определения към други хора. Но... светът е шарен :)

Линк към коментар
Share on other sites

Думата "безполезни" смятам за проява на тесногръдие и лош вкус. Не мога да повярвам, че някой, който има претенции да води "съзнателен живот", си позволява такива определения към други хора. Но... светът е шарен :)

ИЗТРЪПНАХ, като го прочетох. Дори за миг не си представях хора, а просто зъби /и аз съм професионално ангажиран/.

Идеята ми беше, че антагонизмът вътре в един и същ човек, си съществува. Той прави Изборът възможен и с това осмисля антиподите, като ги прави нужни един на друг.

Стори ми се, че съзъбието /за стоматолог/, е добър нагледен пример - за това, че няма функция - без антагонисти.

***

Във всеки случай, в момента ипитвам стахотен СРАМ и не знам, как да го махна. Защото наистина не знам, за какво да се извиня :huh: .

Линк към коментар
Share on other sites

Във всеки случай, в момента ипитвам стахотен СРАМ и не знам, как да го махна. Защото наистина не знам, за какво да се извиня :huh: .

Не е необходимо да се извиняваш, ако няма за какво :)

Линк към коментар
Share on other sites

Във всеки случай, в момента ипитвам стахотен СРАМ и не знам, как да го махна. Защото наистина не знам, за какво да се извиня :huh: .

Не е необходимо да се извиняваш, ако няма за какво :)

Не ми помагаш, а имам нужда. Наистина не си представям хора, като пиша "безполезни". Допускаш ли ... не знам какво.

***

Моля Те не ми отговаряй от любезност. Ако не съм бил ясен О*К - прецакал съм се. Не бързай. Аз нося на болка, ... а ме боли, от всичко грозно. Какво остава, ако е от мен. Аз знам, че не е, но нали "всеки е важен и всичко има значение".

***

... не искам снизходителност, а само Твойта истина, ако склониш.

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Слушайте, вие двамата magee и Дамянов! :lol: Направо вече съвсем се обърках... Но не заради вас де :) В момента поддържам "някакви" взаимоотношения с бившата приятелка на моето бивше гадже и честно да ви кажа, спора ви ме смая в съчетание с моите вътрешни разногласия ..., освен тва чат пат си пиша по скайпа с един приятел, който така си наричам, щото така го и чувствам, и който едно време ми беше бещо като гадже, ама да ви кажа честно, никак не ми е ясно дали това е правилно или не.... Един път мисля, че е нормално, на следващия вече не съм толкова убедена, след това съвсем смятам, че е глупаво... а вие сте седнали да се убеждавате един друг в две крайни мнения! :blink: Не е толкова различно това, което си мислите май, мнението на единия е точно обратното на това на другия, накрая ще вземете да осъзнаете, че сте имали едно и също в предвид хаха :)а аз може и някой ден да си разреша дилемата... Много ме досмеша, да ме прощавате, ама то си е смешно. Да не се вземаме толкова на сериозно, мисля, и може и да ни дойде акъла някой ден...

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Но защо да не бъде? Защо да се примирявам със смъртта???

помирявам се с живота,

приемайки смъртта,

вчера вярвах че обичам всички,

словославих небесата ...

в преизподнята съм ... сега.

А тя смъртта ...

отдавна вече чака.

Ще почака ... нека чака,

че животът ми какво е,

май не можах, до край да разбера.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

"Дали ще си с един човек 1 месец, 1 година или цял живот, няма значение - връзката между мъж и жена, както и между приятели, е един споделен отрязък от пътя ни." maggee

"Любовната връзка не прераства в приятелство - тя се превръща в приятелство, което не е нито на по-горно, нито на по-долно стъпало." maggee

Тези цитати убедително доказват разминаването между моите и твоите разбирания

относно връзките и взаимоотношенията между мъжът и жената.

Няма да оспорвам твоята гледна точка,но определено не я приемам и я считам за грешна.

Желая ти успех!

Тежки думички съм написал,но често така се получава,когато се налага да се използува закона на Правдата...

Така нещата обикновено трябва да се назовават по-ясно,точно и конкретно.

Така нещата изглеждат винаги по-остри.

Така и отговорността е много по-голяма,ако се изкажеш "неподготвен".

Така и задължително си понасяш не малка порция критики,упреци,присмивания и съмнения.

Няма проблем!

Неприятно е,но...се надявам,че резултатите ще си заслужават.Поне до сега е било така!

Е ...да повторя тогава:

"....не приемам такива гледни точки /като горните/ и ги считам определено за грешни"

Линк към коментар
Share on other sites

... не искам снизходителност, а само Твойта истина, ако склониш.

Моята истина е, че вярвам достатъчно в себе си, за да мога да си позволя да вярвам и в другите хора.. Мога да приема техните истини, защото моята е изстрадана, потвърдена, осъзната и не е застаршена от размиване в истините на другите. Ако не си искал да кажеш това, което аз съм разбрала - всичко е наред :) Дори ако беше обратното - пак щеше да е наред.

simonkurt,

наистина е смешно, това е все пак форум, не научна конференция.. А дали е правилно това, което правиш ти - правилно е, ако за теб е правилно, това е твоят свят :) Моят критерий за правилност е вътрешното ми усещане - правилно е това, за което не изитвам желание да се извинявам на когото и да е, включително на себе си. Тук само си говорим.. отговорите всеки от нас вече има в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Но защо да не бъде? Защо да се примирявам със смъртта???

помирявам се с живота,

приемайки смъртта,

вчера вярвах че обичам всички,

словославих небесата ...

в преизподнята съм ... сега.

Защо?...

А тя смъртта ...

отдавна вече чака.

Ще почака ... нека чака,

че животът ми какво е,

май не можах, до край да разбера.

Мери ти главата, па ти крои шапката. Ще я разбереш накрая, като ти даде сметката.

шопски хороскоп за твоята зодия

Така и смъртта с живота ни прави, ако го живеем на версия. За всичко се плаща, но само богатият може да оставя и бакшиш. Ти си такъв! Вижда се отдалеч. Тогава кое ти пречи да задържиш онова - вчерашното състояние?????????

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм съгласна с нещата, които Никола каза.

За пример ще дам бивше гадже, с което уж се водим приятели. Помолих го за помощ и той първоначално се съгласи. Междувременно искаше да се видим, а аз нямах никакво време. Явно се почувства пренебрегнат. Говорихме да ми се обади, когато тръгва от тях, но той не го направи. Бях ангажирала още един човек, който пристигна от друго населено място. Затова се обадих аз и той започна да говори разни врели - некипели, не можел да дойде. Значи, ако не съм мила с него сега, не заслужавам приятелска помощ. Времената отпреди нищо не означават. Наистина, така е. Не съжалявам за нито един мъж от миналия си живот и не виждам никакъв смисъл да подновявам връзка с него. Макар че те се обаждат периодично, да си пробват чара, вероятно. За истинско приятелство не може да говорим. Ще се държа любезно само заради общия мир, но наистина нямам време за губене с който и да е от тях. Дори се чудя каква глупачка съм била да се вживявам толкова. Ако някой не държи на тебе истински, оставя те сама, обижда те, пренебрегва те, лъже те ... и т.н. не мога да си обясня какво съм продължавала да търся с подобен човек.

Не е вярно, че мъжете са еднакви. Ако заслужа, някой ден до мене ще имам наистина свестен човек. Мечтая за връзка, каквато Никола описа - да сме едно цяло, във всеки смисъл!

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е на съвсем различна плоскост.

боли, от всичко грозно. Какво остава, ако е от мен.

Забрави ... Прости! Недоразумение е, но е от мене. Трябва да внимавам повече с "добрите" си идеи. :( Все пак боли, Докторе. :(

вчера вярвах че обичам всички,

словославих небесата ...

в преизподнята съм ... сега.

Защо?...

обидих Някой,

без да ща :(

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

:D Малко си се ранявал, тогава.

Ако наистина без да ща съм обидила някого, не боли. Той не наранява мен, а себе си, обиждайки се.

Ако съм нямала никаква идея за обида, а той се засяга, проблемът в мен ли е?

Само ако ме боли от неговата обида, това показа и мой проблем, може би несъзнаван.

Линк към коментар
Share on other sites

"Обичате ли някого, не му говорете за своята любов. Този, когото обичате, не трябва да знае какви чувства имате към него."

Как разбирате тази мисъл на Учителя? Предполагам на всеки от нас се е случвало да сподели чувствата си и да "оплете конците", дори в случаите на взаимност. Защо се плашат хората от любовта, защо не си позволяват да обичат и да бъдат обичани?

Това не е уплаха, magee. Съгласна съм с Диана и всички, които обясниха думите на Учителя като опазване на любовта, която носим към някакъв човек, от зависимости. И аз мислех като теб - почти цял живот...и все "оплитах конците". После се промених, послушах Учителя и Лазарев. Промених "обяснението си в любов" - само спокойно оставях радостта да се излива от мен във всички посоки....

Но това, за което говориш го усетих с всяка клетка на тялото си един ден преди 4 години. Мъжът, който е до мен сега и сме щастливи, ме гледаше с щастливи и добри очи и ми каза колко много ме обича. Бях мечтала за тези думи през целия си предишен живот - но после те бяха станали ненужни за мен. Аз вече обичам себе си достатъчно, за да нямам нужда някой друг да ме обича, за да съм щастлива.

В онзи момент първо ме заля вълна радост и трепет, но после.... изведнъж ми се сви сърцето - ами ако се случи нещо и се наложи аз да се отдалеча от този човек?? Ако например усетя, че той ограничава свободата ми да бъда себе си за да бъда по-добра в неговите очи - ще се наложи да си отида, но той ще страда! Ако това, което обичам или някаква моя постъпка или дума го нарани? Имах усещането, че неговите думи ме завързваха, подчиняваха - макар и да го познавах вече добре и да знаех,че не е така и няма да бъде...

Нищо не казах за това, което мина през мен тогава - много по-късно му го споделих. Тогава само го прегърнах, казах му, че съм щастлива и винаги съм била щастлива, когато той е бил щастлив - независимо къде и кога. Казах му,че обичта му към мен с нищо не го задължава нито него, нито мен - че любовта означава преди всичко свобода.

Е още сме щастливи заедно и всеки е свободен да бъде себе си...

Линк към коментар
Share on other sites

Бях мечтала за тези думи през целия си предишен живот - но после те бяха станали ненужни за мен. Аз вече обичам себе си достатъчно, за да нямам нужда някой друг да ме обича, за да съм щастлива.

Донче, много хубаво. Но ме накара и да се замисля.

Ужасно е някой да се чувства зависим от мен. Така и аз не се чувствам свободна. Внимаваш какво ще кажеш, дали няма някой да е наранен... Бавно и полека се постига свободата, понякога може и да е болезнено за другите, но пък ще е за тяхно добро.

:yinyang::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...