Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За медицината и универсалният закон на Д-р Георги Станков


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

За универсалният закон на Д-р Георги Станков може да прочетете на долните линкове:

http://www.yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=51

http://www.spiralata.net/kn_bul/univers_zakon.zip"

http://www.geocities.com/gestankov/

Преди време ги попрелистих тези неща и сега като прочетох темата за "Германската Нова Медицина на д-р Рике Хамер" си спомних за тях.

Има нещо общо между тези хора...В смисъл,...ако теориите им са прави,то големите фармацевтични концерни и клиники са в голяма опасност! :)

Сигурно и от там идва и голямото отричане и заклеймяване на тези учени."Болните" хорица от цял свят, изпаднали в страх за здравето и живота си явно,че са доста добра и дойна крава!

В изводи,че съвременната фармация и медицина няма сметка от здрави хора има много истина!

Не мислите ли така?

Обвинения,като умишлено поддържане на болно население на Земята,май не са без основание?!?

Какво е вашето мнение?

Какво би станало,ако хората започнат да живеят здравословно и махнат хаповете? - фалити,...милиарди долари загуби,... и какви ли не други "страхотии" ! :)

Нека всеки тук да сподели по лични въпроси от рода на :

Какво е мнението ми за нивото на съвременната медицина?

Ходя ли на лекар?

Как лекувам здравословните си проблеми?

Употребявам ли лекарства? Вярвам ли в тяхната ефективност ?

Лекувайки един орган не увреждаме ли друг? /преди години си спомням за списъци със забранени лекарствени препарати,които навремето бяха "хит" в употребата/

Аз специално нямам GP ,защото нямам време и не знам как да се регистрирам,а... и не ходя по лекари..Имам и още "оправдания",но няма да пиша повече! Немарлив съм в това отношение,а иначе си плащам всичко там задължения към здравната каса.Дано Бог да ми помага и да ми дава Светлина,че да не ми се налага и в бъдеще да ползувам здравни услуги !

Лекарства не приемам.

Лекувам се /ако се наложи/ по вътрешен усет и търся причините за болестта...Мисля,че това е ключът за лекуване на всички болести!

Изобщо мисля,че няма неизлечима болест - има хора,които не искат да бъдат излекувани,НО ...това е друга тема! :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм Закона на Станков и съм си кореспондирал с него. Мисля, че като цяло е прав, макар че теоретичното изложение може да бъде и по-удачно; все пак практическите изводи не е достатъчно да са общоориентировъчни, а конкретни, знам че това е трудно и иска много работа. Не знам дали още работи по тези въпроси, това беше преди години... А иначе хората са така настроени, че са готови да дадат мило и драго за пари, власт или страст, но не и за здравето си - там искат да стане по лесната и бързата процедура - това е първичният момент, от който се възползват фармацевтичните компании. И все пак, дори да е възможно всичко да се оправи изцяло без лекарства и операции, това изисква съвсем друга нагласа и подготовка и при хората, и при лекарите. В момента все още се налага понякога и лекарствено, и оперативно въздействие. Но е съвсем реалистично според мен те да бъдат оставени за ония 10-15%, където е трудон да се предложи действена и по-безвредна алтернатива. Останалите 85-90%, от случаите, когато се прибягва до тези методи, със сигурност има далеч по-безвредни и едновременно трайно ефективни природни и духовни методи. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Чудно, ама много ми е чудно какво лечение ще препоръчат подобни лекари на Свръхостър менингококов сепсис или на дълбока кома вследствие тежък гноен менингоенцефалит например...

Или на разраснал се карцином, който без да играе скалпела няма как да се отстрани.

Подобни съблазнителни за масовата публика, страдаща от лаико-утопизъм методики, са приоритет повече на профилактиката, а не на лечението на сериозните заболявания.

Линк към коментар
Share on other sites

Еми то до "сериозното" лечение на "сериозните" заболявания се стига именно поради липсата на профилактика - духовна, ментална, емоционална и физическа! :P:D:lol:

Никола, кликнах на линковете - единият - този от геосайтс се отвори, но какво да видят очите ми: физика и математика - ужасяващо, кошмар, душевни вопли и ридания за моята душа ... :3d_003:;):):P:D:lol:

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Еми то до "сериозното" лечение на "сериозните" заболявания се стига именно поради липсата на профилактика - духовна, ментална, емоционална и физическа! :P:D:lol:

:thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Има само две причини за търсенето на алтернативи, независимо на какво.

Първата е страхът. При нея на власт стои невежеството. Незнанието. Любовта към мрака. Тази причина не понася светлината. Защото само и единствено светлината на знанието е способна да разсее ужаса от непознатото.

Втората е любовта към светлината и търсене на нови и все по-бързи пътища за приобщаване към нея. Защото тя е животът.

Има само два вида хора - също като причините.

Първите да знаят, че всяка една алтернатива се намира не в отрицанието и бягството от, а на самия край на вече познатото.

Другото те чака там - отсреща, но след като преминеш през.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

В изводи,че съвременната фармация и медицина няма сметка от здрави хора има много истина!

Не мислите ли така?

Да-така е ;) Но си е така от както свят светува-цялото лекарско съсловие се издържа от болестите.

изключение прави Древен Китай, в който на лекарите се е плащало, ако в поверения му район хората са били здрави.А при болести-лекарят е плащал от джоба си.

Обвинения,като умишлено поддържане на болно население на Земята,май не са без основание?!?

Какво е вашето мнение?

Чак умишлено-не.Просто болестите не зависят от лекарите. Лекарите не са богове, които да махнат с ръка и да излекуват всички хора по света.

Какво би станало,ако хората започнат да живеят здравословно и махнат хаповете? - фалити,...милиарди долари загуби,... и какви ли не други "страхотии" ! :)

Да-ще фалират.

Това е една нечовешка индустрия, която изцяло зависи от болните хора.Работил съм в достатъчно фармацевтични фирми (досега са 7 на брой) за да си направя изводите сам за себе си.

Нека всеки тук да сподели по лични въпроси от рода на :

Какво е мнението ми за нивото на съвременната медицина?

Не може да се говори общо за "съвременната медицина" . То равнището във две болници в един и същ град е различно, а какво да говорим за раличните държави, школи и нивото на познания на всеки лекар.

Обобщения не могат да се правят!

Ходя ли на лекар?

Не :D не ми се е налагало скоро време :lol:

Как лекувам здравословните си проблеми?

Употребявам ли лекарства? Вярвам ли в тяхната ефективност ?

Да-зависи обаче от лекарствата.

Една вирусна инфекция няма да я лекувам с лекарства, ами ще си направя чай то ралични билки, които сам си бера през лятото, ще си напаря краката с вряла вода и сол и ще си сложа компрес ракия на гърлото, а след чая, ще изпия остатък аот ракията вътрешно-за дезинфекция.Най-много да пия аспирин и витамин "Ц"

Обаче-ако настъпят усложния и развия инфекция на белите дробове (пневмония) ще пия антибиотици , отхрачващи лекарства , антипиретици и т.н., като обаче успоредно с това няма да прекъсвам процедурите с чай, инхалации със лайка и синапени лапи на гърба....

Тоест-всичко зависи от състоянието ми.

Към всяка болест трябва да се подхожда индивидуално.Болестта трябва да е приятел, не враг.Да се познава изцяло и да се подхожда внимателно.

И тук обобщенията са неприложими.

Лекувайки един орган не увреждаме ли друг? /преди години си спомням за списъци със забранени лекарствени препарати,които навремето бяха "хит" в употребата/

Да-много често е така.

Заради това човешкото тяло е единно и трябва да се гледа на него като едно цяло, а не да секува само част от него. Тук си абсолютно прав :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...