Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обичам когато....


Иво

Recommended Posts

обичам да се радвам, че обичат!

обичам да обичам!

обичам да гледам слънцето и да усещам движението!

обичам гласът на тишината и усещам с обич музиката- със сърцето и душата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Обичам и тъмната си , неосветена половина .

Обичам да изследвам .

Обичам горещината в сърцата на хората . Обичам мелодията на движението , обичам вятърничавите си настроения .

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам да летя над водите на живота. Обичам и да се къпя в тях.

Обичам и пясъците на пустинята, и морската шир, защото ми напомнят за Безкрайността.

Обичам всяка една песъчинка и всяка една капка вода, защото зная, че това е един Живот.

Обичам когато съм насаме с целия останал свят - когато мога да го погледна искрено в очите и смирено да му кажа, че го обичам.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Обичам един телефон и цяло море

от чувства,които бушуват!

обичам един топъл глас далеч някъде

обичам и мислите,които отчаяно плуват.

Обичам една мечта и цял рояк

от птичи песни и радостни трели

обичам и сълзата отронена в притихнал мрак

и спомените смомнящи-там нейде спрели.

Обичам един образ и цялата вълна

от усмивки,трепет,вълнение..............

Обичам и зная ще спра

без страх,без вина ,без съмнение

................................................................................

..

Обичам един телефон,обичам една мечта,обичам един човек

и се радвам на това мое прозрение! :3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам и усещането - "удариха ме по едната буза - сега е мой ред да успея да обърна към посоката на удара другата"

Обичам най- добрия Човек, когото познавам!

Както и първата тревичка и цвете в ранната пролет!

Редактирано от izgrev
Линк към коментар
Share on other sites

Обичам морската шир, оцветена в златисто от утринното слънце и съм благодарен, че това е първото нещо, което виждам сутрин.

Обичам и звездното небе и с въздишка си спомням за детството си, когато звездите все още можеха да се видят нощем над града.

Обичам и аромата на боровите гори, изпълващ тялото и съзнанието ми с жизненост и енергия.

Обичам и планинските възвишения, даряващи ме с чувство за съизмеримост и единство с цялото.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Обичам...

И не когато,

не където,

не както,

не колкото,

не каквото

и не когото.

Обичам, защото... ОБИЧАМ!

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Обичам живота във всичките му проявления , дори и когато ми отнема повече време да се настроя за това .

Например понякога е трудно да заобичаш хората около себе си , да ги приемеш защото сте твърде различни , диаметрално различни като разбирания за света. И отнема повече време да предприеме човек позитивната крачка , да излъчва любов към този човек .

Обичам , да преодолявам тези трудности в обичането . Чувствам се като герой след това .

Не е от лесните неща да обичаш , всичко и всички с пълна сила . Поне за мен . Винаги може човек повърхностно да се залъже с думите ,аз съм положително настроен към всички хора , но когато се сблъска в живота си с такива и такива хора да не се чувства точно така.

И според мен в живота ще е винаги различна обичта и любовта . Тогава , когато трябва да се приложи .

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам дърветата! Днес погледнах към зеленото море и поисках да се хвърля в него и да плувам. Един отправен поглед и сетивата се насищат с толкова красота, че чак очите ми се разширяват като гледам. Прекрасно, невероятно, истинско и толкова близо до мен...

Нямам думи повече

Искам още и още да гледам

Утре

А сега през прозореца виждам луната. Всичко е много красиво, навсякъде около нас.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Обичам вътрешната тишина и спокойствие.

Обичам песента "Венир Бенир" и я пея с истинско удоволствие.

"Венир Бенир

Венир Бенир

Бихар Бенум

Ил биют,

Ил безут

Ом би ют

Ил безут

Ом би ют

Зун мезун,

зун ме-зун

Бином ту мето

Зун мезун,

зун ме-зун

Бином ту мето

Песента Венир Бенир е дадена от Учителя на 5 ноември 1922 година на Общия окултен клас, ІІ година, 6-та лекция.Венир Бенир е окултен източен мотив, възприет от западните народи. Мистичното значение на песента е следното:Венир Бенир-Ти, Велики, който благославяш всички и всичко. Бихар Бенум-Да бъде благословен.Ил Биют-Боже, благослови Великото, младостта, началото на живота. Ил Безут- благослови младия, начеващия, Божествения живот, благослови Божественото, което зачева в душата-диханието на Бога, което сме възприели първоначално. Он Биют- Той е сам, Единственият, Който благославя. Ил Безут, Он Биют-Той е всичко, Той е навред. Зун Мезун- Целият наш Живот. Бином Ту Мето-сега така да бъде!Това е отношението на Великото към малкото-душата. И малкото се изпълва с мисъл за великото, за Бога;душата си спомня времето, когато е поела първия дъх от Божието дихание./По Учителя, Общ окултен клас, 8 май 1940 година/", Песни от Учителя, Изд. ББ,2006 г.

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те ! Обичам те !

:3d_053::3d_059::3d_064:

Много добре се чувствам , когато пиша и казвам тези думи !

Никога не са достатъчни . Винаги е добре да кажеш на някой ,че го обичаш , винаги ще подейства по добрия начин !

Правила съм и следното упражнение да повтарям думите "обичам те " 5 минути и след това се чувствам като изполята със студен душ , релаксирана и спокойна .

Сещам се за един от участниците в Биг Брадър , който имаше няколко мин да каже нещо на зрителите и той ги оползотвори като повтаряше "Обичам те !, сигурна съм , че всеки който е гледал тези 5 мин ефирно време ,се е почувствал много различно от обикновено, случили са се интересни неща със съзнанието му в тези 5 минути.

Линк към коментар
Share on other sites

ОБИЧАМ ТЕ!!! :3d_044::3d_041::3d_053:

Обичам хармонията, обичам единството на всеки с всеки и осъзнаването на това единство, обичам знанието, обичам мъдростта, обичам да обичам, обичам да дам път на някой шофьор с любезна усмивка, той да махне учтиво с благост и в този кратък миг да разбера, че обичам човешкото в човека! Обичам красотата, обичам силата, управлявана целесъобразно, обичам сърдечността и сливането на сърцата, обичам безмълвното разбиране и резонанс, обичам истината, обичам волята, обичам радостта, обичам да имам силата, любовта, търпението и мъдростта да преодолявам трудностите с благодарност! Обичам природата, обичам слънцето, обичам морето, обичам планината, обичам полянките и тревичката, обичам птичките и цветенцата, обичам реалността!

Обичам да успявам да превръщам чувствителността си в опитност, обичам нежността, обичам висшия полет на ума, обичам силата на духа, обичам извивките на женското тяло, изваяни от космическата ръка на Бога по божествен изключителен неповторим начин, събуждащ най-фините сетива на душата ми!

Обичам светлината на ума, горещата любов на сърцето, бликащата жизненост на източника на живота! Обичам да успявам да преодолявам малкото си аз и да ставам проводник на благи чувства, мисли и енергии! Обичам да прегръщам, обичам да бъда естествен и прям, обичам да бъда себе си, обичам живот без лъжа, обичам света събуден от илюзията и манипулацията, обичам новия човек, роден за космическото си предназначение, обичам мъдростта на децата, обичам детските приказки, обичам отвореното широко съзнание, обичам сините очи на небето, обичам стремежа към космоса и истината, обичам безкрая, обичам безграничността! Обичам баща си, обичам майка си, обичам годеницата си, обичам съседите от блока си, обичам градската шумотевица - тя ме прави по-силен и земен. Обичам целия си род, обичам гените си, каквито и да са, обичам предците си!

Обичам Живота!

Редактирано от Орлин
Линк към коментар
Share on other sites

Обичам хармонията, обичам единството на всеки с всеки и осъзнаването на това единство, ......

Обичам Живота!

:thumbsup2: Обичам когато

чувам и виждам мислите и чувствата си, изказани от някой друг по-добре, отколкото мога да си ги изкажа аз! :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...