Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:) Здравей приятелю,

Липсата на Огън и Въздух в наталната карта означава, че в огнените знаци-Овен, Лъв и Стрелец и във въздушните знаци - Близнаци, Везни и Водолей не присъстват планети. Бъди здрав. Таня

Линк към коментар
Share on other sites

NA INDIVIDITE NA,KOITO IM LIPSVA ELEMENTA OGAN,OPREDELENO IM LIPSVA ISKRA.TE POKAZVAT MALKO ILI NIKAKAV INTYSIAZAM.MOGAT DA BADAT MNOGO OTGOVORNI,PRAKTI4NI,AMBICIOZNI,INTELIGENTNI I VSI4KO DRYGO,KOETO TEXNIQT XOROSKOP OBE6TAVA,NO IM LIPSVA TO4NO TOZI PLAM.MOTIVACIATA NE IDVA NITO OT JELANIETO ZA RAZVITIE/LAV-STRALEC/,NITO OT VATRE6NIQT IMPYLS/OVEN/,A PO-SKORO IZNIKVA OT NYJDATA ILI JELANIETO DA YSPEQT.AKO PLANETI V OGNENIQT ELEMENT LIPSVAT,NO DOMOVETE NA JIVOTA SA ZAETI,4AST OT OGNENOTO 4YVSTVO PRISASTVA,NO NE TAKA O4EVIDNO.KOGATO NQMA PLANETI V ELEMENTA VAZDYX I DOMOVETE NA VZAIMOOTNO6ENIQTA NE SA ZAETI,SENZORNITE I MENTALNITE SPOSOBNOSTI LIPSVAT ILI SA ZATORMOZENI I AKCENTAT E V DRYGA POSOKA.TAI KATO VAZDYXA SE S4ITA ZA ELEMENT NA KOMYNIKACIQTA,TEZI LI4NOSTI TRQBVA DA NAMERQT ABSOLUTNO RAZLI4EN NA4IN NA KOMYNIKIRANE,KATO IZPOLZVAT SVOQ TALANT ILI POTENCIAL,ZA DA IZRAZQT SEBE SI.VAZDYXAT E SVARZAN SAS SPOSOBNOSTTA ZA RAZSAJDAVANE,RAZBIRANE NA ABSTRAKTNITE PONQTIQ,OTSTRANQVANE NA EMOCIITE I IZPRAVQNE S/Y FAKTITE,OBEKTIVNOST.VAZDYXA POKAZVA SA6TO KAK OB6TYVAME S DRYGITE.AKO TEZI SPOSOBNOSTI LIPSVAT,TOGAVA EMOCIITE MOGAT DA NADDELEQT ILI TRQBVA DA BADE NAMEREN NQKAKV DRYG NA4IN. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да ви попитам нещо, свързано с майка ми. Разполагам единствено с нейната дата и място на раждане, но ме интересува как да разбера точния час. Бих искала да й направя точен хороскоп, та да разбера най-сетне как да си оправим взаимоотношенията, но без час, струва ми се, че е невъзможно. Тя е родена на 22.09.1944 г. в село Добролево, Врачанско.

Предварително ви благодаря за съдействието и ви желая светли мигове!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Зара! Аз съм родена на 13.07.1985г. в гр. Русе в 00:15. Допускам, че част от проблемите с майка ми се дължат на склонността й към перфекционизъм и критицизъм, толкова типични за Девите. Но не е само това, с нея почти винаги сме в опозиция и в последната година се караме значително по-рядко, просто защото живея в друг град и не се виждаме често. Не искам да е така, искам да имам нормални взаимоотношения с нея, да се разбираме и да се доверяваме една на друга. Някакъв съвет?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Виждам, че желаещите да им се направи хороскоп са много. Съзнавам, че нямям

никакви шансове, затова няма и да кандидатствам. А и горе-долу си знам картата

и това, че всичките ми планети са в земни знаци с изключение на една или две

във водни. Незнам дали това е много смешно или много тъжно но е факт.

А сега искам да запитам как се тълкува Юпитер в 8 дом - Телец и Сатурн в 5 дом -

Риби/това вече май е лошичко/.

Предварително благодаря!

С голямо уважение: Ваня

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Виждам, че желаещите да им се направи хороскоп са много. Съзнавам, че нямям

никакви шансове, затова няма и да кандидатствам. А и горе-долу си знам картата

и това, че всичките ми планети са в земни знаци с изключение на една или две

във водни. Незнам дали това е много смешно или много тъжно но е факт.

А сега искам да запитам как се тълкува Юпитер в 8 дом - Телец и Сатурн в 5 дом -

Риби/това вече май е лошичко/.

  Предварително благодаря!

  С голямо уважение: Ваня

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.aquarun.ru/astr/pznak/default.htm http://www.aquarun.ru/astr/pdom/pdom7.html#5

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Начинаеща съм и ме интересува, по коя система е най-правилно да се разглежда хороскопа, по Кох или Плацидиус? Питам защото, в моят хороскоп има съществена разлика между двете в градусите и знаците,за начало на домовете!

Моля помогнете ми! :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: Здравей Айва,

След като си начинаеща, избири си само една от системите, най- добре тази, която ти препоръча твоят учител по астрология, защото всяка една от тях има своите предимства и недостатъци, но за да ги усетиш, ще трябва да започнеш да си говориш на "Ти" с астрологията.

Най-удобна се смята Плацидус, тъй като е "проверена от времето",т.е. тя се явява традиционна и затова много използвана в момента.

Бъди здрава.Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня!

Благодаря за отговора ти. Аз все още нямам учител, обучавам се сама, но имам желание и може би ще посещавам курсовете от септември във Варна.

Честно и на мен самата ми се искаше повече да е Плацидиус, защото нещата сякаш по-правилно се нареждаха пре него.

С поздрав - Айва!

Линк към коментар
Share on other sites

Айва,

не е необходимо да имаш Учител по астрология, можеш и сама да учиш. Аз например не съм имала никога такъв учител, но не го смятам за някаква слабост. Още повече че дори и да имаш, това не значи че ще станеш астролог, още по-малко пък добър астролог. Това не го казвам за теб, а като цяло. Не се знае и аз какъв астролог съм, по-точно не се смятам за астролог, но то не е защото не съм имала учител, а просто защото използвам астрологията да си обясня някои неща, но рядко давам съвети на други хора, основани на астротълкуванията ми. Изключително важно е да ти свети винаги една лампичка в главата, за да не си позволяваш твърдения, които могат да "закопаят" другите. В друга тема бях споменала за опозицията на Хирон и Уран в натала-че по мои наблюдения е неблагоприятно за практикуване на астрология положение, тъй като човек сам няма вяра в своите астроспособности. Това съм го наблюдавала при няколко душе, вкл. и при мен. Когато давам съвети, не го правя на базата на астрологията, а по-скоро на базата на интуицията и разума.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Може ли да попитам какъв ми е асцедентът - родена съм в София на 14.12.1987г. в 14.20ч.?

В различни сайтове ме определят по различен начин и незнам на кого да вярвам вече! :hmmmmm:

Мерси!:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за съвета, Зара!

И моята цел не е да ставам професионален астролог.А просто да си обясня случващите се в живота ми "хубави" и "лоши"-поучителни случки, подаръците и ударите на съдбата, сънищата ...Хубавото в астрологията е, че ти дава така нужните знания(разбирасе, ако ги искаш),къде и как да не залитнеш по пътя си в търсене и реализиране на себе си, според Божествените и Космически закони!

Айва :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Може ли да попитам какъв ми е асцедентът - родена съм в София на 14.12.1987г. в 14.20ч.?

В различни сайтове ме определят по различен начин и незнам на кого да вярвам вече! :hmmmmm:

Мерси!:thumbsup:

<{POST_SNAPBACK}>

АСЦ ти е Телец на 5 градуса 59' 53'' :D

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:

Здравей Айва,

Не е ли твърде егоистично да вложиш толкова труд за изучаване на една толкова всеобхватна наука, каквато е астрологията, единствено само "за да си обясниш някои неща", както те съветва Зара /не си ли забелязала, че въпреки това тя твърде често дава своите мнения и съвети на участващите във форума, понякога твърде саркастично, което според мен не е положително качество/. А относно опозицията между Уран и Хирон тя е права, че е неблагоприятно за практикуване, докато човек не се е справил с нея, но аз съм по- склонна да вярвам на Николай Дойнов и затова моето мнение е, че макар и с опозиции, при много силно желание , продиктувано от Божествения Дух в теб, винаги можеш да се справиш . Е, в началото може и да бъркаш /както съм чувала , че се е случвало при повечето практикуващи астролози, макар и някои да не си го признават/, но когато целите ти са съвсем хуманни, може и да успееш. Все пак да не забравяме за Божествения Разум, който е над нас и ни ръководи.

Затова моето мнение е да имаш учител по астрология, по- лесно и бързо ще достигнеш до целта, а и вярвам, че той ще ти помогне да намериш по- висш смисъл в изучаването на астрология.

Предлагам ти цитат от Николай Дойнов за аспектите, може и да не си чела всичко във Форума/.

"Изобщо, аспектите, които членовете на Слънчевото семейство имат помежду си, активизират всички онези качества, способности, волеви изяви, случки, събития и преживявания, които техните силови течения са създали и оформили в даден човек. Благоприятните аспекти дават всичко това в една по-магнетична, мека, устойчива и хармонична форма, докато неблагоприятните аспекти - в по-електрична. напрегната, нервна и непостоянна форма. Обаче, ако интелигентността, възпитанието и моралните качества са стигнали до една по-голяма висота и са добре изразени в даден човек, неблагоприятните аспекти започват да действат като благоп- риятни, само че в малко по-остра форма, особено при ъглово разстояние от 90°, което носи най-голяма сила от всички останали аспекти. Тази трансформация става под въздействието на Слънцето, чиято задача е да организира и облагородява както членовете на слънчевото семейство, така и мозъчни- те центрове, които техните силови течения са създали и оформили. Следователно всяка сила има две възможности - да твори и да руши. Силата, която квадратурата носи, при слабо организирани, без интелектуално и морално развитие хора е в състояние да руши и да създава остри, твърди и неприятни качества и събития; при организирани, възпитани и интелигентни хора същата е способна да моделира качества и събития с такава добра форма, каквато и тритонът не може да създаде.

В разговор, който имах с един Мъдрец, добре запознат с Науката за звездния мир, стана въпрос за Христос. Аз поддържах мнението, че в звездната си карта, Той е имал само тригони между членовете на Слънчевото семейство. Не, твърдо ми отговори Мъдрецът, Христос е имал само квадратури в звездната си карта. Тогава си спомних за случката от Евангелието, където Христос, възмутен от неуважението на дребните търговци към храма, взел камшик и ги е изгонил навън, което е типична проява на квадратура между Марс и Вулкан. Затова човек, роден с добри или лоши аспекти, е много по-добре изразен, по-динамичен, притежава качества и способности, животът му тече по- активно, поднасяйки случки и събития. Това дава възможност на личността бързо да се движи по своя еволюционен път, отколкото тези, които нямат аспекти и при които членовете на слънчевото семейство не заемат активни позиции в звездната им карта (хороскоп). Такива хора прекарват вяло своя живот, имат слаби интереси и насоки и приличат на листо, откъснато от дървото и носено от вятъра без цел и посока."

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня!

Чела съм почти всичко във форумите, защото ми е интересно и поучително да следя разговорите на по-опитните и различните интерпретации на темите.

Не мисля, че е егоистично да влагаш толкова труд в самоусъвършенстването, още повече, че не всички хора могат да бъдат добри астролози(като вид професия) - това е личното ми мнение. Ако с изучаването и прилагането на знания от астрологията, успея първо за себе си да ги обясня и правилно да ги приложа, водена от Божественият Дух в мен, това е може би първата и най-важна стъпка към духовното израстване - и не виждам друг по-висш смисъл за мен самата в този момент на "сега". И това, че нямам учител-астролог, не означава, че нямам - духовен учител, който да ме напътства и ръководи по избрания от мен път и в този живот! Ако там на Небето, съм си написала, че тук на Земята, ще се занимавам с астрология и така ще помагам на хората около мен, значи така и ще бъде.Но без да познавам в детайли тази Вселенска наука, не бих и посмяла, дори с хуманна цел, да давам насоки в житейският път на другите спрямо интерпретацията на хороскопа им.

Затова ще продължавам да чета, всичко което се обсъжда тук във форумите, книгите написани от опита на професионалистите, да задавам въпроси и да се уча: от вас, от големите имена в астрологията, от живота.

Таня, според мен тук нещата не опират до егоизма - да имаш знания само за себе си.Много зависи от това, до колко пълни и всеобхватни са те и как си се научил да ги прилагаш.(Ако си болна и трябва да отидеш на лекар, предполагам ще си потърсиш някой много добър и с опит доктор, за който професията е смисъла на живота. Не би искала да те лекува медик, който е избрал тази професия, само защото е престижна или защото се изкарват добри пари - нали?)

С най-добри чувства в опита си, да защитя собствената си позиция по този въпрос - Айва. :)

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:

Знаеш ли Айва,

Преди време , когато започнах да се интересувам от духовните науки и стигнах до астрологията, един астролог ми даде съвети, които според мен, по него време, бяха не съвсем на място. Преминах през много трудности, прочетох много автори и накрая стигнах там, откъдето бях започнала. Той се беше оказал прав. Пътя беше много труден /поради моето невежество/, но резултата в момента за мен е отличен. Разбира се, в астрологичните си знания имам още много пропуски, но това, което съм писала досега, съм го изпитала на гърба си.Ако съм си позволила да ти дам някакъв съвет, то е на базата на мъдростта, която имам от собствения си опит. Ако исках да стана астролог заради престижна или печелеща професия, нямаше сега да си "губя" времето във Форума, а щях да правя хороскопи. Желаещи много. Единствената причина да остана във Форума досега, след като бях посрещната толкова "радушно" от колегите астролози, е че чрез хапливите им забележки - не директно разбира се, а от засада, мога да разбера къде са слабите ми места и да работя по тях. Разбира се, че ми е трудно...

Ще си позволя да цитирам няколко изречения от Учителя Беинса Дуно:

"Три неща изисква Духът Божий. Да се храним добре, да живеем добре и да мислим добре. Първата храна е неговото Слово, добрият живот е Божията воля, а доброто мислене е неговата Любов.

Добре да се храниш е: да възприемем всичко, което Бог е опредил за живота. Добре да живеем и да изпълняваме всичко, каквото Господ е наредил. Добре да мислим е: да ръзсъждаваме и мислим и да гледаме това, което Господ е създал. Но каквото и да мислиш друго, освен вън от това, което е в Бога, то няма да ти придаде нито една педя от жимота. Животът седи в тия неща, които Бог е създал и неговото повишение и облагородяване седи в тяхното възприемане. Пълнотата обаче на съвършения и свят живот зависи от познаването на Бога и възприемането на неговата чиста Любов.Там , дето Духът Божий живее и действа, има мир и радост. Този е единственият вседостатъчен Дух, който може да ти бъде всичко и да те направи да познаеш пълната истина, която е Господ на нашето спасение. Той може да всади в твоята душа истинското познание и мъдростта на Божиите наредби.Сега какво желаеш ти? Мъдрост , знание?И какво ти е нужно за живота? Здраве, храна, облекло? Помни:Господ се е обещал, че няма да лиши от нищо добро своите чада. Това е такава необорима истина, както слънцето на деня. Що са тревогите и смущенията на този живот? Те са привидения, сенки, които нямат нищо зад себе си. Измени мислите, ще се измени и настроението ти. Измени настроението си, ще се изменят и мислите ти. Не е ли най- после сърцето двигателят на всичко? Според посоката на мисълта и според стремлението е и настроението. Какво те смущава бъдещето?- Остави го настрана. Защо ти е, когато ти причинява вреда. Добре, какво точно те безпокои? Отношението на другите?- Тури всичко настрана и не мисли за това. Всичките хора една майка ги е родила. Няма нито един по- добър. Всеки става такъв, какъвто иска да бъде. Адам беше в рая добре, нищо не го болеше. но ето , че един ден му се поревна да вкуси от последното дърво на рая, което му беше забранено. И какво произлезе от вкусването на този плод, който влезе в душата му и се смеси с вкусовете на всички други? Едно пожелание развали за хиляди години неговото щастие. То беше истинска отрова. Ако в живота ти има само едно желание, което не си опитал, да не ти се свиди. то е най- последното, като Адамовото дърво. Не пожелавай плодовете му, храни се с плодовете на дървото на живота и ще изцелееш. Това дърво е Христос. Имай неговото сърце. Желай неговия ум. Да бъде у вас умът на Христа. Прочее и онова, което има да ти кажа, разбирай, защото то ще бъде написано на друго място много по- добре- в твоето сърце, там, гдето Бог ще го напише с ръката си и ти сам ще го четеш, защото Божият закон е да се спазват всички добри неща в душата, която е олицетворение на всичко, което той върши. Тя е книга, в която се вписват неговите дела, заедно с неговите слова. Да не ти дотяга, когато Господ работи в твоята душа. Ако той не се уморява да поправя сърцето ти, ти поне имай търпение да не го безпокоиш и смущаваш в работата му, която върши за теб, но по- скоро съдействай за привършването й. Празните занимания ще престанат, но делото Господне ще продължава. Всичко един ден в този свят ще изчезне, но душата ти, заедно с Господа, ще остане. Ако разбираш смисъла на тези думи, няма що повече да ти говоря за това. Помни, съвършенството е любовта, хубостта е мисълта, а пълнотата на всичко е Бог. Без Него нито съвършенство се постига, нито любовта, нито мисълта..."

И след като виждам от разсъжденията ти , че си много интелигентно момиче, не зная защо трябва да задаваш въпроси на недоучили астролози като мен /още повече да се съобразяваш с тяхното мнение/, а не си ги изясниш сама, в което съм сигурна , че можеш да направиш/ чувствам го интуитивно, както и всичко, което става в този форум/. Нещото , което ме караше да чета е, че не бях убедена в истинността на това, което ми се казваше. Исках да го почувствам със сърцето си. Затова и продължавам да се уча. Извинявам се, ако с нещо съм те "закопала". Никой не трябва да се оставя да бъде воден сляпо, макар и ако му се наложи да се труди много повече. "Всяко нещо трябва да се проверява"- казва Учителя Беинса Дуно.

PS: Можеш ли да ми кажеш кое от нещата , които съм казала във връзка с твоите въпроси би те "закопало" толкова много или не ми вярваш, защото на друго място споменах, че имам опозиция между Хирон и Уран- тя всъщност не е толкова силна- разликата е около 5 градуса?

Бъди здрава. Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Таня!

Много съжалявам, че си останала с това впечатление от моите думи- не си ме закопала!А може би просто се е проявил моят ретрограден Меркурий и изразеното от мен мнение, те е засегнало - извинявай! Не се съмнявам в мъдростта и опита ти, ни най-малко.Всеки от нас си има собствено възприятие на нещата, от където и толкова много, и различни гледни точки.

Според мен форумът е необходим, защото тук можеш да си свериш часовника както се казва, а и да помогнеш на някого без да си го планирал.Затова и дадох примера с лекаря(нямах в предвид теб), а просто че аз самата не бих започнала да се занимавам професионално с астрология,докато не настъпи момент в който да съм 99% сигурна, че мога с помоща на тази наука и знанията си да помагам на другите да намерят верните пътища, ако въобще настъпи такъв момент, защото никога не съм си мислила, астрологията да ми е професия.Според мен тук има достатъчно добри професионални и любители астролози с които да се обменя информация. Задавам определени въпроси, към всички, защото опитът ми ме е научил, че някои отговори идват от съвсем неочаквани места и хора, дори и те самите да не го осъзнават, ми помагат.

Аз не се оставям да бъда водена сляпо, нито слушам слято.Трудности има навсякъде, но не се отказвам и не спирам.Търся истината си постоянно.

Търсенето ми на духовното започна от астрологията и през определен период от време, след преминаване на всяко следващо ниво, отново ме връща към отделни части на тази наука, така че много добре те разбирам.

Според мен, правиш много добре, че запознаваш участниците във форума с различни и интересни статии и откъси на произведения, но не очаквай всички да те разбират(нали затова сме различни).Много ми хареса и интервюто, което си намерила със Захарий Ситчин, това е в област която ме интересува.

И накрая, ако ми позволиш - един съвет (не е задължително да го приемеш) и не желая да те обидя!!!: Не приемай толкова остро всичко, което ти се казва, може би този, който го изрича няма в предвид това, което ти възприемаш!

Аз самата се уча все още да се поставям на мястото на другия, за да видя и неговата гледна точка! Според мен това е от многото квадратури и опозиции в моят хороскоп. А ти как мислиш? :huh:

С най-добри чувства - Айва!

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes:

Всичко е наред, Айва, не се тревожи. Всеки си има квадратури. Без тях нямаше да е интересен животът, а и едва ли бихме му се радвали толкова, особено след като преодолеем някоя от тях.

Бъди здрава. Таня

Линк към коментар
Share on other sites

Знам че съществува т.нар. прецесия, заради която знаците са изместени и не съвпадат, т.е. зодиакалните занци не съвпадат с едноименните съзвездия, и там където на небето трябва да виждаме телец вече се вижда съседния знак. имам въпрос - как това се отразява в астрологията? и искам да питам още нещо - защо се отчита положението на една планета в един знак когато реално тя не е в него? досега този въпрос под различни форми е поставян на различни астролози от мен но никои не е успял да ми даде удовлетвориттлен отговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Занимавам се с Астрология от пет години. Завърших и курс, но все още ме очудват някой неща. Какво мислите за следният съвпад: Плутон, Лилит и Юнона. Като Плутон е в последните градуси на Везни, а Лилит и Юнона са на 3 и 4 градуса в Скорпион. Най-вече се интересувам как бихте интерпретирали съвпада на Лилит и Юнона

Извинете ако доста съм ви затруднила с този въпрос. В този случай не ме интересуват качествата на личността, като например потайност, непримиримост, претенциозност, голяма интуиция или магически способности. По скоро искам да знам как според вас се съчетават митологически тези две героини. Доколкото знам от накой източници Лилит, освен че е обратен курс на Луната, който влияе на хората през определени години е била митологически и първата жена на Адам. И не го е искала. Свързана е с Плутон и подземното царство, където и е била дадена някаква власт.

Юнона освен астероид митологически е била и римска богиня на брака. Която е отхвърляла всякакви сексуални контакти преди брака, защото е държала на неговата сигурност и продължителност. Надявам се тази информация да ви е била интересна. И да се опитате да коментирате тези два фактора в хороскопа на жена.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...