Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хрумвания


Guest Fut

Recommended Posts

По-добре малка пожъната нива да има­ме, отколкото голяма неожъната. Защото малкото добро, което се отглежда, се ум­ножава. Така е и в душата.

Мисли за всеки ден - Петър Дънов

Линк към коментар
Share on other sites

Вие ще ме питате: "В какво седи Божес­твеното?" Ето в какво се проявява Божес­твеното. Когато имате един приятел, ста­райте се да откриете една добра черта в него. Мнозина от вас се оплакват, че няма кой да ги обича. Аз ще ви препоръчам ед­но правило, какво трябва да правите, за да ви обичат. Всички може да използвате то­ва правило, то е следното. Имаш един прия­тел, който искаш да те обича. Намери в не­го една от най-добрите му черти, дръж я постоянно в ума си и той ще те обикне. Щом го критикуваш в душата си, той не може да те обича. Между него и тебе винаги ще има една междина. И тъй, за да ви обича някой, законът е следният: Ще на­мерите едно хубаво качество в този човек и ще го държите в ума си.

Линк към коментар
Share on other sites

"За да живеете добре и да се разбирате помежду си, всеки ден, в продължение на една година, чертайте прави ъгли. Това е една геометрическа задача, която всеки трябва правилно да реши. Като чертаете пра­вия ъгъл по сто пъти на ден, ще видите, че отношенията в семействата ви ще се по­добрят. Иначе, без тези опити, отношения­та ви ще се изменят толкова, колкото ще се изменят отношенията на богатия човек към Христа. Той каза на Христа: "Учителю бла­ги!" Думите, които сега ви говоря, ще имат влияние върху мъжа и жената дотолкова, доколкото и Христовите думи имаха влия­ние върху богатия, на когото казваше: "Иди, продай все що имаш, раздай го на сирома­сите и ела, та Ме последвай!"

Линк към коментар
Share on other sites

Моето днешно споразумение:

Бъди безгрешен в словото си. "Наслаждавай се на рая на земята. Безгрешността на словото може да те отведе до личната свобода, успеха и изобилието. Можеш да постигнеш рая на земята с това единствено споразумение: бъди безгрешен в словото си."

http://toltecs-today.hit.bg/agreements.htm

Моето днешно споразумение: "Сърцето ти е като магическа кухня. Твоето сърце може да отдаде неограничено количество Любов не само към теб самия, но и към целия свят. Отвори сърцето си, отвори вратата на своята магическа кухня и никога повече няма да бродиш из света, молейки за Любов. Всичката Любов, от която имаш нужда, е в сърцето ти."

http://toltecs-today.hit.bg/Love.htm

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

"Искате да бъдете богати, но как; да сте учени, но как? Както аз ви проповядвам: здраве, духовна чистота, красота на душа­та! Бъди учен, но в Бога!"

Бъди безгрешен в словото си. "Отгледай вярата в себе си. Да имаш силна вяра значи да имаш огромна сила, защото твоята цел и твоята воля са неразделни. Когато думите ти не се размиват от съмнения, силата на словото ти става още по-голяма."

"Раздавай щедро Любовта си. Никога няма да бъдеш сам, ако раздаваш щедро Любовта си. Щастието е в нейното излъчване, и ако я раздаваш щедро, всички ще те обичат."

http://zashto-kak.hit.bg/

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

166903_fr.jpg

Красавиците...

За теб:

flower017.jpg

Моето днешно споразумение:

Не приемай нищо лично. Приемай другите такива, каквито са. Когато възприемаш другите хора такива, каквито са, без да го приемаш навътре, никога няма да бъдеш наранен от онова, което казват или правят. Дори ако другите те излъжат, няма проблем. Те лъжат, защото се страхуват, че ще откриеш, че не са съвършени.

Моето днешно споразумение:

Дай воля на сърцето си. Сърцето е в директна връзка с човешката душа. Когато сърцето говори, дори умът да се съпротивлява, нещо в теб се променя. Сърцето ти отваря друго сърце и истинската Любов става възможна.

http://zashto-kak.hit.bg/

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Помагайте си през този месец едни на други. Не ходете да се плашите, че това казал Учителя, онова казал Учителя. Аз на място съм казал всичко, но вие криво тъл­кувате нещата. Който се учи, всякога е при главата, а който не учи, е на опашката. Много човешки души са се повдигнали толкова, че са дошли до ангелите и много ангели има, които са паднали.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

За теб:

flower017.jpg

Моето днешно споразумение:

Не приемай нищо лично. Приемай другите такива, каквито са. Когато възприемаш другите хора такива, каквито са, без да го приемаш навътре, никога няма да бъдеш наранен от онова, което казват или правят. Дори ако другите те излъжат, няма проблем. Те лъжат, защото се страхуват, че ще откриеш, че не са съвършени.

Моето днешно споразумение:

Дай воля на сърцето си. Сърцето е в директна връзка с човешката душа. Когато сърцето говори, дори умът да се съпротивлява, нещо в теб се променя. Сърцето ти отваря друго сърце и истинската Любов става възможна.

http://zashto-kak.hit.bg/

Хей Фют, стрелата ти попадна точно в целта! :3d_048:

Днес рано, при изгрев слънце, ме събуди нещо като глас, който ми каза два факта, от които излиза, че дъщеря ми ме е излъгала за нещо. Интересното е, че първият факт е за нещо съвсем дребно (разбъркани настройки на телефона ми), за което на мене от снощи ми беше ясно, че ме лъже. А вторият факт е по-сериозен и, ако е истина, е неприятно. Сякаш първото ми беше съобщено, за да повярвам на второто. Нищо не и казах и тръгнах за работа. До преди малко обикалях по общини, банки, кметства по работа. Прибрах се като свинско в собствен сос, отворих компютъра и прочетох твоите съвети. Не че не знам, че е така. Но когато идват като директен отговор...Благодаря ти много. :3d_046:

Върхът на всичко е, че кученцето от снимката е от любимата на дъщеря ми порода! Тя от малка желае да има точно такова сладурче.

Линк към коментар
Share on other sites

А аз си мислех, че съм само един покорен слуга и че единствения избор който бих могла да направя е да се покоря и да пропускам през себе си Любовта Му и това което Той излива в сърцето ми. Удивлявам се и аз на хилядите ежедневни "малки" чудеса които ми се случват и си казвам: " Господи, с какво заслужих всичките тези неща, та аз съм толкова несъвършена и недостойна пред Теб!?! " Такава е тя Божията Милост и Любов към нас - Велика и Неизследима...Неописуема с човешки думи...Радвам се че съм била проводник... Бъди благословена! :3d_053::3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

pic_639151_o.jpg

"Помагайте си през този месец едни на други. Не ходете да се плашите, че това казал Учителя, онова казал Учителя. Аз на място съм казал всичко, но вие криво тъл­кувате нещата. Който се учи, всякога е при главата, а който не учи, е на опашката. Много човешки души са се повдигнали толкова, че са дошли до ангелите и много ангели има, които са паднали."

Мисли за всеки ден - Петър Дънов

Моето днешно споразумение:

Култивирай мъдростта. "За да станеш мъдър, не е нужно да трупаш знания. Всеки може да стане мъдър. Когато притежаваш мъдрост, уважаваш тялото, ума, душата си. Когато притежаваш мъдрост, животът ти се ръководи от сърцето, а не от ума. "

Моето днешно споразумение:

<script language="JavaScript"> Винаги давай най-доброто от себе си. "Вземи живота си в ръце и му се радвай. Ти си жив, затова вземи живота си в ръце и му се радвай. Роден си с правото да бъдеш щастлив, да обичаш и да споделяш любовта си. Просто да бъдеш! Да поемеш риск и да се наслаждаваш на живота си. Само това е от значение. "

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

bn_yourbooks.jpg

"Помагайте си през този месец едни на други. Не ходете да се плашите, че това казал Учителя, онова казал Учителя. Аз на място съм казал всичко, но вие криво тъл­кувате нещата. Който се учи, всякога е при главата, а който не учи, е на опашката. Много човешки души са се повдигнали толкова, че са дошли до ангелите и много ангели има, които са паднали."

Мисли за всеки ден - Петър Дънов

Моето днешно споразумение: "Не приемай нищо лично. Не обръщай внимание на мнението на другите. Каквото и да правят, чувстват, мислят или казват хората, не го приемай лично. Другите имат свое собствено мнение, в зависимост от своите вярвания, затова, каквото и да мислят за теб, то не засяга теб, а тях."

Моето днешно споразумение:" Предай се на Бог. Страданието не е нищо друго, освен противопоставяне на Бог. Колкото повече се противопоставяш, толкова повече страдаш. Просто е. Когато се предадеш на Бог, няма борба, няма противопоставяне, няма страдание. "

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

003349003-big.jpg

"В старо време как са живели хората зад­ружно? Когато някой има нива за жънене, викат меджия (тур. - форма па колекти­вен труд в помощ па някого) и като идат на нивата, пожънват я. Също и с гроздобе­ра, също и с царевицата - съберат се на седянка и утрошат царевицата. За каквато и да е работа - ще се съберат и ще я свър­шат. И вие така правете! Има някой някак­ва беда - съберете се две-три сестри, по­магайте си и ще ви помогне Господ. Ако не може с двама или трима, съберете се четири, пет и така ще се облекчите, без раз­лика кой какъв е. Живейте в едно всички!"

Моето днешно споразумение:

"Знай, че истината, прошката и Любовта могат да излекуват света. Представи си какво ще стане, ако всички бъдем честни със себе си, започнем да прощаваме на другите и да ги обичаме. Вече няма да бъдем егоисти, няма да се занимаваме с клюки и да се осъждаме един друг. Светът ще бъде мястото, където всички ще живеем в Любов."

http://zashto-kak.hit.bg/

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Когато се гневите една на друга, знаете ли на какво приличате? Представете си, че една муха дойде и ви наплюе по носа; вие веднага виквате: „Какво право има тя!”, хуквате да я гоните, гневите се и на всички други мухи. Изчистете носа си и нищо повече. Казал някой нещо за вас – изчисти го и нищо повече. Но вие питате: „Знаете ли тази муха какво направи на носа ми?” Остави я настрана. Някой ви е обидил; не разправяйте това, което той ви е казал, на други, защото вие го посаждате в техните умове. А вие започвате да разказвате обидите си една на друга и така разнасяте приказките си из цялото общество. Едната разказва нещо на втора, втората – на трета, прибавя се към казаното една качулка и излиза една голяма новина. Това сте вие, учениците на XX век. Разбира се, това за света, за хората, които нямат работа, е полезно, но за онези, които имат работа, има по- сериозни неща.

Простотата

:D:D:D

:3d_044:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

8_1215191141.jpg

"Днес лесно могат да се премахнат про­тиворечията в живота. Как? Чрез малко усилия. Значи, ако противоречията и до днес не са премахнати, това показва, че хо­рата не правят усилия."

Моето днешно споразумение:

"Не приемай нищо лично. Имунизирай се срещу отровата.Целият свят може да клюкарства за теб, но ако не го приемаш навътре, ти си имунизиран. Да си имунизиран срещу отровата насред Ада е подаръкът на второто споразумение."

"Моето днешно споразумение: Бъди честен със себе си. Когато си честен със себе си, започваш да виждаш всичко такова, каквото е, а не каквото ти се иска да бъде. Раните в емоционалното тяло често биват прикривани чрез механизма на отричането. Когато погледнеш своите рани с очите на истината, можеш най-сетне да ги излекуваш. "

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Umenieto.jpg

"За да бъде добър, докато е на Земята човек трябва да яде малко. Това е философията на живота. Ако ядете много, вие никога няма да се освободите от злото, защо­то то върви паралелно с яденето."

Мисли за всеки ден - Петър Дънов

Моето днешно споразумение:

Обичай и приемай себе си такъв, какъвто си. Ти си това, което си. Няма защо да се преструваш, че си нещо друго. Когато се правиш на нещо, което не си, провалът ти е гарантиран.

Моето днешно споразумение:

Винаги давай най-доброто от себе си. Давай най-доброто от себе си, защото го искаш. Ти даваш най-доброто от себе си, когато се наслаждаваш на действието или постъпваш по начин, който няма да има негативно въздействие върху теб. Ти даваш най-доброто от себе си, защото искаш да го направиш - не защото се опитваш да се харесаш на съдията, и не защото се опитваш да се харесаш на другите хора.

http://zashto-kak.hit.bg/

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

flower1.jpg

"Ако вие оставите нещата да текат по своя Божествен, естествен път, по закони­те, които Природата е определила, страда­нията и радостите ще идват у вас точно нав­реме и животът ви тогава ще бъде приятен и осмислен."

Моето днешно споразумение:

Бъди безгрешен в словото си. "Превърни се в бял магьосник. Цялата магия, която притежаваш, се основава на твоето слово и ти можеш да правиш заклинания през цялото време чрез своите мнения. С думите си можеш или да омагьосаш някого, или да го освободиш от магията. "

Моето днешно споразумение: Ти си художник на Духа. Открий себе си и изразявай същността си по свой уникален начин. Открито изразявай Любовта си. Животът е сън и ако го изпълниш с Любов, твоят сън ще се превърне в шедьовър на изкуството.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

f_156622.gif

"Учителю благи, що да сторя, за да наследвам живот вечен?" Вземете тези думи като ключ в живота си. Спрете се дълбоко в себе си и се отправете към Христа със същите думи. Щом зададете този въпрос съзнателно, вие веднага ще се измените. Кажете в себе си: "Учителю благи, искам да изпълня закона Ти!"

Линк към коментар
Share on other sites

003702555-big.jpg

http://www.thalia-flowers.hit.bg/

"Сега у вас владее този принцип: да сте като ленивите ученици и да искате от учителя ви да бъде снизходителен. Това не може да бъде. Например някой архитект е свършил науките си, но учителят му бил винаги снизходителен към него. Каква полза от това? Дойде този архитект и вие му възложите да ви направи един план. Той ще бъде като плана на оня, който преди десет години изгради във Варна едно здание, на което наскоро се събори едната стена. Какво щеше да стане с чиновниците, ако бяха вътре? Следователно всеки човек, който е завършил от снизхождение, ще съгради едно лъжливо учение и мислите и желанията му ще бъдат затрупани."

Мисли за всеки ден - Петър Дънов

Моето днешно споразумение:

"Винаги давай най-доброто от себе си. Изрази собствената си божественост. Ти нямаш нужда другите да те приемат. Ти нямаш нужда от знания или велики философски идеи. Ти имаш правото да бъдеш себе си и да изразяваш собствената си божественост като живееш и обичаш себе си и другите."

Моето днешно споразумение:

"Прости на себе си. Върховното проявление на прошката е тогава, когато простиш на себе си за всички рани, които си нанесъл на собствения си живот. Прошката е акт на Любов към себе си. С прошката започваш да приемаш себе си и израстваш в Любовта към себе си. "

http://toltecs-today.hit.bg/Love.htm

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

003646836-big.jpg

http://www.thalia-flowers.hit.bg/

"Ученик, който е влязъл в една окултна Школа, няма право да причинява мъчение някому. Има право да причинява мъчения, но само на себе си."

Мисли за всеки ден - Петър Дънов

Моето днешно споразумение:

"Ти си тук, за да играеш и да се веселиш. Ти си силата, която се забавлява, изпълвайки твоя ум и тяло. Те са нейните любими играчки. Затова си тук - да играеш и да се веселиш. Твое рождено право е да бъдеш щастлив и да се радваш на Живота. Не си дошъл на този свят, за да страдаш."

Моето днешно споразумение:

"Не приемай нищо лично. Отърви се от самомнението. Личната значимост или приемането на нещата лично е максималното проявление на егоизъм, защото ние правим предположението *всичко е за мен*. "

http://zashto-kak.hit.bg/

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

PO_5.Mitte.jpg

"Ще ви дам едно правило: Гневи се, без да си разгневен! Обезверявай се, но не ос­тавай назад!"

Моето днешно споразумение:

Не прави предположения. "Научи се да задаваш въпроси. Винаги е по-добре да задаваш въпроси, отколкото да правиш предположения, докато не си изясниш нещата докрая. След като чуеш отговора на даден въпрос, няма да ти се налага да правиш предположения, защото ще знаеш истината"

Моето днешно споразумение:

" Любовта изпитва състрадание и уважение. Любовта изпитва състрадание и уважение, но не съжаление. Ако някой падне, състраданието ти помага да му кажеш: *Стани. Ще се справиш.* Състраданието се ражда от уважението и осъзнаването, че всеки е достатъчно силен и интелигентен да направи своя избор."

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...