Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Атлантида

Основите на нумерологията

Recommended Posts

Не твърдя, че има връзка с Нумерологията, но ако се запита чичко Гугъл за отговор на живота и света и изобщо на всичко,той ще ви отговори просто с "= 42 ". :hmmmmm:

Ако напишете "the answer to life, the universe and everything".

Сподели това мнение

Да се включа и аз в тази тема. Вече съм направила приспособяване на азбуката ни към халдейската система. Провокира ме едно запитване към мен. Всъщност,колкото и да си блъсках главата,установих,че Дънов го е написал вместо мен-))).

1 2 3 4 5 6 7 8

а б ц д е ю о ф

и к г м х в з п

ж р л т н у

щ с ш

я ч

й

Не виждам,обаче,защо трябва да се придържам към тази система. Аз съм се учила и по друга,която изобщо не съм срещала и която включва Вулкан. Относно вибрацията,нека не забравяме,че преди да разгледаме числото 6,то може да е получено от 15 или 24,което също е от значение.Винаги разглеждам първо двуцифреното число. Да,звукът има значение и за това,чрез направата на индивидуалните мандали на личността,могат да се измислят и индивидуални мантри.

Сподели това мнение

Не знам дали тук е мястото за моите въпроси,но все пак темата е ,,основи на нумерологията,,

От скоро се занимавам с това и срещам някои трудности.Моля да ми помогнете !

При номерологичен анализ на името на омъжена жена се взима под внимание бащината фамилия,а не тази на съпруга?

При осиновяване на дете анализа е върху новополученото име или....?

Лична година е от рожден до рожден ден или от 01.01-31 12. ?

Благодаря !

Сподели това мнение

Не знам дали тук е мястото за моите въпроси,но все пак темата е ,,основи на нумерологията,,

От скоро се занимавам с това и срещам някои трудности.Моля да ми помогнете !

При номерологичен анализ на името на омъжена жена се взима под внимание бащината фамилия,а не тази на съпруга?

При осиновяване на дете анализа е върху новополученото име или....?

Лична година е от рожден до рожден ден или от 01.01-31 12. ?

Благодаря !

Здравей :)

Аз ще се опитам да ти отговоря, но имай предвид, че също съм начинаеща и се уча ;)

По І ти въпрос - може да направиш анализ и на бащиното име, и на това на съпруга. Добре е да направиш и двата анализа, за да видиш как стоят нещата.

Например при анализа на имената на моя близка се установи, че новата фамилия възпрепятства амбициите й.

ІІ въпрос - в този случай не знам как стоят нещата, но мисля, че е добре да направиш отново и двата анализа.

ІІІ въпрос - да, личната година е от РД до РД.

Успех :v:

Сподели това мнение

Здравейте и от мен! Все още не се занимавам с нумерология, но започвам да се зарибявам! :rolleyes: Страшно е интересно!

И понеже в тази тема сте обсъдили и броя планети, които са и не са открити, се сетих за една древна шумерска рисунка:

Sumerian-Tablet.jpg

Преброихте ли планетите? :) И забелязвате ли 12-тата, отстрани (разрушената?)?

Относно системите на Питагор и на Халдейците - някакси, интуитивно вярвам, че на Халдейците е по-точна. Засега изчислявам само моето име, на латиница, но описанията определено са по-точни по халдейската система. Дори псевдонимът ми тук, който избрах от един сисък с арабски имена и означава "избран", по Питагор излиза 29=2, а по халдейската система 24=6.

:yinyang:

Редактирано от Mukhtar

Сподели това мнение

Да се включа и аз в тази тема. Вече съм направила приспособяване на азбуката ни към халдейската система. Провокира ме едно запитване към мен. Всъщност,колкото и да си блъсках главата,установих,че Дънов го е написал вместо мен-))).

1 2 3 4 5 6 7 8

а б ц д е ю о ф

и к г м х в з п

ж р л т н у

щ с ш

я ч

й

Чудя се, буквата Я не трябва ли да е съответна на числото 2? Реално имаме звук "ЙА", т.е. две единици. Я на латиница се трансформира в IA или YA, т.е. отново имаме числото 2.

А буквите ь и Ъ на коя цифра съответстват?

Сподели това мнение

Mukhtar, да, буквата Я се обр. от 2 звукови единици, но в кирилицата си имаме буква Я. Тук не се интересуваме от звукове, а от букви. Според други системи, съборазени с кирилицата, за буквата за Я отговаря числото 3.

За ь - 1, а за ъ - 9.

гиголина, не съм чела книги на Наина Владимирова. Ще се редвам да споделиш впечатления :)

Сподели това мнение

Ани, Mukhtar има предвид, че буквата "я", която отразява звукът "йа", би трябвало (евентуално) да е със стойност 2, защото "й" е със стойност 1 и "а" е със стойност 1 - затова казва две единици.

Иначе съм съгласна с Mukhtar, стойностите се определят спрямо звуците, а не спрямо символите.

Mukhtar, по тази логика и буквата "ю" би трябвало да има стойност 7, а не 6 :) Имаш ли някакъв опит при приложението на тези стойности?

Сподели това мнение

Здравей Анита!

Н.Владимирова е руска авторка-гадателка и пр.Чела съм само 2 нейни книги-гореспоменатата и,, Книга за кармата".Интересни са и доста по-различни.Говори за матрицата на живота,кармични уроци,за личната програма на събитията според планетите,самопознаването.Има и доста други издадени книги,главо различни гадания,но аз не съм ги чела,защото те не ме интересуват толкова.

Та за горните две-нещо ми се изплъзва,може би има издадена и друга книга за матрицата,но на мен не ми е известно,затова и попитах.За разчитане на матрицата се изисква доста аналитична работа.

Сподели това мнение

Здравейте,

Все още не се занимавам сериозно с нумерология и нямам много впечатления - засега изчислявам само моите имена и на роднини, и единственото, което мога да кажа, е че като че ли Халдейската система е по-точна като описания от Питагоровата..

Сподели това мнение

Здравейте, Гиголина!

Да, потърсих инфо за авторката. За съжаление по книжарниците книгите й са изчерпани и няма да има скорошно преиздаване. Не мога да помогна с мнение. Успех :thumbsup:

Сподели това мнение

Guest Христо

Възможно ли е човек да си избере такъв псевдоним, че той да го смачка...да се окаже много силен за него ? Не знам как точно да се изразя - може би псевдоним с прекалено високи за човека вибрации ? От друга страна съм чел, че животите на някои хора претърпяват голяма промяна заради избраните от тях псевдоними (като се дава пример с Марк Твен), но може би промяната в името е отражение на вътрешна промяна довела външна промяна, а не е фактор за настъпването на външната промяна ? Та въпросът ми е, може ли псевдоним да се окаже силен за човека и да го смачка ?

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега