Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Аз казах, ти каза...


Донка

Recommended Posts

Ето сама виждаш как се укриваш. От какво се струхуваш?

Реагираш съвсем шаблонно. Не излизаш от модела, което преподвърждава думите ми.

:)

Не ме изненадваш. Точно това знех, че е склонен да направи човек.

Това е съвсем нормално за хората - подобна шаблонност, с която да избягат от простия отговор на един толкова прост въпрос. Който и да питаш от хората дали е щастлив - всеки ще предпочете да не отговори директно и да избяга от истината, да не бъде искрен. Съвсем нормално явление. То е поради страха.

Просто зададох един въпрос. Това е тема "Разговорки" и тук личностните разговори са позволени. Не виждам лошо в подобно бъбрене.

Странното е, че дори и тук, дори в тази тема, човек бяга от това да говори за себе си.

Бяга от отговора дали е истински щастлив, а това е толкова просто да бъде казано.

Човек дори и тук се крие зад емотиконите, в страх да не се види истинското му лице, а тук, най-вече в тази тема трябва да има искреност, защото ако не можем да бъдем искрени в обикновенните разговори, то къде другаде!?!

Толко прост въпрос, а е толкова сложно да се отговори на него с „да”, или с „не". Това е изумително! :)

Изумително е как дори човек няма смелост да прочете нещо, което го разкрива и отдръпва очите си, пропускайки и бягайки от написаното!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Ники имай в предвид че въобще не те чета :). Предоставям ти възможност и ти да се огледаш, между другото тече любимият ми филм по телевизията. Поздрави!

Коцето Калки - Връх В Океана

Линк към коментар
Share on other sites

Ники имай в предвид че въобще не те чета :). Предоставям ти възможност и ти да се огледаш, между другото тече любимият ми филм по телевизията. Поздрави!

Коцето Калки - Връх В Океана

Имам го в предви, но по-скоро ме четеш частично, избирателно, със страх.

Защо - не зная! :)

Именно заради това написах в края на предишния пост, че човек го е страх дори да чете, камо ли да отговаря. :)

До тук се простира смелостта.

А това е, представи си, само един обикновен разговор, не те чака затвор, ако бъдеш искрена!

Какво ти пречи да отговориш с "да", или с "не"?

Какво ще изгубиш?

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Намали го на 4 реда, браво натеб, имаме успех. Пашата обича смелите Никсън брато, а иначе аз си Обичам Учителя то това по- дълбоко от всичко. Дрего не ми трабва, това изблисва от сърцето ми и мога да го споделя с целия свят с който се чувствам в Единство. Не ме мисли братко, не искам да съм ти бреме нито желано нито нежелано, но имам една молба към теб. Ето, аз се нуждая от твоето отсъствие т.е. нуждая се от нещо много простичко като например да не ми обръщаш внимание по форумите и да не ме закачаш. Знам че имаш правото да го правиш, но ако си голяма душа ще бъдеш над всичко и ще удовлетвориш искането ми :). Аз нали гледам да те избгвам, направи го и ти ако обичаш. Ще се отворя когато и за който трябва, не тук, не сега и не пред тебе. Не знам ти как ще го отчетеш моля те, спести ми го ако обичаш и ... нали знаеш ... Високо, Високо, Високо... застани :)3d_064.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Намали го на 4 реда, браво натеб, имаме успех. Пашата обича смелите Никсън брато, а иначе аз си Обичам Учителя то това по- дълбоко от всичко. Дрего не ми трабва, това изблисва от сърцето ми и мога да го споделя с целия свят с който се чувствам в Единство. Не ме мисли братко, не искам да съм ти бреме нито желано нито нежелано, но имам една молба към теб. Ето, аз се нуждая от твоето отсъствие т.е. нуждая се от нещо много простичко като например да не ми обръщаш внимание по форумите и да не ме закачаш. Знам че имаш правото да го правиш, но ако си голяма душа ще бъдеш над всичко и ще удовлетвориш искането ми :). Аз нали гледам да те избгвам, направи го и ти ако обичаш. Ще се отворя когато и за който трябва, не тук, не сега и не пред тебе. Не знам ти как ще го отчетеш моля те, спести ми го ако обичаш и ... нали знаеш ... Високо, Високо, Високо... застани :)3d_064.gif

:) За теб е важно дали ще бъдеш искрен, смел и достоен човек.

Можеш ли да направиш равносметка на това кой, как и кога закача?

Нима не написа това в темата за медитацията, целенасочено, за да удариш енергийно!?! :) Хайде да не се заблуждаваме и да не се оправдаваме с други! Нека бъдем честни! Нима мислиш, че може да хитруваш, че не се забелязва? Може ли да бъде заблуден Бога?

Хайде отговори честно кой кого закача. Можеш ли да бъдеш честна, с ръка на сърцето? Честна пред хората, пред Бога, пред себе си!

Лично мога да ти посоча енергийната интервенция, а демек точно с кои думички целиш да нараниш.

Ники може да понесе удари, но ти ще можеш ли да понесеш следствията от делата си? Желаеш ли страданието?

Ако не, защо правиш така?

Това са обикновенни въпроси.

Знаеш, от къде дойде отговора ти в темата за медитацията, няма нужда да се опитваш да заблудиш другите, или себе си.

Знаеш точно каква реактивност бе замесена там и от къде произлезе тя. Нека да бъдем искрени! Какво ще кажеш?

Предлагам ти да проследиш нашите разговори и да видиш кой кого закача. Имаш ли смелостта да го направиш.

Можеш да поместиш резултатите тук в тази тема. Нали тя е за това?! :)

Човек мисли, че може да заблуди другите, че може да си играе игрички - директни, или индиректни, но няма нищо, което да остане тайно. Всичко е явно и всичко е зримо. Няма нищо скрито. :)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Ами да ме беше попитал още в началото за да не предполагаш де. Веднага щях да ти отговоря честно, искрено с ръка на сърцето. Пред Бога, пред човеците и пред собствената си съвест. Не, Ники, не съм го направила за да ударя енергийно. Нещо ме привлече, досега май не бях отваряла тази тема, не помня и първото на което ми се фокусира погледа беше последният пост на човека. Първоначално се отказах за да избегна разговорите си с теб, но след малко си казах, но, тази душа има нужда някой да и отговори много простичко, естествено има нужда...Погледнах в профила и забелязах какво е написал и си казах, какво пък, ще му отговоря, затова и ти подсказах онова, че поста ми е допълнение и нищо повече. Нещо като импулс и подкрепа, за да се почувства човека приет и в свои води, така както и аз първоначално съм била приета и както и мен с любов са ме приели и въвели първоначално от А/Б, затова го направих и дори ти го подсказах. Това е Ники, какви ученици ще сме ако се удряме енргийно, как ще възприемем новото, как ще продължим напред, как ще излезем от омагьосания кръг!? Докога и през какво още трябва да се преминава!? Нали ти го казах и друг път, по хубаво от това да си помагаме и повдигаме един друг няма, е като съм ти го казала как можеш да предположиш, че съм имала намерение да удрям енергийно!? Аз съм за новия импулс, сега го направих, но отсега нататък ти казвам, за да не се случва така и да не хабя време, нерви и енергия т.е. за да не се чувствам изстискана и изцедена като лимон вместо да отдава свободно и с любов избликвайки от радост, безкористно. Тоест, за да не ми се налага да се браня воювайки което е нещо многоостаряло та затова ще се дистанцирам дори и да виждам, че някой има нужда а аз разполагам с някакво знание което бих могла да отдам безкористно за да може този някой да се ползва от това. Дано си ме разбрал.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да ме беше попитал още в началото за да не предполагаш де. Веднага щях да ти отговоря честно, искрено с ръка на сърцето. Пред Бога, пред човеците и пред собствената си съвест. Не, Ники, не съм го направила за да ударя енергийно. Нещо ме привлече, досега май не бях отваряла тази тема, не помня и първото на което ми се фокусира погледа беше последният пост на човека. Първоначално се отказах за да избегна разговорите си с теб, но след малко си казах, но, тази душа има нужда някой да и отговори много простичко, естествено има нужда...Погледнах в профила и забелязах какво е написал и си казах, какво пък, ще му отговоря, затова и ти подсказах онова, че поста ми е допълнение и нищо повече. Нещо като импулс и подкрепа, за да се почувства човека приет и в свои води, така както и аз първоначално съм била приета и както и мен с любов са ме приели и въвели първоначално от А/Б, затова го направих и дори ти го подсказах. Това е Ники, какви ученици ще сме ако се удряме енргийно, как ще възприемем новото, как ще продължим напред, как ще излезем от омагьосания кръг!? Докога и през какво още трябва да се преминава!? Нали ти го казах и друг път, по хубаво от това да си помагаме и повдигаме един друг няма, е като съм ти го казала как можеш да предположиш, че съм имала намерение да удрям енергийно!? Аз съм за новия импулс, сега го направих, но отсега нататък ти казвам, за да не се случва така и да не хабя време, нерви и енергия т.е. за да не се чувствам изстискана и изцедена като лимон вместо да отдава свободно и с любов избликвайки от радост, безкористно. Тоест, за да не ми се налага да се браня воювайки което е нещо многоостаряло та затова ще се дистанцирам дори и да виждам, че някой има нужда а аз разполагам с някакво знание което бих могла да отдам безкористно за да може този някой да се ползва от това. Дано си ме разбрал.

Хайде да не се заблуждаваме, Ива! :) То се усеща, може да бъде измерено, видяно, подушено. :)

Предлагам ти да предстваш нашия разговор пред някой с усещания и да потърсиш мнението му именно за тези неща.

Кой мислиш, че заблуждаваш? :) Само себе си.

Иначе човек може много неща да изпише за да оправдае себе си.

Но може дори и да не съзнаваш това, което правиш, въпреки че се съмнявам. А усещането хич не лъже.

Направи го и си го правила много точно, ясно и целенасочено. Не е само вчера, не е само днес.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Не, Николай не се заблуждаваме. Душеше като копой само и само за да ти се отдаде възможност да впиеш вампирски зъби и да засмучеш както се е случвало толкова много пъти и аз си го усещах много здраво и въпреки всичко съзнателно влезнах в капана за да кажа нещо на човека не на теб. Но след всичко, то явно се обезсмисли.

П.П. Ники я се прочети внимателно, не се ли оглеждаш в написаното от теб!?

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Не, Николай не се заблуждаваме. Душеше като копой само и само за да ти се отдаде възможност да впиеш вампирски зъби и да засмучеш както се е случвало толкова много пъти и аз си го усещах много здраво и въпреки всичко съзнателно влезнах в капана за да кажа нещо на човека не на теб. Но след всичко, то явно се обезсмисли.

Послушай ме потърси странично мнение и мнението на някой сензитивен, който да не е преубеден и да е безпристрастен.

Отново си служиш с остри определения. Сама виждаш. Прочети си поста. :)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Не, Николай не се заблуждаваме. Душеше като копой само и само за да ти се отдаде възможност да впиеш вампирски зъби и да засмучеш както се е случвало толкова много пъти и аз си го усещах много здраво и въпреки всичко съзнателно влезнах в капана за да кажа нещо на човека не на теб. Но след всичко, то явно се обезсмисли.

Послушай ме потърси странично мнение и мнението на някой сензитивен, който да не е преубеден и да е безпристрастен.

Отново си служиш с остри определения. Сама виждаш.

:)

Не Ники, послушай себе си и сам се чуй и си изпълни предписанието.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, Николай не се заблуждаваме. Душеше като копой само и само за да ти се отдаде възможност да впиеш вампирски зъби и да засмучеш както се е случвало толкова много пъти и аз си го усещах много здраво и въпреки всичко съзнателно влезнах в капана за да кажа нещо на човека не на теб. Но след всичко, то явно се обезсмисли.

Послушай ме потърси странично мнение и мнението на някой сензитивен, който да не е преубеден и да е безпристрастен.

Отново си служиш с остри определения. Сама виждаш.

:)

Не Ники, послушай себе си и сам се чуй и си изпълни предписанието.

:)

Ами направих го вече. Преподтвърде се мнението ми. Иначе нямаше да си позволя да пиша за тези неща. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами Ники, съвсем искрено ти го казвам, радвам се за теб. Бог да те благослови. Любов + Светлина + Мир + Радост

Бог да те Благослови и теб, Ива! Ти не си винавна за нищо. Никога не си била виновна. Винавна е системата е страничните влияния. Виновно е присъствието на неведението!

:)

Прощавам ти за всичко! :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Бог да те Благослови и теб, Ники! Ти не си винавен за нищо. Никога не си бил виновен. Винавна е системата е страничните влияния. Виновно е присъствието на неведението!

:)

Прощавам ти за всичко! :3d_053:

:feel happy::angel:

Прощавам ти и аз! Любов + Светлина + Мир + Радостicon12.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Бог да те Благослови и теб, Ники! Ти не си винавен за нищо. Никога не си бил виновен. Винавна е системата е страничните влияния. Виновно е присъствието на неведението!

:)

Прощавам ти за всичко! :3d_053:

:feel happy::angel:

Прощавам ти и аз! Любов + Светлина + Мир + Радостicon12.gif

Благодаря!

Сега вече Кармата е чиста, както преди да бъде онова, което беше. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ася, имам няколко неща против, защото са принципни:

1. Учителят със сигурност е медиум и то от най - висша класа! Доказателства за това има колкото искаш, но аз ще се огранича само с три от тях: "Седемте разговора с Духа", "Възвание към народа ми". Ако те не могат да те убедят, тогава прочети книгата "Всемировият Учител Беинса Дуно и Велико Търново" том 1, стр.105, 106, където ясно е казано: "Духът на Мария Казакова чрез г-н Дънов".

2. Учителят е заявявал в прав текст и то не един път кой е Той! Ако не вярваш прочети поредицата "Изгревът", а ако нямаш време за това ето тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php...art=#entry64336

3. Едно е да бъдеш ученик на живота (всички сме такива), друго е да бъдеш ученик на Учителя Беинса Дуно (не всички сме такива)

4. Доколкото съм се интересувал от по - възрастни братя и сестри - ученици на Учителя, Той е започвал беседите и лекциите с "Рекох", като по този начин е давал ясно да се разбере, че Духът започва да говори чрез него.

5. Моите мнения във форума, според теб, медиумични ли са, защото аз не откривам никаква разлика в начина, по който ги пиша, с начина, по който съм написал книгите си. А те не са написани чрез спиритически сеанси (аз просто не съм такъв тип медиум). Начинът, по който пиша е следният: сядам, за по - кратко или по - дълго се вглъбявам в себе си и... идва, каквото идва, като ясна, отчетлива мисъл. Може да приемете, че е от мен или чрез мен. Това е! Не насилвам никого да ме чете или да ми вярва. Не е и задължително. А ако някой намира нещо полезно и ценно в това, което пиша... просто му благодаря. :)

Здравей, borislavil,

Разбира се, че ще имаш принципни неща против :). Всеки има право на собствено мнение. Аз съм изразила своето, както и какво мисля по зададените от теб въпроси.

Смятам, че всички (по принцип) имаме телепатични и други способности, които са ни заложени от Бог. Ние всички сме създания от светлина.

Относно това, че Учителя е заявявал в прав текст кой е - не се справих с дадения от теб линк и не намерих такова нещо. Опитах да питам и чичко гугъл, но и там не ми излезе някъде Учителя да е казал: аз съм медиум. А ти какво си разбрал от книгите, които цитираш - това е съвсем различно. Затова писах в отоговора си, че всеки възприема и тълкува нещата по различен начин.

Дали текстовете или книгите ти са медиумични? Мисля, че въпросът ти е зададен малко тенденциозно. Или по-скоро оставам с впечатлението, че за това си отворил темата, ама аз явно не съм разбрала от началния пост. Моля за извинение за това. Отговарям и като потребител, и като модератор: Правилата са за всички, независимо дали те са ученици или не на Учителя, модератори или не. Този форум има правила, и ако твое мнение или части от твои книги, които се цитират, противоречат по усмотрение на администраторите или модераторите на тези правила, то те трябва да бъдат изтрити. Поддържам мнението си, че има блогове и други сайтове където може да се публикува всичко.

Би следвало, ти като човек, приел че е съвременен ученик на Учителя и е по-израстнал в своето духовно развитие да се съобразяваш повече с тези правила. Защото каква е гаранцията, че това не са елементалии или мисъл форми или нещо друго?

Надявам се да нямаш повече принципни забележки. Ако се намерят - има лични, оставам на разположение чрез тях.

Светлина по пътя за всички. Пък всеки да си вземе толкова от нея, колкото иска.

П.С. На мен също ми тряит постове, ако не съм се съобразила с правилата на форума. Сега, ако някой благоволи да се оплаче, че съм обидила някого с мнението си - ще бъда изтрита, независимо, че сме приятелки с Донка и се разбирам прекрасно с админите ;) .

Линк към коментар
Share on other sites

87434c3wor9yztz.gif:3d_053: Любов + Радост + Мир + Дълготърпение + Благост + Милосърдие + Вяра + Кротост + Въздържание. Против такива няма закон 141173csaeao20ny.gif

ХЕ как добре го е казала ДАМАТА ама АЗЪ с по прости и точни думи ще го кажа когато ти се Е.. напра ВИ го и що ще трябва Ч.... да правиш ти когато жената на твоите мечти залегнала до ТЕБ ПА И ДА НЕ Е НА ТВОИТЕ МЕЧТИ въображение си имаш ти па и мудри в нашто сайтче за тоз проблем се намират (Дворец на Венера; Настъпване на деня;

Началото на всички добри неща)

68.png

ПРИЛОЖЕНИЕ: Хармонизира ендокринната система; стимулира сексуалността, съзидателността, творческите процеси.

Подкрепя новото, подпомага разграждането на старото. Дарява свежест, настроение, нови импулси, вътрешна хармония. Осигурява бодрост.

Подкрепя Сексуалната чакра.

ИЗПЪЛНЕНИЕ: Пръстите са преплетени пред слънчевия сплит или сърцето, на корема или стомаха. Палецът на едната ръка лежи между палеца и показалеца на другата ръка.

ДОЗИРОВКА: Веднъж дневно 5-15 минути, най-добре сутрин, вместо кафе.

Линк към коментар
Share on other sites

87434c3wor9yztz.gif:3d_053: Любов + Радост + Мир + Дълготърпение + Благост + Милосърдие + Вяра + Кротост + Въздържание. Против такива няма закон 141173csaeao20ny.gif

ХЕ как добре го е казала ДАМАТА ама АЗЪ с по прости и точни думи ще го кажа когато ти се Е.. напра ВИ го и що ще трябва Ч.... да правиш ти когато жената на твоите мечти залегнала до ТЕБ ПА И ДА НЕ Е НА ТВОИТЕ МЕЧТИ въображение си имаш ти па и мудри в нашто сайтче за тоз проблем се намират (Дворец на Венера; Настъпване на деня;

Началото на всички добри неща)

68.png

ПРИЛОЖЕНИЕ: Хармонизира ендокринната система; стимулира сексуалността, съзидателността, творческите процеси.

Подкрепя новото, подпомага разграждането на старото. Дарява свежест, настроение, нови импулси, вътрешна хармония. Осигурява бодрост.

Подкрепя Сексуалната чакра.

ИЗПЪЛНЕНИЕ: Пръстите са преплетени пред слънчевия сплит или сърцето, на корема или стомаха. Палецът на едната ръка лежи между палеца и показалеца на другата ръка.

ДОЗИРОВКА: Веднъж дневно 5-15 минути, най-добре сутрин, вместо кафе.

:hmmmmm: Вместо кафенце да скръстя рЪчЕаТа (ръцете) ли :1eye: !?! Идеята не ми се струва много привлекателна. Знам си се аз ще мУдРа ще го мудра... и в един момент ще отнеса кафеварката като куцо пиле домат т.е. направо ще го измудра на екс така да се каже. :hmmmmm: мммм след кафето може и да опитам, но преди това icon9.gif...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

По тази логика напълно е възможно също така хората да извършват някакъв ритуал (не казвам кланят се, защото тук веднага ще се наложи да ме изключите от "класа", то и да ме вкарате няма да можете), който другите не разбират и наричат "поклонение на шапката на Учителя". Това също може да си мисли всеки, който иска. По принцип предпочитам да живея с идеята, че съм глупак. Тогава не рискувам да си отворя устата и да го докажа.

В случая не ставаше дума за ритуали, които другите хора може и да не разбират. Не става въпрос, че някой прави ритуал който аз не разбирам и му викам "поклонение на шапка". По-скоро идеята (или аз така го разбирам) е, че в желанието си да следваме буквата на нещата, губим духа на нещата.

А също, лично аз нямам желание да считам тия хора за глупаци, а себе си - за по-умна59.gif

Ми не ми стана много ясен смисъла на коментара ти към моето изказване. То беше това, което аз мислех, и не беше "буквата". Имам навика да говоря неща, които никъде не съм чела, но вероятно ме познаваш твърде слабо, за да имаш наблюдения върху това точно. Просто това ми хрумна чисто интуитивно като коментар на публикуваното от Валентин и като отговор на въпроса му. Препрочети го и може да забележиш нещо ново... Под шапките понякода има повече, отколкото си мислим. Някои мислят, че е шапка, а то било змия, глътнала слон.

П.П. А както забелязваш, дори не сме на едно мнение за пасажа с Валентин. За за ква буква става дума, за кви пет лева...:rolleyes:

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

По тази логика напълно е възможно също така хората да извършват някакъв ритуал (не казвам кланят се, защото тук веднага ще се наложи да ме изключите от "класа", то и да ме вкарате няма да можете), който другите не разбират и наричат "поклонение на шапката на Учителя". Това също може да си мисли всеки, който иска. По принцип предпочитам да живея с идеята, че съм глупак. Тогава не рискувам да си отворя устата и да го докажа.

В случая не ставаше дума за ритуали, които другите хора може и да не разбират. Не става въпрос, че някой прави ритуал който аз не разбирам и му викам "поклонение на шапка". По-скоро идеята (или аз така го разбирам) е, че в желанието си да следваме буквата на нещата, губим духа на нещата.

А също, лично аз нямам желание да считам тия хора за глупаци, а себе си - за по-умна59.gif

Ми не ми стана много ясен смисъла на коментара ти към моето изказване. То беше това, което аз мислех, и не беше "буквата". Имам навика да говоря неща, които никъде не съм чела, но вероятно ме познаваш твърде слабо, за да имаш наблюдения върху това точно. Просто това ми хрумна чисто интуитивно като коментар на публикуваното от Валентин и като отговор на въпроса му. Препрочети го и може да забележиш нещо ново... Под шапките понякода има повече, отколкото си мислим. Някои мислят, че е шапка, а то било змия, глътнала слон.

П.П. А както забелязваш, дори не сме на едно мнение за пасажа с Валентин. За за ква буква става дума, за кви пет лева...rolleyes.gif

Май освен злоба и 5 лева друго не мога да привлеча, по закона за привличането...

Линк към коментар
Share on other sites

Аз знам няколко истории за любимите ми светии- Свети 40,60,100 и 200W ... въпрос за фасонка и крушка, ... главния герой- токът

Много точно попадение мисля, за системата на човека при събуждане на горните 2 чакри.

А къде е фасунката, ще ни светнеш ли?

Май освен злоба и 5 лева друго не мога да привлеча, по закона за привличането...

Уважаеми съфорумци. Изобщо не става дума за злоба, но тъкмо се занимавам с историческа лингвистика, пиша, и тия последни писания ми избодоха очите.

Думата е фасунга - славизиран вариант с окончание -а за женски род на немската дума Fassung.

Глаголната форма е привлека (2.л. привлечеш). Това, ако не се лъжа, е първата палатализация в славянските езици, при която "к" става на "ч" пред преден вокал, какъвто в първо лице липсва, за разлика от второ.

Стига сме чепкали шапките, че овапцахме българския език. (Думата "овапцах" пак е славизиран вариант, със славянската представка о-, на иначе гръцката дума "вафо", нямам гръцки букви тук, за да я напиша, с аорист - "евапса". Оттам и ние сме почнали да "вапцаме" - да "мажем" тоест).

Нямам нищо против това да бъде преместено в темата за българския език.

Знанието ти е напразно, то не ти помага да се държиш културно с хората.59.gif

Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми се струва, че "фасон-ка" е фонетично и лингвистично е съвсем поносим вариант, а и придобиването на допълнителни смислови опции превръща "фасон-ка" в едно свойствено за душата състояние, макар и от лингвистична гледна точка да си е чиста проба нещо синтетично, забъркано против всякакви правила на синтаксиса...май така се казваше...

А що се отнася до "светването" по темата за фасон-ката Вальо, то (светването) не зависи от мен, а от тока...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...