Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sunshine

Много въпроси

Recommended Posts

Здравейте!Може темата да ви се стори тъпа или странна ,но това се питам вече от няколко месеца и немога да се стърпя вече.Опитвам се да разбера Господ и как действа той но ми е невъзможно...например имаше един случай с едно дете на 8 годинки ,което беше жестоко измъчвано от родителите си..въобще има толкова много деца,които ги малтретират дотолкова,че накрая цял живот прекарват в просто едно съществуване изпълнено с мъка..мисълта ми е защо Господ не им помага?Защо тези дечица страдат?Дотолкова ли са съгрешили,че заслужават това.Та те са деца..би трябвало страданието д почне поне над 14 годишна възрас,когато това няма да влияе толкова много на човека.Защо например Господ не направи нещо не им помогне?Защо има луди хора и убийци.Защо въобще се раждат?И това ли са души?Души като нас?Четох някъде,че са някакъв сорт деформирани души...но не ми се вярва.Нали всеки човек си има предназначение какво е предназначението на изнасилвача или на убиеца?Да направи живота на някой човечец нещастен и изпълнен с болка,която да помни и да му пречи до края на живота му? :angry: Просто немога да го разбера това.Струва ми се толкова несправедливо,че направо ми се доревава. :( Знам,че бъркам някъде,но бихте ли ми казали и своето мнение?Просто немога повече тези въпроси напират и напират..

Сподели това мнение

Sunshine,

Почвам по ред.

"Опитвам се да разбера Господ и как действа той но ми е невъзможно..."

- И за мен това е трудна работа, но пък е добра цел. :)

"Защо тези дечица страдат?Дотолкова ли са съгрешили,че заслужават това."

- Може да е от "съгрешаване", може да е поемане на чужди грехове... - мое мнение.

"Защо например Господ не направи нещо не им помогне?"

- Може да има причина за тяхното страдание, която се премахва само със страдание.... а може и помощта да се отлага, или просто страдащият да трябва да ... вика неволята...

"Защо има луди хора и убийци.Защо въобще се раждат?И това ли са души?

- Души като нас?Четох някъде,че са някакъв сорт деформирани души...но не ми се вярва.Нали всеки човек си има предназначение какво е предназначението на изнасилвача или на убиеца?"

- Винаги има две страни на нещата. Никога няма абсолютно добро или лошо нещо (поне в нашия дуален свят). Та - хирургът лош ли е, който изрязва туморът ? Човекът който прави ефтаназия (знаеш какво значи предполагам - "убийство" на тежко болен чрез инжекция) по желания на пациента - лош ли е ? Има и лоши такива хора, но то си е и за тях, а ти би било добре да се пазиш от такива. Все пак също имаш отговорност за своя живот, или искаш Господ да поеме всичко ? В случай на последното - (според мен) ти не би осъзнавала своето съществуване, защото осъзнаването почива върху свободната воля и развитото съзнание. :)

Пиша, колкото да опитам да успокоя терзанията ти. Отговорите сама търсиш...

:v::)

Сподели това мнение

Да,всъщност темата,която даваш е интересна.

Аз също съм си задавала всички тези въпроси.Много пъти ми се е случвало да искам да помогна на няколко човека едновременно.Слава Богу си дадох сметка,че това е МИСИЯ НЕВЪЗМОЖНА.Не че съм спряла да помагам винаги,когато мога,но на всички винаги е просто НЕВЪЗМОЖНО.

За това,ако приемаш съвети ще ти дам няколко.

На първо място се опитвай да помагаш на себе си и да решаваш собсвените си проблеми.Така ще имаш по-голям шанс да помогнеш на когото и да било,ако разбираш до край какво се опитвам да ти кажа :huh:

Второто е една много мъдра мисъл на Данте.А тя е следната:"Не се тревожи за нещата,които не са ти подвластни".Това разбира се е метафора,но замисли се колко много логика има в нея.

И трето.Господ наистина съществува.И това не го казвам,защото съм го видяла,а защото съм го усетила много,много пъти.Той се появява под формата на знаци,които обаче човек разбира след като е натрупал значително количество житейски опит.Повярвай,ако го намаше Господ всички щахме да сме живи загинали.

И последното е: НЯМА СЛУЧАйНИ СЛУЧАЙНОСТИ............

Не знам на колко си години,но щом си решил да мислиш,това е добър вариан,който ти предлагам.При това е изпитан :dancing yes:

Сподели това мнение

Всички души са добри в същността си.

Някои души са по - развити от други (главно, защото имат повече прераждания, но това не е единственият фактор).

Неразвита душа не означава обезателно живот на престъпник.

Неразвита душа в комбинация с определено тяло (определен телесен темперамент) и определени въздействия на средата може да доведе до престъпен живот (никой не идва на този свят, за да е злодей).

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега