Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Много въпроси


Sunshine

Recommended Posts

Здравейте!Може темата да ви се стори тъпа или странна ,но това се питам вече от няколко месеца и немога да се стърпя вече.Опитвам се да разбера Господ и как действа той но ми е невъзможно...например имаше един случай с едно дете на 8 годинки ,което беше жестоко измъчвано от родителите си..въобще има толкова много деца,които ги малтретират дотолкова,че накрая цял живот прекарват в просто едно съществуване изпълнено с мъка..мисълта ми е защо Господ не им помага?Защо тези дечица страдат?Дотолкова ли са съгрешили,че заслужават това.Та те са деца..би трябвало страданието д почне поне над 14 годишна възрас,когато това няма да влияе толкова много на човека.Защо например Господ не направи нещо не им помогне?Защо има луди хора и убийци.Защо въобще се раждат?И това ли са души?Души като нас?Четох някъде,че са някакъв сорт деформирани души...но не ми се вярва.Нали всеки човек си има предназначение какво е предназначението на изнасилвача или на убиеца?Да направи живота на някой човечец нещастен и изпълнен с болка,която да помни и да му пречи до края на живота му? :angry: Просто немога да го разбера това.Струва ми се толкова несправедливо,че направо ми се доревава. :( Знам,че бъркам някъде,но бихте ли ми казали и своето мнение?Просто немога повече тези въпроси напират и напират..

Линк към коментар
Share on other sites

Sunshine,

Почвам по ред.

"Опитвам се да разбера Господ и как действа той но ми е невъзможно..."

- И за мен това е трудна работа, но пък е добра цел. :)

"Защо тези дечица страдат?Дотолкова ли са съгрешили,че заслужават това."

- Може да е от "съгрешаване", може да е поемане на чужди грехове... - мое мнение.

"Защо например Господ не направи нещо не им помогне?"

- Може да има причина за тяхното страдание, която се премахва само със страдание.... а може и помощта да се отлага, или просто страдащият да трябва да ... вика неволята...

"Защо има луди хора и убийци.Защо въобще се раждат?И това ли са души?

- Души като нас?Четох някъде,че са някакъв сорт деформирани души...но не ми се вярва.Нали всеки човек си има предназначение какво е предназначението на изнасилвача или на убиеца?"

- Винаги има две страни на нещата. Никога няма абсолютно добро или лошо нещо (поне в нашия дуален свят). Та - хирургът лош ли е, който изрязва туморът ? Човекът който прави ефтаназия (знаеш какво значи предполагам - "убийство" на тежко болен чрез инжекция) по желания на пациента - лош ли е ? Има и лоши такива хора, но то си е и за тях, а ти би било добре да се пазиш от такива. Все пак също имаш отговорност за своя живот, или искаш Господ да поеме всичко ? В случай на последното - (според мен) ти не би осъзнавала своето съществуване, защото осъзнаването почива върху свободната воля и развитото съзнание. :)

Пиша, колкото да опитам да успокоя терзанията ти. Отговорите сама търсиш...

:v::)

Линк към коментар
Share on other sites

Да,всъщност темата,която даваш е интересна.

Аз също съм си задавала всички тези въпроси.Много пъти ми се е случвало да искам да помогна на няколко човека едновременно.Слава Богу си дадох сметка,че това е МИСИЯ НЕВЪЗМОЖНА.Не че съм спряла да помагам винаги,когато мога,но на всички винаги е просто НЕВЪЗМОЖНО.

За това,ако приемаш съвети ще ти дам няколко.

На първо място се опитвай да помагаш на себе си и да решаваш собсвените си проблеми.Така ще имаш по-голям шанс да помогнеш на когото и да било,ако разбираш до край какво се опитвам да ти кажа :huh:

Второто е една много мъдра мисъл на Данте.А тя е следната:"Не се тревожи за нещата,които не са ти подвластни".Това разбира се е метафора,но замисли се колко много логика има в нея.

И трето.Господ наистина съществува.И това не го казвам,защото съм го видяла,а защото съм го усетила много,много пъти.Той се появява под формата на знаци,които обаче човек разбира след като е натрупал значително количество житейски опит.Повярвай,ако го намаше Господ всички щахме да сме живи загинали.

И последното е: НЯМА СЛУЧАйНИ СЛУЧАЙНОСТИ............

Не знам на колко си години,но щом си решил да мислиш,това е добър вариан,който ти предлагам.При това е изпитан :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 13 years later...

Всички души са добри в същността си.

Някои души са по - развити от други (главно, защото имат повече прераждания, но това не е единственият фактор).

Неразвита душа не означава обезателно живот на престъпник.

Неразвита душа в комбинация с определено тяло (определен телесен темперамент) и определени въздействия на средата може да доведе до престъпен живот (никой не идва на този свят, за да е злодей).

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...