Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Предсказателство, прорицателство, пророчество


Guest Albus

Recommended Posts

Мона, хameleona, Станимир - те няма ли да участват? :3d_042: Кристиян само се гъбарка с предсказанията, методите му са предметно-гадателски, а не интуитивни. :3d_155:

Редактирано от Hierokles
Линк към коментар
Share on other sites

Цъ, цъ, цъ... не ви ли прави впечатление, че сте изписали шест страници само в пазарлъци, спорове и музикални поздрави, за които май си има място другаде..

Извинявайте, ама който има сериозни намерения да казва нещо съществено - да го казва. Останалите надцаквания май са повече за лична кореспонденция, некасаеща темата.

За мен по-важното е наистина да сме полезни на тези, които имат нужда. Иначе, полза от празнодумия в темата няма.

П.П. Латина, каквото и да стане - имаш шоколад от мен. Най-малкото заради безстрашието си първа да предложиш предсказание :3d_046:

П.П. Диана, благодаря за инфото. :3d_050: Вече спя спокойно за Азкабан. Очаквах да разбера дали предсказанията ми се очертават като верни от тези, на които ги направих - но... явно тях ги интересуват повече отговорите на другите, отколкото етиката. За сметка на това пък, ти както винаги изравняваш налягането на откритостта и внасяш светлина по премълчаните въпроси. Пасивността ти в тази тема, аз лично си я обяснявам с несъщественото й развитие досега. Предполагам, че и Мона не се включва поради същата причина. Това е и причината съименника ми Крис да иронизира празнодумията дотук.

Поправете ме, ако греша.

Линк към коментар
Share on other sites

И mecholari :thumbsup2:

mecholari само задава въпроси!? :3d_136:

А не. Водя се от едно предсказание на Ванга, че в бъдещето учените ще направят машина, с която ще откриват какво в действителност се е случвало в миналото. Тя е казала още "има едно време и много времена", и "за мен минало, бъдеще, настояще е едно".

Преполагам, че си чувал за нейните думи "има едно око, което постоянно наблюдава какво правим", а в Завета на Цветните лъчи на светлината пише "Истината от земята ще прозябне".

Приеми, че съм "заразен" от тези идеи. И обременен съм с това да не виждам разлика между бъдещето и миналото, заради моите пророчески сънища споменати в темата,които всъщност са се сбъднали :D . Но не съм ги предизвиквал и контролирал целенасочено, "по зададена тема" както вие с психотроник твърдите, че можете да "пророкувате".

Между другото говорил съм с хижаря на хижа Пионерска , точно в деня преди да открия този форум. Той ми разправяше, как в Бялото братство има хора, за които бъдещето и миналото им е достъпно информационно. Лично за неговите са го изненадвали с познание.

Линк към коментар
Share on other sites

LUCIUS темата е много хубава, но това може да се случи само в приятелски кръг от хора със сходни интереси познаващи се и имащи си пълно доверие един на друг. Това може да се случи единствено между хора които напълно могат да се отпуснат един пред друг. Знам го и го казвам от личен опит, а иначе се случва и се чете между редовете както тук в тази тема, така и в останалите теми на форума. Хубаво е желанието и намерението ви (поне аз го усещам така) защото усещам мир, спокойствие и една особена безметежност която ме обзема когато се обърна към теб например, но... има твърде много но (което също се доказа по едно време, хубаво е че модераторите се намесиха в тези случаи :thumbsup: ). И затова в този ред на мисли, аз имам известни резерви както много други хора предполагам. Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Предсказанията са една материя, с която не бих се заигравала просто за забавление.

Мисля си, че понякога нещо за бъдещето се предсказва, за да може да се постреснем и да си мобилизираме свободната воля та да го променим... към добро... Защото, за да има лоша проекция за нещо в бъдеще, то е имало лоша мисъл/действие в миналото и само настоящето има власт да го поправи... :feel happy:

:harhar: Тъй че, предпочитам да живея днес и сега и то да се старая да се изпълвам с положителни чувства, мисли, действия, та да допринеса за едно по-красиво бъдеще... А, като се има предвид и че самото изричане на някои неща си е вид магия, т.е. някой да повярва в нашите уж-тренинги, става натрупване на карма... :sorcerer:

Поздрави! :3d_046:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Темата е и за екстрасензорен тренинг. Няма нищо страшно от извличането на пси-информация за всичко и всички. Няма и нищо срамно, ако някой не интерпретира правилно информацията и бъде подведен от съзнанието, логиката или някой от психичните защитни механизми. В края на краищата тук не става въпрос за заплащане, а без пари - колкото - толкова. :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е и за екстрасензорен тренинг. Няма нищо страшно от извличането на пси-информация за всичко и всички. Няма и нищо срамно, ако някой не интерпретира правилно информацията и бъде подведен от съзнанието, логиката или някой от психичните защитни механизми. В края на краищата тук не става въпрос за заплащане, а без пари - колкото - толкова. :3d_137:

Ако е скрита и има желаещи да се запишат и е под строго наблюдение на професионалисти разбирам, иначе крие доста опасности. Не става въпрос за страх, но за разум и за отговорност и не всичко е пари на този свят. Повтарям се, темата е хубава, но... Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

Очаквах да разбера дали предсказанията ми се очертават като верни от тези, на които ги направих - но... явно тях ги интересуват повече отговорите на другите, отколкото етиката. За сметка на това пък, ти както винаги изравняваш налягането на откритостта и внасяш светлина по премълчаните въпроси. Пасивността ти в тази тема, аз лично си я обяснявам с несъщественото й развитие досега. Предполагам, че и Мона не се включва поради същата причина. Това е и причината съименника ми Крис да иронизира празнодумията дотук.

Поправете ме, ако греша.

Lucius, проследих темата. Едно от "предсказанията" които си направил ме засяга мен. То е във връзка със зададения въпрос, но не му дава отговор. Казал си, че чувам мислите на мъртвия си дядо, а възможно е той та не ги е реализирал практически. Възможно е да си направил точно попадение, повече от това, което си очаквал. Ето какво открих случайно:

"Ако преди 50-60 години някой би се осмелил да каже, че ще дойде ден, когато хората ще хвърчат с машини из въздуха, или ще могат да слушат, какво става и в най-отдалечените страни на света, щяха да го нарекат луд. Днес, обаче, всичко това се реализира. В бъдеще се очакват още по-големи открития. Ще дойде ден, когато хората ще се съобщават със своите близки, заминали на другия свят. Те ще знаят последните новини от онзи свят. Засега съобщенията с онзи свят не са усъвършенствани, вследствие на което тамошните жители мълчат." Петър Дънов

http://www.beinsadouno.com/lectures.php?id=3409

Колкото до конкретния въпрос, още нямам конкретен отговор.

Смятам да направя едно предсказание лично за теб, но напълно възможно е да сгреша. До една седмица считано от днес ще се срещнеш с Хамфред и Лудвиг. Можеш предварително да ни осветлиш дали тези имена са свързани с теб. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте какво, хора! Няма страшно.

Просто след всяко предсказване речете:

За Бога, не ми вярвайте!!!

И аз не си вярвам.

Всичко трябва да се проверява. Което и да е предсказание, ако не се провери, не е нищо повече от една идея.

:smarty:

Обаче, самата идея да се предсказва заради самата идея крие в себе си опасност да нагазим в лука, да оплетем кълчищата, да оплескаме работата и т.н.

Второзаконие 18:18-20

18. Аз ще им въздигна от братята им пророк, както съм въздигнал теб, и ще сложа думите Си в устата му; и той ще им говори всичко, което Аз му заповядвам.

19. А който не послуша думите Ми, които той ще говори в Мое Име, Аз ще искам сметка от него.

20. Но пророк, който дръзне да каже от Мое Име слово, което Аз не съм му заповядал да говори, или който говори от името на други богове, този пророк да умре.

Ако някой е напреднал достатъчно, има дарба и благословия Отгоре, нека пророкува.

Аз бих си поиграласамо с неутрална информация. Но, не ми вярвайте!

Линк към коментар
Share on other sites

"има едно око, което постоянно наблюдава какво правим"

Това ли имаш предвид :3d_068: или това :3d_140:

А какво значи прозябне?

ЕЙ, голям майтап! :3d_145:

Линк към коментар
Share on other sites

"има едно око, което постоянно наблюдава какво правим"

Това ли имаш предвид :3d_068: или това :3d_140:

А какво значи прозябне?

ЕЙ, голям майтап! :3d_145:

Което си избереш, съкровище :D .

Линк към коментар
Share on other sites

Предсказанията са една материя, с която не бих се заигравала просто за забавление.

Мисля си, че понякога нещо за бъдещето се предсказва, за да може да се постреснем и да си мобилизираме свободната воля та да го променим... към добро... Защото, за да има лоша проекция за нещо в бъдеще, то е имало лоша мисъл/действие в миналото и само настоящето има власт да го поправи... :feel happy:

:harhar: Тъй че, предпочитам да живея днес и сега и то да се старая да се изпълвам с положителни чувства, мисли, действия, та да допринеса за едно по-красиво бъдеще... А, като се има предвид и че самото изричане на някои неща си е вид магия, т.е. някой да повярва в нашите уж-тренинги, става натрупване на карма... :sorcerer:

Поздрави! :3d_046:

:feel happy::angel::hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Предсказвайте за всичко ...

Ето едно предсказание: До 1 месец темата или ще има интересно развитие, или ще се премести в разговорки, или ще бъде затворена. :D;)

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте, уважаеми приятели, накъде тръгнаха нещата.

Нека да спасим доброто в тази идея и да го приложим на практика.

Винаги съм вярвала, че пара-психичните методи са напълно приложими в научното познание и много от качествените постижения в науката са започнали именно от тях. Фините трептения и същности, и работата на фините сетива също могат да бъдат измервани, да се докаже тяхната реалност и отчасти това вече е направено.

Като човек, изучавал физика и изградил в себе си някаква представа за света, която има много неизвестни и търпи развитие аз зная, че тези аспекти не са докрай изучени, но те са абсолютно реални.

Затова имам няколко предложения:

1. Моля Психотроник и други специалисти в областта, която разглеждаме, да дадат нужното базисно познаие по въпроса.

2. Да разглеждаме предмети и въпроси, които може обективно да се проверят в някакъв определен обозрим срок, от практична гледна точка. Наличието и развитието на предмета на изследване да не са подчинени на нечии субективни влияния, а на неотменно действащите вселенски закони. Вселенски бих заменила с физични, от гледна точка на научноя подход, макар да не са приети още в официалната физика.

3. Всички лични въпроси, чието развитие зависи от субективни фактори, също могат да бъдат разглеждани, но отговорността за тяхното задаване и възприемането на отговорите пада върху питащия.

4. Групата на участниците непременно да остане отворена, да няма ограничение за бройка и задължение за участие от определени хора. Нека всеки, който желае да се включи впоследствие, да може свободно и незабавно да го направи, стига да не нарушава определени правила.

5. Да се направи списък с правила за работа по темата, включваща както методика в различните области и методи на питане и отговаряне, така също от морална и етична гледна точка.

6. Да се изготви списък с конкретни въпроси и обекти на изследване.

7. Очаквам Вашите предложения. Коригирайте свободно и написаното от мене.

Ако подходим сериозно, ще е нужен отделен форум с основни теми и подтеми за повече прегледност. Тази тема е обща и въвеждаща.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Ако подходим сериозно, ще е нужен отделен форум с основни теми и подтеми за повече прегледност. Тази тема е обща и въвеждаща.

Надявам се, че тази тема няма да бъде разпокъсвана. Във смисъл, на някой му се е сторило, че е подходяща за еди кой си раздел, и част от темата автоматично отлита в тази посока. От моя гледна точка така се губи връзката в промяната на естествената посока на развитие на интересите, както и мнението което ги катализира. В работата си винаги запазвам големия масив от данни, а от него изваждам "важните масиви" за да ги класифицирам. Съгласен съм, че това може да изглежда като разхищение на памет, но взаимовръзките и плавното протичане на информацията за мен са много по-важни, защото в тях се намират "законите на движението", в случая на мисълта. Реално тя не е статична.

Линковете които се пускат във форумите изпълняват ролята на взаимовръзки, но в разпокъсването на темата подсъзнателно се орязва и не може да се проследи факторът време. А това е тема за изследване на времето и времената :D . И информацията в тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Не ме разбра. Не става въпрос да се разпокъса темата, а да бъде начална и организираща други теми, да бъде тема за дискусии и предложения.

От гледна точка на систематизацията и прегледността е разумно да се отделят в отделни теми например:

1. Тема за общи въпроси и организация на работа - тази, която е в момента.

2. Тема за базална информация, общи понятия, същност на разглежданите явления...

3. Методи на работа, отчитане на резултатите...

4. Правила за участие във форума, етика.

5. ...

И множество подтеми, всяка от които по конкретен въпрос. Например:

1. Ще вали ли дъжд в гр. Шумен на 30 август 2009г?

2. ...

3. ...

В сегашния си вид темата става все по-объркана, отделните въпроси не се открояват ясно и е станала една голяма каша, а още нищо съществено не е направено. Както има отделни форуми за таро, астрология, здраве и други, така може да се направи отделен форум например "Предсказателство, прорицателство, пророчество"... със съответните модератори, които са вещи по темата. Дано не си надвишавам правата, като предлагам това, но очевидно тази материя не е разгледана добре тук и все повече участници проявяват интерес.

Редактирано от latina
Линк към коментар
Share on other sites

Темата е и за екстрасензорен тренинг. Няма нищо страшно от извличането на пси-информация за всичко и всички. Няма и нищо срамно, ако някой не интерпретира правилно информацията и бъде подведен от съзнанието, логиката или някой от психичните защитни механизми. В края на краищата тук не става въпрос за заплащане, а без пари - колкото - толкова. :3d_137:

От моя гледна точка темата е възможност, да се освободиш от заблужденията си. И да изследваш прояви на собственото си съзнание, споделяйки ги с хора , които имат близки такива. Процесът на споделяне е свързан с проява на доверие. Това не е състезание в което остават най-добрите, а възможност всеки да научи по нещо за себе си.

Натрупали са се много причини човек да не дава гласност на прояви на своята психика, но така изпуска възможността да открие същите у друг човек.

Т.е. начинът по който предсказах на Lucius последният път , изпробвах нещо съвсем ново за мен, което досега не го бях правил по такъв начин. И жив е интересът ми дали съм познал. Но донякъде се чудя дали за вас не е по-полезно да греша, за да се освободите от идеала за 100% сигурност, и да си позволите и вие да грешите и в последствие да участвате :D .

Линк към коментар
Share on other sites

Не ме разбра. Не става въпрос да се разпокъса темата, а да бъде начална и организираща други теми, да бъде тема за дискусии и предложения.

Може и да съм те разбрал.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Сега пророкуването е като зрението. То е нещо, което човек вижда. Аз гледам много реално. Някои хора са късогледи, някои надалече гледат. Късогледият вижда една педя пред себе си, далекогледите са онези, които надалече виждат. Онези, лъжливите пророци, той видял, недоволен е пророкът. Най-първо, човек, за да бъде пророк, трябва да има светлина в ума. Пророк, в ума на когото не влиза светлина, той е загазил. Пророк, в сърцето на когото не влиза топлина, той е загазил. Пророк, в когото не влиза сила, той е загазил. Ако пророкът е болен, той никакъв пророк не е. Идеш при един болен пророк, той ти предсказва бъдещето. Не ходи, да си губиш времето. Някой казва: „Как да се подобри животът?“ Във всеки един човек Бог е вложил начин как да се подобри животът. Три неща има, от които човек може да се подобри: неговата глава, неговите дробове и неговият стомах. Макар че в Евангелието наричат стомаха търбух, то е неразбиране. Стомахът представя физическия свят, гърдите представят духовния свят и главата представя Божествения свят.

Из Добро, справедливост, разумност

Благодаря за тази беседа на Никола Дамянов! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ясно, разбрах - темата няма да я бъде :feel happy: Къде по-тактично, къде в прав текст, повечето изказвания бяха против намеренията на някои от нас.

Ася_И май ще се окаже най-добрия пророк - темата най-вероятно ще се затвори...

Въпреки добрите намерения на Латина да организира нещата като един истински Зайо, аз с типичното си Мечо-Пуховско Ой-ла-ри-пи и със скромните си практика и знания - смятам, че това е в противоречие с естеството на извънсетивното познание и започне ли то да се организира - вече не е интуитивно, а сугестивно и самоцелно. Именно така излизаме от неговия чист вид и навлизаме в сферата на манипулирането.

Което вече няма смисъл.

Жалко. Отивам да оплаквам мъката си при дименторите. :3d_011:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...