Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лични доказателства за скритото знание


марчела

Recommended Posts

Ако някой си мисли, че скритото, така наречено знание идва постепенно, се заблуждава... То просто идва и променя живота ти. И ти не си същият. И едва тогава осъзнаваш заблудата на всичко и ............ всички. Аз съм го разбрала твърде рано и зная много неща, дори и те да не са лицеприятни.

Пожелавам го и на другите.

Но, ОТКЪДЕТО СИ, ТАМ ЩЕ ИДЕШ ОТНОВО.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки знае нещо свое.... за своя свят...И светът на всеки от нас е такъв, каквото е знанието ни за него.

Моето докосване до това, което наричате "скрито знание" става по всяко време, но само тогава, когато се "отворя" за него. Само че аз не съм склонна да го наричам скрито знание - то е било скрито за мен до отварянето - после разбирам, че винаги е било пред очите ми, но очите ми са били замърсени с пясъка на някакъв предразсъдък...

Ако остана с усещането - ето - вече го знам скритото знание - пак ще се затворя, така ми се струва.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой си мисли, че скритото, така наречено знание идва постепенно, се заблуждава... То просто идва и променя живота ти. И ти не си същият. И едва тогава осъзнаваш заблудата на всичко и ............ всички. Аз съм го разбрала твърде рано и зная много неща, дори и те да не са лицеприятни.

Пожелавам го и на другите.

Но, ОТКЪДЕТО СИ, ТАМ ЩЕ ИДЕШ ОТНОВО.

Много крайно и смело иэкаэване.Тома Аквински е каэал нещо подобно ,но в края на живота си,когато е спрял да раэговаря с хората и се е откаэал от всичките си трудове.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой си мисли, че скритото, така наречено знание идва постепенно, се заблуждава... То просто идва и променя живота ти. И ти не си същият.

то е било скрито за мен до отварянето - после разбирам, че винаги е било пред очите ми, но очите ми са били замърсени с пясъка на някакъв предразсъдък...

Май в тези два поста се получи доста добро описание на това, което наричаме "откровение". Това е един преломен момент, бележещ края на един процес, при който грижливо събираните части от пъзела биват поставени на мястото им и картината става видима в нейната цялост. Разбира се всяко откровение е предпоследно.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Именно ПРЕДПОСЛЕДНО :smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...