Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, моля ви да ме посъветвате. Ходих на хомеопат за акнето ми. Той ми предписа Тестостероне 15 CH. Според изслеванията ми обаче моят тестостерон е под долна граница тоест доста нисък. Като казах това на хомеопата, той заяви, че изследванията често грешат и нямат особено значение. Като се замисля аз наистина имам не само акне, но и окосмяване по лицето. Според вас трябва ли да пия този Тестостероне 15 CH? Има ли опасност да го взимам, ако тестостерона ми е нисък? Само при висок ли се предписва? Моля ви за спешен отговор?!

Здравейте iida,

Не се бъркам в работата на колеги, още по малко да коментирам защо и как са предписали едно или друго хомеопатично лекарство.

Съвета ми е повече търпение и кураж.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам ви, че не обичате да се бъркате в работата на колеги, но в момента пия това лекарство и доста се страхувам, че правя глупост, защото е възможно да не е за мен и да ми навреди. А моя хомеопат не ми вдига телефона, така изобщо не мога да се свържа с него.

Направо ми звучи странно да ми предписва лекарство за понижаване на тестостерона, при положение, че той и без това си е много нисък.

В случая просто исках да попитам дали Тестостероне СН се предписва и при нисък тестостерон или само при висок. Само това питах, не исках да коментирате работата на лекаря ми, а самото лекарство!

Редактирано от iida
Линк към коментар
Share on other sites

Вижте, в нашият главен справочник - Реперториума, има не много показани симптома за това л-во и не мога да знам в-у кои симтоми Ви е предписано.

От друга страна, лабораторните резултати в Бг наистина по традиция често са ненадеждни и това го знаят и самите лекари.

Най-добре изчакайте докато се свържете с хомеопата си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,Александър.Имам разширена вена на левият крак,която се появи след няколкодневна преумора от дълговременно стоене прав и без почивка.Тя се прояви с отток в крака,който бе свален от компреси с маз на Вишневски и инжекции за разнасяне на тромби в кръвта.Огромното подуване и болките спряха,но си остана подуването всеки ден и тежестта.Консултирах се с хомеопат онлайн,който ми препоръча вземането на арника и секале ,два пъти дневно по три зрънца.Взимам ги около 2 месеца,но не съм сигурен в ефекта.Дали да продължавам приемът им,защото може би ефектът ще се появи по-бавно,тъй като заболяването ми е от година.

Редактирано от Botio
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,Александър.Имам разширена вена на левият крак,която се появи след няколкодневна преумора от дълговременно стоене прав и без почивка.Тя се прояви с отток в крака,който бе свален от компреси с маз на Вишневски и инжекции за разнасяне на тромби в кръвта.Огромното подуване и болките спряха,но си остана подуването всеки ден и тежестта.Консултирах се с хомеопат онлайн,който ми препоръча вземането на арника и секале ,два пъти дневно по три зрънца.Взимам ги около 2 месеца,но не съм сигурен в ефекта.Дали да продължавам приемът им,защото може би ефектът ще се появи по-бавно,тъй като заболяването ми е от година.

Здравейте!

Давам Ви един полезен линк, за да си направите сам извода: Как да разпознаем добрия хомеопат?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,Александър.Дъщеря ми е на 15 години.От близо година се изпотява обилно под мишниците ,ръцете и краката.Докторката и иска да изследва щитовидната жлеза - хормони Т3 и Т4.Какво бихте ни препоръчали след изследването и дали да се изследва?Благодаря предварително за съвета ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,Александър.Дъщеря ми е на 15 години.От близо година се изпотява обилно под мишниците ,ръцете и краката.Докторката и иска да изследва щитовидната жлеза - хормони Т3 и Т4.Какво бихте ни препоръчали след изследването и дали да се изследва?Благодаря предварително за съвета ви.

Ами да ги изследват, добре ще е да сте наясно.

Линк към коментар
Share on other sites

Ученици в болница заради "енергийни" бонбони .

Десетината шестокласници от Добрич е трябвало да потърсят медицинска помощ с оплаквания за учестен пулс, сърцебиене, висока температура и високо кръвно налягане.

В час едно по едно децата започнали да пребледняват и да се тресат, с през нощта някои от тях повръщали или спали лошо.

Някои от тях са били поставени на системи за няколко часа.

Според класният ръководител на децата, цитиран от в. "Стандарт", те си купили бонбони "Карамелки", опаковани промоционално с пакетче бонбони "Енерджи Х3". Някои от децата изяли по 8 "енергийни бонбони", всеки от който съдържа кофеин колкото в едно нес-кафе.

Има и други т.н. "Енергийни напитки" всяка кутийка от тях съдържа кофеин, колкото 12-15 кафета!

Симптомите са: учестен пулс, сърцебиене, висока температура и високо кръвно налягане, повръщане и психо/емоционален Стрес!

Пропуск на закона е, че той забранява продажбата на алкохол и тютюневи изделия на непълнолетни, но не и на продукти с кофеин.

Източник

Национална телефонна линия за превенция употребата на алкохол сред тийнейджърите откриха днес неправителствената организация "Солидарност" и Съюзът на пивоварите в България.

Тя е адресирана към родителите, а номерът, на който те могат да потърсят консултация всеки делничен ден между от 10 и 16 ч., e 0888 991866.

Ето още и един сайт за онлайн контакт: DrugsInfo-bg.org

Линк към коментар
Share on other sites

Alexander,в 1 такъв бонбон се съдържа кофеин колкото в едно кафе.

Според мен децата са приели нещо друго.Дали са им направени кръвни изследвания?

Но все пак енергийните бонбони и напитки трябва да бъдат забранени за продажба на непълнолетни.

Линк към коментар
Share on other sites

Alexander,в 1 такъв бонбон се съдържа кофеин колкото в едно кафе.

Според мен децата са приели нещо друго.Дали са им направени кръвни изследвания?

Но все пак енергийните бонбони и напитки трябва да бъдат забранени за продажба на непълнолетни.

Пламъче, не подценявай кофеина като Енергиен вампир! Той е като Дявола, който ти изсмуква резервната, складирана в клетките енергия и в замяна ти дава фалшива еуфория.

Говоря за злоупотреба с кофеина, не за едно - две кафенца на ден, с които организма е свикнал да се справя, а за 8 кафета-бонбони или за 12 - в една "енергийна" напитка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Имам поставена диагноза паническо разстройство. Вече 3 години пия антидепресанти. Много по-добре съм отколкото в началото на всичко това, когато често имах ужасни кризи. Сега ги получавам рядко, но все пак няма ден, в който да се чувствам наистина добре. Не искам да увеличавам антидепресантите, искам дори да ги спра, но знам, че тогава всичко ще започне отначало. Искам да попитам възможно ли е лечение на ПР с хомеопатични лекарства? Знам, че заради антидепресантите мозъкът свиква да получава серотонин наготово и не произвежда сам. Има ли безвредни хомеопатични лекарства, с които да заменя антидепресантите и да се доизлекувам?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Имам поставена диагноза паническо разстройство. Вече 3 години пия антидепресанти. Много по-добре съм отколкото в началото на всичко това, когато често имах ужасни кризи. Сега ги получавам рядко, но все пак няма ден, в който да се чувствам наистина добре. Не искам да увеличавам антидепресантите, искам дори да ги спра, но знам, че тогава всичко ще започне отначало. Искам да попитам възможно ли е лечение на ПР с хомеопатични лекарства? Знам, че заради антидепресантите мозъкът свиква да получава серотонин наготово и не произвежда сам. Има ли безвредни хомеопатични лекарства, с които да заменя антидепресантите и да се доизлекувам?

Здравейте,

Хомеопатията също може да помогне за безвредното излекуване на този пробем. И поблема не е само химически а много по-дълбок, другото е палиативно, химическо потискане на симптоми.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за бързия отговор! Аз знам, че проблемът изобщо не е само химически, съзнавам, че трябва да променя мисленето си, но ми се иска да премахна това физическо неразположение. Аз съм на 27 години и искам скоро да имам дете, а с това ПР не се виждам бременна:( Бихте ли ми препоръчали класически хомеопат в Пловдив, защото не знам към кого да се обърна?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам какви биха били последствията, когато здрав човек приема хомеопатично лекарство? Визирам Лахезис мутус с висока потенция?

Линк към коментар
Share on other sites

Лекувам при кл.хомеопат езофагинален рефлукс.Даде ми Ликоподиум 200С-5 дни и после през ден в разреждане ЛМ,Имах само влошаване и затова след месец ми даде Хина руба в същите потенции. Няма и влошаване. Сега незнам какво да правя -не го чувствам сигурен и самият хомеопат.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за бързия отговор! Аз знам, че проблемът изобщо не е само химически, съзнавам, че трябва да променя мисленето си, но ми се иска да премахна това физическо неразположение. Аз съм на 27 години и искам скоро да имам дете, а с това ПР не се виждам бременна:( Бихте ли ми препоръчали класически хомеопат в Пловдив, защото не знам към кого да се обърна?

Да, но това не бива да става тук, а на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам какви биха били последствията, когато здрав човек приема хомеопатично лекарство? Визирам Лахезис мутус с висока потенция?

Здравейте и добре дошли във форума,

Има хомеопатични лекарства, които особено внимателно трябва да се предписват, като се започва от най-ниската потенция, и след като тя, в течение на времето изчерпи своето стимулиращо жизнената сила действие, да се пристъпи към по-висока потенция.

Едно от тях е и Lachesis Muta

Последиците? - по-слабо или по-силно изразено т.н. доказване на симптоми предизвикани от лекарството.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър,

дали е възможно прием на карцинозин 200 след месец да предизвика като реакция силно очувстване на белези (шевове) от операция извършена преди 3 години ?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър,

дали е възможно прием на карцинозин 200 след месец да предизвика като реакция силно очувстване на белези (шевове) от операция извършена преди 3 години ?

Възможни са различни реакции, които по закона на Херинг са само временно лечебно усилване на стари симптоми, подтиснати (най-често с алопатично лечение) и то по реда на тяхното идване, което е добър знак за правилно предписано хо л-во.

Да попитам, еднократно или многократно сте приели хо л-вото и от колко време чувствате това неудобство?

Линк към коментар
Share on other sites

Еднократно, точно преди месец. А тази реакция (ако е такава) усещам от 2-3 дни. Не знам дали е от значение, но не съм потискала по никакъв начин. Един единствен път намазах с лидокаин в болницата, защото беше нетърпима болката, но след това си траех геройски.

Редактирано от ivafire
Линк към коментар
Share on other sites

Еднократно, точно преди месец. А тази реакция (ако е такава) усещам от 2-3 дни. Не знам дали е от значение, но не съм потискала по никакъв начин. Един единствен път намазах с лидокаин в болницата, защото беше нетърпима болката, но след това си траех геройски.

Дааам, щом е еднократно не се притеснявайте!

Явно там нещо не е било дооправено, и сега наистина се оправя. Най-късно до седмица - две това трябва да изчезне. :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря!

Определено не беше дооправено. Питали са ме доктори кой го е правил този шев, а и от време на време ме е болял :(

Но реших, че може да си въобрязявам- вече всяко нещо,което се случва свързвам с хомеопатията и у дома малко

ме вземат на майтап. Затова реших да попитам. Като му дойде времето ще се консултирам с лекуващият ме хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря!

Определено не беше дооправено. Питали са ме доктори кой го е правил този шев, а и от време на време ме е болял :(

Но реших, че може да си въобрязявам- вече всяко нещо,което се случва свързвам с хомеопатията и у дома малко

ме вземат на майтап. Затова реших да попитам. Като му дойде времето ще се консултирам с лекуващият ме хомеопат.

В такива случаи, след близко до Симилимума хо л-во, което работи много добре и дооправя разни потиснати симптоми и болежки, на майтап казвам, че все едно са те взели извънземни на кораба си и чувстваш тук-там боцване, гъдел и други странни усещания, след това те връщат обратно и си като "Чисто нов"!

Така че им кажи, че си бил "на ремонт" при извънземните. :3d_146:

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Моля за координати на добър според Вас класически хомеопат в Пловдив.

Благодаря предварително!

И по-горе писах, ако обичате, лични данни - само на Лични. :thumbsup:

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...