Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте Камелия,

 

  Учудващото е не това от което страда детенцето, не и това което ви е казал един случаен човек, че: "хомеопатията не действа" а това че един класически хомеопат не може да се справи с проблема вече месец и половина...

  Пеша Ви и на Лична поща.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Освен това бактериите и паразитите отделят много токсини, особено когато започнем да ги умъртвяваме със специфичното лекарство, като тези токсини също причиняват главоболие и други смущения. Затова се ползват съответните специфични Анатоксини, който резорбират токсините и главоболието и смущенията изчезват.

Благодаря Ви, Александър за подробния отговор. А пък това , което цитирам е отговорът на поредния ми въпрос, който мислех да задам :) : "Каква точно е ролята на детокс-а :) Сякаш прочетохте мислите ми.

  А ако нямаме тези смущения ( както при мен ) трябва ли пак да си вземаме детокс-а   редовно?

Редактирано от мая27
Линк към коментар
Share on other sites

Моля да ми отговорите дали може да се избегне свръхчувствителност към пчелна отрова с хомеопатични средства?А има ли възможност да ми препоръчате добър хомеопат в Бургас?Мъжът ми е алергичен от известно време,а живеем в къща с двор и ,както се досещате,е пълно с пчели 9 месеца в годината,а аз изпадам ежедневно в тих ужас да не стане пак инцидент.Ще ви бъда задължена за  мнение и помощ .Предварително ви благодаря!

Редактирано от Силвия Казакова
Линк към коментар
Share on other sites

Моля да ми отговорите дали може да се избегне свръхчувствителност към пчелна отрова с хомеопатични средства?А има ли възможност да ми препоръчате добър хомеопат в Бургас?Мъжът ми е алергичен от известно време,а живеем в къща с двор и ,както се досещате,е пълно с пчели 9 месеца в годината,а аз изпадам ежедневно в тих ужас да не стане пак инцидент.Ще ви бъда задължена за  мнение и помощ .Предварително ви благодаря!

 

 Здравейте Силвия,

 

Напълно е възможно! Пиша Ви и на лична поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Момче на 25 години съм и от малък заеквам. Наскоро прочетох за хомеопатичното лекарство "gelsemium sempervirens" и за това, че помага за намаляване на симптомите. Чували ли сте нещо по този въпрос ? Също така бих искал при възможност, да ми дадете контакт за добър хомеопат в София, с който бих могъл да се консултирам на 4 очи, както се казва :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

лекувам дъщеря си /на 5 год./ при класически хомеопат. Последното й лекарство Arum-tr. 1M е от 04 Март с оплаквания за пресипнал глас, който не се оправяше вече втори месец. Но преди два дена започна обилна хрема, кашлица и температура /май аз докарах вируса вкъщи но се оправих за 3 дена/ . Обадих се на хомеопата и тя  каза да повтарям лекарството честичко. Но Температурата снощи и днес остава висока 39.5 /по нейни препоръки дадох панадол/. 

Въпроса ми е лекарството Arum-tr. 1M може ли да повлияе вируса  /бронхит/ или е само за пресипнал глас. Предното лекарство й беше Silicea 1M, а по предното Bryonia 1M. И като чета май Bryonia  е по-удачно за сегашното и състояние.

Просто не ми е ясно как да определя че дадено лекарство действа.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Момче на 25 години съм и от малък заеквам. Наскоро прочетох за хомеопатичното лекарство "gelsemium sempervirens" и за това, че помага за намаляване на симптомите. Чували ли сте нещо по този въпрос ? Също така бих искал при възможност, да ми дадете контакт за добър хомеопат в София, с който бих могъл да се консултирам на 4 очи, както се казва :)

 

  Здравейте, хомеопатията не лекува нито "намалява симптомите", а търси и лекува подлежащата причина. Но при самолекуване със сигурност може да се стигне до тежки нежелани последствия, затова Ви пиша и на Лична поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

лекувам дъщеря си /на 5 год./ при класически хомеопат. Последното й лекарство Arum-tr. 1M е от 04 Март с оплаквания за пресипнал глас, който не се оправяше вече втори месец. Но преди два дена започна обилна хрема, кашлица и температура /май аз докарах вируса вкъщи но се оправих за 3 дена/ . Обадих се на хомеопата и тя  каза да повтарям лекарството честичко. Но Температурата снощи и днес остава висока 39.5 /по нейни препоръки дадох панадол/. 

Въпроса ми е лекарството Arum-tr. 1M може ли да повлияе вируса  /бронхит/ или е само за пресипнал глас. Предното лекарство й беше Silicea 1M, а по предното Bryonia 1M. И като чета май Bryonia  е по-удачно за сегашното и състояние.

Просто не ми е ясно как да определя че дадено лекарство действа.

 

 Здравейте,

 Самолекуване с хомеопатия НЕ е като това с алопатични л-ва. Можете да си докарате много неприятни и още по-важно мн. трудно повлияващи се влошавания. Arum-tr предполагам е изписано от Вашия класически хомеопат, не само за пресипналия глас, но и имайки предвид цялостната картина, която аз не познавам и следователно не бих могъл да коментирам.

 Хубав ден и повече доверие.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Бременна съм в шестия месец, първа бременност и от около два месеца получавам стягане в корема, т нар. подготвителни контракции. Пия магнезий ( магнерот) по предписание на наблюдаващия доктор, но не чувствам облекчение. вливаха ми системи магнезий два дни, но положението не се променя. Кръвните ми изследвания са мн добри, за сега нямам разкритие, но това, че контракциите ме държат в напрежение продължително време ме притеснява и ми създава дискомфорт. Обострят се, когато се движа, вървя и т.н. Знам, че това е чувствителност на матката и е индивидуално за всяка жена, но не мога да си обясня, че дори приема на магнезий не ми помага за разлика от повечетп жени с които съм говорила по темата. Какъв е Вашият съвет? Бихте ли ми препоръчали прием на хомеопатия за отстраняване на неразположението? Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Деси,

 

 Самолекуване с хомеопатия НЕ е като това с алопатични л-ва. Можете да си докарате много неприятни и още по-важно мн. трудно повлияващи се влошавания.

  Никой сериозен лекар, вкл. и хомеопат не предписва по интернет. Съвета ми е да потърсите добър класически хомеопат, наблизо до вас, които след обстойно 2-часово хомеопатично интервю и анализ, да предпише хо л-во, което най-добре да отговаря на вашата индивидуалност. Само тогава може има успех.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър, вие в София ли практикувате? Ако да моля за ваши координати или на ваши колеги, които препоръчвате. Трябва ми помощ за дете на 2г и 2м с изолирана мораксела в носен секрет и псевдомония аеругиноза в гърлен. Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър, вие в София ли практикувате? Ако да моля за ваши координати или на ваши колеги, които препоръчвате. Трябва ми помощ за дете на 2г и 2м с изолирана мораксела в носен секрет и псевдомония аеругиноза в гърлен. Благодаря!

 

  Здравейте m_marinovaq

 

               Пратих ви отговор на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Пиша ви понеже от няколко месеца се боря с кондиломи. Опитах всичко - имуностимуланти, КОндилин, изгаряне с ток. Всичко това освен финансово, чисто психически вече ми идва в повече. Имам чувството, че нищо не ми помага. Ще се радвам ако имате опит в борбата с тези гадинки да дадете ваши координати , защото вече не издържам. Или ако може да ми препоръчате някого, но наистина вече започвам да се побърквам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Пиша ви понеже от няколко месеца се боря с кондиломи. Опитах всичко - имуностимуланти, КОндилин, изгаряне с ток. Всичко това освен финансово, чисто психически вече ми идва в повече. Имам чувството, че нищо не ми помага. Ще се радвам ако имате опит в борбата с тези гадинки да дадете ваши координати , защото вече не издържам. Или ако може да ми препоръчате някого, но наистина вече започвам да се побърквам.

 

Здравейте,

 

 Кондиломи се побеждават отвътре - навън, а не отвън-навътре. Сиреч трябва да се унищожи причинителят им  H.P.V. -  Human Papiloma Virus! На Лични Ви давам координати на хомеопат в София, който има опит в справянето с този коварен вирус и последствията му.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

От 3 години с приятелят ми се сблъскахме с проблем, който лекарите класифицирака като "утрикария" след като не можаха да установат нищо друго.

Той е на 23г. През лятото на 2011 получи непоносим сърбеж, който го отведе до лекарския кабинет. След личен лекар, кожен и невролог, не беше открито нищо обеспокоително, а сърбежът продължаваше да го измъчва болезнено много. Беше предписано антихистаминово лекарство, но за съжаление то само контролира симптомите, а състоянието му си остана все същото. Приятелят ми вече се е отчаял, че ще пие тези лекарства цял живот, а според мен те не са толкова безвредни-те са химя все пак.

От това което съм се интересувала-разбрах едно, ако има нещо което може да помогне в тази ситуация, то това е хомеопатията.

Моля Ви , дайте ми съвет, не искам да се самолекуваме, искам да се консултираме с Хомеопат - с главна буква, защото след сблъсъка ни с толкова лекари, някои от които дори не си направиха труда да го изслушат, се опасявам че ако попаднем на още еден "специалист" интересуващ се от таксата за прегледа, повече от пациентите, то тотално ще изгуби вяра,че някой е способен и би искал да му помогне.

Благодаря Ви предварително!!!

Гр.София

С уважение.

Редактирано от D.BoRiSoVa
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да попитам дали чрез хомеопатични лекарства може да се помогне при световъртеж, гадене и вследствие на това-липса на апетит, и високо кръвно налягане. Тези оплаквания са от четири месеца и се задълбочават. Също така искам да попитам дали има добър класически хомеопат в Пазарджик или Пловдив, с който да се консултираме. Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От около година се опитвам да се преборя с кисти на десния яйчник. Първия път, когато ги установиха ми казаха, че имам поликистоза, като след прием на лекарства ми казаха, че е останала само една киста. Имах и хормонален дисбаланс - много ниски нива на прогестерон След хормонално лечение кистата изчезна. Сега след около половин година се появи отново - с размер 3/3 см. Та въпроса ми е: Повлияват ли се кистите и хормоналния дисбаланс от хомеопатично лечение? Можете ли да ме насочите към някой, занимавал се с такъв проблем в Бургас?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да попитам дали чрез хомеопатични лекарства може да се помогне при световъртеж, гадене и вследствие на това-липса на апетит, и високо кръвно налягане. Тези оплаквания са от четири месеца и се задълбочават. Също така искам да попитам дали има добър класически хомеопат в Пазарджик или Пловдив, с който да се консултираме. Благодаря предварително.

 

 

   Здравейте,

 

Да, може да Ви се помогне за всички изброени проблеми, един по един или комплексно чрез едно единствено хомеопатично лекарство.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Болна съм от ОКР(обсесивно компулсивно разтройство).В това състояние съм от 8 години.Ходила съм при няколко психиятри които не ми помогнаха с изключение на последния.Докато пиех лекарствата(инхибитори за обратно захващане на серотонина)се чуствах добре,но след 1,5 година вече трябваше да ги спра,защото уж се бях оправила.След като ги спрях се чувствах много зле нещо като абстиненция ли и аз незнам какво ми стана.Обадих се на психиатъра,обясних му че се чувствам зле,ненужна и искам да умра и той ми каза веднага да започвам същите лекарства,но да взема и някакви други(към още един вид да се пристрастя според мен)защото преживявам депресивен епизод.И така с много пазене от страна на приятеля ми да не се самоубия ю реших да захвърля традиционното лечение и да започна самолечение.Прочетох няколко хомеопатични книги и най ме впечатли тази на Питър Чапел.Самоопределихсе като Calc или Staph.Повече точки събрах на Calc обаче не мога да разбера фосфорика,карбоника или друга съм.В Стафизагрия профил намирам доста неща които ме определят.Взех стафизагрия 9сх и искам да знам по колко глобули колко пъти на ден. Паралелно с това прилагам и друго лечение.Пия инозитол на прах,срирулина и б комплекс,защото в един американски сайт прочетох че ОКР е заболяване при което е объркана мозъчната химия(т.е. не сме луди).Не очаквам да стане чудо а да ме насочите.Много ще се радвам да се самоизбавя от тази гадост и да мога да помогна и на други хора.

Редактирано от Valeto
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър!

От Варна съм и се интересувам за коорадинати на хомеопат, който да ми препоръчате. Имам опит с лечение при класически хомеопат - около година сменяне на лекарства и през месец контролни прегледи и някрая просто се отказах. Ефект имаше при приема на първото лекарсто. Пръвите месец - два  се забеляза подобрение, след което нещата се възвърнаха. Сменихме няколко лекарства и накрая пак се върнахме на първото, но ефект вече нямаше. Надявам се, следващия път да случа на подходящият лекар.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър!

От Варна съм и се интересувам за коорадинати на хомеопат, който да ми препоръчате. Имам опит с лечение при класически хомеопат - около година сменяне на лекарства и през месец контролни прегледи и някрая просто се отказах. Ефект имаше при приема на първото лекарсто. Пръвите месец - два  се забеляза подобрение, след което нещата се възвърнаха. Сменихме няколко лекарства и накрая пак се върнахме на първото, но ефект вече нямаше. Надявам се, следващия път да случа на подходящият лекар.

Благодаря!

 

 

Здравейте  tonika,

 

  Не се отказвайте, както се казва: " И на вашата улица ще изгрее слънце!"

 Пиша Ви и на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Valeto,

 

Питате ме за съвет. Добре слушайте тогава. Моят съвет е при това положение да си продължите с алопатичните лекарства които Ви предписва вашия психиатър, отколкото да се увредите с  някое самопредписано хомеопатично лекарство. Защото усложненията от самолечение с  хомеопатия могат да доведат до много опасни влошавания, които за разлика от тези с алопатични лекарства СА НЕЛИЧИМИ!

Линк към коментар
Share on other sites

Тази седмица започвам физио-кинезитерапия и искам да подпомогна лечението и отвътре. :)
 
Става дума за няколко възпаления - гърло от месец, дали от полените се изостри в последната седмица  (от 3-4 дни и едното ухо се обажда) и най-вече хронични възпаления на: сухожилие на рамото; врата, зад лопатката.
 
Тези дни се поинтересувах от Шуслеровите соли, хомеопатия (на този етап симпантизирам на класическата хомеопатия - лечение с един (моно)препаратарат). Четох, че не е толкова безобидна, както тръбят в пространството (не говорим за самолечение).
 
 Солите на д-р Шуслер - при тях ми струва по-лесен(точен) избора, но колко бързо им е действието?
 
 
За хомеопатично средство оптимално ли е да се препоръча по това кратко описание или се взимат и други симптоми предвид?

Обмислям вариант направо да отида при класически хомеопат, ако някой може да препоръча?! (София)
 
За есенциите на д-р Бах също се запалих, но с тях ще действам за психиката (меланхолия, апатични настроения...).
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Имам гинекологичен проблем. Откриха ми гъбички. Тъй като и преди години съм имала и гъбички, и бактерии очевидно съм станала резистентна към лекарствата, които масово изписват и те сега не ми помагат.

Освен това много странно, но не изписаха нищо за партньора ми. На него щели да му минат от самосебе си ако не правим секс 3-4 дни. Аз такова нещо чувам за първи път  :hmmmmm:

 

Също така явно ми е занижен имунитета, все съм с лека хрема, и ми е студено.

 

Дали хомеопатия би помогнала за тези проблеми?

Ако е така бихте ли ми препоръчали добър хомеопат във Велико Търново?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...