Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

Ефект от Житния Режим. Какъв резултат имате?

Recommended Posts

точно така се случва - чистене.

Важен е стремежът към чистота - правиш 1 опит, два, три ...и неусетно се получава :dancing yes:

Сподели това мнение

Ефектите при мен са чудесни! Благодаря на форумниците за виртуалната подкрепа. Най-трудни ми бяха първите три дни. След това накрая по някое време се почувствах като преживно някакво си и вместо да се самоизнасиля и продължа, което щеше да даде обратен ефект след приключването (много храна), захраних в последните два дни. Та, ефектите:

- Плътен допир с радостната свободна воля! Хранителният нагон е много ядрен и работата с него и обуздаването му има централна полза за цялостната психика. Това са го знаели духовните ученици през всички векове, но важното е, че чрез житния режим до това освобождаване и развиване на свободната воля можем да се допрем и ние. Чувствах радостната си воля като ледоразбивач всред ледовете на лакомията си. Преди време щях да я практикувам с насилието на ината - което съм и правил, а резултатът по време на режима е бил самоизтезание, а след това прехранване като компенсация от изтласкването, потискането на нагона. Сега наистина се радвах на страстта си за храна - обичах я! Осъзнах, че в основата и стои един страх. Страх от липсата на Любов и Щастие! Направих връзка с онова щастие, което не зависи от нищо външно и го пуснах обичливо към страха в основата на страстта! Така страстта се сублимира, трансформира се до чистата енергия на свободната воля! Но вече наистина свободна воля, а не потискащ инат, който съм приемал за такава!

- Париране и на другите страстни навици и желания. В основата на когницията ни дали сублимираш хранителната страст или сексуалната и т.н. - за мозъка ни голяма разлика няма - случват се в едни и същи негови зони. Та - свободната воля се настани и в други домейни! А свободата е нещо чудесно! Освобождава се сила, бодрост, интелект и спокойствие - именно от обикването и сублимацията на неспокойствието на страха зад страстта!

- Възвръщане на нормален вкус - осъзнаваш как в бисквитената торта, шоколада или в чийз кейка няма кой знае каква естественост ... :) А вкусът се връща към нормалното и простичкото и го оценява!

- Възнамерих един или дори два дни от седмицата да бъда на режим - къде житен, къде на фрешове и плодове и салати, къде на вода. Защото с този последния житен режим практически "напипах" ключа към работата със страстта - и ми хареса! Чудесно е!

Благодаря за съобщното правене на режима и подкрепата на форума!

Орлин :)

Редактирано от Орлин Баев

Сподели това мнение

Тазгодишния житен режим беше едно много добро и приятно преживяване в пълния смисъл на думата.Чебурашка беше споделила в една друга тема,че не и се иска да свършва.Аз се усещах по същия начин.Храната като количество ме задоволяваше напълно и нямах позиви на глад ии други негативни преживявания във физическо отношение.Понеже не ми е за пръв път да правя режима,но за пръв път се чувствувам по този начин ,отдавам това на по-голямата дисциплина,която си самоналожих и на предварителната мотивация към всяка от храните.Т.е постарах се да последвам това,което Учителят ни казва за храненето и ние четем в беседите.

Убедих се,че мисълта е наистина велика сила и човек може да постигне всичко,което желае ,ако успее да мисли,да чувствува и да постъпва правилно.

Например преди години съм правила режима ,както се изразява Орлин -на инат.Ядях житото,но не го усещах вкусно и тази мисъл беше тогава в главата ми.Ефекта беше,че се чувствувах по-често гладна.За разнообразие,смесвах храните,та да си наместя вкуса.Така съм го правила преди години.В началото.Пак имаше ефект,но си беше изпитание на физическо ниво.

Тази година беше различно.Ям си житцето ,а в главата ми едни визуализации на житни масиви преди жътва.И ми беше вкусно и добре.Та всичко е въпрос на нагласа драги съфорумци.

Техническите подробности за режима споделих преди дни в блога си.

Бъдете здрави всички.Поздрави

Редактирано от Розалина

Сподели това мнение

Тази година направих житния режим за пръв път,без предварителна подготовка-днес реших ,утре го започнах....от любопитство и желание за духовен растеж...Не можах да издържа обаче 10дни,щото смъкнах доста кг /от 48 надолу ми е доста зле/...Чувствах се свежа,всичко,което си пожелаех се случваше:sorcerer:,осезанието ми се изостри/за мое съжаление/, кожата ми значително се освежи,сега усещам и виждам,че косата ми се е сгъстила...Но най-важно за мен беше, че успях да изчистя някои злотворни клетки от тялото си ,които след режима отново се появиха в изследванията ми...може би щях да успея,ако бях продължила режима до край....Ще повторя/дори лекарката ми каза да направя това -про кауза!,след като предположих причината / :thumbsup:

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега