Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Представителни магазини за Еко плодове и зеленчуци. Защо няма?


Recommended Posts

Защо няма представителни магазини за плодове-зеленчуци на големи Български производители? Поне аз не знам да има. Каква е пречката? Големи наеми? Мафията на прекупвачите ли, що ли?

А би било чудесно да има такива. Как ви звучи представителен плод-зеленчук на производители от Първомай или от Куртово Конаре или от...

Няма прекупвачи-спекуланти, няма ГМО продукти от съседни страни, няма струпана отпред на сергията по-хубава стока, а отзад боклук, и ако искаш да ти дадат от тази отпред всички продавачи на сергии започват да ти крещят и т.н....

Но и цените да не са безбожно скъпи, стоката де е с минимални количества на Нитрати и др. под.

Изобщо един прероден и честолюбив и коректен Андрешко. Възможно ли е според вас?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако производителите на плодове и зеленчуци от дадено населено място или регион се обединят под някаква форма,тогава би могло да се говори за създаване на представителни магазини.За самите производители това е по-добър вариант от този,при който прекупвачите им вземат почти насила произведената с много труд и средства стока и то на безценица.Тогава и до нас потребителите продукцията ще стига в добър вид и с приемлива цена.Може би това ще се случи в недалечно бъдеще.:)

България е прекрасно място за производство на екологично чисти земеделски продукти,за които би се намерил добър пазар не само у нас,но и в редица европейски(и не само!) държави.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо няма представителни магазини за плодове-зеленчуци на големи Български производители? Поне аз не знам да има. Каква е пречката? Големи наеми? Мафията на прекупвачите ли, що ли?

А би било чудесно да има такива. Как ви звучи представителен плод-зеленчук на производители от Първомай или от Куртово Конаре или от...

Няма прекупвачи-спекуланти, няма ГМО продукти от съседни страни, няма струпана отпред на сергията по-хубава стока, а отзад боклук, и ако искаш да ти дадат от тази отпред всички продавачи на сергии започват да ти крещят и т.н....

Но и цените да не са безбожно скъпи, стоката де е с минимални количества на Нитрати и др. под.

Изобщо един прероден и честолюбив и коректен Андрешко. Възможно ли е според вас?

Пречката е в народопсихологията.

Големи и малки български производители са ми клиенти. Познавам ги и спокойно мога да кажа:

Първо продукцията няма да е чиста (в смисъл пръскат с всевъзможни пестициди и после продават, не се притесняват, нали не е за тях, а съм чувала и този довод: "Ха, аз като пръскам, така хубаво се тровя, нека другите поне да похапнат малко от това, дето аз през ден дишам.").

Второ цената няма да е ниска.

Трето пак ще се опитат да ти пробутат покрай хубавото и боклук ...

И в момента има производители, обикновено не големи!, които най-често са се специализирали в нещо, имат си табелка на сергията - примерно: Дини от Кабиле, дори понякога и името на производителя, но това са по-скоро някакви бели лястовици. Поне за сега ...

Пък за обединяването, за което пише гранат1 и дума не може да става - ще отделят 90% от времето не за работа, а да се следят един друг да не се минат, дори и да няма повод за нещо такова, ще си измислят такъв и ще се скарат\разделят - въобще българско-непреходно ...sad.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Добре де, не може всички да са Андрешковци, все ще има някой свестен. Поне като изключение... или трябва да вървим 40 години през пустинята, докато забравим комунизма и ТКЗС-тата.

Линк към коментар
Share on other sites

Има, има, точно изключения.

И аз много им се радвам също!

Подкрепям ги както и с каквото мога.

Иначе не е виновно нито ТКЗС-то, нито социализъма biggrin.gif ; народопсихологията смея да твърдя е доста от преди това.

Обаче идеята за 40 години в пустинята ми звучи добре thumbsup.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Има, има, точно изключения.

И аз много им се радвам също!

Подкрепям ги както и с каквото мога.

Иначе не е виновно нито ТКЗС-то, нито социализъма biggrin.gif ; народопсихологията смея да твърдя е доста от преди това.

Обаче идеята за 40 години в пустинята ми звучи добре thumbsup.gif

Казвам го, защото всяко лято ни пращаха на задължителни ученически селскостопански бригади на които видях доста извращения.

Това което се е запечатало в детското ми съзнание, са едни дебели и охранени "ръководни кадри" които ни псуваха, цял ден плюскаха белот на дебела сянка а на масата им имаше бюстове на комунистическите вождове.

А останалите, главно жени и ние, децата, цял ден на дъжд и пек.

Не ни остава друго, освен да обмислим как да поощряваме коректните производители и да обменяме информация помежду си.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...