Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да ходя ли на Паневритмия ако си легна късно?


Иво

Recommended Posts

Снощи ми се наложи да си легна късно и се зачудих дали днес да отида на Паневритмия.

Случвало ми се е и друг път, не веднъж или два пъти. Финално реших, че няма да отида и днес станах малко по-късно.

В студентските години съм ходил на Паневритмия и след цяла нощ на дискотека или след цяла нощ учене... :)

От една страна не е нужно човек да се претоварва, денят после минава по-трудно, особено ако човек има важни ангажименти. От друга стрна, е хубаво, когато практикуването на Паневритмия е редовно. Създава се ритъм, а същността на Паневритмията е ритъма.

Моля споделете мнение и опит.

Ако си легнете късно ходите ли на Паневритмия?

Случвало ли ви се е? И колко често?

Как ви се отразява?

Какво е мнението ви по въпроса?

И какво бихте посъветвали ако човек ви попита

дали да отиде на Паневритмия недоспал или преуморен?

Споделете наблюдения и размисли.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мога да говоря за опит само в минало време по обясними причини. На първия въпрос-не ходя. Вторият се самоизключва с този отговор. На третия-отразява се зле, ни жив, ни умрял, недоспал, без енергия. Ежедневно на паневритмия в Шумен ходят хора, които си лягат в 20 ч... Иначе няма начин. И без това мястото, което са избрали е далеч извън града. Не е достъпно за много хора. Но парка в града е малък и отворен от всички страни и няма как да се играе там. Ако ми се спи, оставам в леглото, отивах само когато съм бодър и имам нагласа, а не по задължение.А това беше рядко :)

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

Ако си легнете късно ходите ли на Паневритмия?

Не. Няма смисъл, ако не си бодър.

А това цяла нощ на дискотека и после на Паневритмия направо звучи несериозно :3d_146: Е, сега, ако не искаш да пропускаш нито веднъж...аз лично не си поставям такива цели засега.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако въпреки късното лягане човек има добро разположение на духа,няма причина да се отказва от играта.Но това всеки усеща най-добре,като попита двамата свидетели в себе си-ума и сърцето.3d_097.gif

Линк към коментар
Share on other sites

На 22 март тази година си легнах много късно около 01,00 часа и станах в 5,40 ч. за паневритмията. Аз през деня не мога да спя, та ако ще и чудо да става...просто ми е трудно да спя на обед. Целия ден след това не седнах, върших какво ли не, но отвътре летях...е, по едно време много ми се доспа, но после пак се разсъних...и така пак до 12,00 ч. вечерта, на следващият ден пак станах в толкова за посрещането на изгрева и за паневритмията и на другия ден почти по ъщия начин прекарах деня с тази разлика, че придеремнах около 20-30 мин. през деня. При мен усещането беше лека, но приятна умора и еуфория от радостта която ме обливаше през целия ден...на втория ден вечерта обаче вече ми се спеше доста. Може би е добре за мен да играя паневритмия дори ако си легна късно, но през деня си трябва малко повечко почивка или поне лека дрямка.thumbsup.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...