Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Цикъл интересни лекции в Нов Български Университет


Recommended Posts

Уважаеми колеги,

Каним ви на организиран от клуб "Психолог" цикъл от три лекции на тема "Пътят към себе си". Лектор ще бъде Доктор Илина Абаджиева, магистър по теология от Харвард, доктор (PhD) по теология и сравнителна религия от Университета в Бостън.

Изказваме сърдечни благодарности на лектора за съгласието й да сподели със студентите на НБУ свои знания и опит и по този начин да обогати програмата ни!

Лекциите ще се проведат на:

1) 8 февруари 2008 от 15:30 до 17:50 часа в зала 130 на 1 корпус;

2) 11 февруари 2008 от 15:30 до 17:50 часа в зала 217 на 1 корпус;

3) 14 февруари 2008 от 15:30 до 17:50 часа в зала 305 на 1 корпус;

Входът е свободен. Всички интересуващи се от сравнителна религия и психология на религията са поканени. Заповядайте!

Кратки сведения за лектора:

Д-р Абаджиева е преподавател по сравнителна религия, теология и психология на религията в Бостън Колидж. Изследователските и интереси са в областта на тибетския ваджраяна будизъм, веданта, йога и тантра хиндуистки системи, езотеричното християнство и психологическата есенция на световните религиозни системи и митологии.

По време на теренните си изследвания и изследователски пътувания д-р Абаджиева посещава и изследва многобройни будистки, хиндуистки, даоски манастири и религиозни институции в Тибет, Непал, Индия, Китай, изучава шаманските практики в Мексико и южна Америка, установява лични професионални контакти с колоритни духовни персонажи и учители от тибетския будизъм и хиндуизма. По време на пътуванията си преподава в будистки монашески средища в Непал и Индия.

Посетете сайта на клуб "Психолог", НБУ: nbu.bg/clubpsy

Линк към коментар
Share on other sites

Приветствам ви с доброто начинание! Съжалявам, че нямам възможност да дойда, много ми е далеч. Харесвам ентусиазма и продуктивността ви. Кога спите?

Линк към коментар
Share on other sites

Спим постоянно! :):):)

Той Буда се бил събудил, ама нещо ние не успяваме! :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Хубав отговор! :D Дълбокомислен. Много е приятно когато очаквам нещо обичайно, да ми поднесат нещо по-стойностно, в случая отговор, който ме накара да осъзная колко неосъзната съм през повечето време. :3d_106:

Все пак, по време на сън ли успяхте да сътворите толкова нещо? Кажете как става, щото и аз искам!

Тука няма емотиконка на десеторъка богиня, сори! :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Просто сме готини студенти с малко пари, но много огън!

И аз барабар Петко със студентите ... :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Монтевидео 21 - бившето АОНСУ. В овча купел 2. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря.

Това много ме зарадва.

Лекциите свързани ли са помежду си? Имам възможност евентуално да посетя само последната. Ще има ли смисъл?

Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано не знам. По-вероятно да не са тясн освързани. Доколкото познавам стила на лекторката, е изключителна импровизаторка и според въпросите и очакванията на публиката насочва речта си и грабва съзнанията!

Линк към коментар
Share on other sites

Директен линк към сайта на клуб "Психолог" и предстоящите лекции от двата лектора: http://nbu.bg/webs/clubpsy/news.html

:P

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря.

Това много ме зарадва.

Лекциите свързани ли са помежду си? Имам възможност евентуално да посетя само последната. Ще има ли смисъл?

Говорих с лекторката: Едната лекция ще е за езотеричното християнство, втората за будизма и третата за индуизма - все в езотеричен план, с аналогии с психологията и общото в различните системи! ;););)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте - утре са първите две лекции от цикъла! Вижте по-горе!

Който може - welcome! :):):)

Линк към коментар
Share on other sites

Първите две лекции бяха хипер интересни!

Имаше доста хора, включително и пишещи в този сайт ! :)

Последната лекция ще е на 14 февр., четвъртък, от 15.30 ч., в 305 зала на 1-ви корпус на НБУ. Лекторката ще предложи няколко интересни медитативни практики от ваджраяна традицията. :D

Линк към коментар
Share on other sites

След тази прекрасна и полезна лекция се замислих за нещо. :hmmmmm:

Дали ако тази млада жена не беше получила признание в Америка някой щеше да я чуе, какво говори? То и сега ще има противоречия, но все пак са решили да я чуят.....

Проява на типична българска черта-от вън да признаят учението на Б. Дуно, та да го приемем и тук.

Благодаря на такива хора, които се връщат и раздават знанието и в родината си!

Линк към коментар
Share on other sites

Колко съжалявам, че лекциите са ранния следобед, когато аз а и мн.др. хора сме заети! Няма ли да ги има в публикации?

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Дъщеря ми беше вчера, много е доволна, донесе малко материали на английски и ми поразкаа нещо.

Аз ще бъда в четвъртък. Как мога да се видя с някои от вас? Бих дала данни на лични.

sorry, "поразказа"

Линк към коментар
Share on other sites

Една колежка снима лекциите - остава да ги качим на дискове и да ги поразмножим малко.

Лекторката наистина е много сладкодумна ораторка и много излъчваща личност с много огън, дар слово, харизма и очарование! Българите имаме нужда от нея! И аз и благодаря за това, че решава да работи в България!!!

За виждането - след лекциите се виждаме в artes liberales - ресторантче в НБУ. В четвъртък обаче е сейнт Валентин и аз ще бързам за другаде.

:lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...