Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Паневритмичен пояс на Земята


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Guest НиколаДамянов

Здравейте !

Накратко идеята се състои в това - във всеки часови пояс от Земята да се се намерят хора, които да желаят да играят Паневритмия в предварително определено точно време.

Начинанието не е лесно, но нищо лошо да се сложи началото все пак ... :)

Още повече,че и идеята ще произлезе от едно място като настоящите форуми, където доста хора се стремят да водят съзнателен живот.

Организацията е сложна, но затова пък като начало може би трябва да се наберат желаещи...В този ред на мисли, нека всеки който знае, че негови познати играят някъде по света Паневритмия, да се свърже с тях и да каже за идеята или да остави координати тук.

Не съм влизал в подробности, но ако има съвети относно часовите зони и идея кое е най-подходящото време за игра ...Всичко ще бъде добре дошло!

Първоначално може да се играе веднъж седмично (почивните дни), като тенденцията да остане за ежедневно изпълнение. Все пак Слънцето не грее само през почивните дни, нали? :)

В крайна сметка аз си го представям като един лъч, който обикаля Земното кълбо, като се получава едно ЗАСТЪПВАНЕ на отделните Паневритмии на различните групи. Горе долу трябва да има минимум 24 групи, които да играят в 24-те часови пояса в уречено време. Продължителността на Паневритмията е някъде около час.

Разбира се, че като за начало някъде, където няма група може да бъде принципа "И сам войнът е войн", тоест Паневритмията може да се играе и от сам човек или двама, например... Бройката да няма значение, а да се спазва идеята и "покритието" на зоните.

Пожелавам Светлина, Успех и Късмет на всички желаещи да се включат в реализирането на тази идея !

-------------

Покана за събитието: Паневритмична вълна на 11 юли. Включете се и вие

И отзивите в темата: Отзиви от първата Паневритмична вълна - 11 юли

Фотогалерия от събитието: Снимки от Паневритмичната вълна на 11 юли

Редактирано от Светлата
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Тази идея е страхотна! Жалко, че никой не е писал нищо по темата. Не е ли възможно наистина да се организира подобно нещо, поне веднъж? Може да бъде част от някоя международна инициатива, за да се обединят повече хора под дадена кауза, например Международния ден на Мира (бих предложила и Деня на Земята, но той вече мина), който е на 21-ви септември. В крайна сметка за организирането на такъв "паневритмичен пояс" е необходимо да има връзка между групите, които играят Паневритмия по света. Не съм много запозната, дали такава има, но би трябвало. Също така би било чудесно, ако инициативата се погледне на сериозно и от общество Бяло Братство.

Редактирано от devashaktika
Линк към коментар
Share on other sites

Смисълът е да се играе Паневритмия на изгрев слънце и ако това се практикува във всяка часова зона си се получава паневритмичен пояс :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

И да добавя-ако се заиграе от много хора и без организация /присъща на лявомозъчното полукълбо;)/ ще се получи. Ако е естествено, като нужда и съединение на сърцата, по вътрешна връзка/ ще е магическо и ще има сила...

Линк към коментар
Share on other sites

Ние като живеещи извън България/но само засега/ българи,които сме влюбени в този красив танц,сме си мечтали за таква вълна. НА първо място е необходима обозначаване на групите,после връзка помежду ни.После да се планира отдалечко,защото в чужбина събиранаето е проблем,причини-много.Хубаво е да се направи за някой юбилей или празник,зада има начален тласък на инициативата.Мисля,че трябва да има добро фото и видео представяне във Феисбук или в този сайт,за популяризиране.Може да се направи общ видео филм ,като се сглоби една мозаечна Паневритмия,различните упражнения да са от различни групи по света,от различни националности.

Ние в Чикаго правим такъв опит по Сакайпа,всяка неделя сутрин от 8 ч. Чикагско /16:00 ч. българско/ време има конферентна връзка между групи в Лондон,Чикаго,Финикс/Аризона/,Лос Анджелис,отделни хора от Русия,България.С групите във Франция и Канада ,мисля че няма да има никакъв проблем с включването им,само ние да се уточним.

Тъй като е изградено вече нещо,предлагам да се обединим около тази връзка- Скайпа на брат Борис,в чийто дом стават най-често връзките,е boris.mitov

Ако има други делови предложения,да ги обсъдим.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

Чудесна идея ,която отлежава вече една година във форума и може би е време да се опитаме да я приложим.

В изказаните мнения до тук се съдържат и конкретни предложения,които са съвсем осъществими според мен.Единственото ,което все още не е ясно са групите,които биха се включили .

Предлагам тук да направим това включване с публикация.Аз имам желание да участвувам в подобно начинание.Ще го предложа на нашата група по паневритмия в Хасково в неделя -02.05.2010 година и ще публикувам решението на групата.Мисля,че ако се играе навсякъде с посрещане на изгрева,в неделя,това е напълно възможно да стане.

Светла седмица .

Линк към коментар
Share on other sites

Смисълът е да се играе Паневритмия на изгрев слънце и ако това се практикува във всяка часова зона си се получава паневритмичен пояс 59.gif

Да, така е осъществимо по най-естествен начин. Достатъчно е във всеки часови пояс да играе по една група при изгрев слънце. Проблем са източните групи, западни има доста (разглеждам изток и запад като вземам България за център). Имаме приятели в източните зони на Русия, в Австралия и Нова Зеландия, ще трябва връзките да се активизират. Американските групи могат да се координират по-лесно, също и западноевропейските. Може би дните на лятното слънцестоене са подходящи за такава верига, ако не ви се вижда много късно.

Линк към коментар
Share on other sites

Смисълът е да се играе Паневритмия на изгрев слънце и ако това се практикува във всяка часова зона си се получава паневритмичен пояс 59.gif

Да, така е осъществимо по най-естествен начин. Достатъчно е във всеки часови пояс да играе по една група при изгрев слънце. Проблем са източните групи, западни има доста (разглеждам изток и запад като вземам България за център). Имаме приятели в източните зони на Русия, в Австралия и Нова Зеландия, ще трябва връзките да се активизират. Американските групи могат да се координират по-лесно, също и западноевропейските. Може би дните на лятното слънцестоене са подходящи за такава верига, ако не ви се вижда много късно.

часови зони

Можем ли ?,,,

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Идеята : във всеки часови пояс от Земята да се се намерят хора, които да желаят да играят Паневритмия в предварително определено точно време , много ми хареса.

Ще говоря с групата в Атина и ще се обадя.

На всички много хубави ,светли дни!

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро .

Чудесно е ,че вече има включване от Атина в подкрепа на идеята.Здравейте всички в Атина.thumbup2.gif3d_053.gif Ще ни разкажете ли къде играете там.

Мисля си,че можем да развием идеята в още една посока.Не знам дали веднага ще се получи пояс от пулсираща паневритмия,но вълна или лъч(ко като си го представя), може да се получи със сигурност.В неделята най-близко до лятното слънцестоене ,както предлага Светла_Б,т.е на 20.06. бихме могли да играем на всички възможни места в БГ,където има групи .А като се включат и групите извън България ще бъде чудесно.Ето в каква последователност посрещат Слънцето, групите в България.

Според една справка в нета Слънцето над България изгрява :

1.Добрич-19 мин преди София

2.Варна и Бургас-18 мин

3.Шумен-14 мин

4.Разград и Ямбол-13 мин

5.Русе-10 мин

6.Велико Търново,Стара Загора,Димитровград,Хасково-9 мин

7.Габрово,Казанлък,Свищов-8 мин

8.Пловдив-6 мин

9.Плевен,Ловеч,Смолян5 мин

10.Пазарджик-4 мин

11.Велинград,Кюстендил-3 мин

12.Монтана,Видин,Враца,Благоевград,Перник,Петрич,2 и 1 мин

13.София

Слънцето над Добрич изгрява 19 минути преди да изгрее над София.Данните са за днес.

Ако в някой часови пояс няма група,ролята може символично да се поеме от група в България.Ето така ще се образува вълна от паневритмия.

Светъл ден 3d_038.gif

Линк към коментар
Share on other sites

във всеки часови пояс от Земята да се се намерят хора, които да желаят да играят Паневритмия в предварително определено точно време.

В крайна сметка аз си го представям като един лъч, който обикаля Земното кълбо, като се получава едно ЗАСТЪПВАНЕ на отделните Паневритмии на различните групи. Горе долу трябва да има минимум 24 групи, които да играят в 24-те часови пояса в уречено време. Продължителността на Паневритмията е някъде около час.

Здравейте, приятели!

Според мен важното е да се играе, както подчерта Светла_Б по изгрев.

Принципно всички групи вече са се разбрали кой, кога, къде играе.

Представям си хората отвъд океана колко време се налага да пътуват, за да се съберат и да изживеят този красив космически танц.

Всеки знае сам колко препятствия преодолява, за да иде на паневритмия навреме.

А всеки уважава и работното си време!

Благодаря на Клаудия за полезния линк!.

Логически се вижда, че няма как да се играе поне в 3-4 от тях, защото не са населени.

Видно е, че едва ли има как да се играе в Камчатка, Чукотка, Аляска и тихоокеанските зони.

От пръв поглед може да отпаднат зоните:

+ 5, +6, +7,

-1, -2, -10, -11, -12

А ние тук да играем вместо тях по сред нощ е против правилата на паневритмията.

Нашите братя и сестри са точно там, където Бог ги е пратил да играят този космичен танц

и аз им благодаря за това!

За мен паневритмията като висш космичен ритъм

обгръща с благословението си цялата планета, независимо къде се играе!

(Поправете ме, ако бъркам.)

По-важно е да я играят повече хора,

както и максимално всеки да се старае да е съзнателен и хармоничен, да играе с Любов към Цялото.

И така духовната виделина да се разстила навред!:feel happy:

:3d_053:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Вики3, напълно те подкрепям и ти благодаря!:thumbsup2:

Мисля си, импулса, желанието да се играе навсякъде по Земята /където е възможно/ е прекрасен. И не е нужна кой знае каква организация. Нужно е само да се популяризира Паневритмията и да се включват повече хора по света.

На Рила усетих невероятната енергия, сили и хармония по време на Паневритмията. А там играем към 9 часът. Молитвите, наряда за посрещане на Слънцето са също изключително важни.:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

viki,нямах предвид ние да играем посреднощ.Очевидно не съм се изразила достатъчно добре.Моля да ме извините.Имах предвид,че ние си играем в нормалното за това наше време-изгрева на слънцето,но бихме могли да си кажем,че за идеята, в този ден ще играем и за +5 например.В упражнението "Изгрява слънцето", има един момент,в който ние все едно галим земното кълбо с ръце.Поне аз това визуализирам .Ако групата знае и иска може колективно да изпрати добри мисли към точно определено място в света.Това беше идеята ми.

Изгрява слънцето

А тук можем да си разпределим точно тези роли,но преди това нека да видим на кои групи от България има представители в сайта и дали идеята се приема и подкрепя.След това организацията ще бъде лесна.Модератори на паневритмия тук са Иво и Светла_Б.Мисля,че те биха могли да организират групите,при ясно изразено желание и воля за това.

Светлина и Любов

Линк към коментар
Share on other sites

В упражнението "Изгрява слънцето", има един момент,в който ние все едно галим земното кълбо с ръце.Поне аз това визуализирам .Ако групата знае и иска може колективно да изпрати добри мисли към точно определено място в света.Това беше идеята ми.

:thumbsup2:

Da, и аз така го приемам!

Според мен любовта и хармонията са извън времето и пространството,

извън до болка ограничените ни 3-д възприятия.

Чрез наряда, песните, паневритмията човек преди всичко изгражда собственото си духовно тяло.

Добре е да даваме!

Но кой колко и кога приема? - Това е въпросът!

Затова е важно колко хора с каква нагласа играят, е не къде са.

Енергиите на фините ни тела са отвъд пространството!!!

Да, казва се лъч на любов, но това е символично.

Бог е навсякъде, Бог е в нас, цялата му благодат е с нас!

Винаги и навсякъде отвъд всякакви ограничения!

Затова и благословията му е навред!

За мен паневритмията не е тримерен лъч, които спира пред границите на часовите пояси!

Това е благодат, отвъд времето и пространството,

която е тук, там, винаги и навсякъде,

стига човек да иска да се отвори за нея!!!!

Това ми е идеята - и да искаме не можем да накараме някой да се отвори насила към духовното.

А ние тук от БГ да караме хора по света да си променят графика на игра е най-малкото неуважително.

Те си знаят какво им е на душата - кой се е преселил, кой е на гурбет.

Те си знаят какви разстояния преодоляват, за да се видят, за да има група.

А ние от тук да ги караме хей така .... ами аз поне не бих го направила.

Благодаря на всички,

че играят паневритмия там, където Божият промисъл ги е пратил!

Ние сме с вас, с мислите и молитвите си,

с вас, както и всички братя и сестри, тръгнали по Пътя на Любовта!

А светли мисли и молитви можем да пращаме винаги и навсякъде без уговорки.

П.П. Извинявам се за различното мнение, никой не искам да обидя или да споря.

За мен този идея е плод на идеалистично 3-D ограничено разбиране.

Ако ме убедите, че паневритмията е светлина от слабо, малко фенерче, чиято светлина едва стига до границата на часовия пояс - то тогава може и да има полза от тази идея.

Така или иначе не можем да преместим хората да живеят и работят на други места.

Нека вярваме в Божия промисъл и в това, че те са там, на нива, на която Бог ги е пратил!

Светъл ден!

:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

VIKI,Мнението ти е чудесно и допълващо всички казано до тук.Такъв заряд изпращаш с думите си,а и с тия цветове.3d_097.gif

Ние в Хасково също играем в различно време и според възможностите си.И в това няма нищо лошо.Важно е да го правим.Аз през седмицата посрещам изгрева с още няколко ентусиасти,а в неделя ( от тази седмица и в събота) играя от 7.00 на друго място,защото там е групата,любимите хора ,с които започнах.Не искам да се откажа от възможността да ги срещам и да играем заедно.Писах ,че ще питам групата и ще го направя точно така,а не по друг начин,защото уважавам правото на всеки да следва себе си и своя ритъм.Никаква принуда и никакво задължаване.

От самото начало не гледам на идеята като принуда.Това би означавало да развалим чудесния ефект .

Но нали тези,които все пак имат порив и желание да се срещнат и по този начин ,с мислите си ,с порива си,имат нужда някъде да общуват .Сайта ни е една чудесна възможност за тези нови контакти.

Това е моето мнение и затова пиша и давам предложения по темата.

Поздрави на всички приятели ,познати и непознати,но еднакво заредени с любов към паневритмия.

Линк към коментар
Share on other sites

068%20White%20roses%20-%20International%20Rose%20Garden%20in%20Portland.jpg Благодаря за правилното разбиране на думите ми!

Всички ние сме като цветя в Божествената градина.

Важното е да растем!

И да помним, че душите ни са Едно!

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм съгласна с мнението на Viki3 поради две причини. Първата е, че не смятам, че тук има хора, които мислят различно от тебе, че Паневритмията е

е тримерен лъч, които спира пред границите на часовите пояси!
и че тази идея се гради на това обяснение (все пак НиколаДамянов да каже, дали е така). Според мен идеята се изразява по-скоро в това да се получи някаква колективност и връзка между групите, които играят Паневритмия по света, а не да се слагат "граници". Освен това не съм съгласна и с това, че някой е карал (т.е. не по тяхно желание) хората извън България да си променят графика на игра. Но, за да се получи някаква синхронност, ще е нужно все пак и малко усилие. Отогоре на това, забележете, единствените хора тук в темата, които подкрепят идеята, са именно тези, които играят Паневритмия извън България.

Другото, което искам да кажа е, че наистина, ако Паневритмията се играе навсякъде непосредствено след изгрев слънце, то тази "вълна" ще си е естествена, но точно това е, че всеки я играе по различно време според различни съображения - поне ние в София я играем винаги в 7.00 независимо от изгрева на слънцето.

Както и да е, дори и да не се подкрепи инициативата, смятам, че идеята е готина точно заради това, че обединява всички хора, които играят Паневритмия по света.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен идеята се изразява по-скоро в това да се получи някаква колективност и връзка между групите, които играят Паневритмия по света, а не да се слагат "граници".

Освен това не съм съгласна и с това, че някой е карал (т.е. не по тяхно желание) хората извън България да си променят графика на игра. Но, за да се получи някаква синхронност, ще е нужно все пак и малко усилие.

Другото, което искам да кажа е, че наистина, ако Паневритмията се играе навсякъде непосредствено след изгрев слънце, то тази "вълна" ще си е естествена, но точно това е, че всеки я играе по различно време според различни съображения - поне ние в София я играем винаги в 7.00 независимо от изгрева на слънцето.

Както и да е, дори и да не се подкрепи инициативата, смятам, че идеята е готина точно заради това, че обединява всички хора, които играят Паневритмия по света.

Всички хора, които играят паневритмия се чувстват обединени, с или без тази идея.

Хората си общуват. Прекрасно е, че и този форум е едно средство за комуникация.

Досега (да не кажа още) има дебати кое упражнение как се играе.

Е, сега и за часа на игра ли да се дебатира?

Едни ще могат, други няма да могат да си сменят графика...

И каква ще е реалната полза?

Де факто синхрон не може да има, защото се играе по различно време.

За мен е важна настройката на хората, а не часа на започване. (Лично мнение)

Аз се радвам на всички, независимо къде и кога играят.

12%20white%20Roses.jpg

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Всички хора, които играят паневритмия се чувстват обединени, с или без тази идея.

Хората си общуват. Прекрасно е, че и този форум е едно средство за комуникация.

:thumbsup:

Досега (да не кажа още) има дебати кое упражнение как се играе.

Е, сега и за часа на игра ли да се дебатира?

Едни ще могат, други няма да могат да си сменят графика...

Аз не мисля, че обсъжданата идея (поне на този етап) може да се прилага ежедневно. Говорим за единични случаи, когато има повод. Тогава смятам, че уговарянето на часове няма да е толкова сложно.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не мисля, че обсъжданата идея (поне на този етап) може да се прилага ежедневно. Говорим за единични случаи, когато има повод. Тогава смятам, че уговарянето на часове няма да е толкова сложно.

:thumbsup:

white_dove_of_peace_m.jpg

med_gallery_3345_4_24162.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!thumbup2.gif

Привет от Атина!!!

Паневритмия играем всяка неделя на Акропола.Събираме се и през седмицата,но всеки според възмойностите.

Подкрепяме идеята и ще се участваме!!!

Ще е чудесно да играем 'заедно', обменяйки светли мисли с цял свят!

Аз не мисля, че обсъжданата идея (поне на този етап) може да се прилага ежедневно. Говорим за единични случаи, когато има повод. Тогава смятам, че уговарянето на часове няма да е толкова сложно.

Съгласна съм, че не може да стане /за сега / ежедневно ,но в неделите може да се опита,или да се определят дати.И всеки според възможностите.Важно е да се сложи началото.

А може да направим карта на света с местата където се играе Паневритмия , снимки....т.н.

Всички хора, които играят паневритмия се чувстват обединени, с или без тази идея. Хората си общуват. Прекрасно е, че и този форум е едно средство за комуникация.

3d_053.gif Светлина и Любов

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!thumbup2.gif

Привет от Атина!!!

Паневритмия играем всяка неделя на Акропола.Събираме се и през седмицата,но всеки според възмойностите.

Подкрепяме идеята и ще се участваме!!!

Ще е чудесно да играем 'заедно', обменяйки светли мисли с цял свят!

Съгласна съм, че не може да стане /за сега / ежедневно ,но в неделите може да се опита,или да се определят дати.И всеки според възможностите.Важно е да се сложи началото.

60.gifА може да направим карта на света с местата където се играе Паневритмия , снимки....т.н.

3d_053.gif Светлина и Любов

Гласувам с две ръце за това да играем заедно.Ние всъщност вече го правим,но не знаем за това.Учителят е предвидил всичко,давайки насока да се практикува паневритмия след посрещане на изгрева.Не е задължително,но онези,които излизат в това време ,всеки по местата ,на които са го завели пътищата на живота,вече е част от този т.нар. паневритмичен пояс.И още нещо се сещам.То е също от заветите на Учителя.Да се свързваме в мислите си с всички добри хора по света и да отправяме за тях своите молитви.Това включване на inadejda от Атина е сигнал в неделя да отправям мисъл и в тази посока.Още повече ,че Хасково и Атина сме на една ръка разстояние,т.е играем по едно и също време с малки разлики.(отново по навик 3D.Май няма скоро да се отвържем от триизмерната си представа.60.gif )

Ще си мисля за вас непознати приятели.А идеята за снимките е чудесна.Когато навлизах в паневритмия и още не бях играла,едни публикувани тук( в Портала) любителски филми на групата от Чикаго ми въздействуваха много силно.Казах си,ето че на другия край на света хора се събират ,за да играят,да слушат заедно музиката от Учителя,а аз дори не знам за какво става дума.Обмена на информация е положителен,когато е направен с любов и чистота.Благодаря ви.

Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели.

В тази тема обещах и сега ви съобщавам как съм изпълнила обещанието си.Днес споделих темата обсъждана тук,с групата по паневритмия в Хасково.....

Всички подкрепиха идеята(на Светла_Б) за ден ,в който да играем синхронно .Мнението ни е,че ако има такава инициатива на Комисията по Паневритмия на Общество Бяло Братство.:3d_097::3d_151::3d_149:ние от Хасково ще се включим.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

Вики, снимката ти е великолепна и отразява Духа на паневритмията.

Когато човек отсъства малко от форума, е радостно да чете какъв живот кипи и какви идеи се обменят. Предлагам да не усложняваме допълнително нещата, а все пак да се опитаме да реализираме хубавата идея за паневритмичен пояс.

1. Добре е да синхронизираме времето. Не е необходимо никой да си променя графика изобщо, но си струва да се направи веднъж за случая от групи, които не граят веднага след изгрева. Можем да се разберем на определена дата, и то ще бъде в неделя, да се играе след изгрев слънце - примерно в 7 или в 7:30. А може да бъде и в 9; казвам го, защото знам за няколко западноевропейски групи, които играят дори в 10, например в Лондон. И така, нека приятелите от САЩ и Канада, които май ще са най-активни да кажат кога обичайно играят паневритмия и дали ще могат да се организират поне за 9 ч. тяхно време. (На Рила играем и в 10, но там условията и енергиите са съвсем различни от ежедневните)

2. В тези часови пояси, в които няма групи, просто ще се "хвърли мост" мислено. Това не е толкова трудно. Представете си, че групата "е протегнала ръце от светлина" и е достиганала до съседната група.

И така, по отношение на часа в България сме лесниsmile.gif Нека да разберем приятелите от чужбина дали ще могат да се включат в ранните часове. Когато стане ясно колко групи по принцип желаят да участват, ще изберем датата. Как мислите?????

Искам да допълня: наистина не бива да се формаилзираме, както прочетох в няколко мнения, но пък е хубаво да се научим да се организираме, така че осъщствяването на тази идея е добър тест.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Иво unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...