Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Абсурдните въпроси към Таро. Бисери.


Lifetime

Recommended Posts

Давайте! :) И ако сте гледали за този въпрос, кажете и картите!

Всеки въпрос, зададен за стотен път е абсурден, това е ясно. Сега оставям на вас да споделите уникалните случаи :)

Вие сте!

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам къде точно да задам този въпрос..но ще го задам тук..Тук четох..че е важно отношението ни към Таро..че не можем да се държим пренебрежително към него..да му задаваме купища и безсмислени въпроси..Но не ми стана ясно..кои са тези въпроси,които са глупави,безсмислени..които не трябва да задаваме..:hmmmmm: То е ясно и разбирам,че сами трябва да си разрешим проблемите...сами да взимами решенията..че всички отговори,които търсим са в нас..Но аз го разбирам така..че Таро е една наша сянка..неосъзната част..и че чрез него достигаме до тази друга част..И по коментарите,които четох..стигнах до извода,че не трябва да се допитваме въобще до таро и да го ползваме..какъв е смисъла тогава..всеки има някакъв проблем,тревоги..и в неговите очи изглежда важен..голям и т.н. но това,че в очите на другите може изглежда глупав..и незначителен..не значи,че е така..Та кои са тези въпроси,които не трябва да задаваме ? Кога е необходимо да се обърнем към таро ?Благодаря ви предварително за отговорите !!! :):):)

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам къде точно да задам този въпрос..но ще го задам тук..Тук четох..че е важно отношението ни към Таро..че не можем да се държим пренебрежително към него..да му задаваме купища и безсмислени въпроси..Но не ми стана ясно..кои са тези въпроси,които са глупави,безсмислени..които не трябва да задаваме..:hmmmmm: То е ясно и разбирам,че сами трябва да си разрешим проблемите...сами да взимами решенията..че всички отговори,които търсим са в нас..Но аз го разбирам така..че Таро е една наша сянка..неосъзната част..и че чрез него достигаме до тази друга част..И по коментарите,които четох..стигнах до извода,че не трябва да се допитваме въобще до таро и да го ползваме..какъв е смисъла тогава..всеки има някакъв проблем,тревоги..и в неговите очи изглежда важен..голям и т.н. но това,че в очите на другите може изглежда глупав..и незначителен..не значи,че е така..Та кои са тези въпроси,които не трябва да задаваме ? Кога е необходимо да се обърнем към таро ?Благодаря ви предварително за отговорите !!! :):):)

Ами, знам ли :)

Виж - това, че един въпрос е важен за теб и маловажен за другите, няма никакво значение. Важната си ти. Щом този въпрос те касае, той за мен, например, може да е глупав и безсмислен, няма значение, щом ти се нуждаеш от отговор, ами - задай го! Дори някой да ти се присмее, нали знаеш, нещата се обръщат и утре ти може да се смееш на него. Но има граница.

Нещото, което мен лично ме изкарва извън нерви: когато някой зададе въпрос (обикновено любовен), отговорът се окаже неприемлив за него, и тогава въпросът започва да се преформулира до безкрай, само и само отговорът, така желан, най-накрая да излезе наяве (Жур скоро писа за това и го каза прекрасно!). И да излезне такъв отговор, това ще е лъжа. Това е изнасилване на картите и, разбира се, не касае само любовните въпроси. Другото, което е, когато отговорът е очевиден и без помощта на картите и тогава се започва едно питане, питане, само и само някой да успокои собствената си липса на вяра и т.н. Това не е нищо повече от порочен кръг на липсата на смелост.

В графата абсурдни за мен влизат и въпросите, които са безсмислени да се задават изобщо, които могат да се проверят от раз и се задават просто колкото да запълнят нечие време. Това е нещо ужасно!

Абсурдни са и въпросите на крайно заблудения човек, който не познава нито себе си, нито другите, но очаква някак си по магически начин да получи веднага отговори и решения на всичко, което го касае. Повечето са такива и в живота, и в Таро.

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Най-абсурдния въпрос, които са ми задавали е:

"Да продължа ли да свивам кабели?", т.е. да краде кабели!

:))))))))))))

:thumbsup2: ето това е уникален въпрос, наистина!

За конкретни такива въпроси не си спомням сега, но се сещам за многоборойни други случки, които не са рядкост: много хора, на които съм гледала, като им се падне например 10 чаши като трета карта (или която и да е друга) - ами как така им се пада точно тази карта, а не друга карта?! Как така било възможно, особено пък ако отговорът е отрицателен - те всичко били изпипали до краен предел, били уверени в успеха си, а таро ги подвеждало и не било обяснявало вярно ситуацията им ... Първоначално се опитвах аргументирано да им обяснявам защо се получава така и защо често има разминавания между мечти и реалност, между проекти и осъществяването им, но ... после се отказах: безсмислено е.

Другите въпроси, които просто ме вбесяват и лесно паля мотора :3d_146:, са въпросите свързани с магии - ето от това май българина никога няма да се откаже - вярата в магии и в това, че някой някъде някога му е направил магия, от това следват безкрайни латино сюжети, в които централни образи са обикновено роднините или някоя зла любовница. Разбира се, всичко това са проекции и няма капка истина в разказите на тези хора. Веднага пресичам тези напъни и ако не са доволни, им казвам да ходят при "отявлените специалисти по разваляне на магии".

И така :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Като се замисля един от най-абсурдните и често задавани въпроси е "Обича ли ме?" . Не знам вие как мислите, но аз поне не отговарям на точно този въпрос и не го задавам за себе си. Той е безкрайно ограничен, някак! А и кой обича истински сега? :3d_104: Рядкост!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 8 months later...
×
×
  • Добави...