Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

Demonsbane, on 04 Mar 2013 - 20:48,

 

Днес на въпроса дали ще се случи едно събитие се паднаха следните карти : Страшният съд, 6 Пентакли и Паж Мечове.

 

за събитие - каквото и да става тогава , то е започнало и връщане няма .

събитието е тогава и сега ,като продължение от  някога. ако питаш за среща - то няма да е среща а един малък вихър , мисля че  нещата няма да се наредят,а ще  се насметат ... това заради паж меч.

!!! като го пиша  само защото при мен  този паж е посочвал разправии между колеги,приказки всякакви,по най-шумния начин...

 

!!! 6 пентакли при мен е излизала точно на въпрос за събитие(делова среща),дали ще  се случи , ами  имаше събитие, но  аз не бях там,както и  човека с който исках да се срещна на  онова събиране...така че не се срещнахме,но събитие е имало...ах,да 6п беше третата карта.

тази карта ми е странна ,все се появява в подобни питания,излиза  все на въпроси за срещи,които  си мислим  дали ще се състоят,ще има ли среща,контакт-и то в някакъв  период  на пред в бъдеще , а даже самите ние не сме сигурни ,а кой знае , може да знаем предварително че няма да ходим,и все пак питаме???

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте отново  :3d_030:  днеска си хвърлих три карти без конкретен въпрос и ми се падна следното 6 чаши кралица жезли крал жезли аз го тълкувам като среща с човек от миналото някой когото съм познавал ще се появи заради шестицата чаши и последвалите две карти кралица жезли срещу крал жезли. Може би без да има конкретно зададен въпрос нищо не значи и аз вече не знам :3d_099: помагайте с тълкуване че съвсем се оплетох

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, честно да ти кажа, малко ми е странно как биха могли картите да отговорят на незададен въпрос. Може би, ако нещо си си мислел в този момент? Или поне някакъв повод да е имало за да решиш да ги вземеш в ръце и да изтеглиш три от тях?

 

Поне аз нямам опит с такова "хвърляне". Но аз и по принцип нямам много опит, така че...

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах картите дали е добре да се впусна в едно начинание.

7 жезли - Висша жрица - Кралица на мечовете

 

Да смятам ли, че картите ми казват да обединя борбеността с идеите си и да се втурвам смело?

 

 

   Здравей, Ана!

Според мен картите ти показват независимост и решителност от твоя страна и може би това е състоянието на мислите и намеренията ти. Мисля, че си сигурна в това какво правиш-имаш ясен план за действие и си готова да отстояваш позициите си енергично (7 жезли), като в същото време имаш и представа за това как наистина стоят нещата и какво би могло да се случи (по Висшата жрица). Решена си да действаш, мислила си и преди по този въпрос, може би и задаваш въпроса, за да се увериш, че е добре да действаш, а не толкова заради колебание.

   Според мен трябва да действаш-наистина, когато комбинираш идеите и решителността на 7 жезли и Кралица Мечове, ще постигнеш желаното.    :3d_137:

 

П.С.: Не знам до колко добре съм се справила с тълкуването-това е просто моята интерпретация на картите. Ще се радвам ако и другите изкажат мнението си и се надявам да съм помогнала. 

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, Demonsbane, не съм видяла коментара ти!

Благодаря, че си отделила време за мен! Надявам се да си права! Това, за което аз самата се замислих е Висшата жрица по средата. Жената, която си говори с невидимото. Малко странна ми се видя като отговор на този въпрос и затова го постнах. Но всъщност става дума за идеи, които от години отглеждам в себе си и чакам момента да им дойде времето. 7 жезли може би са битките, който водих дотук, които някак ме накараха да се замисля дали не е време да действам в тази посока.

 

Не знам. Ще видим какво ще се получи. Благодаря за добронамереното отношение. Таро наистина има значение, но в несравнимо по-голям мащаб, значение има дали сме човеци или напротив. :)


------------------------------------

 

Ceca, не знам какво липсва, но ако е свързано със злобичка и лошотийка, много е хубаво, ако е залипсвало. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да попитам, как бихте тълкували Слънце, Обесеният и обърнат Крал Мечове, или другата комбинация Кралица Пентакли, четворка Меча обърната и Звездата обърната. 

 

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е да кажеш и на какви въпроси са се появили тези карти, въпреки че самата аз няма да мога да ги коментирам, защото не използвам обърнати карти. Но вероятно други хора ще се включат! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да попитам, как бихте тълкували Слънце, Обесеният и обърнат Крал Мечове, или другата комбинация Кралица Пентакли, четворка Меча обърната и Звездата обърната. 

 

Благодаря!

И на мен ми е трудно без въпроси.

Все пак ще опитам ...

Хм, за едно и също нещо ли се отнасят? Защото колкото първата комбинация ми изглежда песимистична и разочароваща (Слънцето може и да е дало едни надежди, аванси, които ще увиснат и няма да се оправдаят, а краля накрая съветва да се прекратят въобще нещата), толкова втората е сякаш доста обнадеждаваща.

Но и аз се чувствам несигурна с обърнатите карти. Въобще случая според мен не е като за начинаещи, тук само тренираме разни по-леки неща :)

Ще се радвам ти или някой друг да разнищи казуса :)

Линк към коментар
Share on other sites

...:)...Права си Ани...поне 50/50...Някой беше изтеглил комбинация Умереност + чаши...или пък Кралица чаши + Рицар жезли...Искам да попитам Блейд защо изтри поста си:защото размисли над думите си...или,защото беше "подписан"?!?...Ползотворен ден на всички... :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами, честно да ти кажа, малко ми е странно как биха могли картите да отговорят на незададен въпрос. Може би, ако нещо си си мислел в този момент? Или поне някакъв повод да е имало за да решиш да ги вземеш в ръце и да изтеглиш три от тях?

 

Поне аз нямам опит с такова "хвърляне". Но аз и по принцип нямам много опит, така че...

Сигурно е така макар че при подредба с 48 карти няма нужда от въпрос та затова си помислих защо да не пробвам и с подредба от три карти  :3d_067: сега си задаох въпрос какво ме чака в сферата на парите до юни месец и се падна доста гадна подредба жрецът света и девятка мечове дано светът неутрализира поне малко деветката мечове

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос дали ще се състои идея за определено сътрудничество:

 

3 жезли - Колелото на Съдбата - Крал пентакли

 

Явно е, че е имало разговори и уточняване на позиции, но в момента нещата са стопирани и не съм сигурна дали в края Кралят пентакли не казва, че така и ще си остане.

 

С други думи, мисля, че Кралят няма да задвижи Колелото, а не знам дори дали и ще има желание да опита...

 

Изобщо в подобни питания за тази ситуация от два месеца насам се появяваха първо хубави карти - ентусиазъм, задвижване на нещата. След това комбинациите започнаха да завършват на чаши, а в последните две седмици тенденцията е към последна карта 4 пентакли и Крал пентакли. Имам усещането, че някой се почувства застрашен и започна да шикалкави, а сега просто втвърди позициите и защитава неговото си.

 

Как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

...И аз така мисля...За жалост този крал на края бетонира развитието...дали от страх за парите и  положението си...или пък от чист инат...язък за първите 2 карти...!... :unsure:

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

3 жезли - Колелото на Съдбата - Крал пентакли

Таня  би трябвало да стават и да се получават нещата  в желаната насока. Но си мисля до колко  са нужни,на кой, и имали сърце за тях. Тия карти са благоразположени, но и аз както  Сеса си мисля че  човек ,или нечия черта от характер е като препъни камък...някой или няма куража,или средствата да подхване нащата,работата.

Линк към коментар
Share on other sites

По-скоро, човек, когато няма права на модератор, НЕ МОЖЕ да изтрие каквото е написал след известно време, дори и да му се иска, защото е осъзнал, че е прекалил.


Честно казано, и това е последното, което ще кажа по темата, Ивета е човек, който ще липсва ужасно на всеки Таро форум. Изключително много и от цялото си сърце и ум, уважавам всичко градивно, което е правила, прави или ще прави в тази посока. Страшно много исках да я "видя" отново и това беше причината, поради която се опитах да "говоря" с нея, отговаряйки на мненията. Аз, разбира се, осъзнавам, че не съм и скоро няма да бъда на нивото на Ивета в Таро. Но и не съм боклук и няма да позволя някой да се отнася така с мен. Никое друго човешко същество не го заслужава също.

 

Може и да не сме велики, може и никога да не станем. Но това няма значение дотогава, докогато не сме забравили, че всички сме човеци, всички носим Божията искра в себе си и всеки от нас е еднакво ценен с всички останали по различни причини. 

 

Вярвам, че всеки от нас върви по своя път, страда своите болки, живее своите любови и заслужава цялото уважение и подкрепа в моментите, в които има нужда от нея. Има начин да се каже и "лошата" новина с добри думи. Но за това трябва сърце, душа и искрено уважение към стоящия от другата страна. Трябва да имаш сърце.

 

Ивета, моля те, остани тук със сърцето си! Липсваш ми!

Линк към коментар
Share on other sites

...Написаното не беше за Таро...и ти го знаеш...Не беше нещо,което някой би изтрил...,заради болката в него...мен лично адски много ме натъжи...Ако човек е там,където е обичан защо не си тук...има толкова обич,които хората ти дават...,а се нуждаят и от твоята...Дали си го направила ти,дали си помолила някой да го направи не е от значение...знаем,че не се случват случайни неща...Не съдя никого-човек е такъв какъвто е...И да,може би ще си остана зидаро-мазач в областта на Таро...,но ако няма такива хора,които да се опитват да градят...художниците няма да има къде да окачват картините си...Едно изкуство...каквото усетих,че е Таро няма как да радва създателя си,ако не е споделено... Това е един от начините...,но далеч не единственият,по който човек може да се разбере...И понеже утре е един голям ден,искам да се обърна към всички тук-нека си Простим!...Ежедневието ни е пълно с болка и агресия...нека не ги пренасяме тук...Ако съм засегнала някого,волно или не,моля за прошка и...простено да ви е!... :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля си, че нещата се случват вече, а Краля Пентакъл е реализираето им във физическия свят.

Вярно е, че понякога той може да даде реална смърт, но също така е и празнуването на материята. Боравенето с нея.

 

На въпрос дали ще се състои идея за определено сътрудничество:

 

3 жезли - Колелото на Съдбата - Крал пентакли

Линк към коментар
Share on other sites

Днес на въпроса дали ще се случи едно събитие се паднаха следните карти :

Страшният съд, 6 Пентакли и Паж Мечове

 

На мен ми звучи като - то събитието е започнало и още масло в огъня ще се долива, направо мазало ще да настане...

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос дали ще се състои идея за определено сътрудничество:

 

3 жезли - Колелото на Съдбата - Крал пентакли

 

За съжаление, картите говорят за това, че ти зависиш изцяло от други хора. В случая Кралят пентакли дори не е конкретен човек, а общност от хора, институция. Често дворцовите карти, особено пентакли обемат у себе си енергията на масата, но на онази, за която се казва абстрактно "държавата". 3 жезли е ниска карта, не би могла да въвлече в ентусиазъм надълбоко, както са го казали на теб, така е било казано и чуто и от други хора.

На този етап си в ситуацията на изчакващ човек, на човек, от когото нещата не зависят, поне не и в тази ситуация. Колелото говори или за неизчакване, или за забавяне.

Проблемът е, че ти липсваш като фактор в тези карти.

Трябва да изчакаш други карти или просто да потърсиш друга опция, за да действаш.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Искам да попитам, как бихте тълкували Слънце, Обесеният и обърнат Крал Мечове, или другата комбинация Кралица Пентакли, четворка Меча обърната и Звездата обърната. 

 

Благодаря!

И на мен ми е трудно без въпроси.

Все пак ще опитам ...

Хм, за едно и също нещо ли се отнасят? Защото колкото първата комбинация ми изглежда песимистична и разочароваща (Слънцето може и да е дало едни надежди, аванси, които ще увиснат и няма да се оправдаят, а краля накрая съветва да се прекратят въобще нещата), толкова втората е сякаш доста обнадеждаваща.

Но и аз се чувствам несигурна с обърнатите карти. Въобще случая според мен не е като за начинаещи, тук само тренираме разни по-леки неща :)

Ще се радвам ти или някой друг да разнищи казуса :)

 

Диана е права, тези комбинации са поне за темата Таро за среднонапреднали и то не заради обърнатите карти, а заради композицията на тежки Големи Аркани с гранични дворцови карти, като Крал меча и Кралица пентакли например.

Изводът от двете комбинации се заключва в двойката обърнат Крал меча и обърната Звезда. Звучи на пръв поглед като брътвежи на луд, но вътрешната логика насочва за много строен план, който обаче, изисква мощна деструктивна енергия, за да се осъществи. Парадоксалността на ситуацията идва от това, че има случаи в Таро, когато негативността и злостното послание на картите указва фаза на дълбока азова промяна чрез слизане в света на демоните: Слънце с Обесеният.

 

Ако искаш, този диалог може да продължи, но в тема като Таро карти на Прехода, например. 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Лиула, за мнението! Наистина нещата не зависят от мен, но другата ми опция за действие е свързана с картите, които постнах по-рано. Дали е добре за мен да предприема определени действия - картите бяха 7 жезли - Висша жрица - Кралица на мечовете. Коментарът беше, че са мои фантазии да съм кралица.

 

Така, че явно продължавам да клеясвам...

 

Сега попитах какво е отношението на една жена към мен?
 

3 чаши - Жрецът - 4 пентакли

 

Това са работни отношения. Притеснява ме 4 пентакли накрая. Като цяло картите ми изглеждат като принципна нагласа за добро впечатление по 3 чаши, обаче мисля, че не може да се очаква нищо повече. А на мен ми трябва повече... :wacko:  Трябва ми желание за съвместна работа и подкрепа за определени неща. Струва ми се, че в тези карти го няма.


Изобщо дали 4 пентакли застопорява ситуацията като цяло? Ключът май е тази карта, но не съм сигурна как да я тълкувам тук.

 

Другото, което си мисля е, че картите може би отразяват моето желание - Жрецът - подкрепа; 4 пентакли - някакви доходи  за стабилизиране на положението.

 

Приятна и усмихната седмица на всички!

Редактирано от Ана_1
Линк към коментар
Share on other sites

Дали е добре за мен да предприема определени действия - картите бяха 7 жезли - Висша жрица - Кралица на мечовете. Коментарът беше, че са мои фантазии да съм кралица.

Ооо, аз пък съм уверена, че можеш да справиш тук. И дори, че знаеш точно как да подходиш и точно, какво да направиш.

Странно - по уверени карти скоро не съм виждала, а ти се колебаеш!?... нещо не е наред, но не знам кое...

Линк към коментар
Share on other sites

Съобразявам с мнението на Ивета. Приемам я за учител...

 

Не приемай никого за учител в Таро, единственият учител е животът.

Така, изкуство е да се научиш да намираш аргументи и специфики, че да бъдеш успешен в която и да е област, стига обаче тя да е адекватна на сърцето ти. И на интелекта също.

Както не всички са анестезиолози (неслучайна метафора), така и не всички "прочитат" Таро. Което, в никакъв случай, не трябва да обезокуражава, но и да не озлобява. Както широко се случва.

 

Всеки е сам учител на себе си и ако сам на себе си не успее да бъде и чин, и дъска, и то tabula rasa, то няма виновни.

Не се доверявай на авторитети, били те и такива за времето си, а всички знаем, че времето е абстракция и единственото време е онова, през което, ние сме живи ...  Разбира се, има и отвъдно време, за което не е редно да се говори, но всеки сам достига до него, ако му е позволено обаче. Но.

Онова, което някой е постигнал като лично прозрение, не може да помогне на други, визирам душевния комфорт и увереността за прочит на Таро. Все пак това е контекста :)

 

Не учителите. Не. Те са само социална проекция и успокоение затова, че има някой по-знаещ, който да те закриля.

Животът не търпи закрилници, ние самите на себе сме такива.

Линк към коментар
Share on other sites

:)

 

Ти, разбира се, си абсолютно права. Но, ако трябва да се върнем на разговора ни за стареца от планината и самотния път там, докато човек не стигне до момента, в който вече може сам да ходи, няма как да не вярва на този, който държи ръката му.

 

Ако искаш да кажеш, че съм се научила да ходя - ОК. И благодаря! Но аз нямам такова самочувствие.

 

Затова и питам. Ту за 4 пентакли. Ту за пажове разни. Вярно е, че за разлика от преди година, мога да се справя, при това доста успешно /както показва практиката/, с поне 50% от приказката, която Таро ми разказва. Но все още имам нужда от помощ за останалите 50%. Ако не изцяло, поне за превода на някои думи.

 

Благодаря, че отдели време да говориш с мен! И приятна вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...