Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Добре де, как така изчезват мнения? Вчера тук имаше още едно след моето. Защо е необходимо това?

 

Да се съсредоточим върху Таро и анализите на карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да се върна на въпроса тогава:

3 чаши - Жрецът - 4 пентакли

 

Това са работни отношения. Притеснява ме 4 пентакли накрая. Като цяло картите ми изглеждат като принципна нагласа за добро впечатление по 3 чаши, обаче мисля, че не може да се очаква нищо повече. А на мен ми трябва повече...  :wacko:  Трябва ми желание за съвместна работа и подкрепа за определени неща. Струва ми се, че в тези карти го няма.


Изобщо дали 4 пентакли застопорява ситуацията като цяло? Ключът май е тази карта, но не съм сигурна как да я тълкувам тук.

 

Другото, което си мисля е, че картите може би отразяват моето желание - Жрецът - подкрепа; 4 пентакли - някакви доходи  за стабилизиране на положението.

 

И още малко да допълня от това, което написах последния път.

 

Всъщност в тези карти, това което ме обърква е може би Жрецът по средата. Иначе другите две карти общо взето не са нищо особено. Някакви добри впечатления /по 3 чаши/ си остават на това ниво /4 пентакли/. Ама защо трябва Жрецът да се мъдри по средата и какво иска да ми каже? Че е по-добре за мен така?

Редактирано от Ана_1
Линк към коментар
Share on other sites

Защо мислиш, че не е благоразположен към теб - по картите имам предвид - Жрецът помага, той бракосъчетава, учи, показва, изважда скритото при Жрицата наяве, макар и само за онези, които имат `уши да чуят`.

 Трябва ми желание за съвместна работа и подкрепа за определени неща. Струва ми се, че в тези карти го няма.

Аз чета обратното. Макар и да остава само на материално ниво, в смисъл без сближаване, по-скоро като протекция.

Линк към коментар
Share on other sites

Защото двете карти от двете страни на Жреца са твърде ниски, както казват хората, които разбират повече от мен. И освен това, 4 пентакли се тълкува, според отново по-разбиращите, като стагнация, тесногръдие и на трета позиция, освен когато става дума за пари, не може да значи нищо хубаво. В случая не става дума директно за пари. И за това, но не само.

 

Аз самата нямам особен опит с тази карта. За една година, тя почти не ми се е появявала. Сега по-някакви причини е наоколо. Все още не знам защо. Че се страхувам за материалното си съществуване е вярно, но мисля, че в случая тя не показва това. И като казвам в случая, нямам предвид конкретните три карти за този въпрос, а изобщо подредбите в последните, може би, две седмици.

 

Може би показва, че нещата са затопорени на нивото, на което са. Но явно има някакъв нюанс, защото преди при застопорена ситуация по-скоро картите бяха 8 меча, 4 меча, 4 чаши, Обесеният, Отшелникът. Може би нещата за разлика от преди вече не са на ниво чувства и безплоден мозък и ужасна безизходица, а са слезли на материално ниво, но все още са си бетонирани.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Лиула, за мнението! Наистина нещата не зависят от мен, но другата ми опция за действие е свързана с картите, които постнах по-рано. Дали е добре за мен да предприема определени действия - картите бяха 7 жезли - Висша жрица - Кралица на мечовете. Коментарът беше, че са мои фантазии да съм кралица.

 

Така, че явно продължавам да клеясвам...

 

Сега попитах какво е отношението на една жена към мен?

 

3 чаши - Жрецът - 4 пентакли

 

Това са работни отношения. Притеснява ме 4 пентакли накрая. Като цяло картите ми изглеждат като принципна нагласа за добро впечатление по 3 чаши, обаче мисля, че не може да се очаква нищо повече. А на мен ми трябва повече... :wacko:  Трябва ми желание за съвместна работа и подкрепа за определени неща. Струва ми се, че в тези карти го няма.

Изобщо дали 4 пентакли застопорява ситуацията като цяло? Ключът май е тази карта, но не съм сигурна как да я тълкувам тук.

 

Другото, което си мисля е, че картите може би отразяват моето желание - Жрецът - подкрепа; 4 пентакли - някакви доходи  за стабилизиране на положението.

 

Приятна и усмихната седмица на всички!

И аз ще изкажа мнение - въпросът е за отношение, според мен жената е много любезна и мила към теб, има идея за съвместна работа, за вършене нещо заедно, но това, което не ми харесва е, че тя някак те възприема като своя собственост, ще очаква от теб да я слушаш и да й се подчиняваш, всичко да става така, както тя смята за добре (просто според мен 4-ката пентакли "оцветява" значението на Папата именно в такъв аспект).

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Диана! Това е страхотна идея и да, мисля, че си много права. Не я познавам твърде добре въпросната жена, но мисля, че е доста склонна на такова поведение, каквото описваш.  :3d_137: 

 

Абе изобщо, трябва да ви кажа, че много интересни неща се случват около мен, напоследък :) Малко като в китайското проклятие :)

Линк към коментар
Share on other sites

Защото двете карти от двете страни на Жреца са твърде ниски, както казват хората, които разбират повече от мен.

Картите от малката аркана освен, че са ниски показват и реално случващи се неща, а не просто състояния. Те показват, че вече активно участваме в играта...

Диана, и на мен ми допада твоето тълкуване :)

Линк към коментар
Share on other sites

3 чаши - Жрецът - 4 пентакли -

Ани, за мен това са карти които намекват за такива едни отношения на  ниво бизнес ,делови разговори,по скоро като поведение  на едната  или двете страни.

-формалност, официалност,.

мястотото,средата,ситуацията е изискваща,наложителна е тази официалност...всичко е  там-консерватизъм,и официално ,интелигентно отношение.

ласкателство,но премерено от към обещание...тактична усмивка,защото е спряна широката и ведра такава от 4 п...смятам че ще има приятелско потупване по рамото...да видим за по на там,какво ще последва след 4п...

Линк към коментар
Share on other sites

не знам дали е редно да питам картите за това,но понеже съм намесена и аз в случая,си позволих  въпросите,ЗАДА СИ ИЗЯСНЯ  СТРАНОТО ПОВЕДЕНИЕ КОЕТО  УСЕЩАМ У ДВАМА ЧОВЕКА,мисля че  са скарани,в конфлик.

но те неказват нищо прд мен,в случая се явявам аз като посредник,по -скоро на жената,тя  пита за мъжа.(мъжа и жената не са интимни приятели да го уточна). май не се чуват,не разговарят,а предполагам стар спор се е задълбал...преполагам жената е  ядосала мъжа(обикновенно тя е  двулична,и прехвърля вина на трети лица,практика за нея  е нерядко онова  мото''да си измия ръцете''). мислейки си за подозренията ми че нещо не се разбират те двамата аз  изтеглих три карти : страшен съд-4 меча -крал меч

 

 

 

ето въпросите:

-скаран ли е ТГ(мъж)  със НК(жена)

    2чаши-5чаши-10пентакли

 

-какво е направила(казала) НК със ТГ ,което е довелко до това  положение да я избягва ТГ.

тук питането ми е водено от  моето усещане за нещо  скрито и че  жената е виновната,и аз  се питам какво е то,какво тя не казва като истина пред мен...

     крал пентакли - рицар меч - 2 меч

 

***  ***  ***

 

* страшен съд-4м-крм - дали се рабират или не, май  са преътрпели  промяната и сега  осъзнават,релаксират,умишлено настрани и осмислят онова което са  изпитали,вложили като сили,средства и т.н. крал меч е прероден,израсналия размислящ рицар...вс лучая даже бих казла че кралят е мъжа в  питането. и страно но - в първа карта-има повече от едно лица,както и в ситуацията.

 

* какви карти все чаши , но ако търся положителен отговор от тях не знам дали ще е вярно тълкувана комбинация от мен.

2ч-5ч-10п-заради чашите мисля че наистина има намесени чувства,осънаване и преосмисляне дали е  важно или нужно  да има близост, между тях двамата,картите  2ч и 5ч са наистина колебания,раздвоение,раздяла,конфликт

5 чаши сега са тежки ,намекват за  някакво отчуждение,бягство,време в което  се налага да се откажеш от нещо казват старо,смятам че  става дума за ''нечия свобода'' ,  десет пентали е измамна ако е в тая насока в която е усещам заради 5 ч, тя  отново  ще наложи ограничения. и тези 5 чаши ще са един дълъг период за един от двамата  в питането ми(ТГ НК)

 

* какво е направила(казала) НК- не знам дали  е правилен въпроса, и все : крал п-рм-2м... интересно ,но ми се видя 2м като 2 пика-където я дават лъжа. 2меч е срещата на два проблема,два характера,две страни които защитават своите позиции.крал пентакли силно се е поддал на рицаря меч , един стабилен,голям изблик на  думи(пентакъл+меч)

Линк към коментар
Share on other sites

ето въпросите:

-скаран ли е ТГ(мъж)  със НК(жена)

    2чаши-5чаши-10пентакли

 

-какво е направила(казала) НК със ТГ ,което е довелко до това  положение да я избягва ТГ.

тук питането ми е водено от  моето усещане за нещо  скрито и че  жената е виновната,и аз  се питам какво е то,какво тя не казва като истина пред мен...

     крал пентакли - рицар меч - 2 меч

 

Много разсъждения за човек, който няма да промени статуквото. Ниски карти, говорещи за тотална обвързаност със семейството и тук говорим за имоти, за нищо друго. Въпреки, че според питащият, парите са му малко. 

Никой с никого не се е карал, дори се съмнявам, че изобщо някой е заявил претенциите си гласно. 

Всичко говори за примирение и запазване на статуквото, то е по-важно от каквото и да било друго. 

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да се върна на въпроса тогава:

3 чаши - Жрецът - 4 пентакли

 

Добре да се върнем на въпроса тогава.

С първа карта 3 чаши всичко отива по дяволите. Мигът на проблясък е бил краткотраен, особено след като втора карта е Жрецът. Видели сме дверите господни, но не и в реалността, 4 пентакли запазва статуквото.

До следващия път, когато нещата ще зависят от теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Сега попитах какво е отношението на една жена към мен?

 

3 чаши - Жрецът - 4 пентакли

 

Това са работни отношения. Притеснява ме 4 пентакли накрая. Като цяло картите ми изглеждат като принципна нагласа за добро впечатление по 3 чаши, обаче мисля, че не може да се очаква нищо повече. 

 

Благодаря, Лиула! Ти явно си видяла повече от мен - някакви двери Господни... Аз такова нещо не видях изобщо. Нито в картите, нито в реалността...

 

Нищо, ще се уча още.

 

П.С. Всъщност, разбрах те. Дверите са от Жреца, нали? Обаче май той показа развитие на ситуацията, която се случи ден по-късно. Аз имах нужда от общуване с тази жена, за да мога да получа достъп до определена база данни без да имам обичайните пречки, създавани в подобни случаи. Няма да конкретизирам повече, защото не е необходимо. Ден по-късно се случиха събития, в резултат на които това вече не зависи от въпросната жена, а от друг човек.

Редактирано от Ана_1
Линк към коментар
Share on other sites

Развитие по 4 пентакли не може да има, освен в сферата на статуковото, всеки го разбира както го вижда. 

Ако желанието ни е да бъдем там, то ние ще бъдем, а от 4 пентакли няма мърдане. Това е картата сянка на Отшелника. 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро.

Лиула , Благодаря...

''дори се съмнявам, че изобщо някой е заявил претенциите си гласно''-то все така става  в това семейство лице в лице , нищо лошо, но зад гърба един друг си точат нокти...често  друг го отнася.

 

хубав ден  приятели

Линк към коментар
Share on other sites

Сега попитах какво е отношението на една жена към мен?

 

3 чаши - Жрецът - 4 пентакли

 

... Жреца ... Обаче май той показа развитие на ситуацията, която се случи ден по-късно. Аз имах нужда от общуване с тази жена, за да мога да получа достъп до определена база данни без да имам обичайните пречки, създавани в подобни случаи. Няма да конкретизирам повече, защото не е необходимо. Ден по-късно се случиха събития, в резултат на които това вече не зависи от въпросната жена, а от друг човек.

А, ето това много пасва на картите като тълкуване и развитие! И както често ми се случва, си казвам - Ех, колко просто и логично, как не се сетих! Ама явно има още хляб да изям ;)

3 чаши - общуване с жената, която е била общо взето любезна и дори може да е обещала съдействие.

Жрец - сочи нещо като: институция, или организация, или голяма фирма, евентуално жената принадлежи или е свързана с институцията/организацията, като добавим и 4 пентакли - това нещо е някак затворено само по себе си, а също показва и това, дето е последвало - институцията си е стиснала базата данни и няма да ти я даде, не и чрез тази жена.

"Елементарно Уотсън" дето се вика, но "след дъжд качулка" за съжаление. Е, ще продължаваме да се учим и трупаме опит!

Линк към коментар
Share on other sites

:v:

 

И на всичкото отгоре, аз в момента и не я искам въпросната база, защото чакам едни други неща да видя накъде ще отидат, за да знам дали ще успея да се "нагърбя" и с този проект... Че никак не е малък, даже напротив :)

 

Но, както казва Лиула, сега нещата не зависят от мен и ми остава само да чакам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

От време на време си тегля карти и по принцип не ги публикувам по форумите, но днешната ми се стори интересна, затова реших да я споделя:

 

Маг - 8М - Паж П, дръпнах и една допълнителна - Звездата

 

На въпрос: Дали дадена терапия ще е успешна за по-голяма група хора?


Струва ми се някак, като че ли ръцете на Мага са завързани, което е невъзможно... А вие, как мислите?

 

Предварително благодаря :)

 

П.С. Модераторска забележка: преместих мнението ти от Таро за среднонапреднали, защото мястото му е в Таро за начинаещи.

Допълнителните карти са инструментариум на начинаещите в Таро.

Основно правило е, когато се пускат карти да се прави и собствен анализ.

Поздрави!

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за забележката, Лиула!

 

Аз отбелязах и моето мнение по картите, макар че беше прекалено кратко:

Струва ми се някак, като че ли ръцете на Мага са завързани, което е невъзможно...

Но имайки предвид, че не съм експерт по Таро не си позволих да пиша повече лични съждения.

 

Според мен много хора по настоящем са не добре информирани за полезния ефект от терапията или я отричат - 8 М, познавайки само конвенционалните методи и ограничавайки се само до тесни специалисти, но тя е полезна и води до реални, и положителни резултати Маг + Паж П.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

От време на време си тегля карти и по принцип не ги публикувам по форумите, но днешната ми се стори интересна, затова реших да я споделя:

 

Маг - 8М - Паж П, дръпнах и една допълнителна - Звездата

 

На въпрос: Дали дадена терапия ще е успешна за по-голяма група хора?

Струва ми се някак, като че ли ръцете на Мага са завързани, което е невъзможно... А вие, как мислите?

 

Предварително благодаря :)

 

П.С. Модераторска забележка: преместих мнението ти от Таро за среднонапреднали, защото мястото му е в Таро за начинаещи.

Допълнителните карти са инструментариум на начинаещите в Таро.

Основно правило е, когато се пускат карти да се прави и собствен анализ.

Поздрави!

Ето моето мнение - Ти смяташ въпросната терапия като много силна, действаща, с една дума вълшебна. Тази терапия може би е такава, каквато си мислиш, но е нужно доста още да се направи ... хм, как да се изразя - да се направи нещо относно подобряването й примерно и/или развитието й и/или проучването на тази терапия, за да стане тя полезна за по-голяма група хора. Така че отговорът е - не, не е възможно сега, към този момент.

Допълнителната карта потвърждава по-скоро негативния отговор - т.е не, не е възможно тази терапия да е успешна за голяма група хора, поне не и в скоро време, а по-нататък, когато се направи това, което казах.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че към терапията трябва да се подходи по необичаен начин. Да се потърси нов подход. Не знам какво представлява тази терапия, но ако до този момент тя се е провеждала по определен начин или схема, мисля че тези схеми няма да проработят по начина, по който са прилагани или описани. Трябва да се потърси или нова аудитория или нов терапевт.

 

Но все пак, имайте предвид, че аз съм начинаеща...

Линк към коментар
Share on other sites

...:)...Привет !...По комбинацията на Хармония мисля,че самата ти не си сигурна в ефективността на тази терапия за по-голяма група от хора...поне за мен това е Мага+8 меч...,а и самият факт,че задаваш подобен въпрос издава това...Сигурно си практикувала нещата вече в по предишен период и в друга обстановка,но "разширението" сред повече хора ще е ограничено...Сборът от картите също...9.Отшелника...Отдръпни се малко от сегашното си решение,помисли още по въпроса,потърси още извори в себе си...и един ден може и да се получи...Това от мен...и,споменах ли вече,че съм силно начинаеща?!?:)...

Линк към коментар
Share on other sites

... :)...Привет !...По комбинацията на Хармония мисля,че самата ти не си сигурна в ефективността на тази терапия за по-голяма група от хора...поне за мен това е Мага+8 меч...,а и самият факт,че задаваш подобен въпрос издава това...Сигурно си практикувала нещата вече в по предишен период и в друга обстановка,но "разширението" сред повече хора ще е ограничено...Сборът от картите също...9.Отшелника...Отдръпни се малко от сегашното си решение,помисли още по въпроса,потърси още извори в себе си...и един ден може и да се получи...Това от мен...и,споменах ли вече,че съм силно начинаеща?!? :)...

 

Цеца, един съвет - престани да повтаряш, че си силно начинаеща :)  Така бягаш отговорност за думите си. Това се отнася и за другите.

Избягай от тази сянка и се впусни смело в анализи.

 

Това първо. Второ, развий мнението си по-остро и виж още по-навътре. Права си за всичко, което казваш.

Наблегни на посланието на Магът с 8 меча, това е разковничето за всичко. Въпреки, че преместих тук мнението на Хармония, комбинацията е сложна и предизвиква мислене.

 

Само, че е рано да се прави сбор от числа, Магът не се вписва в никакъв подобен инструментариум, а 8 меча е негов атрибут, това е съчетание на жестоката заблуда, целяща изгода, но, оставям разсъжденията за другите на този етап.

Сама по себе си 8 меча е зловеща карта, а до Магът, всичко приема още по макиавелистки подход ...

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...