Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

Здравейте на всички!

Отскоро съм запленена от Таро, чета интензивно и с малко нетърпение бързам да навляза по-навътре :3d_016: .

Интересното е , че с мен картите общуват на ниво първокласник,тоест както се обяснява на едно дете с кратки и ясни изречения ( не винаги за съжаление), :unsure: Таро умее да общува и с първокласници и с професори.

Преди два дни ,четейки темите из форума ,се натъкнах на подредба "Сънища" и реших да я изпробвам ,тъй като сънувах сън ,в който моя бивша съученичка ми възлага поръчка за изработка.

Попитах какво означава за мен този сън,тъй като в момента съм безработна :(ама и се ослушвам)

позиция 1+2- Разновидност на съня-психологичен,пророчески,духовен:

Смърт + 7 чаши

позиция-3+4- Същноста на съня и посланието му:

2 мечове +Висша жрица

позиция 5+6 -Как да използвам това послание:

Император+ 9 чаши

Тук подредбата не е толкова важна ,колкото посланието ,което получих така по двойки ми беше много по -лесно да

изтълкувам картите:

Смърт+7 чаши - сложи край на бленуването ,престани да се самозаблуждаваш

2 меча + Жрицата - не съм достатъчно отворена за новото , заглушавам интуицията си, а също и страх от неизвестното

Император + 9 чаши - стоенето със скръстени ръце няма да помогне, а също и ограничи малко яденето , защото диетата ти отиде по дяволите! :3d_017: или просто "вземи се в ръце"!

Знам ,че тълкуването ми е елементарно,но поемам въздух ,затварям очи и скачам в дълбокото!

Успех на всички!

ponticus, ще ми е интересно да ми посочиш къде си видяла такава подредба, точно за сънища. Аз лично нямам такива спомени, още повече, че има специална тема за Таро и сънища и там многократно е указано, че картите рядко или никога не могат да тълкуват нашите сънища. А защо това е така, пак е обяснено.

Защо си се спряла на такова гледане, ми е наистина чудно, вместо да попиташ за себе си просто с 3 карти за онова, което те вълнува?

P.S. Публикувам част от мое мнение от другата тема - за сънищата и Таро, защото ще ти е полезна.

Напук на логиката, картите Таро не умеят да тълкуват сънища. И светът на сънищата, и светът на Таро боравят със символи, взети от архетипния свят на човешкото същество, и то от хилядолетия насам. Митовете и легендите на цялото човечество живеят, както в съня, така и в картите, но едното не може да обясни другото. Което е своего рода абсурдна теза от психологическа гледна точка, ситуация.

Отделно, сънищата предсказват, отделно Таро предсказва. Ако и на двете предсказанията съвпадат имаме т. нар. точка на светулките. Разбира се, не винаги е задължително двете да се припокриват, за да има събитийност. Но това са онези събития, които преобръщат живота ни и се приемат за знакови.

....

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравейте Ивета,

чела съм темата "Таро и сънища"и това ваше мнение , не оспорвам разбира се.

Поместих отговора на въпроса за съня ми тук ,защото не се затрудних да го изтълкувам, а той се получи в следствие на

тази подредба ,която наредих само веднъж спонтанно. Подредбата "Сънища" е публикувана от "zlatna30" в темата

"Таро тренировки".

Аз исках да акцентирам върху отговора ,който получих , а не върху подредбата,той даже няма нищо общо със съня ми,

просто трябваше да обясня как се сдобих с него.

Лично аз използвам подредбата с 3 карти , понякога Келтски кръст, защото все още трудно тълкувам комбинациите!

Дано да не объркам някого!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

На въпрос - Как ще се развият едни търговски преговори? - картите се: 4 чаши, Асо пентакли, 5 чаши.

Моето тълкуване е следното: имало е някакво неудовлетворение, застой, търсена е нова, друга възможност, с надежда, че ще има добро развитие, печалба, но в крайна сметка резултатът ще бъде под очакванията.

Вие как виждате нещата, защото аз съм леко пристрастна?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

На въпрос - Как ще се развият едни търговски преговори? - картите се: 4 чаши, Асо пентакли, 5 чаши.

Моето тълкуване е следното: имало е някакво неудовлетворение, застой, търсена е нова, друга възможност, с надежда, че ще има добро развитие, печалба, но в крайна сметка резултатът ще бъде под очакванията.

Вие как виждате нещата, защото аз съм леко пристрастна?

Диана, големи надежди и големи очаквания, но беден резултат.

Наистина разочарование.

Но, да ти кажа, то е било очаквано и не е новост. Рано е за Ас пентакли.

4 чаши е определяща, в по-задълбочен диалог, бих те посъветвала да не разчиташ на тях, понеже се познавате или ти си мислиш, че познаваш някого.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, за потвърждението.

Иначе - не, няма познати, но да, сигурно е рано за Ас пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

Диана, при такива ясни карти, няма как да сбъркаш, дори и да нямаш задълбочени познания, усещането, "ароматът", който излъчват картите винаги е адекватен и на конкретната ситуация, особено пък с тези чаши ... Сама виждаш.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Кулата, Слънце, 6 жезли-

се паднаха на въпрос : Ще дойде ли един човек в Бг, през уикенда ( за миналия става дума).

Заради Слънце и 6 жезли ,помислих , че ще дойде. Той не дойде.

Мислех , че Кулата на първа позиция показва изненадата от неговото заявяване , че ще дойде.Но сега разбирам, че е показвала , че това идване няма да се осъществи.

Искам да питам за Кулата ,винаги ли означава , че ще се провали питането , без значение позицията и? Ако е последна ми е ясно , че се срутва всичко , но на първа...?

Линк към коментар
Share on other sites

Ако си питал преди кулата се е падала на 2, на 3 позиция и сега е излязла на първа ( независимо от питанията)

тук дава категорично отрицание, а твоите очаквания са някак наивни. Едва ли не това идване е решаващо или е поело повече очаквания, отколкото може да носи един край на седмицата:)

Линк към коментар
Share on other sites

Кулата, Слънце, 6 жезли-

се паднаха на въпрос : Ще дойде ли един човек в Бг, през уикенда ( за миналия става дума).

Много си се зарадвала като си видяла картите. Почувствала си светлина, която те е обляла и стоплила /Слънцето/, но тя те е и заслепила. Но внимавай, като виждаш хубави карти, имай едно на ум.

Мисля, че си разбрала от някой, че този човек ще идва. Надявала си се. Изясняване на отношения си имала с него /Кулата/, и силно желание да говориш с него /6 жезли/. Тук мисля, че 6 жезли е твоята проекция, желанието ти и Таро ти го е поднесло, а именно силното ти желание за среща, за разговор с него, но уви това не се е случило.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се обади ли Х на У до края на седмицата?

Справедливостта, Любовниците, 7 меча

Не мисля, че ще се обади. Има някаква пречка да го направи, а и разчита на трето лице за помощ/информация и ще предпочете да не звънне :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се обади ли Х на У до края на седмицата?

Справедливостта, Любовниците, 7 меча

Не мисля, че ще се обади. Има някаква пречка да го направи, а и разчита на трето лице за помощ/информация и ще предпочете да не звънне :huh:

Мисля, че тези карти не отговарят точно на този въпрос. Подозирам, че въпросът е само на повърхността, в смисъл не те вълнува точно обаждането, ами въобще нещата по принцип.

Става въпрос за лични отношения, някой някого лъже, или плете интрига, или нещо от тоя род, но в крайна сметка ситуацията ще се разреши именно справедливо - в смисъл за добро.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се обади ли Х на У до края на седмицата?

Справедливостта, Любовниците, 7 меча

Мисля, че няма да има обаждане. И тук нещата не опират до конкретното обаждане като акт, има пречка, която изначално спира развитието /Справедливостта/.

Но пък има план, крои се нещо, разчита се на други средства. Има изчакване, евентуално кой на кого ще се обади. Дори си мисля, че някой се двоуми какво точно да направи /Любовниците и 7 меча/.

Хрумна ми нещо друго, възможно е да се осъществи контакт между лицата, но не чрез обаждане, а чрез писмо, или друг човек.

Ще ми е интересно, да споделиш какво се е случило. :)

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се обади ли Х на У до края на седмицата?

Справедливостта, Любовниците, 7 меча

Справедливостта, Любовниците, 7 меча

Тук ми се струва сякаш някой бяга от одговорност, някой послъгва и позамазва, ......гледа да се измъкне.

Мисля че няма да се обади, ...и то съвсем преднамерено.Преднамерена хитрост

Линк към коментар
Share on other sites

Девойки, благодаря за отговорите :)

Лора, непременно ще пиша какво се е случило!

Диана, въпросът ми беше дали Х ще се обади на У и не мисля, че

но в крайна сметка ситуацията ще се разреши именно справедливо - в смисъл за добро.

е отговор. А и тук няма лични отношения, нама и плетене на интриги, нито пък лъжи. Тук Х=адвокат, а У=мъжът ми. Първият трябва да се обади, че едни пари са при него и втория да отиде да си ги вземе. Това е "драмата" ;)

Линк към коментар
Share on other sites

hana_, казах лични отношения, не непременно интимни, приятелски, враждебни или каквито и да било, както и не съм имала предвид, че това са непременно отношенията между Х и У.

Първото ми изречение беше, че тези карти не отговарят на този въпрос, а на ситуацията, която стои под него. Продължавам да съм на това мнение, въпреки уточненията от твоя страна.

Какви са точно отношенията и между кого и кого, ти си знаеш :)

П.П. На никой ли не му прави впечатление, че на такъв семпъл въпрос, са изтеглени два големи аркана?

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се обади ли Х на У до края на седмицата?

Справедливостта, Любовниците, 7 меча

Не мисля, че ще се обади. Има някаква пречка да го направи, а и разчита на трето лице за помощ/информация и ще предпочете да не звънне :huh:

Интересното е, че този трябва да се обади (обещал е), отлагал е преди (по Справедливостта), и вече нещата излизат извън контрол. Само, че с подобна хитруша, положението е трудно, да не кажа рисково. Измъквал се, ще се измъкне и сега.

Освен това парите се полагат (все едно по наследство), при подялба на нещо, пак виждам фоново Справедливостта.

7 меча ми е най-интересна и според мен, твоят съпруг ще направи така, че ще си вземе парите, независимо дали първият ще се обади или не. Търпението се изчерпва.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми е какви ще са последствията след събитията вчера?

Картите са Светът,2 мечове и 4 пентакли.Мисля,че тука ще има големи клюки, публично и дори този за който се говори,ще бъде абсолютно безпомощен срещу това, ще се опита да запази присъствие на духа.

И сега задавам малко по конкретно ще има ли някакви лоши събития, заради ситуацията в която Х изпадна вчера ?

При разбъркването ми се обърна Паж Пентакли.

И както и очаквах нещо ужасно, Крал Жезли, Колесница, Страшния съд.

Според мен доста неприятни неща ще последват с дълго отражение в бъдещето.И то съвсем скоро сериозно разклащане на една сигурна и удобна позиция.Незнам дано някой каже нещо по- обнадеждаващо.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ми е какви ще са последствията след събитията вчера?

Картите са Светът,2 мечове и 4 пентакли.Мисля,че тука ще има големи клюки, публично и дори този за който се говори,ще бъде абсолютно безпомощен срещу това, ще се опита да запази присъствие на духа.

Втората комбинация няма да я коментирам, не е нужно.

Клюки и да има, те са маловажни. 4 пентакли стопира всичко и няма да има никакво развитие в негативна или позитивна посока, просто статуквото ще се запази. Страх лозе пази.

Няма за какво да се притесняваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се обади ли Х на У до края на седмицата?

Справедливостта, Любовниците, 7 меча

Не мисля, че ще се обади. Има някаква пречка да го направи, а и разчита на трето лице за помощ/информация и ще предпочете да не звънне :huh:

Не се обади :(

Линк към коментар
Share on other sites

Няма такава тема, но тази, като че ли е най-подходяща за случая.

Снощи хвърлих карти за финалистите в Гласът на България. За Тодор - Рицар чаши с 3 пентакли, за Роксана - Рицар жезли, за Стелияна - Император с Ас чаши, за Игор - Крал жезли. Пиша картите, които помня, съответно втора и трета или само трета.

Както сами виждате - изявен победител няма, ниски карти, без особен заряд в себе си. Какво ми направи впечатление - картите на Стелияна, по всички закони на Таро не говорят за победител, а за архетипен модел, в който някой, който до такава степен е ригиден, благодарение на емоционалност, дори вълна от емоционалност, е понесен на нея и то без логика, без смисъл. Някой ще кажат - пее хубаво, може и да пее хубаво, но цял живот няма да пее песни на Селин Дион, нали?

Какво да кажа за Роксана с тоя Рицар жезли - изгоря и това е; Игор стигна до финал с този Крал жезли, но и той не устоя, благодарение на огнената си природа. За Тодор, момчето до края си е правило сметки без кръчмар, на 100% съм убедена, че някой му е обещал невъзможни неща, ама тая сделка не се е състояла (по 3 пентакли)

Единствените обаче, които имат реален шанс за развитие напред са Игор и Роксана - само те бяха представени от боя жезли - различни и емоционални натури спрямо другите двама.

Малко преди финала хвърлих пак карти за Игор и изскочи 8 меча, ясна работата. След това се появи 6 пентакли за Стелияна. Какво да кажа, понякога съдбата прави странни подаръци ^_^

Но, като цяло от това гледане не се стига до съществени изводи, освен, че няма лидери, картите не могат да уловят нищо съществено и нищо драматично, просто това не е важно за тях.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

зададох въпрос за отношенията на моя приятелка с мъж,по точно

"Ще имат ли връзка скоро?''

2 чаши, Висша жрица,7 меча

понеже съм запозната с обстоятелствата изтълкувах така

има го флирта,и емоцията дори и по-силни чувства(2 чаши),но нещата остават в застой (Висша жрица) и не е ясно защо.

Има чувства и от негова страна ,но нещата не се довеждат до край .(7 меча) е точно изнизването в случая.

На въпроса:"Защо той се страхува да доведе нещата докрай?"

Дявол;Паж чаши;Жрецът

е тука вече се хвърлих в тъч,нещо като душата да е разкъсвана между доброто и злото,но едва ли.

И последния въпрос:

"Какво се очаква от нея ,да направи?''

Смъртта; 9 пентакли ;Дяволът

Много дяволи ,много нещо.

Ако някой има желание да коментира,ще ми е от полза.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,ponticus ще се опитам да коментирам по първата комбинация, която ми се струва най- ясна и правдива.

Според мен нещата между тези двама човека са в застой поради твърде многото посредници. Тук не усещам никаква истинска близост и интимност между тези двама души,заради вечното присъствие на някой друг или просто препредаването на думи от други хора, нещо като худатайстване и някакви клюки, просто някакви недиректни истински отношения между тях самите. Това е моето усещане за нещата, не твърдя,че съм в позицията да изказвам каквото и да било мнение, но просто това е, което усетих.

Споделям и аз една комбинация.

Ще получи ли някой шанс, да направи нещо?В случая това зависи от цяла една група хора, като той няма как да направи това, което иска без тяхно разрешение, казвам това като предистория.

Асо пентакли, Кралица Пентакли, 10 жезли.

Според мен да, има всички условия да го получи, но просто ще бъде непосилно да се справи със ситуацията.Чакам още предложения от пишещите във форума.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Смъртта; 9 пентакли ;Дяволът

Лично мен тази комбинация ме впечатли.Особенно 9 пентакли между Смърта и Дявола. Възможна ли е някаква кармична зависимост?

Също и горната подредба, има някакъв фатализъм в тези карти. Дявол Паж чаши Жреца

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

зададох въпрос за отношенията на моя приятелка с мъж,по точно

"Ще имат ли връзка скоро?''

2 чаши, Висша жрица,7 меча

Задала си един въпрос, после си дала погрешен отговор, който те е довел до погрешни нови въпроси.

Между тези хора нещата се развиват нормално, дори и по-бавно, но те просто са си такива и не мисля, че бързат за някъде. Стреляни зайци са и просто са предпазливи. Тук дълбоки философии няма. Няма никаква пречка да имат връзка, всичко си зависи от тях. 7 меча говори за скорошна промяна. Но, честно казано, дълбоки чувства аз лично не виждам. По-скоро тази връзка е бягство от други неща, случващи се в живота.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...