Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Светът е това, което възприемам"


kakerina

Recommended Posts

тази мисъл е на Джордж Бъркли и хем я разбирам хем пък не съвсем; :hmmmmm: по-скоро някак несъзнателно, т. е. не мога да я обясня, да разсъждавам обширно по нея

(там е работата, че се опитвам да напиша есе за олимпиада по философия, но ще ми е за първи път, аз съм 9-ти клас и нямам такъв предмет

Линк към коментар
Share on other sites

Точно така, светът е връзката между обективното (физичните закони) и субективното (психичното възприятие).

Така напр. когато заспиш, външните дразнения не се регистрират от мозъка. Тогава светът за теб не съществува, а само това което възприемаш в сънищата и в покоя си. Не се сехтам за друг пример сега, ама може да дадей волност на фантазията си :)

:)

Линк към коментар
Share on other sites

значи казаха ми, че трябва да свържа заглавието с някаква асоциация и да тръгна от там и мен това ме спъва, защото нямам формулирана конкретна тема, която да следвам, а тя един вид се определя от мен;

за да напиша есе трябва да съм много информирана и почнах да търся из интернет, не че няма материали, но те само повече ме объркват, (а отделно сами по себе си са объркани) все едно съм Нео и пак съм в изходна позиция;

моля за насоки или друга помощ

Линк към коментар
Share on other sites

Квантова механика, която пък се преплита с теорията на вероятностите, отнесени към магнито-енергийния начин на въздействие на мисълта върху " действителността "...

Линк към коментар
Share on other sites

благодаря за отговора, но аз на такова ниво намерих текстове в интернет, а искам обяснения по достъпно и елементарно, не да се гмуркам направо в дълбокото; срува ми се, че със сравнения лесно ще се ориентирам, но каквито и да са отговорите пак е нещо;

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...