Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Летенето в Небето и връщането обратно към материалният свят


wonderful

Recommended Posts

Здравейте мило мое семейство,

Искам да споделя с вас как се чувствам! От известно време, усърдна в духовното Учение, в молитвите, ходенето на изгрев и паневритмията, с подкрепа на мили приятели, аз се почувствах жива, любяща, щастлива, вдъхновена и нежна! Благодарна съм за това!

Но какво се случва. Когато отида на изгрев и паневритмия, тогава всичко е прекрасно! И тогава имам енергия и сила, и вдъхновение, които щедро споделям!

Но не отида ли два дни и се набиват на очи лишенията, които търпя в материалният свят. Тогава усещам осезателно и липсата на духовна връзка с моя другар. И всичко до такава степен ме притиска, че се чувствам

sad.gif.

С полета ми към Небето, с поезията, която блика от мен, се чувствам нежна и красива и ми се иска всичко около мен да е нежно и красиво. И от една прекрасна реалност, аз попадам в една малко по-груба реалност.

Представете си птица, която лети и изведнъж тя се свива и пада надолу като камък.

Може би това е временно. Не зная.

Просто усещам как ходенето сутрин на изгрев и паневритмията стават жизнено необходими за мен.

Като една духовна храна, която засища нуждите ми и тогава почти нищо от материята не ми е нужно-малко вода и храна, светли и цветни дрехи.

Мислех си, дали има подходящи упражнения от Учителя, които да ми помогнат.

Благодаря на дечицата ми, които с малките си ръчички, с грейнали очички и усмивки, стоплят сърцето ми!

Те са ми утеха! И ми дават сила!

Просто другарят ми явно е много стеснителен или пестелив, просто не се получава духовният обмен между нас. Пък и световете ни са съвсем различни.

Линк към коментар
Share on other sites

Разбрах една от грешките си. Тия дни ми е липсвал сънят. От вълнение спях малко. Но сега като се понаспах и ми е толкова хубаво! Нищо не ми липсва!

Една мила сестричка ми каза скоро, трябва достатъчно сън, за да се обработят енергиите.

Разбрах също колко са важни съветите на Учителя, ако искаме наистина да имаме успехи. Дисциплина във всичко, в хранене, в сън и почивка... Ред и дисциплина, но плавно, стъпка по стъпка.

60.gif

Забелязала съм също колко бързо се менят настроенията и емоционалните състояния и как като напишем нещо на хартия то е важало за момента, в който сме го писали, а за следващият- трябва да напишем нещо друго. Но когато споделя леката болка, с хора, които могат да ме разберат, тя изчезва напълно.

Затова ви благодаря, че можах да споделя с вас и да намеря себе си отново!

Пък и ако имам достатъчно Любов бих могла да прегърна и човекът до себе си, дори и той да не знае какво да прави с ръцете си! smile.gif

60.gif

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Праведникът общува с Бога постоянно даже и в житейските си дела, чрез молитва. Бог е навсякъде hypocrite.gif. Поздрави!angel.gif

п.п. За да не стане спор за праведността -

Римляни 5:1

И тъй, оправдани чрез вяра, имаме мир с Бога, чрез нашия Господ Исус Христос;

Галатяни 5:5

Защото ние чрез Духа ожидаме оправданието чрез вяра, за което се надяваме.

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте мило мое семейство,

Искам да споделя с вас как се чувствам! От известно време, усърдна в духовното Учение, в молитвите, ходенето на изгрев и паневритмията, с подкрепа на мили приятели, аз се почувствах жива, любяща, щастлива, вдъхновена и нежна! Благодарна съм за това!

Но какво се случва. Когато отида на изгрев и паневритмия, тогава всичко е прекрасно! И тогава имам енергия и сила, и вдъхновение, които щедро споделям!

Но не отида ли два дни и се набиват на очи лишенията, които търпя в материалният свят. Тогава усещам осезателно и липсата на духовна връзка с моя другар. И всичко до такава степен ме притиска, че се чувствам

sad.gif.

В това, което пишеш няма нищо необичайно. И аз съм го изпитвал по свой си начин, а предполагам и много други. Нормално е когато си свързана с енергията на едно цяло или пък си близо до някакъв духовен източник да се чувстваш окрилена, вдъхновена и щастлива. Около големия огън е светло. Ако ние се уподобим на малки свещички, то въпреки че имаме своя светлина, то светът далеч от големия огън, няма да бъде така осветен, както когато сме близо до него. Силата на нашия собствен огън е по-малка. Това, което можем да направим е да усилим своя огън и заедно с това да осъзнаем, че в действителност разстоянията (в буквален и преносен смисъл) не съществуват извън нашето съзнание. Ние можем винаги да сме близо и да черпим светлина от големия огън, стига да допуснем това в съзнанието си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте мило мое семейство,

Искам да споделя с вас как се чувствам! От известно време, усърдна в духовното Учение, в молитвите, ходенето на изгрев и паневритмията, с подкрепа на мили приятели, аз се почувствах жива, любяща, щастлива, вдъхновена и нежна! Благодарна съм за това!

Но какво се случва. Когато отида на изгрев и паневритмия, тогава всичко е прекрасно! И тогава имам енергия и сила, и вдъхновение, които щедро споделям!

Но не отида ли два дни и се набиват на очи лишенията, които търпя в материалният свят. Тогава усещам осезателно и липсата на духовна връзка с моя другар. И всичко до такава степен ме притиска, че се чувствам

sad.gif.

В това, което пишеш няма нищо необичайно. И аз съм го изпитвал по свой си начин, а предполагам и много други. Нормално е когато си свързана с енергията на едно цяло или пък си близо до някакъв духовен източник да се чувстваш окрилена, вдъхновена и щастлива. Около големия огън е светло. Ако ние се уподобим на малки свещички, то въпреки че имаме своя светлина, то светът далеч от големия огън, няма да бъде така осветен, както когато сме близо до него. Силата на нашия собствен огън е по-малка. Това, което можем да направим е да усилим своя огън и заедно с това да осъзнаем, че в действителност разстоянията (в буквален и преносен смисъл) не съществуват извън нашето съзнание. Ние можем винаги да сме близо и да черпим светлина от големия огън, стига да допуснем това в съзнанието си.

Благодаря за отговора, Станимир!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...