Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Стивън Хокинг призова човечеството да напусне Земята!


Ани

Recommended Posts

Аз смятам, че човекът в това физическо тяло, в което е в момента, не може да се отдалечи от едно определено разстояние спрямо Земята; не мога да кажа колко голямо е това разстояние, но не е по-голямо от орбитата на Луната.

Причината за това е, че ние сме свързани енергийно със Земята и като се отдалечим, не можем да ползваме/обменяме енергия с нея и съществуването ни, поне в този физически вид, в какъвто живеем на Земята, е невъзможно. .....

 

Oт Учителя в "Няма любов като Божията Любов"

 

"...Около нас има друга преграда, магнитна, други хора живеят. Ако тръгнем към слънцето, през тоя пояс не можем да минем. Там е астралният свят. Той е над нас, но граничи с тоя свят, както земята с водата се опират...."

 

http://triangle.bg/books/1920-02-12-19.1995/1920-12-29-05.html

 

Около Земята са 16-те лица на Бога, които са посредник на Слънцето и чрез които нашето съзнание оперира. Те филтрират полето на съзнанието за нас. Няма как да ги задминем. 

Линк към коментар
Share on other sites

Аз смятам, че човекът в това физическо тяло, в което е в момента, не може да се отдалечи от едно определено разстояние спрямо Земята; не мога да кажа колко голямо е това разстояние, но не е по-голямо от орбитата на Луната.

Причината за това е, че ние сме свързани енергийно със Земята и като се отдалечим, не можем да ползваме/обменяме енергия с нея и съществуването ни, поне в този физически вид, в какъвто живеем на Земята, е невъзможно. .....

Oт Учителя в "Няма любов като Божията Любов"

"...Около нас има друга преграда, магнитна, други хора живеят. Ако тръгнем към слънцето, през тоя пояс не можем да минем. Там е астралният свят. Той е над нас, но граничи с тоя свят, както земята с водата се опират...."

http://triangle.bg/books/1920-02-12-19.1995/1920-12-29-05.html

Около Земята са 16-те лица на Бога, които са посредник на Слънцето и чрез които нашето съзнание оперира. Те филтрират полето на съзнанието за нас. Няма как да ги задминем.

Божидар,

Най-после и двамата да сме съгласни напълно един с друг. Струва ми се, че дори ползваш език, който аз бих ползвал. Така ясно и задълбочено! Предполагам, че не си го направил нарочно. Благодаря, че си се постарал... Мир и светлина.

Редактирано от Aurora2012
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Отдавна исках да го напиша, но все не ми оставаше време, а именно - никъде и никога Стивън Хоукинг не е казвал това, това е медийна интерпретация.

Това първо, второ - имаме вече свръхинтерпретация на илюзорен текст на неизвестен автор с известно име. Т.е. боравим с метатекст, отвъд реалността.

 

От уважение към този велик човек, съм длъжна да кажа, че той, подобен призив не е отправял и второ, прав е да търси алтернатива в звездите, когато "местните" ровчат единствено и само в низините.

На пренаселеното си его.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Отдавна исках да го напиша, но все не ми оставаше време, а именно - никъде и никога Стивън Хоукинг не е казвал това, това е медийна интерпретация.

Защо да е медийна интерпретация - от къде следва? Не мога да гарантирам на 100%, че думите не са подправени. Но на 80% - да. :)

 

Великият учен е говорил по този въпрос в медицински център в Лос Анджелис. Цитирах български източници, но ето друг източник: NBC - Science news

 

Тук той казва:

"Space exploration is important "for the future of humanity," he told the audience.

 

Hawking said he did not think Earthlings would survive "without escaping beyond your fragile planet."

 

Предполагам, че всеки би могъл да си го преведе с помощта на google. :)

 

А ето и един клип:

 

 

 

Редактирано от Ани
Линк към коментар
Share on other sites

Ще заселват Марс през 2023, има инфо на много места в мрежата,

това е първото, което ми попадна

Към миналата седмица имаше 78 000 кандидати, подали заявления за участие от цял свят

Записването струва от 5 до 75 долара, в зависимост от стандарта на живот на държавите на кандидатите

Китайците били най-активните желаещи. 

 

Има и вече съмнения, че това е измама и начин за събиране на пари,

но засега компанията организатор не се е отказала - тук

Линк към коментар
Share on other sites

 

Отдавна исках да го напиша, но все не ми оставаше време, а именно - никъде и никога Стивън Хоукинг не е казвал това, това е медийна интерпретация.

Защо да е медийна интерпретация - от къде следва? Не мога да гарантирам на 100%, че думите не са подправени. Но на 80% - да. :)

 

Великият учен е говорил по този въпрос в медицински център в Лос Анджелис. Цитирах български източници, но ето друг източник: NBC - Science news

 

Тук той казва:

"Space exploration is important "for the future of humanity," he told the audience.

 

Hawking said he did not think Earthlings would survive "without escaping beyond your fragile planet."

 

Предполагам, че всеки би могъл да си го преведе с помощта на google. :)

 

А ето и един клип:

 

 

 

 

 

Въпрос на интерпретация.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...