Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (08.07.13 - 14.07.13)


Recommended Posts

08.07.13

 

Сначала выучите танцы, а потом – теорию. Все древние мистические школы, применяли ритмические упражнения как метод воспитания учеников Школы на основе музыки и пластики. Упражнения, которые я вам даю сегодня, выполнялись и в древности, в скрытых местах великими адептами для [получения] выдающихся достижений. Современная наука не имеет данных о Паневритмии и она не знает, какие движения тела необходимо выполнить при той или иной песне. Поскольку мы находимся в эпохе зарождения Шестой расы, то, поэтому, ставится новая основа Паневритмии. Ранее она была инволюционна, а сейчас – эволюционна. Древние танцы были инволюционны и в эволюции мы получаем энергию, вложенную нами при инволюции.

 

Паневритмия

 

 

Първо научете игрите, а после теорията. Всички древни мистични школи са имали ритмични упражнения като метод да се възпитават учениците на Школата в музика и в пластика. Упражненията, които ви давам сега, са извършвани и в древността на скрити места от велики адепти за велики постижения. Съвременната наука няма данни за Паневритмията и не знае при коя песен какви движения трябва да направи тялото. Понеже сме в епохата на зараждане на Шестата раса, затова се туря една нова основа на Паневритмията. По-рано тя е била инволюционна, а сега e еволюционна. Древните танци са били инволюционни и в еволюцията ние събираме енергията, която сме вложили при инволюцията.

 

Паневритмия

Линк към коментар
Share on other sites

09.07.13

 

Я – за эту реальную философию. Я не буду рассказывать вам каким будет будущее. Я знаю что это будет за будущее. Знаю, что было в прошлом. Для меня прошлое – не капитал, и будущее – не капитал. Я рассчитываю только на настоящее. Настоящее – это я – то, что во мне, я рассчитываю на него. То, что имею в данный момент, моё внутреннее состояние, это реально. Не каким будет через час, но в данный момент, кто я – это реально, оно то, на что надеюсь. Закон – верен. Если сегодня я добр – и в следующий момент буду добр. Если сегодня я не добр – и в следующий момент не буду добр.

 

Старое и новое

 

 

Аз съм за онази реална философия. Не да ви разправям какво ще бъде за бъдеще. Аз зная какво ще бъде за бъдеще. Зная и какво е било миналото. За мене миналото не е капитал и бъдещето не е капитал. Аз разчитам само на настоящето. Настоящето, това съм аз – туй, което е в мене, на него аз разчитам. Това, което в дадения момент имам, туй моето разположение, то е реалното. Не какво ще бъде след един час, но в дадения момент, какво съм, то е реалното, то е, на което аз разчитам. Законът е верен. Ако аз съм добър сега, и следния момент ще бъда добър. Ако сега аз не съм добър, и следния момент няма да бъда добър.

 

Старото и новото

Линк към коментар
Share on other sites

10.07.13

 

И меня спрашивали, верю ли я в Бога. Для меня Бог не представляет объект веры. Люди могут верить, быть верующими, а могут быть и неверующими, но я – ни верующий, ни неверующий, ни поддерживаю одно или другое. Для меня вера – это только один толчок для моего ума, а что касается Бога, я его вижу, живу в нём, изучаю его законы, изучаю его язык и учусь говорить на его языке. Кто-нибудь говорит, говорит Богу, но Он не любит двусмысленных слов.

 

Святые Твои города

 

 

И мене са ме питали вярвам ли (в) Бога. Бог за мене не представя обект за вяра. Хората може да вярват, да бъдат верующи, а могат и да бъдат безверници, но аз не съм нито верующ, нито безверник, нито едно поддържам, нито другото. За мене вярата е само един подтик за моя ум, а когато дойде до Бога, аз го виждам, живея в него, изучавам законите му, изучавам езика му и се уча да говоря на неговия език. Някой приказва, приказва много на Бога, но той не обича двусмислените думи.

 

Светите Твои градове

Линк към коментар
Share on other sites

11.07.13

 

Говорю: Сегодня вас Господь прислал ко мне. Я вам показываю путь, чтобы идти к Нему. После снова вернётесь ко мне. И только тогда поймёте меня. Сейчас, когда вас Господь прислал ко мне, я читаю письма, которые писал – что мне говорит Господь о вас. Второй раз принесёте другие письма. Сейчас я вам дам по одному письму, чтобы вы занесли его Господу по пути, по которому пойдёте. Как будете меня понимать?

 

Вечер и утро

 

 

Казвам: Сега вас Господ ви е пратил при мене. Аз ви показвам пътя да идете при Него. После пак ще се върнете при мене. И само тогава ще ме разберете. Сега като ви е пратил Господ при мене, аз чета писмата, които писал, какво ми казва Господ заради вас. Вторият път други писма ще носите. Сега аз ще ви дам по едно писмо да го занесете при Господа по пътя, по който ще вървите. Как ще ме разберете?

 

Вечер и сутрин

Линк към коментар
Share on other sites

12.07.13

 

Для меня музыка – это изъявление Божественного. Песни с ватанскими словами, [такие] как «Махар Бену», «Венир-Бенир» и другие, не могут переводиться. Они – священные песни, они – мантры. Мы – единственные, кто имеет новую музыку, и нигде в мире не даны песни, которые здесь низведены [на землю из другого мира]. Некоторым из них необходимо быть охраняемыми, но даже взяв их, не могли бы их разобрать; например, «Фир-Фюр-Фен». ...Песни, которые я дал – особенные малые образцы, переведённые на землю из другого мира.

 

Господи, отвори мне твои уста, чтобы говорить о жизни

 

 

За мен музиката е изявление на Божественото. Песните с ватански думи, като „Махар Бену“, „Венир-Бенир“ и други, не могат да се преведат. Те са свещени песни, те са мантри. Ние сме единствените, които имаме новата музика, и никъде в света не са дадени песните, които тук се свалят. Някои от тях трябва да се пазят, но и да ги вземат, не биха могли да ги разберат; например „Фир-Фюр-Фен“. ...Песните, които съм дал, са особени малки модели, преведени от един друг свят.

 

Господи, отвори ми ти устата, да говоря за живот

Линк към коментар
Share on other sites

13.07.13

 

Песни, которые я вам дал, обладают магическим действием и необходимо учить их в этом направлении. У человека присутствует вся сила, но он не знает как её употреблять. Бог дал нам все возможности, чтобы освободиться от жизненных неприятностей, но мы не знаем как этого достичь. Если люди хорошо поют – мир исправится.

 

Усиленные обертоны

 

 

Песните, които съм дал, имат магическо действие и трябва да се учат в това направление. У човека е всичката сила, но той не знае как да я употребява. Бог ни е дал всички възможности да се освободим от неприятностите на живота, но ние не знаем как да го постигнем. Пеят ли хората добре, ще се поправи светът.

 

Усилени обертонове

Линк към коментар
Share on other sites

14.07.13

 

Спрашиваю этого священника: «Скажи мне, что плохого я говорил о Церкви?» Единственный человек, говоривший много хорошего о Церкви – это я. Я сам являюсь Церковью. Я хочу дать вам образец как честно жить.

Церковь – это то, в чём живёт Бог; Церковь – это тот, в сердце которого живёт Бог. Я буду радоваться, если Бог в вас живёт.

 

Молодой сын

 

 

Този свещеник питам: Я ми кажи, какво лошо съм говорил за църквата? Единственият човек, който е говорил много хубаво за църквата – то съм аз. Аз съм църква. Аз искам да ви дам един образец, как да живеете честно.

Църквата е онова, в което Бог живее. Църквата е онзи, в сърцето на когото Бог живее. Аз ще се радвам, ако Бог живее във вас.

 

Младият син

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...