Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ОКР или ?


Recommended Posts

Здравейте 

 

 

Преди няколко години започнах да получавам натрапливи мисли под формате на образи,че убивам близък човек,усъществявам инцестни желания или удрям някого.Когато това се случваше се стремях да не подържам очен контакт с близките си,защото когато го правех това генерираше нови натрапливи мисли,когато държах нож го придържах към себе си с острието срещу торса си (нещо което правя и до днес),защото се опасявах,че ще наръгам някого.След като известно време се опитвах да подтисна натрапливите мисли главно мислейки си позитивни мисли , те намаляха,но не изчезнаха напълно,на тяхно място се появиха ПА,хипохондрията и натрапливият страх от полудяване-на няколко пъти бях "убеден",че съм луд,страдам от нарколепсия,енцефалопатия,имам тумор и т.н. 

Нямам натратпливо поведение и натрапливите "образи"  намаляха,но за сметка на това страхът от полудяване е тук всеки ден и чака удобен момент да се превърне в поредната ПА или да започна да се ровя из интернет и да си поставям несъществуващи диагнози.

 

Благодаря ви за отделеното време.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Търсил ли си професионална помощ до момента?

Линк към коментар
Share on other sites

Не защото града в който живея няма психотерапевт,а и все още не се издържам сам за да мога да си го позволя без всеки да разбира за това.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

 

Страдам от ОКР!Имам непрестанни натрапливи мисли и изпълнявам множество ритуали!

Посетих психиатър,който ме увери,че с помощта на антидепресант и транквилант до 2 години,ще се излекувам!

Изписа ми антидепресант Золофт и транквилант Ксанакс.

Бих искала да попитам ще има  ли ефект от лечението ако приемам само антидепресанта без транквиланта,тъй като се притеснявам от непрестанна сънливост през деня и страничните ефекти,който той има.

И възможно ли е лечението да се корени не в лекарствата,а в една добра психотерапия?

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Не защото града в който живея няма психотерапевт,а и все още не се издържам сам за да мога да си го позволя без всеки да разбира за това.

Много по - бързо и успешно ще овладееш състоянието, ако започнеш психотерапия. Не е задължително всички да знаят подробности за това как и какво чувстваш, достатъчно е да споделиш, че не се чувстваш добре, щом този факт те притеснява.

Прочети темите свързани с този проблем и прецени кое и до колко можеш да приложиш сам, наблюдавай ефекта, задавай въпроси. Това е другото което може да се даде като насока.

 

 

Здравейте!

 

Страдам от ОКР!Имам непрестанни натрапливи мисли и изпълнявам множество ритуали!

Посетих психиатър,който ме увери,че с помощта на антидепресант и транквилант до 2 години,ще се излекувам!

Изписа ми антидепресант Золофт и транквилант Ксанакс.

Бих искала да попитам ще има  ли ефект от лечението ако приемам само антидепресанта без транквиланта,тъй като се притеснявам от непрестанна сънливост през деня и страничните ефекти,който той има.

И възможно ли е лечението да се корени не в лекарствата,а в една добра психотерапия?

Благодаря!

Психотерапията е необходима. 

Линк към коментар
Share on other sites

Интересува ме дали състояnието което имам се класифицира като окр или нещо друго,защото нямам натрапливо поведение.Натрапливите образи са почти изчезнали,но преди ниаколко дена за 1 ден имах 5-6,което ме наведе на мисълта,че вероятно никога няма да изчезнат напълно.От както всичко това започна,всеки път когато се отпусна или спра да мисля се появява мисъл от сорта на "спря да мислиш ще полудееш" и започвам да мисля отново.Първоначално така избягвах тревогата,но в момента мисълта ми просто не спира.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, напрапливости са.

 

Опита ми ме кара да съм скептичен в това да успееш трайно да ги овладееш само с лекарства.те не променят мисленето ти, а то генерира стреса който ги обуславя.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...